Leganés – Atlético 1:1 (kon.) | Real Madrid – Valladolid 2:0 (kon.) | Valencia – Girona 0:1 (kon.)
Rayo Vallecano – Barcelona 2:3 (kon.)
Rayo Vallecano
2:3 (1:1)
FC Barcelona
Sobota 03.11.2018, 20:45 • Campo de Futbol de Vallecas, Madrid • Španělská LaLiga • 11. kolo

Luis Suárez sice dnes nevstřelil hattrick jako v El Clásicu, Barcelona si ale zásluhou jeho dvou gólů z Vallecana po pozdním obratu odvezla všechny tři body. Barcelona začala dobře a ujala se vedení, když se prosadil bývalý útočník Liverpoolu, jenže deset minut před přestávkou vyrovnal José Angel Pozo a po ní dokonal zasloužený obrat střídající Álvaro García, který pobyl na hřišti jen pár sekund. Barca ovšem ukázala, proč je nejlepším týmem, a během pouhých tří minut zápas v závěru otočila na svou stranu, když nejprve vyrovnal Ousmane Dembèlé a poté rozhodl svým druhým gólem již avizovaný hrdina. Konečný výsledek. Rayo Vallecano 2 FC Barcelona 3. (22:40:38)

90+4

90+2
    Emiliano Velázquez udeřil loktem do obličeje jednoho z hráčů Barcelony a mohl být rád, že nebyl vyloučen.

90+1
    Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 4 minuty.
    90. Luis SUÁREZ - 2:3

90
    Barcelona právě vstřelila branku!
    LUIS SUÁREZ si na vzdálenější levé tyči naběhl na parádní diagonální pas Sergiho Roberta z pravého křídla a ve skluzu míč poslal z blízkosti do sítě! Barcelona během tří minut dokonala obrat! Barca vede 3:2. Asistence: Sergi Roberto.

89
    Alberto García v bráně Vallecana dlouho otálel s odkopem od brány a viděl žlutou kartu za zdržování.
    87. Ousmane DEMBÈLÉ - 2:2

87
    Do šestnáctky Raya přilétl dlouhý kolmý diagonální pas a OUSMANE DEMBÈLÉ po fantastickém sklepnutí Gerarda Piquého hlavou přízemní střelou z pravé strany šestnáctky napálil míč mezi nohama jednoho z protihráčů ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Gerard Piqué.
    85. Luis Suárez měl na hlavě druhý a vyrovnávací gól na 2:2!

85
    Jordi Alba si na levém křídle skvěle zpracoval další z řady diagonálních pasů, zaseknutím do středu hřiště se zbavil protihráče a zatáhl míč do šestnáctky, kde parádním centrem oslovil Luise Suáreze, jenže útočník Barcelony hlavičkoval pouze do místa, kde byl padající Alberto García!

84
    Barcelona si pomohla zpětnou přihrávkou na brankáře a okamžitě byli její hráči nepříjemně napadáni.

83
    Barcelona konečně začíná svírat soupeře v blízkosti šestnáctky, problém je, že se jí nedaří finální přihrávky.

82
    Střídající Arturo Vidal se po přihrávce z pravé strany ocital na ose hřiště v šanci, jenže než se rozhodl pro střelu, tak přišel další výborný skluz domácích hráčů.

81
    Nerad bych se pletl, ale Barcelona po přestávce zatím nevystřelila ani jednou. Do konce zbývá deset minut.

80
    Giannelli Imbula se ocitl v šanci po přihrávce Josého Angela Poza z levé strany, jenže na hranici šestnáctky míč při pokusu o střelu bez přípravy minul. Na opačné straně poté mohl skórovat Luis Suárez, jenže Emiliano Velázquez předvedl parádní skluz na levé straně šestnáctky a Alberto García míč lapil do svých rukou.

79
    Munir se snažil z levého křídla proniknout do šestnáctky, což se mu sice podařilo, jenže v blízkosti její hranice byl připraven o míč výtečným a čistým skluzem.

78
    Barcelona je po přestávce naprosto bezzubá, zatímco na Vallecanu je vidět obrovská touha po vítězství.

77
    Pokud jste k zápasu přišli později a překvapuje Vás skóre, tak věřte, že Vallecano od jedenácté minuty prohrávalo, jenže krátce před přestávkou vyrovnalo a po ní dokonce zápas otočilo. Vtip je v tom, že zcela po zásluze.

