Havlíčkův Brod – Pardubice 4:2 (kon.) | Č. Budějovice – Jihlava 1:3 (kon.) | Slavia – Kladno 4:3 (2:0 po s.n.)
Chomutov – K. Vary 2:3 (kon.) | Havířov – Zlín 2:3 (1:2 po s.n.) | Sparta – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
Mountfield HK – Liberec 5:4 (po pr.) | Plzeň – HC Litvínov 2:1 (kon.) | Vítkovice – Třinec 1:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:2 (0:1, 0:0, 1:1 - N 0:0 - 1:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 08.09.2018, 17:00 • MFH Ostrava • DHL Extraliga juniorů • Skupina D

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek dne i víkendu. Budu se těšit zase brzy na počtenou. (23:34:22)

Dnešní zápas je u konce, vítkovičtí na svého soupeře nestačili a to i přesto, že ve třetí třetině pořádně zabrali a při svém odvolaném gólmanovi také srovnali stav. Třinečtí si ale nenechali protéct tři body jen tak mezi hokejkami a po sedmnácti vteřinách hry přidali vítěznou branku. Prodloužení nic neřešilo, a to i přesto, že na jeho konci měli hosté k dispozici přesilovku, a tak došlo k samostatným nájezdům. Ty byly v páté sérii rozhodnuty ve prospěch Vítkovic, a tak si domácí za tento zápas připsali alespoň bod.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera díky gólu FILIPA ZAPLETALA.

5. série
    3:2
    Vítkovičtí vyslali na zteč třinecké klece Zapletala a byla to dobrá volba, protože jeho úspěšný nájezd zajistil vítkovickým prémiový bod – 3:2.

5. série
    2:2
    Za třinecké se na branku rozjel Čmiel, jeho pokus se odrazil od Pitákových betonů mimo branku – 2:2.

4. série
    2:2
    Vítkovičtí srovnávají stav nájezdů Bernovským, který poslal puk do branky snad odrazem o Švehlákovu hůl – 2:2.

4. série
    1:2
    Třinecký Macháček si zkušeně počkal na pohyb Pitáka, skulinou u tyče pak poslal puk do branky – 1:2.

3. série
    1:1
    Ani vítkovický Mrva, který zkusil střelu mezi betony – neuspěl – 1:1.

3. série
    1:1
    Třinecký Geidl se rozjel na branku rozvážně, ale zapomněl za sebou puk a pak už jej nedokázal pořádně vystřelit – 1:1.

2. série
    1:1
    Za domácí se připravuje Fridrich, kotouč se odrazil nad branku – 1:1

2. série
    1:1
    Za třinecké jede jako druhý Michálek, tomu ale klička nevyšla – 1:1.

1. série
    1:1
    Jako první z vítkovického týmu jede Konečný, s pomocí brankové konstrukce Švěhláka překonává – 1:1.

1. série
    0:1
    Jako první se staví k puku kapitán Třince Havránek, jeho klička za Pitáka prošla – 0:1.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Fridrich si počíhal na nepřesnou přihrávku, vyrazil k třinecké brance, ač tísněn, stačil ještě vystřelit, ale se závěrečnou sirénou puk míjí branku.

64:45
    Havránkova střela mířila příliš vysoko a orazítkovala zadní plexisklo.

64:27
    Mohlo být rozhodnuto, ale Piták kotouč mezi betony udržel.

64:21
    Oceláři rozjeli přesilovkový kolotoč.

64:09
    Oddechový čas pro hosty.

64:09
    Zbytek prodloužení dohrají domácí v oslabení, Lednický je potrestán za podrážení.

63:31
    Krč za domácí brankou čeká na spoluhráče a neví, z které strany vyjet.

62:47
    Čmiel se dostal do pásma, tam si jen objel branku, přišel o kotouč a zase vyjel.

62:30
    Tentokrát nenechal Švehlák nic náhodě, raději po Fridrichově střele přikryl kotouč.

62:12
    Fridrich mířil do hráče před sebou.

62:00
    Vhazování u třinecké klece.

61:50
    Hosté na skok u Pitáka, ale vítkovičtí si berou puk pod kontrolu.

61:21
    Vítkovičtí se drží v pásmu, ale Oceláři jsou všude.

60:41
    Vítkovičtí v pásmu, zblízka nebyl úspěšný Blaško.

60:01

59:56
    Znovu vítkovičtí, ještě to u třinecké klece zkoušejí.

59:42
    Hosté míří do pásma, ale prázdnou branku se jim nepodařilo trefit.

59:28
    Vítkovice se tlačí do branky, byli blízko, ale Švehlák si skulinku pohlídal.

58:44
    Piták znovu sprintuje na střídačku.

