Novosibirsk – Petrohrad 1:0 (kon.) | Barys – Jokerit 8:2 (kon.) | Ufa – Chabarovsk 3:1 (kon.)
Jekatěrinburg – Viťaz 2:1 (3:2 po s.n.) | Čeljabinsk – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Čerepovec – CSKA Moskva 0:4 (kon.)
Minsk – Riga 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Vladivostok 0:3 (kon.) | Spartak Moskva – Kazaň 3:5 (kon.)
HC Dinamo Minsk
3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Dinamo Riga
Sobota 02.02.2019, 15:00 • Minsk Arena • KHL

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek soboty. (17:34:46)

Toto velmi vyrovnané utkání nakonec končí vítězstvím Minsku, který tak zlomil sérii dvou proher v řadě. Naopak pro Rigu je to dnes obrovská ztráta, protože na osmé Soči stále ztrácí dva body a boj o play off se pro ní tak výrazně komplikuje.

59:37
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Kogaljov – 2 min., hákování).

59:37
    Hosté dávají ještě jeden gól a to do prázdné branky. Platit ale nebude, protože předtím následoval nedovolený zákrok.

59:16
    Riga to ještě zkouší bez brankáře, ale dva góly už asi nedá. Domácí se totiž velmi dobře brání.
    58:15 Patrik WIERCIOCH - 3:1

58:15
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Minsk potvrzuje výhru nádhernou kombinací! Těreščenko totiž našel před brankou úplně volného PATRIKA WIERCIOCHA, který bez problémů poslal puk do odkryté hostující klece. Asistence: Alexej Těreščenko a Sergej Kosticyn.

57:43
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Martinš Dzierkals – 2 min., krosček).

57:15
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Andris Džerinš – 2 min., podrážení).

56:40
    Minsk zatím toto trojnásobné oslabení úspěšně zvládá, kotouč vyhazuje a už bude hrát ve čtyřech.

56:12
    Riga už hraje bez Gudlevskise, což znamená, že hraje přesilovku šest na tři!

55:57
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Patrik Wiercioch – 2 min., sekání).

55:53
    Hosté nakonec nebezpečnou střelu vymysleli, ale přes Enrotha se stejně nedostala.

55:10
    Riga se okamžitě usadila v útočné třetině a pomocí kombinace chce skórovat. Minsk se zatím drží a žádnou nebezpečnou střelu nedovolil.

54:41
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Jevgenij Lisovec – 2 min., podrážení).

54:19
    V útočném pásmu Rigy probíhá souboj o puk, který vyhráli právě hosté. Ti se následně dostali ke střele, která letěla jen mimo branku.

53:35
    Běloruské Dinamo dvojnásobné oslabení ubránilo a má velmi dobře nakročeno k dnešnímu vítězství.

52:49
    Domácí dokonce mohli skórovat z protiútoku, ale prázdnou branku dokázal pokrýt jeden z hostujících obránců.

52:20
    Riga velmi aktivně útočí a opravdu chce vyrovnat, ale Minsk se skvěle brání a vedení si chce rozhodně udržet.

51:35
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Kristian Chenkel – 2 min., podrážení).

50:56
    Minsk nakonec obranu zvládl a může vystřídat díky vyhození, které končí až za Gudlevskisem.

50:27
    Hosté začínají přesilovku velmi aktivně a po vyhraném vhazování vyslali na Enrotha několik střel. Domácí gólman ani jednu nepustil za svá záda.

50:03
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Alexandr Kogaljov – 2 min., vysoká hůl).

49:55
    Rize se nepovedla další útočná akce, zastavil ji totiž úplně zbytečný ofsajd.

48:14
    Hosté nakonec obranu zvládli a získali kotouč. Poté se okamžitě ženou dopředu, protože moc času na vyrovnání už nemají.

47:56
    Minsk je stále při chuti a aktivně útočí. Riga má s obranou plné ruce práce.
    46:50 Teemu PULKKINEN - 2:1

46:50
    Běloruské Dinamo obrací vývoj utkání! Zasloužil se o to TEEMU PULKKINEN, který předvedl úžasnou individuální akci. Ze svého pásma se s kotoučem dostal až do pravého kruhu v útočném pásmu, odkud se svou dělovkou trefil do levého horního rohu Gudlevskisovi branky.

46:29
    Lotyši však zachybovali ve středním pásmu a kotouč ztratili. Domácí okamžitě nahodili na branku, což Gudlevskis pokryl.

46:16
    Domácí následně vybojovali vhazování v útočném pásmu, které ale prohráli. Riga tak získává kotouč a může zaútočit také ona.

45:48
    Minsk následné vhazování vyhrál a od obrany si může na chvíli odpočinout. Dokonce může založit i útočnou akci.