75
    Giannelli Imbula se postavil k rozehrání standardní situace a technickou střelou mířil do pravého horního rohu brány, jenže nikoliv dostatečně a Marc-André ter Stegen míč chytil, aniž by musel skákat do strany.

74
    Fotbalisté Vallecana vybojovali volný přímý kop, který budou rozehrávat z velmi nebezpečné vzdálenosti.

73
    Také Vallecano mohlo udeřit po přízemním centru ze strany, jenže míč z levé strany prolétl napříč pokutovým územím a zamířil do území nikoho. Další náznak šance.

72
    Barcelona z pravé strany posílala do šestnáctky nebezpeční přízemní centr, hosté ho ale dokázali odvrátit.

71
    Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Alejandro Gálvez, přichází Emiliano Velázquez.

70
    Jordi Alba se dopustil faulu, za který viděl žlutou kartu. Jeden z domácíc hráčů zůstal ležet na hřišti.
    69. Giannelli Imbula se krásně uvolnil a málem zvýšil na 3:0!

69
    Giannelli Imbula předvedl v blízkosti šestnáctky parádní zasekávačku, rychle si přehodil míč z pravačky na levačku a přízemní střelou na dlouho nohu z hranice šestnáctky těsně minul vzdálenější pravou tyč! Domácí hrají parádně.

68
    Barcelona po ošetření jednoho z domácích hráčů sáhla k překvapivému dvojitému střídání. Přijde obrat?

67
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Munir.

67
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Arthur, přichází Arturo Vidal.

66
    Vallecano se po sražené střele z pravé strany šestnáctky dostalo ještě k jedné střele, jenže byla slabá a z úhlu zamířila do rukavic Marca-Andrého ter Stegena.

65
    Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Raúl De Tomás, přichází Alex Alegría.

64
    Fotbalisté Vallecana přenesli hru z pravého křídla doleva a do šestnáctky přilétl nebezpečný přízemní centr, který byl na přední tyči odvrácen na rohový kop. Rayo se prezentuje parádními kombinacemi.

62
    Coutinho na levé straně rozehrál standardní situaci a na vzdálenější pravé tyči brankář Alberto García nedokázal míč udržet v rukavicích, Sergio Busquets toho ale nevyužil. Vallecano stále vede těsně 2:1.

60
    Rayo Valleceno dokázalo otočit zápas proti Barceloně, vzhledem k průběhu zápasu ale nejde o překvapení. Domácí jdou ústavně za góly a již dvakrát se prosadili.
    57. Álvaro GARCÍA - 2:1

57
    Vallecano právě vstřelilo branku!
    Raúl De Tomás po parádním centru z pravého křídla na přední tyči z blízkosti krásnou hlavičkou orazítkoval tyč a na vzdálenější levé tyči se poté z dorážky prosadil střídající ÁLVARO GARCÍA, který po pár sekundách otočil skóre!

56
    Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Álvaro García.

55
    Vallecano nyní dokázalo skórovat, jenže střela přišla dlouho poté, co rozhodčí odpískal ofsajd.

54
    Raúl De Tomás si na vzdálenější pravé tyči nabíhal na krásný centr z levé strany a ostrého úhlu, jenže na míč nedosáhl a Marc-André ter Stegen si mohl zhluboka oddechnout.

52
    Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Rafinha, přichází Ousmane Dembèlé.
    52. Raúl De Tomás zahodil obrovskou příležitost na obrat!

52
    Raúl De Tomás si naběhl na parádní diagonální přihrávku z levého křídla a uprostřed šestnáctky se ocitl v tváří v tvář brankářovi Barcelony, čehož chtěl využít a přízemní střelou zamířit k pravé tyči, jenže Marc-André ter Stegen míč levou nohou fantasticky vyrazil! Málem 2:1!

51
    Rafinha si na pravé straně šestnáctky naběhl na krátkou komou přihrávku a po zvednutí hlavy chtěl technickou přízemní střelou míč z ostrého úhlu zatočit ke vzdálenější levé tyči, jenže se mu střela vůbec nepovedla.

