Chomutov – Liberec 2:4 (kon.) | Zlín – Mountfield HK 6:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 4:1 (kon.)
Plzeň – Sparta 5:2 (kon.) | Pardubice – Litvínov 2:3 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 4:5 (po pr.)
HC Olomouc
4:5 (2:0, 2:4, 0:0 - 0:1)
HC Kometa Brno
Středa 26.12.2018, 18:00 • Zimní stadion Olomouc • Tipsport extraliga • 29. kolo

Toto je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek svátečního večera. (20:37:23)

Střely na branku v prodloužení (celkem):
    Olomouc: 2 (28)
    Kometa: 1 (32)

Nejlepšími hráči dnešního utkání byli vyhlášeni Jan Knotek (OLO) a Petr Holík (KOM).

I přestože Kometa po první třetině prohrávala o dvě branky, dokázala nepříznivý stav otočit. Následně sice Olomouc vyrovnala, ale Petr Holík v prodloužení dokonal svůj hattrick a získal pro Brno druhý, bonusový, bod.

63:25 Petr HOLÍK - 4:5

63:25
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brňané rozhodují dnešní utkání. Nejprve dokázal Konrád ve spolupráci se spoluhráči obrovský závar před svou brankou zažehnat, avšak nedokázal se dostat do pohody, a tak když se ke kotouči dostal PETR HOLÍK, tak si povyjel do lepší střelecké pozice a přisoudil hostům bonusový bod. Asistence: Martin Erat.

63:06
    Ostřížek proti dvěma protihráčům puk nevybojoval.

62:43
    Stejně tak i na druhé straně střela Zaťovičova.

62:27
    Jaroměřského střela od modré čáry postrádala přesnost.

62:18
    Rychlou střelou hned po přechodu do útočného pásma se Vejmelku snažil překvapit Tomeček, ale neúspěšně.

62:05
    Konrád pomáhá vyjetím z branky s rozehrávkou.

61:40
    Jerglova přihrávka Nahodila nenalezla, a tak Kometa otáčí hru.

61:24
    Jergl s pukem nabírá ve vlastním pásmu rychlost.

61:11
    Nyní již musel Vejmelka zasahovat proti Švrčkově střele.

61:03
    Strapáč s Burianem kombinují před Vejmelkou, ale chybí tomu střelba.

60:27
    Brněnský útok branku nepřinesl a hosté se sami vyhnali z útočného pásma.

60:05
    Mueller přehrál na vhazování Knotka a Kometa se vydává do prvního útoku.

60:01

Střely po třetí třetině (celkem):
    Olomouc: 5 (26)
    Kometa: 10 (31)

Třetí třetina rozuzlení nervydrásajícího utkání nepřinesla, a tak bude následovat prodloužení. Největší šanci měl asi v závěru třetiny Mueller, ale Konrád se dokázal neskutečně přesunout a sebrat mu téměř jistý gól.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:58
    Poslední střelou to zkoušel Gulaši, ale puk ke Konrádovi nedoputoval.

59:47
    Domácí jsou v plném počtu.

59:22
    Konrád neuvěřitelným zákrokem zastavuje téměř jistý gól Muellera!

59:02
    Kometa je již rozestavěná v útočném pásmu.

58:40
    Mezi dvěma protihráči se snažil prosmýknout Holík, ale neúspěšně.

58:24
    Nahodil posílá kotouč daleko od své branky.

57:56
    Strapáč vyrazil s kotoučem dopředu, nakonec se do útočného pásma nehrnul a raději šetří vteřinky.

57:47
    Brňané mají velkou šanci na rozhodnutí zápasu. Knotek (OLO) dostává dvě minuty za vyhození puku mimo ledovou plochu.

57:36
    Hruška s Eratem kombinují za Konrádovou brankou.

57:15
    Zaťovič dostal dlouhou přihrávku a z levého kruhu vystřelil, Konrád si povyjel a puk skryl v lapačce.

56:55
    Strapáčův pokus nebyl vůbec přesný.

56:27
    Dočekal hledal před Konrádem křižnou přihrávkou Vondráčka, ale ten puk nezpracoval a domácí branku neohrozil.

