Braga – Feirense 4:0 (kon.) | Boavista – Tondela 2:0 (kon.) | Chaves – Moreirense 1:2 (kon.)
Aves – Guimarães 1:1 (kon.) | Santa Clara – Porto 1:2 (kon.)
GD Chaves
1:2 (0:0)
Moreirense FC
Sobota 15.12.2018, 16:30 • Municipal Engº Manuel Branco Teixeira • Portugalská Primeira Liga • 13. kolo

Ode mne to je pro toto utkání již vše, přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera a u dalších textových přenosů na počtenou. (18:37:03)

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 5:6. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 2:8. Fauly: 18:18.

Máme tu konec dnešního utkání po kterém se mohou radovat z výhry hráči Moreirense. Hosté dostali míč v 51. minutě do branky, ale následně byla branka odvolána po ofsajdovém postavení Tavarese. V 60. minutě se již hosté mohli radovat. Na centr Chiquinha z levé strany si naskočil MAMDOU N´DIAYE, který posla hlavičku přesně do levého horního rohu. V 75. minutě to již bylo o dvě branky. Centr Arsénia srazil Djavan pouze k nohám JOAA AURÉLIA a ten poslal míč pravačkou ke vzdálenější tyči. Dvě minuty poté dali domácí kontaktní branku. Po přihrávce od Ghazarjana z pravé strany se dostal míč na nohu NILTINHA, proti kterému vyběhl Jhonatan, ale domácí útočník po přeloboval. Domácí si po kontaktní brance další šance již nevypracovali a pro bylo o výsledku rozhodnuto.

90+6

90+6
    Moreirense drží míč daleho o vlastní branky a vypadá to, že vedení již udrží.

90+6
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Chiquinho, přichází Neto.

90+4
    Hosté chystají poslední změnu. Jhonatan je již ošetřen, můžeme pokračovat.

90+3
    Centr z pravé strany sebral Jhonatan a ještě byl přitom faulován Williamem. Hostující gólman bude potřebovat ošetření.

90+2
    William se snažil sklepnout míč na spoluhráče, ale k míči se dostal Bruno Silva.

90+1
    Rzohdčí nastavuje 4 minuty.

90
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Heriberto Tavares, přichází Bruno Silva.

90
    Ghazarjan rohový kop nevybojoval.

89
    Hosté chystají střídání. Domácí se snaží zatím marně o soustavný tlak.

88
    Zangre fauluje a domácí tak zbytečně přichází o míč.

87
    Paulinho poslal do vápna dlouhý centr a následně na hranici vápna vybojoval faul Mika na Tavaresovi.

86
    Arsénio vybojoval autové vhazování nad Zangrem. Domácí začínají další útok nákopem ze středu hřiště.

85
    Zangre podpokl Neneho to hraje do karet hostům.

84
    Marcao poslal míč pouze na polovinu hřiště.

83
    Rohový kop vybojoval Nene.

82
    Hosté hrají chytře a nepoušít domácí do souvislejšího tlaku.

80
    Rozeběhla se nám poslední desetiminutovka řádné hrací doby.

79
    Lima fauloval Miku a domácí se ženou za vyrovnáním.
    77. NILTINHO - 1:2

77
    Chaves právě vstřelil branku!
    Máme tu drama. Přihrávka Ghazarjana prošla na NILTINHA, proti kterému vyběhl Jhonatan, aby mu zmenšil úhel, domácí útočník to však udělal chytře a brankáře přeloboval.
    75. Joao AURÉLIO - 0:2

75
    Moreirense právě vstřelilo branku!
    Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení. Centr Arsénia se dostal po sklepnutí Djavana k JOAU AURÉLIOVI, který pravačkou posílá míč ke vzdálenější tyči.

74
    Lima si vymodlil faul na Mikovi.

73
    Niltinho byl nachytán v ofsajdovém postavení.

72
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Bilel Aouacheria, přichází Nenê.

71
    Nákop Jhonatana na Aouacheria byl příliš dlouhý.

70
    Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází Perdigao, přichází Mika.
    Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází Luís Martins, přichází Djavan.

