Thajsko – Čína 0:2 (kon.) | Anglie – Nigérie 2:1 (kon.) | Rakousko – Německo 2:1 (kon.)
Švédsko – Dánsko 0:0 (kon.) | Černá Hora – Slovinsko 0:2 (kon.) | Belgie – Portugalsko 0:0 (kon.)
Irsko – USA 2:1 (kon.) | Island – Norsko 2:3 (kon.)
Island
2:3 (1:1)
Norsko
Sobota 02.06.2018, 22:00 • Laugardalsvöllur, Reykjavík • Mezinárodní přípravné zápasy

To by bylo z mé strany v tuto chvíli všechno. Já se s Vámi loučím, přeji dobrou noc a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou. (00:07:15)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 13:11.

Je dobojováno! Velmi zajímavý zápas dopadnul lépe pro norský celek, který si z Islandu odveze těžké vítězství 3:2. Dnešní utkání rozhodnuli náhradníci, ale pojďme od začátku. Brankový účet otevřel v 15. minutě Bjorn Johnsen. Vedení Norska trvalo pouze do 30. minuty, kdy vyrovnal z penalty Alfred Finnbogason. To bylo z prvního poločasu všechno. Na další branku jsme si museli počkat až do 70. minuty, kdy se Island poprvé ujal vedení. Největší zásluhu na tom měl Gylfi Sigurðsson, který se z dorážky nemýlil. Jenže poslední slovo v tomto zápase měli norští náhradníci. Nejprve v 80. minutě potrestal obrovskou minelu domácího brankáře Joshua King a obrat dokonal o pět minut později Alexander Sørloth. Island tedy do přípravy na MS nevstoupil úspěšně. O reparát se pokusí ve čtvrtek proti Ghaně. To Norsko zahájilo přípravu na Ligu národů fantasticky, na dnešním výkonu může tým Larse Lägerbacka stavět.

90+5

90+4
    Rozhodčí dal domácím ještě jednu možnost zahrozit ze standardní situace, ale míč z tohoto centru skončil za hostující brankou.

90+3
    Island rozehrával poslední rohový kop, ale ani ten nedokázal využít ve svůj prospěch. Rozhodčí za malou chvíli dnešní zápas ukončí.

90+2
    Skúlason skluzem zajel do norského hráče. Tohoto přestupku si všimnul rozhodčí, který ukázal proti islandské brance.

90+1
    Rozhodčí dnešního utkání nastavil ve druhém poločase tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Domácí tým si dokázal tuto standardní situaci pohlídat a může se vrátit na norskou polovinu, aby mohli vstřelit vyrovnávací branku.

89
    Joshua King hraje po svém příchodu velmi dobrý zápas, tentokrát vybojoval pro svůj tým výhodu standardní situace. Norové s rozehrávkou nikde nespěchají.

88
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Bjarnason, přichází Gudmundsson.
    88. Gylfi Sigurðsson orazítkoval tyčku

88
    Gylfi Sigurðsson si v pokutovém území udělal prostor ke střele, která poté orazítkovala pravou tyč norské branky.

87
    Oba týmy zase na malou chvíli nakopávaly míče do pokutových území. Island potřebuje uklidnit hru a získat míč pro sebe.

86
    Island teď musí vsadit všechno do útoku. Toho se budou snažit využít hosté, kteří budou moci útočit do otevřené obrany.
    85. SØRLOTH - 2:3

85
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Hostující celek opět míří do vedení! Dlouhý aut do pokutového území prodloužil jeden z hostujících hráčů na Kinga, ten sklepnul pro ALEXANDRA SØRLOTHA a ten se střelou k tyči nemýlil – 2:3.

85
    Schram tentokrát nic neriskoval a radši míč odkopnul do zámezí. Tohle bude norské vhazování, která bude opět dlouhé.

84
    Dnešní zápas se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Na světelné tabuli svítí od 80. minuty nerozhodný výsledek 2:2.

83
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Hallfreðsson, přichází Friðjónsson.

82
    Island působí dost zaskočeným dojmem, v tuto chvíli hrají prim norští hráči, kteří jsou na míči a postupnou kombinací se dostávají na dostřel domácí branky.

81
    Norové po vyrovnávací brance výrazně ožili a i nadále se tlačí do zakončení. Island má co dělat, aby jejich tlak zastavil.