56:05
    Jergl vystihl rozehrávku hostů a dostal se ke střele, ale Štencel jeho pokus zblokoval.

55:52
    Škůrek vyzkoušel Vejmelkovu pozornost ze středního pásma vysokým obloučkem, brankář hostů puk raději kryje před dojíždějícím Nahodilem.

55:30
    Domácí hrají v plném počtu.

55:15
    Nyní již Kohouti posílají kotouč až k Vejmelkovi.

55:00
    Knotkovo vyhození zastavuje ještě před modrou čárou Němec.

54:46
    Lehké přibrždění na útočné modré čáře znamená pro hosty odpískaný ofsajd.

54:39
    Kohouti se osvobozují.

54:22
    Erat s Muellerem zavezli puk do úočného pásma a motají hlavy domácím hráčům.

54:09
    Brňané zahráli na zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Vejmelku.

53:59
    Po konzultaci u videa se stav utkání nemění, pouze se vrátí tři vteřiny hry.

53:59
    Hlavní rozhodčí jde ještě celou situaci konzultovat se svým kolegou u videa.

Dnešní utkání sleduje 5500 diváku, je vyprodáno!

53:59
    Brněnští fanoušci se radují ze vstřelené branky, avšak to padla po odpískání postavení útočícího hráče v brankovišti.

53:48
    Kometa se stále drží v útočném pásmu a kombinuje.

53:35
    Muellerovu ránu po vhazování dokázal zblokovat Knotek.

53:30
    Mráz (OLO) na ledové ploše nepobyl dlouho, neboť je nyní vyloučen na dvě minuty za sekání. Za protesty rozhodčím dostal ještě osobní desetiminutový trest, menší trest odpyká Vojtěch Tomeček.

53:18
    Štencel pouze protečoval pro Muellera.

53:04
    Oba týmy již hrají v plném počtu.

52:42
    Gulaši aktivně napadal a získal pro svůj tým puk, ale Kometě se nedaří dostat se do střelecké pozice.

52:21
    Jaroměřský po získání kotouče dojel na červenou čáru a poslal ho na soupeřovu polovinu.

52:03
    Holík znovu zaváží do útočného pásma, jeho spoluhráči zatím střídají.

51:36
    Holík prokličkoval do útočného pásma, kde přihrávkou hledá Erata.

51:20
    Na druhé straně pálil Ostřížek a puk končil v ochranné síti, následuje vhazování po Vejmelkově pravici.

51:07
    Schusova dělovka hned po vhazování prosvištěla těsně nad Konrádovou brnakou.

51:04
    Přesilová hra domácích neměla dlouhého trvání, Mráz (OLO) putuje na trestnou lavici za držení protihráče. Bude následovat hra ve čtyřech hráčích na obou stranách.

50:59
    Kohouti dostávají k dispozici početní výhodu, když jeden z čárových rozhodčích odpískal příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Střondala (KOM).

50:27
    Vondráček zůstal úplně sám před Konrádem a pálil z první, domácí gólman jen s obtížemi puk vyrazil do rohu kluziště.

50:01
    Kometa aktivně forčekuje a nese jí to ovoce.

49:40
    Jeden z brněnských hráčů, konkrétně Erat, byl pukem zasažen zřejmě do ucha, a tak je hra přerušena.

49:16
    Štencel ve vlastním pásmu bez hokejky rukou odsouval kotouč z předbrankového prostoru.

48:52
    Na Konráda letělo nahození ze středního pásma, které chytil do lapačky a následně vyklepal, avšak nestihl to dostatečně rychle a rozhodčí již přerušil hru.

48:37
    Po několika nepřesnostech ve středním pásmu se ke kotouči dostal Gulaši.

48:06
    Skladaný s Tomečkem vyrazili dopředu, Schaus vystihl jejich úmysly a získal kotouč pro Brno.

47:52
    Schaus poslal puk do skrumáže před brankou, Konrád ho zastavil a stihl přikrýt před dorážejícími hosty.

47:26
    Nahodil s Mrázem unikli do rychlého útoku, finální přihrávka nenašla svého adresáta a Vejmelka nemusel zasahovat.

47:02
    Mráz ve vlastní třetině sebral puk před Holíkem a vysokým obloučkem ho poslal do středního pásma.

