Atalanta BC – Inter 4:1 (kon.) | AS Řím – Sampdoria 4:1 (kon.) | Empoli – Udinese 2:1 (kon.)
Chievo – Bologna 2:2 (kon.) | Sassuolo – Lazio 1:1 (kon.) | AC Milán – Juventus 0:2 (kon.)
US Sassuolo Calcio
1:1 (1:1)
S. S. Lazio
Neděle 11.11.2018, 18:00 • Stadion Mapei – Città del Tricolore, Sassuolo • Italská Serie A • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký svatomartinský večer u italské Serie A! Dnes nás čeká duel domácího Sassuola s Laziem Řím. Zápas má na Stadionu Mapei výkop v 18:00.

Domácí se po odehraných jedenácti kolech nacházejí na šesté příčce, ztrácejí tři body na právě páté Lazio. Zelení v posledních pěti zápasech jen jednou zvítězili, v minulém kole přehráli Chievo 2:0. Nejvíce zásahů má Kevin Boateng, celkem čtyři. Favoritem dnešního klání ale budou hosté z Říma.

S. S. Lazio
    Modří mají na soupisce aktuálně druhého nejlepšího střelce italské ligy, Ciro Immobile nastřílel za jedenáct utkání hned osm branek. Navíc Římané z posledních pěti utkání prohráli jediné, 0:3 s Interem. Všechny ostatní mače vyhráli, naposledy v Evropské lize zdolali Marseille 2:1.

US Sassuolo Calcio: Consigli – Magnani, G. M. Ferrari, Marlon – Lirola, Duncan, Locatelli, Sensi, Adjapong – D. Berardi (C), K-P. Boateng.
    Náhradníci: Pegolo – Dell'Orco, Lemos, Peluso, Rogério, Djuričić, Magnanelli, Brignola, Matri, Trotta, Di Francesco, Babacar.

S. S. Lazio: Strakoša – Luiz Felipe, Acerbi, Radu – Patric, Parolo, Lucas Leiva, S. Milinković-Savić, Lulić (C) – Alberto – Immobile.
    Náhradníci: Proto – Wallace, Bastos, Durmisi, J. Lukaku, Badelj, Valon Beriša, Cataldi, Murgia, Marušić, Correa, A. Rossi.

Rozhodčí: Calvarese – Paganessi, De Meo.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hráči jsou zahřátí na optimální teplotu, v kabině dostávají poslední taktické pokyny před výkopem.

1

1
    A je odstartováno! Domácí nastupují v zelené kombinaci, hosté sáhli po bílých dresech.

2
    Sassuolo ovládá míč, avšak pouze na své polovině. Římané se snaží napadat rozehrávku.

3
    První míč pro Consigliho. Skončil u něj poté, co se pronikajícímu Albertovi nevyvedla přihrávka.

4
    Hráči Lazia si nerozuměli, a tak míč skončil v zámezí. Hrát můžou domácí od Adjaponga.

5
    Adjaponga skvěle odstavil od míče jeden z obránců Lazia.

6
    V gólové šanci se ocitl Stefano Sensi! Jeho hlavička uvnitř pokutového území ale mířila jen o kousek vedle!
    6. Sensi! branku těsně minul

7
    Sassuolo pokračuje v úvodním náporu, Lazio zvládá pouze odkopávat míče.

7
    Lazio právě vstřelilo branku!
    MARCO PAROLO zničehonic posílá Římány do vedení! Albertovu ránu ještě zvládl odvrátit jeden z obránců na čáře, ale na Parolovu dorážku, byl už krátký. 0:1!
    7. Marco PAROLO - 0:1

8
    To je studená sprcha pro zatím velice sympaticky hrající domácí.

10
    Míč se opět ocitl mimo hrací plochu, dostane se tam prakticky každých pár vteřin.

10
    Volný kop pro hosty z velice nebezpečné pozice, ze které lze zakroutit centr do vápna.

11
    Nakonec nic nebezpečného, balon končí u jedničky Sassuola, Consigliho.

12
    Po další nepřesné přihrávce, kterou nezvládl zpracovat Adjapong, se bude zahrávat autové vhazování hostů.

13
    Ofsajd odpískán Kevinu Princi Boatengovi (Sassuolo).

14
    Zajímavý útok domácích skončil u pouhé zblokované rány, Lazio má velmi dobře zformovanou obranu. Bude těžké ji pro Sassuolo, překonat.

15
    Teď se nabízí Sassuolu rohový kop.

15
    Sassuolo právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno! GIANMARCO FERRARI hlavičkoval uvnitř vápna, jeho pokus dokázal Strakoša vytěsnit jen pod břevno. 1:1!
    15. Gian Marco Ferrari - 1:1

17
    Domácí vyrovnávají, a nutno říci zcela zaslouženě. Drží míč na kopačkách a jsou aktivnějším mužstvem.

18
    Aktuální držení míče: Sassuolo 71%, Lazio 29%.

18
    Kevin Prince Boateng získal přímý kop pro domácí, hned za hranicí šestnáctky. Zajímavá možnost, dokáží vstřelit branku?