58:36
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté se ale nechtějí nechat připravit o cenné body, situaci vzal do rukou kapitán MAREK HAVRÁNEK a strhává vedení na stranu svého týmu – 1:2. Asistence: Matouš Čmiel, Pavel Matěj.

58:19
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno!! Odvolání gólmana se domácím vyplatilo, ve spolupráci s Bernovským se trefuje JAKUB LEWANDOWSKI – 1:1. Asistence: Jan Bernovský, Viktor Konečný.

58:08
    Vítkovická branka zeje prázdnotou!!

57:32
    Krč se už už chystal vystřelit, ale zastavil ho hvizd píšťalky oznamující ofsajd.

57:23
    Přetahovaná o puk ve středním pásmu vedla k ofsajdu Vítkovic.

56:51
    Vhazování u třinecké klece, domácí mají trochu problém se střídáním.

56:12
    Tománek se i s hlídacím hráčem v zádech dokázal dostat k brance, jeho střela byla odražena do volného prostoru u otevřené části branky, ale ikdo v tomto prostoru nebyl.

56:00
    Domácí se znovu prodrali do pásma a útočí na Švehlákovu klec.

55:39
    Třinečtí jsou v pásmu, chtějí přidat potvrzovací branku.

55:02
    Vítkovičtí se snaží ze všech sil, daří se jim držet se v pásmu.

54:01

53:41
    Vhazuje se u domácí branky.

53:17
    Lednický poslal puk do břevna, odtamtud se ale odrazil zpět do hry a vítkovičtí při dorážce už Švehláka nedokázali překonat.

53:00
    Domácí jsou usazeni v pásmu.

52:40
    Třinečtí se osvobozují vyhozením.

52:01
    Za vyhození puku mimo ledovou plochu je potrestán hostující Rufer.

51:27
    Hosté se dlouhými nahrávkami dostali do pásma, za branku si pro puk dojížděl Tománek a nyní se bojuje o kotouč.

50:10
    Macháček s Geidlem jeli spolu na vítkovickou klec, Macháček ale zvolil střelu, kterou minul vítkovickou branku minul.

49:41
    Třinečtí začínají dělat drobné chyby, které se snaží vítkovičtí stále více a více využívat.

49:24
    Oceláři poslali puk na zakázané uvolnění.

48:52
    Fridrich u branky nahrával na spoluhráče, ale ten na puk nedosáhl.

48:10
    Plandor ujížděl sám pro puk, proti čtyřem dojíždějícím hráčům v bílém ale neměl šanci.

47:31
    Králík se ocitl u branky, ale Piták měl spodní část tyče i branky pod kontrolou.

46:50
    Oceláři přesouvali hru do pásma, Krč se u mantinelu rozhlédl, kam přihrát a přišel o puk.

45:56
    Vítkovičtí si najížděli do pásma, Tvrdý dostal přihrávku na modrou, jeden z beků jej ale dojel a vypíchl mu kotouč.

45:00
    Krč dostal v pásmu střílenou přihrávku, se kterou si neuměl poradit.

44:47
    Vítkovičtí se dopustili úmyslného ofsajdu.

44:20
    Matěj se propracoval ke kruhu, ale u něj kotouč zapomněl, ani pomoc spoluhráče nebyla úspěšná.

43:44
    Hra je přerušena, puk zamířil na střídačku Třince.

43:22

43:03
    Oceláři toto oslabení zatím zvládají bez větších potíží.

42:34
    Vítkovičtí se musejí opakovaně dostávat do útočného pásma.

41:33
    Tománek se dostal k puku a zamířil k vítkovické brance, domácí jej na poslední chvíli připravili o puk.

41:22
    Za podrážení je vyloučen hostující Mikler.

41:10
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

40:42
    Oba týmy si už vyzkoušely útok, hraje se nahoru dolů.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:33.

Druhá třetina branku nepřinesla, ale vítkovičtí se zhruba od poloviny třetiny herně zvedli. Stále jsou to hosté, kteří dominují ledu, ale vítkovičtí si krůček po krůčku kráčejí pro gól. Jestli to stihnou ve třetí třetině, to si ještě počkáme.

40:00

39:59
    Hned po vhazování pálil z první Vacula, ale jen do gólmana.

39:56
    Jeden z hráčů Třince se za svou brankou skácel na led, sudí přerušuje hru.

39:16
    Bernovský zavezl kotouč do pásma, ale hosté byli u své klece pozorní.

38:52
    Zmatky před domácí brankou, ale Piták se dokázal zorientovat dobře.

38:27
    Třinecký gólman svírá puk v náručí, bude se vhazovat po jeho levici.

38:03
    Z ničeho nic se u třinecké klece objevil Lewandowski, jeho prudkou střelu Švehlák jen odrazil, ale nikdo z vítkovických se nenacházel poblíž, aby se pokusil puk umístit.