46:33
    Jergl s Knotkem byli v útočném pásmu odzbrojeni a Holíkova formace se vydává dopředu.

46:12
    Brňané posílají puk do středního pásma a celá pětka odjíždí střídat.

45:54
    Jaroměřského střela po buly k brance přes všechny hráče nedoputovala.

45:50
    Hosté nyní rozehráli pouze na zakázané uvolnění a hra se stěhuje před Vejmelku.

45:21
    Dočekal sice na modré čáře udržel pásmo, jeho následná přihrávka nenašla žádného ze spoluhráčů, a tak na puku pokračují Hanáci.

44:47
    Vracející se Štencel přesprintoval Holce a znemožnil mu tak ohrožení brněnské branky.

44:11
    Ihned po znovuzískání puku Kohouti vyrazili dopředu, Skladaného rána byla vytečovaná do ochranné sítě.

44:01
    Domácí si trošku nerozuměli při rozehrávce, brněnští hráči si s nabídnutou výhodou neporadili.

43:12
    Velký závar před Vejmelkou! Nejprve Ostřížek, poté ani Jergl nedokázali poslat puk do sítě.

43:00
    Skladaný přešel po pravé straně do útočného pásma a vypálil, Vejmelka puk kryje.

42:30
    Ve třetí třetině má zatím hra klidnější spád, ani jeden z týmů nechce udělat chybu.

42:12
    Dočekal se tlačil před Konráda, ale nedokázal trefit poskakující puk.

41:56
    Čermáka při přechodu přes modrou čáru zastavuje ofsajd.

41:42
    Směr hry otáčí Strapáč, avšak na soupeřovo území se vydává osamocen.

41:03
    Zohorna vloil svou hůl do střely od modré čáry, kotouč však nasměroval mimo tři tyče.

40:46
    Mueller nahazuje pro Zohornu a odjíždí na střídačku.

40:11
    Němec nahazoval do útočného pásma pro Zaťoviče, puk však sebral Knotek.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):
    Olomouc: 6 (21)
    Kometa: 11 (21)

Ve třetí třetině mohli diváci sledovat brankové hody – nejprve Kometa čtyřmi góly během šesti minut zcela otočila stav utkání, posléze Kohouti zabojovali a dvěma rychlými brankami v závěru třetiny vyrovnali. Který z týmů se bude dnes radovat z bodového zisku? To se dozvíme od 19:48, kdy začne třetí třetina.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:56
    Němec drží puk za vlastní brankou, v této třetině se diváci další akce již nedočkají.

39:46
    Erat s Hruškou si při přechodu do útočného pásma nerozuměli a zastavuje je ofsajd.

39:30
    Skladaný posílá puk do útočného pásma, zde je od něj však odstaven Štenclem.
    38:25 Jan KNOTEK - 4:4

38:25
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Brankové hody ve druhé třetině pokračují a Kohouti srovnávají stav utkání! JAN KNOTEK dokázal těsně před Vejmelkou tečovat Jerglovu střelu a poslat kotouč do branky. Asistence: Aleš Jergl, David Ostřížek.

38:05
    Přechod domácích do útočného pásma zastavuje postavení mimo hru.

37:58
    Němec zkoušel překonat Konráda od modré, avšak přes hradbu těl kotouč k brance nedoputoval.
    37:27 Jiří ONDRUŠEK - 3:4

37:27
    Domácí snižují na rozdíl jediné branky. JIŘÍ ONDRUŠEK dostal od Mráze zpoza branky přihrávku a střelou z první dostal puk za Vejmelku. Asistence: Bruno Mráz, Marek Laš.

37:17
    Trochu prostoru na levé straně dostal Skladaný, ale Vejmelka kotouč vyrazil.

36:55
    Mráz se rychlou zadovkou snažil najít někoho ze spoluhráčů, avšak nepodařilo se mu to.

36:45
    Zaťovičův přechod do útočné třetiny zastavuje ofsajd.

36:38
    Skladaný nahazoval pro Laše do útočného pásma, avšak puk sebral Malec.

35:54
    A nyní znovu operuje Kometa v okolí Konrádovy branky.