Dnešní utkání sleduje 10101 diváků.

45:30
    Hosté pokračují v aktivitě a podnikají jeden útok za druhým. Ten poslední je neúspěšný kvůli ofsajdu.

44:19
    Riga se zkoušela dostat dopředu pomocí nahození, což Enroth odhadl a pro puk vyjel za vlastní branku.

40:01

Druhá třetina nám přinesla mnohem zajímavější podívanou než ta první. Na vidění byly totiž dva góly, po jednom na obou stranách a tak je stav stále nerozhodný. Uvidíme, jestli se o vítězi rozhodně ve třetím dějství nebo jestli se dočkáme prodloužení, případně samostatných nájezdů.

Další třetina začne přibližně v 16:48.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:38
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Sergej Gimajev – 2 min., vysoká hůl).

38:43
    Riga po inkasované brance aktivně útočí a chce své vedení zpět. Domácí to odmítají a útok soupeře úspěšně odrážejí.
    38:04 Patrik WIERCIOCH - 1:1

38:04
    Minsk ještě ve druhé třetině vyrovnává! Bokun svou přihrávkou dostal do ideální pozice PATRIKA WIERCIOCHA, který kotouč poslal k pravé tyči. Gudlevskis byl na zemi a tak na střel nedokázal zareagovat. Asistence: Daniil Bokun a Jevgenij Kovyršin.

37:40
    Domácí defenzivu jistě zvládli a s kotoučem se mohli podívat do útočné třetiny, kde ale opět nedokázali Gudlevskise ohrozit.

37:02
    Minsk obranu zvládl, ale rozehru už úplně ne. Puk totiž ztratil již na své modré a musí se opět bránit.

36:19
    Riga nakonec obranu úspěšně zvládla a pomocí nahození se nyní usadila v útočném pásmu.

35:37
    Běloruský tým nyní dostal soupeře pod tlak a donutil ho k vyhození na zakázané uvolnění. Buly po levici Gudlevskise.

35:00
    Domácí mají kotouč ve své moci a podnikají s ním jeden útok za druhým. Riga však stále velmi dobře brání a Gudlevskis tak stále zůstává stoprocentní.

33:22
    Toto buly už hosté nedokázali vyhrát a Minsk si může oddechnout od obrany. Nejen to, může také založit ofenzivu.

32:58
    Riga další vhazování vyhrála a po kratším tlaku donutila soupeře k vyhození na zakázané uvolnění. Buly před Enrothem.

32:17
    Hosté zase dobře napadali, což jim přineslo zisk kotouč a následnou střelu. Tu chytá do své lapačky Enroth.

31:40
    Lotyšský tým je rychle zpět u kotouče a nyní se dopředu pomocí nahození dostal. Ani tentokrát však nic nebezpečného nevymyslel.

30:39
    Hosté následné buly vyhráli a dopředu se chtěli dostat pomocí nahození, což se nepovedlo. Kotouč Minsku vlastně jen darovali.

30:18
    Riga dokonce opět vybojovala kotouč a měla namířeno do přečíslení, ale domácí na poslední chvíli zachránil ofsajd soupeře.

29:28
    Domácí následné vhazování vyhráli a rychle hru přesouvají do své útočné třetiny. Tam se snaží něco vymyslet, ale obrana hostů funguje opravdu skvěle.

29:00
    Lotyšský celek navíc dobře napadal a ve střední třetině získal kotouč. Poté je ale hostující útok přerušen kvůli ofsajdu.

28:26
    Domácí se na chvíli usadili v útočné třetině, ale vzápětí se z ní sami vyhnali nepřesnou přihrávkou.

27:34
    Hosté pokračují v klidné obraně a každý útok soupeře zvládají odrážet.

26:46
    Běloruské Dinamo se poté rychle přesunulo dopředu, kde si připsalo další střelu. Tu zase chytá Gudlevskis, který je pro domácí útočníky noční můrou.

26:06
    Riga po dlouhé době získala kotouč a na chvíli se s ním dostala do útočné třetiny. Střelu ale nakonec nevymyslela.

25:27
    A další zákrok Gudlevskise znamená vhazování v obranném pásmu Rigy.

25:05
    Riga se osvobodila, ale ne na dlouho. Domácí se rychle vrátili do pásma a opět prověřili pozornost Gudlevskise, který zase uspěl.

24:09
    Domácí se z inkasované branky vzpatomali a také se na chvíli usadili v útoku. Tam vymysleli jednu střelu, která nebyla pro Gudlevskise velký problém.

23:33
    Hosté vhazování vyhrávají, ale v útoku s kotoučem dlouho nezůstali. Domácí totiž hráče s pukem napadali, což vedlo k jeho zisku.