19
    Stále čekáme než hlavní arbirtr Calvarese srovná zeď.

20
    Přímák skončil v obranné zdi Lazia, Sassuolo pokračuje v aktivním fotbalu.

21
    Kouč a italská legenda Inzaghi není spokojen s předvedenou hrou Lazia, dává to velmi hlasitě najevo.

22
    Autové vhazování pro hosty, jejich nejobvyklejší disciplína v dnešním zápasu.

23
    Žlutá kartu obdržel Duncan (Sassuolo) za sestřelení Sergeje Milinkoviče-Saviče.

24
    Útočný faul Římanů, dopustil se jej Milinkovič-Savič.

25
    Nadějnou pozici z voleje nevyužil Berardi, jeho rána jen přestřelila branku hostí.

26
    Locatelliho centr končí v náručí Strakoši, Lazio se na chvíli dostane z tlaku domácích.

27
    Pro změnu rozehraje další útočnou akci Consigli.

28
    Žluto kartu obdržel Radu (Lazio), za téměř hokejový bodyček, kterým zastavil pronikajícího Berardiho.

29
    Tyč teď zazněla za Consiglim! Ciro Immobile pronikl do pokutového území a trefil pravou tyčku, domácí brankář se natahoval marně!
    29. Velká šance hostů

31
    Lazio poprvé v zápasu kombinuje po delší časový úsek.

32
    Hra se více otevřela, oba týmy se střídají v útočení a postupné kombinaci.

33
    Zajímavou průnikovou přihrávku měl dostat Boateng, ale ve finální fázi míč netrefil, ten končí u Strakoši.

34
    Lazio ždímá domácí, ale nic nebezpečného vymyslet nedokázalo.

35
    Navíc se píská ofsajd Immobilemu. Domácí se opět dostanou k míči.

36
    Nahoru, dolů. Tak probíhají poslední minuty, Lazio už nebrání v pěti, jako na začátku. Stejně jako domácí používá tři stopery.

37
    Už, už to vypadalo, že se Immobile dostane k míči. Domácí brankář Consigli byl ale rychlejší a pro míč si došel.

38
    Boateng zkusil vystřelit i z nepříliš výhodné pozice, jeho střela dopadla přesně do rukou Strakoši.

39
    Domácí v poklidu kombinují na své polovině, Lazio nenapadá tak aktivně, jako v předchozích minutách.

40
    Pro změnu se míči k dostali bílí fotbalisté, obléhají sassuolskou obranu.

41
    Krátký závar v pokutovém území Sassuola nakonec vyřešili domácí dlouhým odkopem.

41
    Luis Alberto (Lazio) obdržel žlutou kartu.

42
    Pro Duncanův centr do vápna si v klidu doskočil Strakoša.

43
    Lazio opět ždímá domácí, takto jsme si asi představovali Lazio po celý zápas.

44
    A Římané získali rohový kop.

45
    Roh se bude opakovat, i na podruhé jej odvrátil Kevin Prince Boateng.

45+1

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je za námi velmi zajímavý první poločas, ve kterém oba týmy zaznamenaly branku. Nejprve otevřel skóre v 7. minutě Marco Parolo, o osm minut později vyrovnal hlavičkou Gianmarco Ferrari. Nutno říci, že domácí byli lepším týmem a Lazio se po většinu času pouze bránilo.

Druhý poločas začne přibližně v 19:00.

46

46
    A je tu druhý poločas dnešního klání italské Serie A! Opět začali kombinovat domácí fotbalisté.

47
    316 přihrávek už zvládli hráči Sassuola v dnešním utkání, hosté jen 184.

48
    Radu získal volný kop poté, co proti němu nedovoleně zakročil Boateng.

49
    Lazio vybojovalo rohový kop, bude z toho gól?

49
    Branka z této standardky nebude, hlavička mířila jen do autu.

50
    Stefano Sensi se dostal do zajímavé pozice, ale jeho pokus nemohl branku vůbec, ohrozit.

51
    Berardiho nepovedená klička znamenala míč pro hosty, ti navíc faulovali. Adjapong za nedovolené držení Patrica obdržel žlutou kartu.

52
    Adjapong zahrál rukou, rozhodčí mu pro tentokrát kartu neudělí.

53
    Dobrou pozici pro centr do vápna hosté promrhali, Albertův centr přeletěl všechny útočníky, kteří stáli v šestnáctce.