35:34
    Jerglova střela od modré čáry byla zablokována daleko před Vejmelkou.

35:06
    Ostřížek při průniku do útočné třetiny hledal ještě jednoho ze spoluhráčů, avšak přihrávka byla ztečovaná.

34:00
    Strapáč se v protiútoku neprobil mezi třemi protihráči a Brno posílá kotouč na druhou stranu ledové plochy.

33:25
    Hanáci posílají puk do středního pásma a pospíchají střídat.

33:07
    A znovu nebezpečná Gulašiho střela, kotouč skončil jen těsně vedle branky.

32:42
    Gulašiho dělovku od modré Konrád v poslední chvíli vyrazil vyrážečkou do rohu.

32:23
    Domácí posílají kotouč na zakázané uvolnění.

32:18
    Zaťovič se snažil upláchnout olomouckým obráncům, poslal si kotouč před sebe, avšak zde zaúřadoval Konrád se svou hokejkou a zažehnal nebezpečí.

32:11
    Hlaváč hledal v útočném pásmu křižnou přihrávkou Skladaného, avšak kotouč skončil až mezi diváky.

31:43
    Kometa v pohodě kontroluje hru, Kohouti se zdají být opaření vývojem druhé třetiny.

30:58
    Bartejs s pukem za svou brankou čeká na vystřídání svých spoluhráčů.

30:37
    Ostřížkova rána z levého kruhu nebyla vůbec přesná.
    30:00 Petr HOLÍK - 2:4

30:00
    Hosté z protiakce zvyšují svůj náskok. PETR HOLÍK se svou střelou počkal až bude mít Konrád zakrytý výhled a poslal kotouč k pravé tyčce. Asistence: Martin Zaťovič, Peter Mueller.

29:36
    Hanáci se ve vlastním oslabení vydali na útočnou zteč a Knotek málem překvapil Vejmelku.

29:25
    Konrád (OLO) chtěl spoluhráčům pomoci s rozehrávkou, avšak puk skočil až v ochranné síti, a tak se Kohouti budou bránit v oslabení. Trest odpyká Bruno Mráz.

28:48
    Kometa nyní v pohybu domácí překonává, Kohouti jsou všude o krok pozadu.

28:27
    Kotouč končí mimo ledovou plochu, následuje vhazování v obranném pásmu Hanáků.
    27:59 Martin ZAŤOVIČ - 2:3

27:59
    Kometa využívá přesilovou hru a otáčí stav zápasu. MARTIN ZAŤOVIČ dokázal před Konrádem ztečovat Němcovu dělovku a hosté se radují. Asistence: Ondřej Němec, Petr Holík.

27:52
    Holík přihrával před brnku Zaťovičovi, ten však puk minul.

27:35
    Kometa vyhrála vhazování a Němec na modré operuje s pukem.

27:32
    Podlaha (OLO) se v útočném pásmu provinil podrážením a je rozhodčími nasměrován na trestnou lavici.

27:24
    Kometa má výhodu, Podlaha bude putovat na trestnou lavici.

26:56
    Erat s Čermákem v útočném pásmu motají hlavy domácím hráčům.

26:16
    Škůrkova rána od modré čáry až k Vejmelkovi nedoputovala.
    25:47 Bedřich KÖHLER - 2:2

25:47
    Brno vyrovnává stav utkání! Dlouhý tlak dokázal proměnit v gól lehkou tečí Schausovy střely BEDŘICH KÖHLER. Asistence: Nicholas Schaus, Jan Štencel.

25:11
    Kometa drží Kohouty v jejich obranném pásmu a snaží se o vyrovnání.

24:35
    Konrád v poslední chvíli pravým betonem vykopl několikrát tečovanou střelu Vondráčka. Ani následná Eratova dorážka neskončila v brance.

24:10
    V protiútoku vyzkoušel Vejmelku Podlaha, ale jeho lehká střela brankáře hostů neohrozila.

23:43
    Konrád teď musel řešit několik nepříjemných střel, kterými ho hosté častují ze všech úhlů a pozic.

23:07
    Kometa snižuje na rozdíl jediné branky. PETR HOLÍK dostal dlouhou přihrávku a řítil se sám na Konráda a svou rychlou střelou mezi betony ho překonal. Asistence: Jan Süss, Jan Štencel.