80
    Máme tady opět vyrovnaný stav. Tohle byla obrovská minela domácího brankáře, kterou potrestal JOSHUA KING. Tohle si Schram rozhodně za rámeček nedá – 2:2.

79
    Island se pokusil o dva, tři nákopy, ale ty se nijak neujaly. Pro míč si v pohodě dokráčel hostující brankář, který s rozehrávku nezdržoval.

78
    Island se usadil na norské polovině, kde obléhá hostující branku. Mohl také zahrozit z rohového kopu a to se také stalo. Jenže Ingason nemířil přesně.

77
    G. Sigurðsson se snažil otočit kolem hráče, ale byl faulován. Rozhodčí si toho všimnul a odpískal faul. Island zůstává u míče.

76
    King se dral do zakončení, ale na poslední chvíli byl skvěle zablokován domácí obranou. Schram byl tentokrát bez práce.

75
    Máme před sebou posledních patnáct minut základní hrací doby tohoto zápasu. Udrží domácí Island své hubené vedení 2:1.

74
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Johnsen, přichází Sørloth.
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Elyounoussi, přichází King.

74
    Standardní situace se Norům nepovedla, domácí tým se dokázal ubránit a za to také sklidil aplaus domácích tribun.

73
    Žlutou kartu dostává Árnason (Island).
    72. Nordtveit si málem připsal vlastní branku

72
    Už to mohlo být o dvě branky! Přízemí centr si málem do vlastní branky srazil hostující stoper Nordtveit. Jarnstein skvělým zákrokem míč ještě vyrazil.

71
    Norsko poprvé v tomto zápase zažívá pocit, když se prohrává. Uvidíme, jak se s touto situací hostující celek vypořádá.
    70. G. SIGURÐSSON - 2:1

70
    Island právě vstřelil branku!
    Domácí tým otáčí nepříznivý výsledek a poprvé v zápase ujímá vedení! Bjarnason sice se svou střelou na norského brankáře nevyzrál, ale právě Jarstein vyrazil míč ke GYLFIMU SIGURÐSSONOVI, který svou dorážku poslal do branky – 2:1.

69
    Island se vrací k původní taktice držení míče a postupné kombinace. Norsko napadá s dvěmi hráči, ostatní jsou na své polovině, kde skvěle vykrývají prostor.

68
    Johnsen sice trefil svou hlavičkou horní tyčku domácí branky, ale k ničemu to nebylo. Norský forvard si pomohl rukama a byl mu odpískán útočný faul.

67
    Domácí fanoušci se opět začínají ozývat, tlačí svůj tým za vytouženou vedoucí brankou, která je stále v nedohlednu.

66
    Skúlason pobavil diváky skvělou technikou u levé postranní čáry. S míčem se dostal až do vápna, kde jeho cesta skončila.

65
    Momentálně jsme v takové fázi zápasu, kde ani jeden tým si nedokáže přesně přihrát. Hra je taková rozhádaná, nepřesná. Míč se stěhuje z jedné strany na druhou.

64
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Böðvarsson, přichází G. Sigurðsson.

63
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Gíslason, přichází Skúlason.

63
    Stadionem se ozývá mohutný potlesk, jelikož u postranní čáry je připraven nastoupit miláček Islande Gylfi Sigurðsson.

63
    Na islandské střídačce se chystá dvojité střídání. Uvidíme, pro koho dnešní zápas skončí a pro koho teprve začne.
    62. Elyounoussi napálil spojnici branky

62
    V akci byl opět hostující Elyounoussi, který v této šanci napálil spojnici domácí branky. Poté se norský útočník mohl pouze držet za hlavu.

61
    Linnes šel do obranného zákroku nohama napřed, ale to rozhodčí neposoudil jako nedovolený zákrok. Domácí publikum začíná pískat.

60
    Gíslason si v hlavičkovém souboji přivodil nějaké menší zranění. Po krátké chvíli ovšem bude tento domácí hráč pokračovat.

59
    Do norského vápna lítá jeden centr za druhým. Hostující obrana je teď ve veliké pernamenci. Islandský tlak končí na malý moment hvizd rozhodčího.

58
    Island se nadechuje k nějakému mohutnému tlaku. Uvidíme, jak se jejich hra bude postupem času vyvíjet.

57
    Výbornou kombinaci domácího týmu zakončil Gíslason, jenže nepřesně a vysoko nad branku norského brankáře.

56
    Dlouhý nákop z islandské obrany skončil až u norského brankáře, který míč vrací do hry přihrávkou na volného spoluhráče do levé strany.