68
    Střela z ostrého úhlu od Perdigaa Jhonatana nepřekvapila.

67
    Abarhoun měl nohu příliš vysoko proto je pískáno. Chaves chystá další střídání.

66
    Aurélio si narazil od Niltinha může vhazovat.

65
    Hosté kontolují hru a Chaves do vážnější příležitostí zatím nepouštějí.

64
    Hlavička Williama přesná nebyla.

62
    Paulinho zastavil čistým skluzem Aouacheria. Pokutový kop se rozhodně pískat nebude.

61
    Střídání v týmu GD Chaves: ze hřiště odchází Renan Bressan, přichází Faissal Zangre.
    60. Mamadou N'DIAYE - 0:1

60
    Nyní se již hosté prosazují. Na centr Chiquinha si naskočil MAMDOU N´DIAYE a hlavou prostřeluje Ricarda.

59
    Aurélio našel na hranici vápna Chiquinha, ten si dal míč na slabší levačku a poslal ho do míst, kde byl připraven Ricardo.

58
    Tavares byl zastaven skluzem, podle rozhodčího to bylo čisté.

57
    Praporek je nahoře Chiquinho pokračovat nemůže.

56
    Dlouhý centr Aurélia, nic vážného pro branku Chavesu neznamenal.

55
    Tavares si podržel Niltinha a je mu odpísán faul, to se hostujícímu útočníkovi vůbec nelíbí.

54
    Niltinha zastavil ofsajd. Hra je nyní hodně rozkouskovaná.

53
    Po konzultaci s VAR branka pro ofsajd Tavarese neplatí.

50
    Aouacheria byl faulován, rozhodčí nechal hru pokračovat Chiquinho následně poslal míč vedle.

49
    Hosté nyní přebrali kontorolu nad míčem, Lima o míč následně na levé straně přišel po čistém zákroku Perdigaa.

47
    Domácí jsou zatím aktivnější, ale brzdí je nepřesné přihrávky.

46
    Tavares byl stažen k zemi Marcaem.

46
    Výkop měl Chaves.

46

Hráči se pomalu vrací zpět na hrací plochu.

Druhý poločas začne přibližně v 17:32.

V prvním poločase jsme branku neviděli. Nejblíže brance byl Bressan, který nevyužil pokutový kop, který poslal střelu do tyče. Šance se poté střídali na obou stranách, ale oba gólmani jsou zatím výborní.

Uvidíme co přinese druhý poločas, jestli se dočkáme branky a nebo se týmy rozejdou po bodu.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+3

45+2
    Perdigao zůstává ležet na útočné polovině a drží se za kotník.

45+1
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45
    Tavares již míč na hřišti nestihl, Paulinho může vhazovat.

44
    Střela Arsénia zamířila vedle branky.

43
    Nepříjemná střela Aouacheria z pravé strany Ricarda nepřekvapila.

42
    Centr do vápna sebral Ricardo a uklidňuje hru.

41
    Ricardo nyní vytáhl jasnou branku Chiquinha. Následuje rohový kop.

40
    Niltinho se dral k míči, hosté spolu s brankářem akci vyřešili.

39
    Tavares se dral do vápna, ale míč si posledním dotykem příliš předkopl a dostal se sním do zámezí. Na půlce zůstává po střetu ležet Niltinho. Následně se však zvedl a ošetření nepotřebuje.

38
    Po shlédnutí videa rozhodčí na svém verdiktu trvá.

38
    Rozhodčí se jde na celou situaci podívat.

37
    Situaci ve vápně ještě řeší VAR.

36
    Žlutou kartu dostává Bilel Aouacheria (Moreirense FC) za simulování.

35
    Tavares se ocitl v dobré šanci, ale jeho snahu zastavuje ofsajd.

34
    Centr Limy do vápna neprošel po zásahu Basta.

33
    Bressan zastavuje Chiquinha, domácímu kapitánovi se verdikt nelíbí.

32
    Další centr Tavarese a znovu neprošel na místo určení.

31
    Centr Tavarese odvrátil Paulinho na rohový kop.

30
    Tu rozehráli hosté signálem, střela Arsénia z hranice vápna zamířila vysoko nad branku.

29
    Martins si počínal nevybíravě proti Aouacherieovi. Moreirense mají zajímavou standartní situaci.

28
    Tavares byl s míčem již za brankvou čarou, následuje odkop od branky.

27
    Aouacheria nemohl stihnout nákop Aurélia.

26
    Halliche byl trefen do obličeje Williamem. Rozhodčí kartu nevytahuje.