22:35
    Domácí pláchli do přečíslení dva na jednoho, Nahodil přihrával Holcovi, tomu puk přeskočil hokejku, takže Vejmelka nemusel zasahovat.

22:07
    Po hře vysokou holí bude následovat vhazování ve středním pásmu.

21:57
    Osamocen před Konrádem dostal puk Vondráček. Avšak dostal ho trošku za sebe, takže nezakončil hned a domácí gólman se stihl přesunout.

21:12
    Strapáč zavezl přes celé kluziště puk do útočného pásma, ale před přihrávkou mu odskočil od čepele a na kotouč se dostala Kometa.

20:53
    První zákrok ve druhé třetině si po Holíkově střele z levého kruhu připisuje Konrád, který kryje puk pod betony.

20:34
    Knotek hledal křižnou přihrávkou Ostřížka, ten však na kotouč nedosáhl.

20:10
    Jaroměřský nahazuje puk do útočné třetiny, zde ho sbírá Němec.

20:01

Střely na branku v 1. třetině:
    Olomouc – 15
    Kometa – 10

První třetina moravského derby přinesla již od prvních minut pohledný hokej. V první polovině třetiny byli lepší hosté, kteří domácí přehrávali, avšak byli to právě Kohouti, kdo otevřel skóre zápasu. V sedmnácté minutě využil početní výhodu Aleš Jergl a o dvě minuty později se rovněž v přesilové hře prosadil Jan Knotek, a tak si domácí odnáší do kabin dvoubrankový náskok.
    Druhá třetina začne přibližně v 18:52.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:55
    Vejmelka si připisuje ještě další zákrok proti pokusu Laše, ale skóre se v této třetině již nemění.

19:34
    Konrád při rozehrávce přišel o hokejku, ale Brňané nedokázali této výhody využít.

19:17
    Kometa se vrhá do útoku, Hruškova zblokovaná střela končí v ochranné síti.
    18:46 Jan KNOTEK - 2:0

18:46
    I druhou početní výhodu domácí dokázali zužitkovat! Škůrek vystřelil od modré, Vejmelka vyrazil pouze k Ostřížkovi, který našel volného JANA KNOTKA, který usměrnil puk do branky. Asistence: David Škůrek, David Ostřížek.

18:26
    Jergl zavezl puk do útočného pásma, ale Hanáci se z něj sami vyhnali.

18:06
    Kotouč skončil mimo ledovou plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

18:01
    Další přesilová hra pro domácí, Schaus (KOM) podrazil Ostřížka, který se prodral až před Vejmelku, a odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

17:11
    Kometě se nyní nedaří dostat do útočného pásma, Hanáci stojí sešikovaní na vlastní modré čáře a nikoho za sebe nepouští.

16:41
    Holík zaváží kotouč do útočné třetiny, zde o něj však přichází a domácí otáčí směr hry.
    16:15 Aleš JERGL - 1:0

16:15
    Domácí využívají svou první přesilovou hru! ALEŠ JERGL dostal puk na levý kruh, trošku si povyjel a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Jan Knotek, Bruno Mráz.

16:01
    Ani Škůrkova dělovka, ani Jerglova dorážka za Vejmelkou neskončila, brněnský brankář odolává.

15:50
    Olomouc kombinuje v útočném pásmu.

15:34
    Brno vyhrálo vhazování a osvobozuje se.

15:29
    Od modré čáry střílel Jergl, Vejmelka měl dobrý výhled a puk kryje.

15:24
    Burian hledal Strapáče před brankou, ten se snažil zblízka poslat puk za Vejmelku, neúspěšně.

15:11
    Až nyní se domácí usazují v útočném pásmu.

14:39
    Přesilovou hru si zahrají i domácí, Köhler (KOM) je odeslán na trestnou lavici za vysokou hůl.

14:39
    Ostřížek po přechodu do útočného pásma vypálil, ale jeden z obránců kotouč vytečoval vysoko do ochranné sítě.

14:06
    Malec trochu zklidňuje hru za vlastní brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů.