55
    Norové jsou ve druhém poločase zatím lepší, ale průběžný stav zůstává bez změny. Norové hrají na Islandu zatím nerozhodně 1:1.

54
    Bjarnason si u postranní čáry počkal na norského hráče, kterého nešetrně poslal mimo hrací plochu. Rozhodčí jasně ukazuje proti islandské brance.
    53. Neuznaná branka Elyounoussiho

53
    Elyounoussi dostal parádní přihrávku za domácí obranu, kterou si skvěle převzal a ještě lépe zakončil. Jeho branka ovšem neplatí, protože byl odpískán ofsajd.

52
    Island z následného brejku získal rohový kop, který málem využil. Na hlavičku si naskočil Magnússon. Ten ovšem poslal svou hlavičku nad branku.

51
    Elyounoussi je v dnešním zápase doslova neviditelný, proto se nám připoměl svým útočným faulem.

50
    I přes všechny tyto nešetrné zákroky nechává rozhodčí Eriksson své karty ve své kapsičce.

49
    Druhý poločas se nese ve znamení toho prvního. Oba týmy nevypustí ani jeden souboj, dnešní utkání musí rozhodně bolet.

48
    Hallfreðsson se na levé straně dostal k centru, který sice nenašel hlavu islandského hráče, ale dokázal hostujícího brankáře vystrašit, jeikož mířil přímo do jeho branky,

47
    Norové před malou chvíli zahájili druhý poločas a hned z jeho startu doslova vlítnuli na svého soupeře. Hráči Islandu jsou zřejmě ještě v šatnách.

46
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází R. Sigurðsson, přichází Ingason.
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Berge, přichází Selnæs.
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Finnbogason, přichází Sigurðarson.

46

Druhý poločas začne přibližně v 23:04.

První poločas je u konce, hráči obou celků jdou do šaten za nerozhodného stavu 1:1. Gólový účet dnešního přátelského utkání otevřel v patnácté minutě hostující Johnsen. Norské vedení vydrželo patnáct minut, jelikož poté Finnbogason proměnil nařízený pokutový kop. Zápas je zatím dost vyrovnaný, ve druhé půli můžou rozhodovat maličkosti.

45+1
    Finnbogason si nepohlídal své postavení a následně mu tedy byl odpískán ofsajd. Míč se stěhuje opět na norské kopačky.

45+1
    Rozhodčí dnešního zápasu nastavil v prvním poločase jednu minutu nad rámec hrací doby.

45
    Ani jeden tým se v poslední minutě výrazně netlačí do ofenzívy. Zdá se, že v tomto dějství už další branky nepadne.

44
    K odraženému míči po rohovém kopu se dostal Hallfreðsson. Ten se s ničím nepáral a z voleje poslal míč vysoko nad norskou branku.

43
    Nordtveit se diví verdiktu rozhodčího, který přisoudil Islandu výhodu rohové kopu. Jarstein se svým týmem tedy musí být na pozoru.

42
    V tomto poločase jsme mohli vidět už celkově dvanáct faulů a ani jeden podle rozhodčí si nezasloužil karetní potrestání. Samozřejmě přátelské utkání má jiné parametry než samotný soutěžní zápas.

41
    Schram rozehrál velmi rychlou domácí akci, na jejímž konci byl centr Guðmunds­sona. Ten byl dost nepřesný a skončil v zámezí.

40
    Jenže na druhou domácí branku si musí ještě počkat, jelikož na tahu je norský tým, který se dokázal usadit na jejich polovině.

39
    Domácí fanoušci jsou dnes opravdu skvělí a dodávají tomuto zápasu takový šmrnc. Třeba se jejich svěřenci odmění další vstřelenou brankou.

38
    Čím víc se blíží závěrečné minuty poločasu, tím víc jsou oba týmy opatrnější v kombinaci. Ani jeden z nich nechce udělat závažnou chybu.

37
    První poločas se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Island zatím hraje na svém hřišti s Norskem nerozhodně 1:1.

36
    Island v prvním poločase o dost fauluje než jeho soupeř z Norska. Domácí tým má na svém kontě už osm faulů, Norové jenom tři.

35
    Tohle byl dost nepovedený rohový kop, který letěl na penaltový puntík. Jenže tam byl pouze domácí hráč, který míč hllavou odvrátil do bezpečí.

