Kunlun – Čeljabinsk 2:0 (kon.) | Chabarovsk – Jekatěrinburg 2:5 (kon.) | Vladivostok – Magnitogorsk 3:4 (kon.)
Novosibirsk – CSKA Moskva 0:2 (kon.) | Ufa – HC Slovan 4:1 (kon.) | Omsk – Riga 5:2 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
CSKA Moskva
Pátek 05.10.2018, 14:30 • Sibir Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Páteční program KHL nabídne také duel mezi Sibirem Novosibirsk a CSKA Moskva. Jasným favoritem budou hosté, kteří patří k nejlepším týmům celé soutěže. To domácí jsou naopak s jedinou výhrou jejím nejhorším mužstvem.

CSKA Moskva:
    CSKA patří již tradičně k největším favoritům Kontinentální hokejové ligy. Letos odehrál armádní klub zatím 13 zápasů se ziskem 20 bodů, což stačí v tabulce Západní konference na druhé místo za vedoucím Jokeritem. V posledních sedmi zápasech navíc moskevský klub vždy zvítězil. Naposledy udolal 3:2 v prodloužení domácí Astanu.

Nejproduktivnější hráči:
    Michail Grigorenko – 12 b (4+8)
    Kirill Kaprizov a Nikita Nestěrov – 7b (2+5)

Brankáři:
    Ilja Sorokin – 9 zápasů, průměr 1,39, úspěšnost 92,9 %
    Lars Johansson – 5 zápasů, průměr 1,12, úspěšnost 95,7 %

Sibir Novosibirsk:
    Sibiru vstup do sezóny těžce nevyšel. Začal ji totiž dvanácti porážkami v řadě a první dva body si připsal až v neděli, kdy zvítězil 4:3 na ledě Viťazu. Novosibirsk je tak suverénně nejhorším celkem dosavadního průběhu soutěže. Lichotivé není ani celkové skóre mužstva, které nastřílelo jen 20 branek a hned 50 jich inkasovalo.

Nikita Michajlov – 6b (5+1)
    Oleg Piganovič – 6b (1+5)
    Nikolaj Demidov – 4b (2+2)

Brankáři:
    Alexej Krasikov – 8 zápasů, průměr 3,57, úspěšnost 89,4 %
    Danny Taylor – 7 zápasů, průměr 4,09, úspěšnost 86,7 %

HK Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – K. Alexejev (C), Loginov, Vorobej, Piganovič (A), Naumov, Morozov, Ignatovič, Demidov – Bertrand, Sajustov, Dugin – Kazakov, Michajlov, Šarov – Tkačenko, J. Bodrov, Pešechonov – Šaškov, Romancev, A. Jakovlev.

CSKA Moskva: L. Johansson (I. Sorokin) – Pašnin, M. Robinson (A), Naumenkov, Marčenko, Romanov, Nestěrov (A), Čmychov – Vey, Grigorenko, Kaprizov – Slepyšev, Andronov (C), Kalinin – Hansen, Šalunov, Tělegin – Tolčinskij, Okulov, P. Karnauchov.

Rozhodčí: Bělov, Naumov – Goljak, Děďulja.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Zazní hymna Ruské federace.

Oficiality jsou za námi. Za malou chvíli už bude zahájen samotný zápas.

00:01

00:38
    Armějci v úvodu zápasu drželi útočné pásmo, ale do šance se nedostali. Teď už přecházejí dopředu domácí.

00:56
    A byla z toho dobrá příležitost! Se střelou z mezikruží, kterou vyslal Alexander Šarov, si Johansson poradil se štěstím!

02:12
    Z levé strany pálil na Johanssona Danil Romancev. Hostující brankář byl pozorný.

02:42
    Domácí nezačali zle. Nyní CSKA zatlačila jejich čtvrtá formace.

02:54
    Na puk si sáhl Krasikov, který ho přidržel v lapačce po nahození od modré čáry.

03:03
    Další zákrok Krasikova. Ten udržel kotouč ve výstroji před clonícím Kirillem Kaprizovem.

03:25
    Hosté si zahrají přesilovku! Oleg Piganovič je vyloučen za držení.

03:38
    Domácí vyhazují.

04:09
    Od modré čáry vystřelil Nikita Nestěrov. Krasikov si kotouč našel a má ho v lapačce.

04:53
    Opět lapačka Krasikova, která si smlsla na voleji Michaila Grigorenka.