54
    Felipe Luiz (Lazio) obdržel žlutou kartu za sestřelení zezadu Sensiho.

55
    Zajímavá pozice pro Sassuolo, ze které lze poslat centr do vápna.

56
    Nakonec nic nebezpečného, Lazio se může uklidnit.

56
    Střídání v týmu S.S. Lazio: Alberta nahrazuje Correa.

57
    Míč po delší době u Consigliho, ten rozehraje útočnou akci domácích.

58
    Hosté v poklidu kombinují, žádný z týmů však nevydrží déle na míči.

59
    Aktuální držení míče: Sassuolo 61%, Lazio 39%.

60
    Ne a ne... Pokutové území Lazia je střeženo pěti obránci, podobně jako na začátku první půle.

61
    Felipe Luiz trefil Boatenga. Na to, že má již žlutou kartu, by si měl počínat opatrněji.

62
    Další nedovolený zákrok Lazia, opět se stal terčem Boateng.

63
    Přímý kop hned za hranicí šestnáctky pro Sassuolo. Následuje ještě ostrá výměna názorů Římanů s hlavním arbitrem Calvaresem.

64
    Stále čekáme na rozehrání přímáku.

65
    Tato standardní situace nepřinesla nic vážného. Za to do útoku sprintovalo několik hostujících hráčů! Correa se dostal až přímo ke Consiglimu, který si s jeho ránou jen tak tak poradil!

67
    Bílým tato šance vlila krev do žil a pokračují v útočném snažení.

68
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: Sensiho nahrazuje Djuričić.

69
    Rohový kop pro domácí, další šance na vstřelení branky.

70
    Skvělý zákrok předvedl Strakoša, když se musel natáhnout po střele Duncana!
    70. Skvělý zákrok Strakoša

71
    Přímý kop hned za hranicí vápna bude zahrávat Lazio. Navíc žlutou kartu obdržel Marlon (Sassuolo).

73
    Střídání v týmu S.S. Lazio: Luliće nahrazuje Lukaku.

74
    Sassuolští v pohodě kombinovali až vyslali centr, který končí v zámezí. Rozehraje římský brankář Strakoša.

75
    Už třicet faulů jsme viděli v dnešním zápasu! Hosté z Lazia jich zaznamenali hned osmnáct.

76
    Rohový kop pro bílé fotbalisty.

77
    Roh nebyl nebezpečný, míč končí u Consigliho, který ne zrovna spěchal s rozehrávkou.

78
    Střídání v týmu S.S. Lazio: Lucase Leivu nahrazuje Valon Beriša.

79
    Pro načechraný centr si jednoduše doskočil Consigli.

80
    Deset minut plus nastavení do konce klání. Dočkáme se v závěru alespoň jedné branky?

81
    Střídán v týmu US Sassuolo Calcio: Adjaponga nahrazuje Rogério.

82
    Útočný faul pískán Correovi. Volný kop pro domácí na vlastní polovině.

83
    Zelení šli do zajímavého protiútoku, ale nedohodli se, a tak mohou hrát hosté.

84
    Patricovi sklepl hrudí míč jeden z jeho spoluhráčů, on si však s nabídnou příležitostí vůbec neporadil. Odkop od branky.

85
    Střídání v týmu US Sassuolo Calcio: Boatenga nahrazuje Babacar.

86
    To nevypadá dobře. Joaquín Correa se nezvedá po zákroku Berardiho, rozhodčí to jako faul neposoudil.

87
    Sassuolo znovu přikovalo hosty na jejich obrannou polovinu, zvládnou z této výhody něco vytěžit?

88
    Zatím to tak nevypadá, hosté se v pohodě osvobodili.

88
    Špatná rozehrávka Strakoši mohla skončit brankou, jen kdyby Babacar svůj "dloubáček" lépe umístil!

89
    Rohový kop získali z následné protiakce Římané.

90
    Ani tato standardní situace se hostům nevyvedla, dále však drží míč na útočné polovině.

90
    Pokus č. 2 z rohu pro Lazio, poradí si tentokrát lépe?

90+1
    Ani tento roh se Laziu nezdařil. Hlavní rozhodčí Calvarese nastavuje tři minuty.

90+2
    Sassuolo se nadechuje k závěrečnému tlaku, Lazio zatím odolává.

90+3
    Výsledkem je velmi pomalá střela Marlona. Lazio se také hnalo dopředu, Correovi střela vůbec nesedla a končí daleko od branky.

90+4

Držení míče: 58 % : 42 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:5. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:21.

Více se dnes už nestane. Tento duel nepoznal vítěze, i když ke třem bodům, měli jak domácí, tak i hosté blízko. Nejblíže ke druhé brance měl ještě v prvním poločasu Ciro Immobile, jenž nastřelil tyč. Druhý polovina zápasu už tak atraktivní nebyla, za to jsme viděli spoustu faulů a tvrdé hry. To je ode mě již vše. Děkuji za sledování a hezký zbytek večera. Na shledanou! (19:52:29)