34
    Norové se na útočné polovině velmi snaží a útěchou jim může být zatím další rohový kop, který si připíšou na své konto.

33
    Island se po vyrovnávací brance stáhnul na vlastní polovině, Norové se snaží držet míč na svých kopačkách a postupnou kombinací se dostat k domácí brance.

32
    Švédský rozhodčí musí v této minutě řešit pár norských faulů na polovině hřiště, které ovšem nepotrestal. Radši volil spíše ústní domluvu.

31
    Po třiceti minutách tady máme nerozhodný stav. Po ospalém začátku se nám zápas konečně rozjel a také přiostřil.
    30. FINNBOGASON - 1:1

30
    K exekuci tohoto pokutového kopu se postavil ALFRED FINNBOGASON, který se nemýlil. Norský brankář skočil na jinou stranu, než letěl míč – 1:1.
    29. Penaltový zákrok

29
    Byla nařízena penalta pro domácí tým.

29
    Jarstein viděl celou dobu dráhu letu míče a na něj si taky počkal. Norský brankář stáhnul tento centr skvěle ze vzduchu do svých rukavic.

28
    Rychlý přesun Islandu na polovinu soupeře znamená další rohový kop pro jejich stranu.

27
    Tohle nebyla dobrá rozehrávka standardní situace, jelikož míč doplachtil až do zámezí. Navíc rozhodčí si všimnul útočného faulu, který následně odpískal.

26
    Island má v této minutě 54% držení míče, Norsko má pouze 46% a přesto vede. Navíc bude rozehrávat další standardní situaci.

25
    Bývalý trenér Islandu a současný trenér Norska, Lars Lagerbäck může být za tím spokojen. Svému týmu naordinoval dobrou taktiku, která zatím funguje.

24
    Gíslason se stal na levé straně terčem zbytečného faulu ze strany soupeře. Island tedy opět získává míč pod svou kontrolu. Uvidíme, na jak dlouho.

23
    Islandská hra na polovině svého soupeře je bezradná. Ani jedna přihrávka nemíří přesně na kopačku, míč tedy putuje k Norům.

22
    Tím hráčem, který potřeboval ošetřit byl hostující stoper Nordtveit. Ten se po krátké chvilce zvednul z trávníku a odkráčel za postranní čáru.

21
    První centr odhlavičkoval domácí obránce, ten druhý z druhé strany dopadnul také na hlavičku jednoho z domácích hráčů. Navíc hra je přerušena kvůli ošetření norského hráče.

20
    Po krátké chvilce tady máme další rohový kop v podání norského týmu. Uvidíme, jak s touto šancí naloží.

19
    Finnbogason běžel sám na hostujícího brankáře, ale na poslední chvíli se skvělým obranným zákrokem prezentoval Nordtveit. Domácí hráč chtěl faul, ale rozhodčí na to neslyšel.

18
    Rohový kop byl rozehrán nakrátko. Islanďané to na pravé straně vykombinovali až k Guðmunds­sonovi, který ovšem vypálil nepřesně.

17
    Tato obdržená brankya vyburcovala domácí hráče k tomu, aby i obránci se více zapojovali do útočení- Právě pravý bek vybojoval pro svůj tým výhodu rohu.

16
    Norsko tedy vede, na řadě jsou domácí, kteří musí dotahovat toto jednobrankové manko. Uvidíme, jak se bude vyvíjet zbytek poločasu.
    15. JOHNSEN - 0:1

15
    Domácí tým byl sice v úvodu více na míči, ale přesto jdou do vedení hosté. BJORN JOHNSEN.se na hranici pokutového území dostal ke střele, kterou nechytatelně poslal do domácí branky – 0:1.

14
    Skvělá inviduální akce na levé straně, kterou se prezentoval Magnússon. V závěrečné fázi ovšem poslal špatnou přihrávku, kterou vystihnul hostující obránce.

13
    Domácí podpora fanoušků neutichá, ba naopak, ona se stupňuje. Snad to zafunguje a Islanďané přidají nějakou zajímavou akci.

12
    Linnes se toho nebál a důrazně zakročil proti pronikajícímu hráči domácího celku. Island bude mít na polovině hřiště k dispozici autové vhazování.

11
    Oba dnešní týmy vyznávají dlouhé auty do pokutového území, takže pokud bude možnost zahrozit, s radostí toho oba soupeři využijí.