05:21
    V závěru přesilovky ještě střílel z pravého kruhu Šalunov, ale tento pokus byl zablokován.

05:26

05:58
    Na trestnou lavici půjde opět Oleg Piganovič, který srazil Slepyševa, jenž by už jinak zakončoval do prázdné branky!

06:31
    Hosté se osvobozují.

06:56
    Domácí opět vyhazují.

07:49
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Hosté to sehráli nádherně! Robinson rozehrál na modré čáře puk na Kaprizova, jenž nahrál na pravý kruh MAXIMU ŠALUNOVOVI a ten střílel do odkryté domácí klece. Krasikov se už nestačil včas přesunout. Asistence: Matt Robinson a Kirill Kaprizov.
    07:49 Maxim ŠALUNOV - 0:1

07:49
    Za držení je navíc vyloučen Nikolaj Demidov! Přesilovka CSKA tak bude pokračovat.

08:28
    Maxim Šalunov pálil z velmi podobné pozice, z jaké před chvílí skóroval! Krasikov se tentokrát stačil přemístit!

08:56
    Krasikov se má co ohánět. Nyní zalehl puk před dotírajícími hráči armádního celku.

09:27
    Domácí vyhodili.

09:50
    Sibir je konečně v plném počtu.

10:03
    Po přerušení hry se do sebe pustili domácí Maxim Ignatovič a hostující Pavel Karnauchov. Oba hokejisté dostávají dvě minuty za hrubost.

10:19
    Od modré čáry střílel Loginov. Domácí bek trefil jen protihráče.

10:54
    Ve hře 4 na 4 se Sibiru zatím daří, hosté se musejí bránit.

11:30
    Parádní bruslařské obraty předvedl na pravé straně útočné třetiny Sergej Tolčinskij. Ještě poté hledal spoluhráče před brankou, ovšem domácí se ubránili.

11:59
    Zákrok Krasikova, který přerušil hru po střele od modré čáry.

12:04
    Oba týmy jsou již v plném počtu.

12:23
    Od modré čáry nahazoval puk na branku Nikita Nestěrov. Domácí ho srazili do ochranné sítě.

12:47
    Jegor Dugin objel hostující klec a snažil se zasunout puk za brankovou čáru. Pravý beton Johanssona byl proti.

13:56
    Maxim Kazakov přebruslil hostujícího obránce Marčenka a udržel tak pro domácí kotouč v útočném pásmu.

15:19
    Sledujeme trochu hlušší pasáž. Puk se pohybuje mezi modrými čarami.

15:57
    Domácí se snaží být aktivní. V tomto střídání vyprodukovaly dvě nepřesné střely.

16:27
    Hraje se už velmi dlouho bez přerušení. Čas tak rychle utíká.

17:57
    Stále se hraje. Hokej je to živelný, ale v posledních minutách také hodně nepřesný.

19:01
    Začíná už poslední minuta první třetiny.

19:13
    Po nahození Naumenkova přikryl kotouč Krasikov. Teprve teď je tedy hra přerušena.

19:39
    Kazakov poslal Loginovovi na modrou nepřesnou přihrávku a domácí obránce se tak musí pro puk rychle vracet.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina přinesla poměrně vyrovnaný hokej. Sibir ale na začátku utkání doplácel na nedisciplinovanost, kterou v 8. minutě potrestal přesilovkovým gólem Maxim Šalunov. Sibir jinak nehraje špatně, střelecky prosadit se však zatím nedokázal.

20:42
    Domácí si zahrají přesilovku, Matt Robinson je vyloučen za podražení!

21:40
    Hosté se zatím dobře brání, teď soupeře vytlačili do středního pásma.

22:17
    Ani teď se Novosibirsk neusadil v útočné třetině. Přesilovka se chýlí ke konci.

22:43
    Hosté jsou v plném počtu.

22:48
    Nahozený puk byl sražen do ochranné sítě za brankou CSKA. Vhazuje se před Johanssonem.

23:10
    Hosté málem ve velké příležitosti! Michailu Grigorenkovi i Lindenovi Veyovi však sjel puk v rozhodující chvíli z hole. Oba hráči přitom už byli za obranou soupeře.

23:50
    Z pravé strany najížděl proti domácí brance Pavel Karnauchov. Jeho rána končí ve výstroji brankáře Krasikova.

24:31
    V blízkosti domácí branky pracovali Karnauchov s Okulovem. Puk nakonec přikryl Krasikov.