13:37
    Domácí jsou již v plném počtu,ale stále pod tlakem Komety.

13:10
    Burian pláchl sám na Vejmelku, ve finále jeho kličky mu kotouč sklouzl z čepele.

12:47
    Konrád pomáhá s rozehrávkou a i díky němu domácí vyhazují puk přes všechny čáry.

12:20
    Laš ve vlastním oslabení vyrazil dopředu, Vejmelka jeho ránu vyráží.

11:56
    Souhru nadvakrát zakončoval Holík, ale ani jeden pokus až ke Konrádovi nedoputoval.

11:30
    Kometa vyhrála vhazování a rozestavuje se v útočné třetině.

11:28
    Za sekání je na trestnou lavici odeslán Mráz (OLO).

11:12
    Uvidíme první vyloučení, Kometa má zatím výhodu.

10:44
    Brňané jsou znovu nastěhovaní v útočném psmu a olomoučtí hráči musí bojovat o každý centimetr ledu před vlastní brankou.

10:09
    Po třesku dvou hokejek skončil puk mimo ledovou plochu, bude následovat vhazování ve středním pásmu.

10:03
    Dočekal přejel do útočného pásma dříve než puk a hostům je odpískán ofsajd.

09:12
    Hosté ujeli do přečíslení dvou proti jednomu, Mueller vzal zakončení na sebe, ale proti Konrádovi neuspěl!

08:46
    Kometa svůj tlak nedokázala využít a Mráz dostává puk z obranné třetiny.

08:22
    Zaťovič pálil z levého kuhu, Konrád pouze vyrazil.

07:54
    Souboj čtyř hráčů o puk za Vejmelkovou brankou vyhráli hosté a mohou podniknout další útočný nájezd.

07:29
    Na druhou stranu se v rychlém protiútoku vydal Holec, svou střelu se snažil skrýt za Gulašim, avšak Vejmelka bez potíží chytá puk do lapačky.

07:13
    A znovu je Kometa v útočném pásmu, kde kombinuje.

06:49
    I přestože měl Konrád zakrytý výhled, dokázal najít puk po Němcově ráně od modré čáry.

06:33
    Před Vejmelkou dostal kotouč Podlaha, avšak směřoval mu na brusle, a tak si ho musel zpracovat, čímž gólmanovi hostů poskytl čas na přesun proti své ráně. Vejmelka puk kryje.

06:17
    Vejmelka pomáhá za brankou s rozehrávkou, Podlaha mu nedopřává klidu.

05:48
    Do náznaku přečíslení tří proti dvěma se dostala Kometa, Zaťovič však puk nezpracoval a z přečíslení sešlo.

05:19
    Po vhazování nepřesně pálil Staněk, puk se odrazil od zadního mantinelu, ale brankáři hostů nečinilo problém ho schovat pod lapačku před dorážejícími Kohouty.

05:14
    Staněk ze středního pásma nahodil na soupeřovu branku, Vejmelka raději kotouč podržel.

05:03
    Hru Hanáků zklidňuje Knotek s pukem na holi.

04:27
    Hruška zavezl puk do útočného pásma, kde našel Štencela, který našel na pravém kruhu úplně volného Erata, Konrád ramenem puk vyrazil

03:56
    A znovu stejný scénář – vyhrané vhazování na Malce, který ihned pálí, tentorkát byla střela zblokovaná a skončila v ochranné síti.

03:51
    Hned po vhazování pálil od modré Malec, Konrádova lapačka kotouč lapila.

03:46
    Před Konrádem získal puk Erat, který se ho snažil poslat za jeho záda, ale domácí brankář byl pozorný a kotouč přikryl lapačkou.

03:24
    Kohouti si vytvořili několik dobrých příležitostí, ale Vejmelku v brance překonat nedokázali.

02:20
    Od modré čáry střílel Staněk, Vejmelka nic neviděl, ale kotouč minul branku.

02:08
    Na druhou stranu se vydal Zaťovič, ale jeho střelu domácí Škůrek zblokoval a Konrád si další zákrok nepřipsal.

01:47
    Škůrek od modré nahazoval na branku, ale nemířil přesně.

01:26
    Holec zavezl puk až do útočného pásma, ale zde nedokázal prokličkovat mezi čtveřicí protihráčů a o kotouč přišel.