22:51
    Riga pokračuje v útočné aktivitě a nyní donutila soupeře k vyhození na zakázané uvolnění. Buly před Enrothem.
    22:01 Brandon MCMILLAN - 0:1

22:01
    Riga právě vstřelila branku!
    Hosté střeleckou pozici nachází a ujímají se vedení! Videll našel přesnou přihrávkou BRANDONA MCMILLANA, který se nacházel před brankou. Z této pozice se trefil přesně mezi betony Enrotha. Asistence: Lauris Darzinš a Linus Videll.

21:32
    Až teď se lotyšský celek usadil v útočném pásmu. Tam kombinuje a snaží se najít střeleckou pozici.

20:26
    Riga je prvním týmem, který ve druhé třetině získá kotouč. Poté už začíná její přesilovka a hosté se vrhají do útoku.

20:01

První třetina nám přinesla mírné překvapení. Minsk totiž přehrává svého soupeře z Rigy skoro ve všech ohledech. Například na střely je to 10:2 pro domácí. Hosty však drží skvělý Gudlevskis, který sice jednou inkasoval, ale bylo to kvůli tomu, že ho Parfejevec poslal k zemi. Proto je stav stále bezbrankový.

Další třetina začne přibližně v 15:52.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:32
    Minsk nakonec z tlaku těží branku, která nebude platit kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Parfejevec dokonce poslal Gudlevskise k zemi a tak může být rád za to, že rozhodčí nevylučoval.

19:09
    Hra čtyři na čtyři zatím více vyhovuje Minsku, který se nejprve úspěšně ubránil a pak se usadil v útočném pásmu.

18:47
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Teemu Pulkkinen – 2+2 min, vysoká hůl).

18:37
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Mathew Maione – 2 min., hákování).

18:32
    Útok Rigy byl zastaven ofsajdem. Následné vhazování ve středním pásmu vyhrál Minsk, který se díky tomu rychle přesunul do útočné třetiny.

18:06
    Domácí nakonec souboj o puk prohráli. Hosté ho tak získávají a mohou se vydat do útočné třetiny.

17:33
    Minsk i po konci přesilové hry svého soupeře přehrává. Kotouč drží v útočném pásmu, kde se o něj nyní bojuje.

17:00
    Riga nakonec oslabení úspěšně zvládla a opět může myslet na ofenzivu.

16:25
    Ten si připisuje ještě jeden zákrok. Kotouč navíc vyráží ke svým spoluhráčům.

15:53
    Domácí velmi nebezpečně útočí a jsou velmi blízko využití této přesilovky. Hosty zatím drží skvělý Gudlevskis.

15:01
    A další velká šance Minsku. Jeden z domácích hráčů byl totiž před hostujícím gólmanem úplně sám, ale Gudlevskis skvěle zasáhl.

14:38
    Domácí úvodní vhazování přesilovky vyhráli a okamžitě se dostali ke střele. Ta jen těsně míjí branku.

14:22
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Uvis Balinskis – 2 min., vražení na hrazení).

14:10
    Až teď se hosté dostali ke střele. Ta však nebyla nijak nebezpečná a Enroth si připisuje snadný zákrok.

13:36
    Ta se následně pokouší dostat do útoku, což se přes pevnou domácí obranu nedaří.

13:05
    Minsk se tak mohl opět dostat do útoku, kde tentokrát branku soupeře neohrozil. Puk tak získává Riga.

12:12
    Na druhé straně hrací plochy si zákrok připisuje také Gudlevskis. Jeho spoluhráči kotouč nezískávají.

11:43
    Hosté i toto buly vyhráli. Následně se rychle přesunuli do útoku, kde Enrotha prověřili bekhendovou střelou.

11:15
    Ten je nakonec zastaven ofsajdem a vhazovat se bude ve střendím pásmu blíže k Enrothovi.

10:46
    Riga vyhrává následné vhazování a hru na chvíli uklidní. Po vystřídání se pak vydá do dalšího útoku.

10:23
    Na druhé straně rychlý protiútok zakončil Wiercioch. Gudlevskis zůstal pozorný a proti střele zasáhl svou lapačkou.

09:48
    Lotyšský tým je vzápětí zpět v útoku, ale ani tentokrát nic nebezpečného nevymyslel.

09:12
    Hosté se po dlouhé době usadili v útočné třetině, kde pomocí kombinace chtěli vymyslet střelu. Ta nakonec nepřišla kvůli nepřesné přihrávce.

08:30
    Riga soupeři zase nic nedovolila, sebrala mu kotouč a šla dopředu. Tam však kus gumy pouze ztratila.

07:54
    Vhazování ve střední třetině vyhráli domácí, kteří díky tomu mohou založit další ofenzivu. Tu hosté opět odrážejí.