24:43
    Střela Nikity Michajlova až na hostující branku neprošla. Kotouč trefil do nohou obránce.

25:31
    Brankář Johansson rozehrál puk tak, že ten dolétl až do hlediště. Co na to rozhodčí?

25:31
    Puk se odrazil od hrany plexiskla, takže rozhodčí nemají důvod vylučovat.

26:19
    Puk byl sražen do hlediště. Následuje reklamní přestávka.

26:58
    Čtvrtá řada CSKA drží puk v útočném pásmu. S tímto střídání tedy mohou být trenéři CSKA spokojeni.

27:24
    Střela Sergeje Kalinina končí ve výstroji Krasikova. To bylo důležité, protože na případný vyražený puk číhal před brankou Andronov.

29:03
    Hosté teď mají územní převahu a snaží se vstřelit druhý gól, který by je asi uklidnil.

29:44
    Nikita Nestěrov našel zpětnou přihrávkou Michaila Grigorenka. Puk končí ve výstroji Krasikova.

30:51
    Vyrovnání měl na holi Maxim Kazakov. Ten střílel z mezikruží do horní části branky, ale Lars Johansson ukázal, proč má v tomto ročníku zatím fantastické statistiky a zachránil CSKA ukázkovým semaforem!

31:37
    Alexander Loginov schytal hit od protihráče a musel led opustit s pomocí spoluhráče. Vylučovat se ale nebude.

32:01
    Grigorenko vytáhl puk na modrou čáru, odkud přišla střela, která minula domácí klec.

32:35
    Armějci jsou rozhodně aktivnější. Domácí se snaží dobře bránit a vyčkávají na brejky. Dokud Sibir prohrává jen o gól, tak tu rozhodně šance na dobrý výsledek je.

32:54
    Nyní tu máme reklamní přestávku.

Přestože hosté mají územní převahu, ve druhé třetině je poměr střel vyrovnaný – 5:5.

33:29
    Ránu od červené čáry pokryl Krasikov. Ten puk hned rozehrál na své spoluhráče.

35:07
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se vrací před Krasikova.

35:12
    Po vyhraném buly pálil z pravého kruhu Slepyšev. Krasikov byl pozorný.

35:47
    Další icing Sibiru.

36:18
    Hosté v postavení mimo hru. Sledujeme utkání, které je chudé na góly i šance.

37:07
    Hned čtyři domácí hráči si teď stoupli před vlastní brankoviště hosté puk ke Krasikovovi prostě nedotlačili. Sibir následně vyhazuje k brance soupeře.

37:55
    Michail Naumenkov píchl holí Michajlova a za tento nesportovní zákrok dostává trest na 5 minut + do konce utkání!
    37:55 Zákrok Naumenkova, za který hostující bek dostal trest na 5 minut + do konce utkání.

39:00
    Je tu poslední minuta druhé třetiny. Hosté se zatím úspěšně brání v oslabení.

39:38
    Z levé strany to zkusil Maxim Kazakov. Johansson přerušil hru.

39:49
    Hosté vyhazují a ve druhé třetině se už asi nic nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině žádný gól nepadl. Hosté mají územní převahu, ovšem Sibir dobře brání a soupeře do šancí příliš nepouštějí. Největší vzrušení tak přišlo až na konci druhé části, kdy se nechal vyloučit do konce zápasu hostující obránce Naumenkov, který píchl holí Michajlova.

40:02
    Domácí mají k dispozici ještě téměř tři minuty z dlouhé přesilové hry.

41:51
    Hosté se zatím dobře brání. Dokonce ve vlastním oslabení i ohrozili Krasikova.

42:39
    Střela Maxima Kazakova mířila k bližší tyčce hostující branky. Johansson byl pozorný.

42:56
    Hosté jsou již v plném počtu.

43:37
    Hosté jdou opět do čtyř. Tentokrát si nepohlídali střídání a jsou potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě.

44:35
    Domácím se nedaří dostat se do útočného pásma.

44:59
    Teď se domácí připravili o pobyt v útočné třetině až komickými nepřesnostmi!

45:38
    Sibir nevyužil ani tuto přesilovku, hosté jsou kompletní.

45:52
    Andrej Krasikov vyjel daleko ze své branky, aby zastavil rodící se šanci Kirilla Kaprizova. U puku byl včas, ale vzápětí došlo ke kolizi obou hráčů, kterou více odnesl brankář Sibiru. Naštěstí se oklepal a hokejisté CSKA ho ještě přijeli sportovně poplácat.

