Växjö – Salzburg 5:2 (kon.) | Plzeň – JYP 4:2 (kon.) | Banská Bystrica – Lugano 5:2 (kon.)
Zürich – Frölunda 3:2 (4:3 po s.n.) | Cardiff – Bern 2:3 (po pr.) | Vienna Capitals – Aalborg 2:3 (po pr.)
spusu Vienna Capitals
2:3 (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)
Aalborg Pirates
Sobota 01.09.2018, 20:20 • Erste Bank Arena (Albert Schultz Eishalle), Vídeň • Hokejová Liga mistrů • Skupina A
    61:00 SPELLING - 2:3

61:00
    Aalborg právě vstřelil branku! Tak to bylo velmi rychle! THOMAS SPELLING svou dnešní střeleckou aktivitu zpečetil. Nejprve jeho střela z levého kruhu trefila tyčku, napodruhé se už nemýlil, když zamířil přesně k bližší tyči. Asistence: Julian Jakobsen.

59:38
    Kelsey Tessier (VIE) nedovoleně zabrzdil hostujícího hráče v cestě dopředu a za držení si odpyká dvě minuty.

53:27
    Přesilová hra Vídně bude prodloužena, navíc přes minutu bude hrát pět na tři. Mike McNamee (AAL) dostává dvě minuty na trestné za zdržování hry.

52:36
    Schneider se ocitl v zajímavé pozici, jenže Aaron Harstad (AAL) mu nedovoleným zákrokem zabránil v lepší koncovce a Dán dostává dvě minuty za sekání.

48:42
    Rotter se ještě nevrátil z trestné lavice a už tam sedí Alex Wall (VIE), jenž se provinil podražením.

47:05
    Rafael Rotter (VIE) usedá na trestnou lavici za hrubost. Tvrdší dohru u mantinelu protihráčem totiž oplácel pěstmi.

40:59
    Začátkem třetiny si Vídeň zahraje přesilovku, Martin Højbjerg (AAL) dostává dvě minuty za sekání.

40:22
    Jul Korsgaardova střela trefila horní tyčku brány, zatím zůstává skóre nerozhodné 2:2.

37:24
    Opět se bude hrát čtyři na čtyři, dvě minuty za hrubost obdržel Mario Fischer (VIC) a Spencer Humphries (AAL) dvě minuty za sekání.

36:14
    Quemener dostal zásah do masky, která mu okamžitě nárazem spadla. Hra je přerušena, francouzský brankář je ale v pořádku.

34:23
    Hosté špatně počítali při střídání a bylo jich na ledu moc. Trest odpyká Jack Walker (AAL)

32:30
    Carstensen s Hartlem se začali prát před dánskou bránou. Větší bitka se z toho nevyklubala, rozhodčí zasáhli. Nikolaus Hartl a Nikolaj Carstensen si odpykají dvě minuty za hrubost. Hraje se čtyři na čtyři.
    31:45 ROTTER - 2:2

31:45
    Vienna Capitals vstřelili branku!
    Je vyrovnáno! RAFAEL ROTTER parádně trefil puk a poslal ze středu útočného pásma kotouč přímo pod víko. Quemener měl zakrytý výhled a těžko něco mohl udělat. Asistence: Taylor Vause, Jamie Arniel.

29:59
    Tvrdý souboj o kotouč u mantinelu znamená další vyloučení v zápase. Oliver Anker (AAL) usedá na trestnou lavici a odpyká si dvě minuty za krosček.
    29:00 Jul KORSGAARD - 1:2

29:00
    Aalborg právě vstřelil branku! Piráti otáčí vývoj utkání. Panelin Borg vyslal svého spoluhráče do samostatného úniku a JEPPE JUL KORSGAARD překonal ležícího gólmana Capitals. Asistence: Victor Panelin Borg.
    27:25 FRIEDMANN - 1:1

27:25
    Aalborg právě vstřelil branku! Už je skutečně vyrovnáno! Lamoureux byl rozhozený z dělové střely z pravého mezikruží a než se stihl vrátit na místo, už to do odkryté klece napálil DAVID FRIEDMANN. Asistence: Jack Walker, Mike McNamee.