07:32
    Ve střední třetině proběhl souboj o kotouč, který skončil nerozhodně. Puk se totiž odrazil mimo hrací plochu a hra je přerušena.

07:02
    Riga opět zvládla obranu, ale nepřesně rozehrála. Domácí tak mohou hrát s kotoučem ve středním pásmu.

06:16
    Minsk zvládá obranu také velmi dobře. Ihned po zisku kotouče se mohl vydat dopředu, kde vyprodukoval střelu. Tu Gudlevskis vyráží.

05:32
    Hosté zvládli další defenzivu velmi dobře a nyní už kotouč získali. Mohou se tak pokusit založit úspěšnou akci.

04:50
    Riga se osvobodilo, ale kotouč stále nezískala. Aspoň tedy vystřídá a poté se bude muset opět bránit.

04:16
    Běloruské Dinamo je nyní aktivnějším celkem a podniká jeden útok za druhým. Hosté se tak už celkem dlouho brání.

03:23
    Minsku se nepovedlo přechod přes střední třetinu a následně se to nepovedlo ani Rize. Puk tak zůstává v držení domácích.

02:24
    Útok běloruského celku je neúspěšný. Hosté získali kotouč a nahodili ho až na Enroth, který ho musel zastavit a zakázané uvolnění se tak nepíská.

01:55
    To končí pouze u soupeře, který tak může poprvé v utkání zaútočit.

01:13
    Lotyšské Dinamo je stále u kotouče, ale nyní jen ve svém pásmu. Tam čeká na střídání a poté se zkusí dostat dopředu pomocí nahození.

00:44
    Riga je zpočátku utkání aktivnějším a s kotoučem na hokejkách se žene dopředu. Minsk první obranu utkání zvládl.

00:01

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Lisovec, Chenkel, Blum (A), Znacharenko, Wiercioch, Jevenko, Bokun – Kogaljov, A. Těreščenko (C), S. Kosticyn – Pulkkinen, Q. Howden, Drozdov – Litvinov, Kovyršin, Parfejevec – Kitarov (A), A. Volkov.

Dinamo Riga: Gudlevskis (Biljalov) – Ališauskas, Zile, Maione, Šulenin, Sotnieks (A), Gimajev, Balinskis – Dzierkals, Džerinš, McMillan (C) – Darzinš (A), M. Redlihs, Videll – Gegeris, Meija, Batna – Razgals, Pavlovs, Berzinš – Lipsbergs.

Rozhodčí: Birin, Hoffman – Šalagin, Šišlo.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa v utkání
    K dnešnímu utkání nenastoupí žádný český a ani slovenský hráč, jelikož nikdo z nich ani v jednom týmu nepůsobí.

Minsk je dnes jasným outsider a zakládní část už víceméně dohrává. Postoupit už totiž nemůže, protože v západní konferenci je na jedenáctém místě a na postupové osmé místo ztrácí osmnáct bodů, což je opravdu strašně moc. Dinamo si tak dnes bude chtít spravit aspoň nepříznivou formu. Dnešní domácí totiž prohráli dva zápasy v řadě. Nejprve podlehli po prodloužení CSKA a pak po nájezdech Vladivostoku. Minsk tak na sto procent dá do dnešního utkání vše a můžeme se těšit na zajímavou podívanou.

Dinamo Riga
    Pro Rigu je to veledůležité utkání, jestli chce pomýšlet o postupu. V západní konferenci ztrácí na osmé Soči jen dva body a případě dnešního vítězství by se něj dotáhla. Hostující Dinamo navíc v posledním utkání zlomilo sérii dvou proher a po prodloužení překvapivě porazilo Spartak. Riga si tak určitě půjde pro vítězství, protože o postupu chce rozhodně bojovat. Čeká nás tedy velmi atraktivní utkání určitě se spoustou branek.

Riga vs. Spartak – 2:1pp
    Dyn. Moskva – Riga – 3:2
    Petrohrad vs. Riga – 7:1

Linus Videll 42 bodů (22+20)
    Matthew Maione 41 bodů (10+31)
    Lauris Darzinš 40 bodů (16+24)

Zdravím všechny fanoušky ruské KHL. Zakládní část se pomalu chýlí ke konci, což znamená, že souboj o play off vrcholí. Spolu se mnou budeme moct sledovat důležitý zápas Rigy, která se ve venkovním prostředí utká s Minskem. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 39. Wiercioch (Bokun, Kovyršin), 47. Pulkkinen, 59. Wiercioch (A. Těreščenko, S. Kosticyn) – 23. McMillan (Darzinš, Videll)

Rozhodčí: Birin, Hoffman – Šalagin, Šišlo

Diváci: 10101