51
    Ze druhého poločasu uběhlo pět minut a také vstup do druhé části zápasu má v naprosté režii Barcelona.

50
    Luis Suárez chtěl na levé straně šestnáctky oplatit narážečku Jordimu Albovi, jenže jeho kolmá přihrávka byla o něco prudší, než by obránce Barcelony potřeboval.

49
    Raúl De Tomás levým ramenem v pohybu vpřed úmyslně narazil do strojícího Sergia Busquetse a viděl žlutou kartu.

48
    Rafinha byl na levém křídle povalen k zemi a Barcelona měla k dispozici standardní situaci, kterou rychle rozehrála nakrátko. Hosté se usadili na útočné polovině.

48
    Oba týmy vstupují do druhého poločasu ve stejném složení, v jakém dnešní zápas zahájily.

47
    Clément Lenglet našel parádním diagonálním pasem z osy hřiště na levém křídle rozeběhnutého Jordiho Albu, jehož centr z ostrého úhlu byl na přední tyči odvrácen.

46
    Barcelona rozehrála druhý poločas a klademe si jednu důležitou otázku, dokáže Rayo rozjetého soupeře zastavit?

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:45.

Luis Suárez poslal Barcelonu po deseti minutách do vedení a v závěru poločasu mohl parádní technickou střelou skórovat podruhé, jenže míč skončil na tyči a v hrací době mezitím navíc vyrovnal José Angel Pozo. Vallecano si po inkasování branky vytvořilo slušný tlak a nádherná přízemní střela o tyč zamířila do sítě. Skóre po prvním poločase. Rayo Vallecano 1 FC Barcelona 1.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

44
    Do konce prvního poločasu zbývají odehrát necelé dvě minuty a Vallecano zatím hraje s Barcou 1:1.

43
    Adrián Embarba rozehrál na levé straně hřiště po sražené střele z úhlu rohový kop a míč nebezpečně propadal na vzdálenější tyč, hráči Barcelony ho ale odvrátili.
    41. Tyč! Útočník Luis Suárez a jeho úžasná technická střela

41
    Luis Suárez byl hodně blízko druhého gólu v zápase, když si v blízkosti šestnáctky parádně narazil míč s Rafinhou a technickou střelou bez přípravy mířil do pravého horního rohu brány, míč se ale od vzdálenější pravé tyče odrazil ven!

40
    Barcelona a její kombinační fotbal ve středu hřiště, který někdo miluje a někdo nesnáší. Jak to máte vy?

39
    Luis Advíncula mohl udeřit střelou z pravého křídla, jeho diagonální pokus ale zamířil nad bránu Barcelony.

38
    Gerard Piqué na pravém křídle vybojoval standardní situaci, následný centr ze strany byl ale uprostřed šestnáctky hráči Vallecana bez problému odvrácen.

37
    Rayo Vallecano dostalo slavnou Barcelonu pod tlak a zaslouženě se mu podařilo vstřelit vyrovnávací gól.
    35. José Angel POZO - 1:1

35
    Domácí JOSÉ ANGEL POZO se dostal v blízkosti šestnáctky k odvrácenému míči po centru z pravého křídla a parádní technickou přízemní střelou o pravou tyč poslal míč do sítě! Úžasný gól a odpovědět na vedoucí gól Barcelony – 1:1.

34
    Barceloně se během posledních okamžiků opravdu nedaří kombinovat a dostává se pod tlak, což samozřejmě kvitují domácí fanoušci Raya Vallecana.

33
    Rayo Vallecano se nadechlo k náporu a zdálo se, že Giannelli Imbula na pravém křídle vybojovalo rohový kop, za pískotu fanoušků se ale nakonec kopalo od brány.
    31. Raúl De Tomás v obrovské příležitosti těsně minul bránu!

31
    Raúl De Tomás mohl potrestat neúspěšnou kombinační hru Barcelony, když si na vzdálenější levé tyči naběhl na krásnou přihrávku přes šířku pokutového území a přízemní střelou těsně minul bránu Marca-Andrého ter Stegena!

30
    Barcelona držela míč ve středu hřiště a kombinovala na volném prostoru, jenže jakmile se rozhodla pro kolmý pas dopředu, tak její akce opět ztroskotala.