37:19
    Vítkovičtí museli rozehrát ze středního pásma, ale daleko se nedostali.

36:39
    Další výborný zásah pro Pitáka, který skryl puk v náručí.

36:20
    Vítkovičtí po vhazování u své branky vyrazili do útoku, ale Fridrich dostal nepřesnou přihrávku, a tak od své klece mohou rozehrávat hosté.

36:08
    Tento úsek se domácím docela povedl, trenéři si berou oddechový čas.

36:08
    Vítkovičtí uklidňují hru, puk však končí na zakázaném uvolnění.

35:22
    Pěkná souhra třineckých skončila na Matějovi, který puk místo do branky poslal do brankáře.

35:00
    Třinečtí se vymanili od branky a přesouvají se do útoku.

34:19
    Domácí mají zřejmě málo puku, proto na jejich střídačce končí i další vystřelený puk.

34:13
    Puk končí na vítkovické střídačce.

34:02
    Vítkovičtí bojují v pásmu, na dvakráte zkoušel dostat puk do branky Mrva, ale ani jeho dalšímu spoluhráči se zblízka nevedlo.

33:42
    Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Třince.

33:14
    Ještě jednou v akci Matěj, i tentokrát byl ale Piták pozorný a puk raději přikryl.

32:56
    Matěj se dostal před branku, naznačil kličku a vystřelil, ale Piták mu na špek nesedl.

32:00
    Za modrou pálil Rufer, těsně u branky chtěl tečovat puk Tománek, ale nevyšlo to.

31:26
    Fridrich si schoval puk a prodíral se ke Švehlákovi, třinecký bek byl ale proti.

30:39
    Lednický to zkusil zblízka, puk se odrazil od Švehlákových betonů nad branku.

30:20
    Hraje se od branky k brance, vítkovičtí střílejí spíše z dálky, hosté zblízka.

29:37
    Hraje se už dlouho bez přerušení, Vítkovice se rvou o každý kousek ledu.

28:16
    Hra je znovu u vítkovické klece, Geidl nastřelil jen Pitákovy betony.

27:45
    Konečně se domácí odpoutali od své branky, Lewandowski se dostával k brance, ale byl zadržen. Vhazuje se po pravici třineckého gólmana.

26:51
    Hosté jako by si ani nevšimli, že už nedisponují přesilovkou, točí vítkovickou pětici u Pitáka o sto šest.

24:43
    Byly to těžké chvíle, ale Vítkovice jsou v plném počtu.

24:40
    Po delší době se domácím podařilo dostat k puku a znovu jej poslat daleko od své klece, a rychle střídají.

24:04
    Vlastním tělem zastavil další tvrdou ránu jeden z vítkovických a s vypětím sil odpaluje puk do bezpečí.

23:31
    Tvrdá střela Michálka od modré se podařila zkrotit jednomu z vítkovických a posílá puk ke Švehlákovi.

23:17
    Třinečtí se prakticky ihned rozestavěli před brankou a pálí jako u Verdunu.

22:43
    Domácí špatně vystřídali, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Ivan.

22:36
    V útočném pásmu Vítkovic vznikla přetahovaná o puk.

21:52
    Hosté se osvobozují, vyhazují kotouč do rohu k Pitákově brance a následují puk.

21:39
    Zakázané uvolnění třineckých.

21:05
    Lewandowski našel v kruhu Konečného, ten se přesunul k brance, ale na Švehláka jeho kouzlo neplatilo.

20:18
    Smička nenašel nikoho, komu by nahrál, a tak zavezl puk k pásmu sám.

20:03
    Toto vhazování vyhráli domácí.

20:01

První třetina vyšla herně i výsledkově lépe hostům, kteří jsou v útočném pásmu nebezpeční. Zároveň se prezentují rychlými výpady, Piták je ale zatím v pohotovosti a drží vítkovické ve hře.

Další třetina začne přibližně v 17:47.

20:00

19:27
    Třinečtí se znovu derou do pásma, Piták je ve střehu.

18:07

17:33
    Švehlák je ve své brance pozorný.

16:57
    Hraje se ve středním pásmu.

16:07
    Za hákování odjíždí za katr hostující Radzienciak.

15:46
    Vítkovickým se docela daří udržet soupeře ve větší vzdálenosti od branky.

15:01
    Gřesík sprintuje na střídačku.

14:13
    Trestná lavice se plní, za zalehnutí kotouče je vyloučen domácí Fridrich, za hákování hostující Krzak. Třinec hraje přesilovku 5 na 4.

14:10
    Piták se má v brance co ohánět, ale puk se v jeho síti zatím netřepotá.

13:40

13:01
    Bude se hrát ve čtyřech, Gřesík si pomohl krosčekem.