10
    Tento zápas postrádá zatím nějaké rychlejší tempo, které by zápasu určitě prospělo. Island je i nadále u míče a kombinuje, nacož Norové skvěle brání.

9
    Norové propadli na polovině hřiště a hned se rýsoval rychlé přečíslení, které nebylo potrestáno. Skvěle se vrátil Ajer, který míč odkopnul do bezpečí.

8
    Sævarsson skvěle zablokoval norský centr na pravé straně do zámezí. Norové měli k dispozici rohový kop, který ovšem nevyužili podle představ.

8
    Žlutou kartu dostává Svensson (Norsko).

7
    Norové naopak sázejí na dlouhé nákopy, kterou jsou většinou nepřesné a končí v zámezí. To nám teď ukázal svým nákopem Nordtveit.

6
    Stadión v Reykjavíku není sice vyprodán, ale i přesto panuje výborná atmosféra. Domácí jsou stále na míči a kombinují.

5
    První standardní situace Norů přinesla první úspěšný zákrok domácího brankáře, který si hlavičku od Ajera pohlídal.

4
    Rozehrávka domácího brankáře byla nakrátko, Island volí na startu zápasu postupnou kombinací od vlastní branky. Norové jsou zatažení.

3
    Ani úvodní akce Norska nepřinesla rozruch před brankářem Schramem. Ten bude po nepřesné přihrávce rozehrávat od své branky.

2
    První islandský útok byl ze startu nadějný, ale poté přišla špatná přihrávka a útočný faul. Míč se tedy stěhuje na kopačky Norů.

1
    Domácí tým se ujal úvodního výkopu tohoto zápasu a následně jim bude patřit první útočná akce v zápase.

1

Dnešní zápas bude specifický pro Larse Lagerbäcka. Tento švédský trenér se s Islandem probojoval do čtvrtfinále ME ve Francii, ale dnes bude stát na druhé straně barikády.

Island: Schram – Sævarsson, Árnason (C), R. Sigurðsson, Magnússon – Guðmunds­son, Bjarnason, Hallfreðsson, Gíslason – Böðvarsson, Finnbogason
    Náhradníci: Halldórsson, Rúnarsson – Friðjónsson, Gudmundsson, Ingason, Sigurðarson, G. Sigurðsson, Eyjólfsson, Skúlason, Gunnarsson, Traustason, Skúlason

Norsko: Jarstein – Svensson, Nordtveit, Ajer, Linnes – Fossum, Berge, Johansen (C) – Henriksen – Elyounoussi, Johnsen
    Náhradníci: Grytebust, Nyland – Dæhli, Kamara, Selnæs, Midtsjø, Sørloth, Reginiussen, Rosted, Meling, King, Zahid, Hedenstad

Norsko

Na druhé straně barikády bude stát Norsko, které se ovšem do Ruska nepodívá. Norové hráli kvalifikaci ve stejné skupině jako český tým. Ve skupině C se tento tým umístil na čtvrtém místě se ziskem 13 bodů. Proto Norové pojmou tyto červnové přípravné zápasy jako přípravu na nový projekt UEFY, kterým je Liga národů. Norsko má v červnu naplánované dva přípravné zápasy. Toto utkání v Reykjavíku s Islandem a poté ve středu na svém hřišti přivítají dalšího účastníka MS, tentokrát hráče Panamy.

Nominace na přípravné zápasy s Islandem a Panamou
    Brankáři: Rune Almenning Jarstein (Hertha Berlín/Něm.), Sten Michael Grytebust (Odense BK/Dán.), Ørjan Håskjold Nyland (FC Ingolstadt/Něm.)
    Obránci: Kristoffer Vassbakk Ajer (Celtic/Skot.), Haitam Aleesami (US Palermo/Ita.), Omar Elabdellaoui (Olympiakos/Řec.), Birger Solberg Meling (Rosenborg BK/Nor.), Håvard Nordtveit (Hoffenheim/Něm.), Tore Reginiussen (Rosenborg BK/Nor.), Sigurd Rosted (KAA Gent/Bel.), Jonas Svensson (Alkmaar AZ/Niz.)
    Záložníci: Martin Linnes (Galatasaray/Tur.), Jo Inge Berget (NYFC/USA), Mats Møller Dæhli (St. Pauli/Něm.), Mohamed Amine Elyounoussi (Basilej/Švý.), Iver Tobias Rørvik Fossum (Hannover 96/Něm.), Markus Henriksen (Hull City/Ang.), Stefan Marius Johansen (Fulham/Ang.), Fredrik Midtsjø (AZ Alkmaar/Niz.), Ole Kristian Selnæs (ASSE/Fra.)
    Útočníci: Tarik Elyounoussi (AIK/Švé.), Bjørn Maars Johnsen (Den Haag/Niz.), Ola Williams Kamara (LA Galaxy/USA), Joshua Christian Kojo King (Bournemouth/Ang.), Alexander Sørloth (Crystal Palace/Ang.)