29
    Hosté tak dlouho přenášeli hru ze strany na stranu, až se nakonec dostali k pokutovému území soupeře, jenže hned poté o míč přišli a z útoku nebylo nic.

28
    Barcelona roztočila na polovině soupeře svůj typický kolotoč, zásluhou napadání soupeře se ale zasekává.

27
    Oba týmy se během dosavadního průběhu zápasu dostali do jedné slibné šance, ovšem s tím rozdílem, že Barcelona svou příležitost přetavila v úvodní gól.

26
    Ivan Rakitić roztáhl hru doprava a Sergi Roberto rychle posílal míč pod sebe, našel ovšem pouze kopačku jednoho z domácích fotbalistů Raya Vallecana.

25
    Polovina prvního poločasu je za námi a Rayo Vallecano během posledních minut vyrovnalo hru a možná, že je dokonce trochu lepší. Jedná se ale o poslední okamžiky zápasu, jinak zatím Barcelona dominovala.

24
    Luis Advíncula byl na pravém křídle přistrčen zezadu a do šestnáctky poslal pěkný centr, po kterém Santi Comesaña hlavičkoval uprostřed pokutového území nad.

23
    Vallecano mohlo vhazovat a poté se dostat k šestnáctce Barcy, to by ale jeho kombinační hra nesměla váznout. Domácí se prezentují jednou nepřesností za druhou.

22
    Jordi Alba se ocitl na levé straně obranné poloviny Barcelony pod tlakem a odkopl míč za postranní čáru.

21
    Giannelli Imbula napřáhl ze střední vzdálenosti k prudké ráně, která zamířila vysoko nad bránu Barcelony.

20
    Vallecano na pravé straně hřiště rozehrálo rohový kop a následný centr snadno stáhl ze vzduchu Marc-André ter Stegen, který byl poté atakován Luisem Advínculou.

19
    Barcelona se dnes neprezentuje kombinační hrou až do kuchyně, nýbrž rychlým přenášením hry a dlouhými diagonálními pasy, které jsou zatím hodně nebezpečné.

18
    Běží osmnáctá minuta utkání a Barcelona nadále dominuje, i když se těžko dostává k šestnáctce soupeře.

17
    Clément Lenglet zastavil protiútok Vallecana v blízkosti půlící čáry taktickým faulem a byl potrestán žlutou kartou.

17
    Barcelona měla na pravé straně hřiště výhodu rohového kopu, následný centr byl ale domácími odvrácen.

16
    Luis Suárez se dostal u pravé tyče k odraženému míči po centru Sergiho Roberta z pravého křídla a z úhlu mohl skórovat, míč byl ale odvrácen na rohový kop.

15
    Sergio Busquets parádním diagonálním pasem na levém křídle oslovil Jordiho Albu, který na levé straně šestnáctky opět posílal míč pod sebe, jenže Coutinhovi mířil trochu na paty a bývalý útočník Liverpoolu se ke střele nedostal.

14
    Adrián Embarba si nabíhal na ose hřiště na pěknou kolmou přihrávku, jenže Clément Lenglet si pokryl míč tělem a zezadu byl v šestnáctce domácím hráčem faulován.

13
    Fotbalisté Barcelony jsou podle očekávání lepší a nyní se snažili skórovat po centru z pravého křídla, jenže míč zamířil do území nikoho a Vallecano se ubránilo.
    11. Luis SUÁREZ - 0:1

11
    Jordi Alba si na levé straně šestnáctky naběhl na parádní diagonální pas spoluhráče z poloviny Barcelony a po zpracování míče zpětnou přihrávkou z téměř nulového úhlu oslovil LUISE SUÁREZE, který přízemní střelou přes dva obránce Vallecana zamířil do odkryté sítě! Barcelona vede rychle 1:0. Asistence: Jordi Alba.

9
    Napadání Vallecana je vzorné a přináší úspěch. Nyní ale Sergi Roberto dobře odcentroval z pravého křídla, jeho přízemní pas ovšem prolétl napříč pokutovým územím.