12:28
    Domácí se znovu usazují v pásmu před Švehlákem.

12:02
    Třineckým se podařilo vyhodit až k Pitákovi.

11:46
    Vítkovičtí zahájili přesilovkový kolotoč.

11:40
    Domácí budou hrát přesilovku, na dvě minuty za držení je vyloučen Rufer, který dostává na cestu ještě osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Dvouminutový trest odpykává Bulava.

11:29
    Dlouhá přihrávka dostihla Fridricha před útočnou modrou, doslova sprintem se přesunul před branku, ale byl tísněn a jeho střela mezi betony neprošla.

10:44
    Geidl se rozjel na opačnou stranu, Piták vyráží puk vyrážečkou.

10:11
    Vítkovičtí v pásmu, Konečný si sjel až k brance, ale jeho prudká střela se odrazila od Švehláka.

09:12
    Domácí od modré poslali puk do pásma a urychleně střídají.

09:03
    Špatná kombinace končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

08:26
    Třinečtí mají puk pod kontrolou, Vítkovice si musejí hlídat prostor brankoviště.

07:19
    Hosté jako první otevírají skóre, po nahrávce Čmiela se do puku opřel PAVEL MATĚJ, skákavý puk propadl nad Pitákovou lapačkou – 0:1. Asistence: Matouš Čmiel, Marek Havránek.

06:29
    Další nebezpečná akce Ocelářů, branka byla téměř odkrytá, ale puk přeletěl nad.

06:14

06:09

06:02
    Tománek se ocitl u vítkovické branky sám, ale tváří v tvář Pitákovi neuspěl.

05:38
    Hostující Králík umožnil svému týmu hru u domácí branky, ale ke změně gólu nedošlo.

05:05
    Vítkovice jsou v pásmu, třineckým se nedaří dostat od své klece.

04:14
    Síly na ledě se srovnávají, Ivan je potrestán za hákování.

04:09
    Za zdržování hry – zašlápnutí puku . je vyloučen hostující Krč.

03:53
    Puk je zašlápnut v rohu u třinecké klece, sudí vyčkává.

03:02
    Rychlý vpád hostů do pásma, ale je zastaven ofsajdem.

02:47
    Čmiel zavezl puk do pásma, podél opačného mantinelu mu najížděl Matěj, Čmiel poslal puk těsně pod padajícím bekem, Matěj jej trefil přesně, ale Piták puk do branky nepustil.

02:34
    Vítkovičtí jsou vykázáni z pásma kvůli ofsajdu.

02:27
    Třineckému Michálkovi se nepodařilo tečovat puk, ten končí na zakázaném uvolnění.

02:06
    Domácí zbrkle rozehráli, je z toho zakázané uvolnění.

01:56
    Ofsajd Vítkovic.

01:20
    Konečný využil nepřesné přihrávky hostů na své obranné modré, vyrazil ke Švehlákovi, ale ten zakročil v klidu.

00:43
    Hosté znovu v pásmu, Pitákův beton prověřil Macháček.

00:15
    Třinečtí vyhráli úvodní vhazování a ihned zamířili do pásma.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Piták (Dolíška) – Kunc, Gřesík (A), Zapletal, Bílý, Smička, Vacula, Věntus – Blaško, Lednický, Ivan, Bernovský (C), Tvrdý, Konečný, Krška, Lewandowski, Mrva (A), Fridrich

HC Oceláři Třinec: Švehlák (Ochman) – Radzienciak, Krzak, Bulava, Rufer (A), Šulák, Konderla, Michálek (A), Homola – Havránek (C), Králík, Krč, Tománek, Mikler, Geidl, Čmiel, Plandor, Matěj, Macháček

Rozhodčí: Kubičík Z. – Poruba M., Bartoň M..

Třinečtí sehráli první kolo letošní sezóny také na svém ledě, v zápase s Havířovem slavili těsnou výhru 4:3, kdy vítězství urvali až ve třetí části gólem Macháčka. V nadstavbové části zápasu si prémiový bod v prodloužení ale zapsali havířovští.

Ve včerejším prvním kole si vítkovičtí nakonec poradili se soupeřem z Přerova, když mohutně zabrali ve třetí třetině, kde dokonce ve svém vlastním oslabení vstřelili téměř v samotném závěru dvě branky a zvítězili tak 6:3. Následná nadstavbová část vyzněla také pro domácí, když po necelých dvou minutách prodloužení jasně uzavřeli první kolo.

Hned druhé kolo DHL extraligy přinese klasické derby, a to mezi týmy Vítkovic hrajících na domácí půdě a celkem Třince.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 59. Lewandowski (Bernovský, Konečný), rozh. náj. Zapletal – 8. Matěj (Čmiel, Havránek), 59. Havránek (Čmiel, Matěj)