Přípravné zápasy od konce kvalifikace
    Albánie – Norsko 0:1
    Norsko – Austrálie 4:1
    Slovensko – Norsko 1:0
    Makedonie – Norsko 2:0

Island

Jak už jsem dříve avizoval, tak Island poprvé ve své historii postoupil na MS. Islanďané byli blízko účasti na MS v Brazílii, jenže nepostoupili z baráže, kde prohráli s Chorvatskem celkovým skóre 0:2. Až tedy loni se to podařilo, když postoupili přímo z prvního místa. Za sebou dokonce nechali i svého předchozího kata z Chorvatska, který se musel prokousat dvojzápasem v baráži. Island od té doby odehrál šest přátelských utkání s bilancí 2 výhry, 3 porážky a 1 remíza. Tento tým byl letos vůbec první, který oznámil svou konečnou nominaci na letošní světový šampionát. Island byl nalosován do skupiny D, kde se utká s Argentinou, Nigérií a Chorvatskem.

Konečná nominace na MS
    Brankáři: Hannes Halldórsson (Randers/Dán.), Rúnar Rúnarsson (Nordsjälland/Dán.), Frederik Schram (Roskilde/Dán.).
    Obránci: Kári Árnason (Aberdeen/Skot.), Ragnar Sigurdsson, Sverrir Ingason (oba Rostov/Rus.), Birkir Sävarsson (Valur Reykjavík), Ari Skúlason (Lokeren/Belg.), Hördur Magnússon (Bristol/Angl.), Hólmar Eyjólfsson (Levski Sofia/Bulh.), Samúel Fridjónsson (Vaalerenga/Nor.).
    Záložníci: Gylfi Sigurdsson (Everton/Angl.), Aron Gunnarsson (Cardiff/Angl.), Jóhann Gudmundsson (Burnley/Angl.), Emil Hallfredsson (Udine/It.), Birkir Bjarnason (Aston Villa/Angl.), Arnór Traustason (Malmö/Švéd.), Ólafur Skúlason (Karabükspor/Tur.), Rúrik Gíslason (Sandhausen/Něm.).
    Útočníci: Alfred Finnbogason (Augsburg/Něm.), Jón Bödvarsson (Reading/Angl.), Björn Sigurdarson (Rostov/Rus.), Albert Gudmundsson (PSV Eindhoven/Niz.).

Peru – Island 3:1
    Mexiko – Island 3:0
    Indonésie – Island 1:4
    Indonésie – Island 0:6
    Katar – Island 1:1
    Island – Česko 1:2

Hezký den, příprava na blížící se MS v Rusku je v plném proudu. My se v tomto on-line textovém přenosu podíváme na přátelský zápas jednoho z účastníků letošního MS. V severském derby přivítá Island na svém hřišti výběr Norska. Čeká nás dost zajímavý zápas, takže přeji příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Jan Mládek

Branky: 30. Finnbogason (pen.), 70. G. Sigurðsson – 15. Johnsen, 80. King, 85. Sørloth

Karty:   73. Árnason (ISL) – 8. Svensson (NOR)

Island: Schram – Sævarsson, Árnason (C), R. Sigurðsson (46. Ingason), Magnússon – Guðmunds­son, Bjarnason (88. Gudmundsson), Hallfreðsson (83. Friðjónsson), Gíslason (63. Skúlason) – Böðvarsson (64. G. Sigurðsson), Finnbogason (46. Sigurðarson)

Norsko: Jarstein – Svensson, Nordtveit, Ajer, Linnes – Fossum, Berge (46. Selnæs), Johansen (C) – Henriksen – Elyounoussi (74. King), Johnsen (74. Sørloth)

Rozhodčí: J. Eriksson (Švédsko)