23:35
    Byl to právě Marcussen, který vyjel do úniku, v souboji s Lamoureuxem však prohrál.

21:26
    Emil Marcussen (AAL) usedá na trestnou lavici za zdržování hry, domácí si zahrají přesilovku.

21:05
    Málem se hostům podařilo koncem přesilovky vyrovnat, ale rozhodčí rozpažil ruce, neboť skórující hráč sevřel kotouč v ruce předtím, než jej poslal do brány.

18:57
    Dominic Hackl (VIE) oslabí ještě více svůj tým, inkasuje dvě minuty za držení. Dlouhá přesilovka pět na tři ve prospěch Pirátů je tu.

17:02
    Jenže snažení Capitals je narušeno vyloučením Aliho Wukovitse, který si odsedí čtyři minuty za faul loktem.

14:57
    Francouzský reprezentant v dánské bráně předvedl naprostou koncentrovanost. Wall objel bránu, před brankoviště poslal přihrávku, kterou nalezl Holzapfel, nicméně ztroskotal na brankáři.

11:26
    Do přečíslení se vydal Wukovits a Hartl, druhý jmenovaný přestřelil. Zároveň také fauloval David Friedmann (AAL) a dostává dvě minuty za hákování. Hraje se čtyři na čtyři.

10:01
    Už se opět hraje!

Pořadatelé se pokouší mlhu rozehnat velikými větráky u ledové plochy, věřme, že se jim to podaří a hráči budou mít kvalitní podmínky k hraní.

10:01
    Pro špatné podmínky na ledové ploše hráči odcházejí do kabin a zbývajících necelých deset minut se odehraje po přestávce. Připomínám že krátce po startu utkání se na ledu objevila hustá mlha.

10:01
    Chris DeSousa (VIE) agresivně sekl po střílejícím hráči Aalborgu a odsedí si dvě minuty na trestné lavici.
    06:39 SNEIDER - 1:0

06:39
    Domácí hbitě využívají přesilovou hru. Z levého kruhu pro vhazování propálil brankáře Quemenera PETER SCHNEIDER a posílá svůj tým do vedení 1:0. Bez asistence.

06:35
    Další vyloučení Dánů, na trestnou usedá Aaron Harstad za držení.

06:22
    Tessier ohrozil Francouze v dresu dánského mužstva, ale byl neúspěšný, když trefil tyč.

01:30
    Jenže na ledové ploše se z ničeho nic objevila mlha a rozhodčí se radí s kapitány, co dál.

01:30
    Koncem přesilovky Vídně usedne na trestnou lavici domácí Peter Schneider (VIE), který se provinil sekáním.

00:24
    Hned na úvod se dočkáme přesilovky domácí Vídně, dvě minuty za držení dostává Spencer Humphries (AAL).

Martina Martinková

Branky a nahrávky: 7. Sneider, 32. Rotter (Vause, Arniel) – 28. Friedmann (Walker, McNamee), 29. Jul Korsgaard (Panelin Borg), 61. Spelling (Julian Jakobsen)

spusu Vienna Capitals: Lamoureux (Zimmermann) – Wall, Dorion, Davis, Peter, Hackl, Clark – Tessier, Holzapfel, Arniel – Nödl, Vause, Rotter – DeSousa, Nissner, Schneider – Fischer, Bauer, Romig – Wukovits, Hartl.
    Aalborg Pirates: Quemener (Wulff) – Humphries, Carstensen, Knudsen, Panelin Borg, Gatz, Harstad, Iversen – Spelling, Julian Jakobsen, Jul Korsgaard – Martin Højbjerg, S. Brinkman, Mikkel Højbjerg – Friedmann, McNamee, Walker – Jonas Jakobsen, Anker, J. Brinkman – Marcussen.

Rozhodčí: Schrubok, Nikolič – Schauer, Nemeth