01:10
    Po dalším brněnském pokusu z levé strany domácí gólman vyráží puk betonem až do ochranné sítě.

00:49
    Konrád si připisuje první zákrok proti sžele od modré čáry, kterou vyslal Schaus.

00:14
    První střelu utkání vypálil Jaroměřský, ale trefil pouze vlastního spoluhráče.

00:02
    Na úvodní buly se proti sobě postavili Knotek s Holíkem, úspěšnější byl domácí forvard.

00:01

Aktéři dnešního utkání již nastupují na ledovou plochu, sváteční moravské derby za malý okamžik začne.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Jaroměřský, Škůrek, Staněk, Švrček, Ondrušek (A), Hlaváč, Dajčar – Ostřížek, J. Knotek (A), V. Tomeček – Burian, Strapáč, Podlaha – Holec, Nahodil, Jergl – Laš, Skladaný (C), Mráz.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Kašík) – O. Němec (A), Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec – Mueller, P. Holík, Zaťovič (A) – M. Erat, Hruška, R. Zohorna – Vondráček, L. Čermák (C), Dočekal – Köhler, Střondala, Süss.

Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Gebauer, Lederer.

Který z týmů si odnese z dnešního střetnutí body? Bude platit dosavadní pravidlo, že domácí tým nevyhraje? Souboj týmů, které v tabulce dělí jediný bod, začíná na olomouckém zimním stadionu v 18 hodin.

Vzájemná utkání

V letošní sezoně se oba celky utkaly zatím dvakrát, o bod více si ze střetnutí odnesli olomoučtí hráči. Poprvé na sebe týmy narazily na olomouckém ledě v rámci třetího kola, podruhé v rámci kola 16.
    3. kolo Olomouc – Kometa 1:2sn
    16. kolo Kometa – Olomouc 2:3

Poslední tři zápasy HC Kometa Brno:

26. kolo Zlín – Kometa 1:4
    27. kolo Chomutov – Kometa 6:4
    28. kolo Kometa – Plzeň 3:2

Úřadující mistr z Brna se rovněž v tabulce nachází na pozicích zaručujících postup do play-off, když okupuje šestou příčku se ziskem 45 bodů. Kometě se však v prosinci nedaří tak, jak by si zřejmě přála – z odehraných pěti utkání získala sedm bodů. Jméno jihomoravského celku bylo v poslední době skloňováno ve spojitosti s Tomášem Plekancem, ale ten se na ledě v Olomouci nepředstaví. Z posledního utkání vyšla Kometa vítězně, když si poradila s Plzní poměrem 3:2.

Poslední tři zápasy HC Olomouc:

25. kolo Olomouc – Zlín 2:1
    26. kolo Chomutov – Olomouc 4:3sn
    28. kolo Třinec – Olomouc 4:2

HC Olomouc

Olomoučtí Kohouti jsou překvapením letošního ročníku, když se drží na vrchních příčkách extraligové tabulky. Sérii sedmi zápasů, ze kterých si Hanáci odnesli alespoň bod, přerušil před Vánoci lídr tabulky z Třince. I přes tuto porážku zůstávají Kohouti na páté příčce v extraligové tabulce zajišťující přímý postup do play-off. Po prosincové reprezentační přestávce odehráli Hanáci pouze jedno utkání, neboť duel s Karlovými Vary byl odložen kvůli problémům s chlazením na olomouckém zimním stadionu.

Dobrý den, vítám Vás u online přenosu z 29. kola domácí nejvyšší hokejové soutěže, kde se zaměříme na souboj týmů Olomouce a Brna.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Kamila Ludwigová

Branky a nahrávky: 17. Jergl (J. Knotek, Mráz), 19. J. Knotek (Škůrek, Ostřížek), 38. Ondrušek (Mráz, Laš), 39. J. Knotek (Jergl, Ostřížek) – 24. P. Holík (Süss, Štencel), 26. Köhler (Schaus, Štencel), 28. Zaťovič (O. Němec, P. Holík), 30. P. Holík (Zaťovič, Mueller), 64. P. Holík (M. Erat)

Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Gebauer, Lederer