Ústí n/L – Slavia 5:4 (kon.) | Kladno – Motor ČB 4:2 (kon.) | Frýdek-M. – Vsetín 4:3 (kon.)
Litoměřice – Benátky n/J 6:2 (kon.) | Kadaň – Prostějov 2:7 (kon.) | Třebíč – Jihlava 3:6 (kon.)
Havířov – Přerov 1:2 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
5:4 (1:2, 2:0, 2:2)
HC Slavia Praha
Sobota 02.02.2019, 16:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 53. kolo

Ač už to vypadalo že nakonec Slavia přebere ve třetí třetině Slovanu vítězství v poslední minutě se rozhodlo. Po trochu nešťastném gólu vyhrává Slovan v dnešním utkání 5:4. (18:14:09)

59:20
    Slávie hraje bez brankáře.

Oddechový čas pro domácí.
    59:10 Roman CHLOUBA - 5:4

59:10
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Tak to je pro ústecký Slovan parádní zakončení třetiny, když se k puku dostal ROMAN CHLOUBA, který vystřelil kotouč a ten se odrazil od jednoho z obránců Slavie až za záda Růžičky. Asistence: Martin Zdvořáček a Jaroslav Roubík.

57:41
    Velký zmatek teď nastal v obranném pásmu Slávie, nic z toho ale nakonec nebylo.

54:54
    Slávie velmi důrazná na puku, Stezka ale nezaváhal.

Dnešní utkání sleduje 571 diváků.
    53:43 Václav KRLIŠ - 4:4

53:43
    Autorem branky je VÁCLAV KRLIŠ. Po střele od modré a následné teči od Roubíka se brankáři Slávie nepodařilo udržet puk, který se odrazil k volnému Krlišovi. Slovan srovnává na 4:4 . Asistence: Jaroslav Roubík a Martin Zdvořáček.

52:51
    Po zaváhání ústecké obrany se Slávie dostala k řadě nebezpečných střel, žádná se ale Slovanu nestala osudnou.

51:00
    Hra se teď přerývá z jedné strany na duhou, žádné větší šance jsme ale neviděli.

49:12
    Slovan se dostal do útočného pásma, nebezpečně ohrozil bránu, na gól to však nestačilo.
    45:51 František HRDINKA - 3:4

45:51
    Slavia právě vstřelila branku!
    Autorem branky je FRANTIŠEK HRDINKA. Po dlouhém tlaku v útočném pásmu se Slávii povedlo jejich snahu zúročit a František Hrdinka tak posílá Slávii do vedení. Asistence: Tomáš Šmerha a Filip Vlček.

44:35
    Ve vlastním oslabení se podařilo ústeckým uniknout do šance 2 na 1, brankář Slávie ale tuto šanci zneškodnil.

43:52
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Tomáš Jandus – 2 min., vysoká hůl).

Jakub Kohout

Branky a nahrávky: 7. Grim (Roubík, M. Zdvořáček), 26. Grim (D. Málek, Schwamberger), 37. Šťovíček (Hes), 54. Krliš (Roubík, M. Zdvořáček), 60. Chlouba (M. Zdvořáček, Roubík) – 12. Najman (Vrdlovec), 19. Šmerha (Šteiner, Všetečka), 41. L. Krejčík (M. Ondráček, Kubica), 46. Hrdinka (Šmerha, Vlček)

HC Slovan Ústí nad Labem: Stezka (Volke) – M. Zdvořáček, Hes, Zukal, Štochl, Blaha, D. Málek, Mert – Schwamberger, Krliš, Tůma – Grim, Šťovíček, Planý – T. Jandus, Roubík, Chlouba.
    HC Slavia Praha: J. Růžička (Šorf) – Štibingr, J. Novák, Hrdinka, Duda, Hejda, Saňa, Barák – L. Krejčík, Vrdlovec, Šteiner – Najman, Všetečka, Šagát – M. Ondráček, Furch, Šmerha – J. Doležal, Kubica, Vlček.

Rozhodčí: Martin Grech, Štěpán Souček – Václav Beneš, Ondřej Doležal