46:56
    Při hře 5 na 5 pokračuje převaha CSKA. Hosté by ale měli častěji střílet.

47:24
    Po reklamní přestávce uvidíme další přesilovku Sibiru. Alexandr Romanov zasáhl vysokou holí Šaškova.

48:17
    Hosté vyhazují a mohou vystřídat.

49:25
    Domácí v této početní výhodě mnoho nepředvedli, Armějci jsou v plném počtu.

50:34
    Grigorenko našel Kirilla Kaprizova, jehož střelu vyrazil Krasikov hokejkou. Další střelu od modré čáry pak přidržel v lapačce.

51:01
    Hosté dávají druhý gól a hodně se přibližují k vítězství! Volného prostoru na pravé straně hřiště využil Konstantin Okulov, který puk naservíroval na zadní tyčku PAVLOVI KARNAUCHOVOVI a tohle už nemohl Krasikov stihnout. Asistence: Sergej Tolčinski a Konstantin Okulov.
    51:01 Pavel KARNAUCHOV - 0:2

51:01
    Domácí si ještě vyžádali coach's challenge. Myslí si, že gólové akci CSKA předcházel ofsajd.

51:01
    Gól platí, hosté tak zvyšují své vedení!

51:01
    Podle pravidel KHL ještě dostává domácí lavička dvě minuty za zdržování hry.

52:20
    Z osy hřiště střílel Anton Slepyšev. Jeho rána byla sražena do ochranné sítě.

53:02
    Domácí jsou v plném počtu.

54:21
    Čas se rychle chýlí ke konci třetí třetiny. Domácí už musejí otevřít hru.

54:49
    O to se také snaží, ovšem moskevský celek narušuje rozehrávku soupeře aktivním napadáním.

55:05
    Necelých pět minut před koncem zalehl puk po závaru před svou brankou Johansson. Následuje reklamní přestávka.

56:01
    Hosté kontrolují hru a čas utíká.

56:58
    Romancev vyřešil přechod do útočného pásma nahozením za branku. Kotouč však následně získali hosté.

57:43
    Puk končí až někde mezi střídačkami. Domácí by potřebovali odvolat brankáře, ale k tomu se musejí usadit v útočné třetině.

57:54
    Místo toho hosté donutili Krasikova podržet puk a buly se tak bude házet před brankou Sibiru.

58:17
    Hosté to hrají takticky výborně. Drží kotouč v útočném pásmu.

Bitka mezi domácím Ignatovičem a Pašninem! Hráč Sibiru nakonec svého soka zalehl!

58:42
    Hostující hráč dostal dvě minuty za vražení. U Ignatoviče svítí o dvě minuty více, takže CSKA dohraje zápas v početní výhodě!

59:01
    Běží už poslední minuta utkání. Hráči CSKA nikam nepospíchají, v přesilovce drží puk na svých hokejkách.

Hokejisté CSKA splnili na ledě nejhoršího týmu soutěže roli favorita a zvítězili 2:0. Hosté odehráli duel takticky a ukázali, že disponují velmi kvalitní defenzivou, která domácí téměř nepouštěla do šancí. V 8. minutě poslal Armějce do vedení Maxim Šalunov a v 52. minutě je definitivně uklidnil Pavel Karnauchov. Sibir dlouho držel ve hře brankář Krasikov, ovšem jeho spoluhráči v útoku se k němu nepřidali a nedokázali ani jednou skórovat.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 19:28 (6:14, 7:7, 6:7)
    Zblokované střely – 14:15
    Vyhraná vhazování – 23:31
    Trestné minuty – 14:35
    Hity – 19:23

To už je z mé strany vše. Užijte si zbytek pátečního odpoledne! (16:54:26)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Šalunov (M. Robinson, Kaprizov), 52. P. Karnauchov (Tolčinskij, Okulov)

HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (D. Taylor) – K. Alexejev (A), Loginov, Vorobej, Piganovič (C), Naumov, Morozov, Ignatovič, Demidov – Bertrand, Sajustov, Dugin – Kazakov, Michajlov, Šarov – Tkačenko, J. Bodrov, Pešechonov – Šaškov, Romancev, A. Jakovlev.

Rozhodčí: Bělov, Naumov – Goljak, Děďulja