8
    Barcelona podle očekávání od úvodních minut dominuje, zatím se ale nedostala do žádné příležitosti.

7
    Luis Suárez rozehrál v nepřítomnosti Lionela Messiho standardní situaci a rozhodl se pro přímé ohrožení brány, jenže jeho rána ze střední vzdálenosti minula levý horní roh brány.

6
    Luis Suárez unikal směrem kupředu, a tak ho Jordi Amat zezadu pravou rukou chytil kolem krku a povalil na zem. Nemohlo následovat nic jiného, než žlutá karta.

5
    Rayo velice dobře zhušťuje střed hřiště a vypadá to, že je hru Barcelony skvěle připraveno. Hosté se zatím ani jednou nedostali k pokutovému území svého soupeře.

4
    Barcelona po El Clásicu vyhrála i utkání ligového poháru, když o svém vítězství 1:0 rozhodla v nastavení.

3
    Fotbalisté Vallecana se snaží napadat rozehrávku katalánského klubu hodně vysoko a zatím to přináší úspěch.

2
    Sergi Roberto na pravém křídle neměl nikoho ze spoluhráčů před sebou, a tak se rozhodl pro zpětnou přihrávku. Barcelona se usadila na polovině domácího Vallecana.

1
    Rayo Vallecano obstaralo výkop zápasu a okamžitě dopředu poslalo dlouhý kolmý pas, jenže míč podél pravé postranní čáry zamířil do zámezí. Barca kopala od brány.

1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Rayo Vallecano: Alberto García (C) – Advíncula, Gálvez, Amat, Á. Moreno – Comesaña – Embarba, Imbula, Trejo, Pozo – De Tomás.
    Náhradníci: Dimitrievski – A. Ba, Velázquez, Bébé, Á. García, G. Kakuta, Alegría.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić, Busquets (C), Arthur – Rafinha, L. Suárez, Coutinho.
    Náhradníci: Cillessen – Semedo, O. Dembèlé, Munir, Arturo Vidal, Aleñá, Brandáriz.

Rozhodčí: Alejandro Hernández. Asistenti: Teodoro Sobrino, José Naranjo. Čtvrtý rozhodčí: Daniel Palencia.

FC BARCELONA

Barcelona vyhrála ve všech soutěžích dohromady čtyřikrát v řadě, pouze o jednom vítězství se ale během posledních dnů mluvilo nejvíce. Barca doma opanovala během posledního víkendu El Clásico, když na domácím Camp Nou zničila Real Madrid a vyhrála vysoko 5:1. Fantastický zápas odehrál Luis Suárez, který nasázel do sítě rivala katalánského klubu hattrick.

RAYO VALLECANO

Fotbalisté Raya Vallecana čekají sedm ligových zápasů v řadě na vítězství poté, co naposledy bodovali za tři body na hřišti Huescy, kde zvítězili nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Rayo během posledních pěti utkání bodovalo dvakrát a třikrát vyšlo naprázdno. Nejlepším střelcem týmu je s 3 góly Raul De Tomas.

Barcelona během letošní sezóny La Ligy prohrála jen jednou, když 26. září prohrála překvapivě na hřišti Leganes, poté ale ve všech soutěžích nepoznala sedm zápasů v řadě chuť porážky a skvělou sérii se bude snažit prodloužit v sobotu večer v Madridu, kde po vysoké domácí výhře nad Realem Madrid 5:1 vyzve tamní a v ligové tabulce předposlední Rayo Vallecano.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Tomáš Reiner

Branky: 35. Pozo, 57. Á. García – 11. L. Suárez (Alba), 87. O. Dembèlé (Piqué), 90. L. Suárez (Roberto)

Karty:   6. Amat (VLL), 49. De Tomás (VLL), 89. Alberto García (VLL), 90+2. Velázquez (VLL) – 17. Lenglet (BAR), 70. Alba (BAR)

Držení míče: 31 % : 69 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 23:11.
    Rayo Vallecano: Alberto García (C) – Advíncula, Gálvez (71. Velázquez), Amat, Á. Moreno – Comesaña – Embarba, Imbula, Trejo (56. Á. García), Pozo – De Tomás (65. Alegría).

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić, Busquets (C), Arthur (67. Arturo Vidal) – Rafinha (52. O. Dembèlé), L. Suárez, Coutinho (67. Munir).

Diváci: 13785