Ústí n/L – Slavia 5:4 (kon.) | Kladno – Motor ČB 4:2 (kon.) | Frýdek-M. – Vsetín 4:3 (kon.)
Litoměřice – Benátky n/J 6:2 (kon.) | Kadaň – Prostějov 2:7 (kon.) | Třebíč – Jihlava 3:6 (kon.)
Havířov – Přerov 1:2 (kon.)
HC Frýdek-Místek
4:3 (2:3, 2:0, 0:0)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 02.02.2019, 17:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Chance liga • 53. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (19:23:52)

Je konec! Frýdek-Místek nakonec ubránil jednogólové vedení a porazil Vsetín 4:3!
    Úvodní minuty patřily Frýdku-Místku a ve 4. minutě to potvrdil Martynek. O dvě minuty později ovšem srovnal Theoret a posléze převzal iniciativu Vsetín. V 10. minutě otočil vývoj utkání Kopta a ve 13. minutě poslal Vsetín do dvoubrankového vedení Šilhavý. Následně rysi získali plno přesilovek a nakonec se dočkali využití patnáct vteřin před koncem, jelikož se trefil Husák.
    Už po třiceti dvou vteřinách druhé periody domácí srovnal stav na 3:3 Hladonik. Domácí byli nabuzeni a o dvě minuty později dokonce poslal rysy do vedení Christov. Následně se hra uklidnila a o něco více ze hry měl Vsetín, který si ale žádnou gólovou příležitost nevytvořil.
    Ve třetí periodě byl Vsetín lepším týmem, ovšem obrana rysů pracovala skvěle a Hamerlík kotouč za svá záda už nepustil.

59:32
    Stále se bojuje o kotouč v pásmu Frýdku-Místku.

59:16
    Hladonik skvěle zblokoval střelu hostujícího hráče z pravé strany.

58:43
    Domácí dostali puk ze svého pásma, ale ke střele na prázdnou bránu už ne.

58:34
    Hosté hrají bez brankáře!

58:34
    Oddechový čas pro hosty.

58:34
    Posléze přišlo zakázané uvolnění Frýdku-Místku.

58:32
    Bartko přišel o kotouč ve středním pásmu, ale Vsetín si nakonec nic nevypracoval.

58:06
    Domácí drží kotouč za bránou hostů, ale ti se nakonec vysvobodili.

57:41
    Christovova rána skončila v moci Gáby a následuje tak vhazování před bránou Gáby. Zbývá nám něco málo přes dvě minuty základní hrací doby a napětí je cítit ve vzduchu.

57:27
    Vsetín se stále snaží o srovnávací branku, ale domácí se skvěle brání.

56:32
    Jan Hladonik předvedl absolutně excelentní průnik obranou Vsetína, ale kotouč nakonec nedostal za záda Gáby!

56:06
    Vsetín perfektně rozebral domácí obranu, ale následné zakončení skončilo v moci Hamerlíka.

55:59
    Puk skončil mimo hrací plochu a následuje buly v pásmu Frýdku-Místku.

55:33
    Hrachovský vystřelil od modré čáry, ovšem Gába opět skryl tuto ránu do své lapačky.

55:31

55:27
    Tentokrát už David Gába musel zasahovat, což se mu také povedlo.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 4. Martynek (Mikulík), 20. Husák (Hladonik), 21. Hladonik (Mikulík), 23. Christov (Husák, Kofroň) – 6. Theoret (J. Drtina, Kucharczyk), 10. Kopta (Březina, Pitule), 13. Šilhavý (Vítek, Hořanský)

HC Frýdek-Místek: Hamerlík (L. Daneček) – Krisl, Husák, Bartko, Zahradníček, Matyáš, D. Stránský, Hrachovský – Martynek (A), Hladonik, Mikulík (C) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Przybyla, Klimša (A) – Flok, Kaukič, J. Kalus.
    VHK ROBE Vsetín: Gába (Málek) – J. Drtina, Mikuš, Rudl, Slováček (A), Jeřábek, Frolo, Hryciow – Theoret, Kucharczyk (A), Karafiát – Rob, Pechanec, Jonák (C) – Březina, Pitule, Kopta – Vítek, Šilhavý, Hořanský.

Rozhodčí: Petr Přikryl, Josef Barek – Petr Maštalíř, Marek Bubela