Řisuty – Děčín 5:6 (kon.) | Nymburk – Kolín 2:3 (kon.) | Bílina – Klatovy 3:4 (po pr.)
Sokolov – Kobra 3:4 (1:2 po s.n.) | Vrchlabí – Dvůr Králové n. L. 2:3 (kon.) | Letňany – Jablonec n/N 0:5 (kon.)
HC Draci Bílina
3:4 (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)
HC Klatovy
Sobota 23.02.2019, 17:30 • Bílina • 2. liga - Sever a Střed (ČR) • 41. kolo

Sledovali jsme zajímají duel, ve které se Klatovy ujaly vedení, ale Bílina třemi góly vývoj otočila. Jenže Západočeši ve třetím dějství dorovnali dvougólové manko a v prodloužení sebrali druhý bod. (19:53:04)

60:59
    Klatovy právě vstřelily branku!
    Hosté rychle pochopili, že bez střelby početní výhodu čtyři na tři nevyužijí. Tulačka posunul na spojnici vrcholů kruhů JOSEFU ROUBALOVI, který na nic nečekal, napřáhl málem až ke stropu a prostřelil Běhulu ranou do horní poloviny branky. Asistence: Vojtěch Tulačka.

60:34
    Klatovy dlouho kombinovaly bez střelby, až přišla přihrávka z pravé strany do brankoviště, kde do puku vložil hůl Tulačka, jenže jeho teč se mezi tři tyče bílinské branky nevešla.

60:01

Klatovy ve třetím dějství smazaly dvougólové manko, čímž poslaly duel do prodloužení. Do něj Západočeši vstoupí v početní výhodě čtyři na tři, která může trvat až minut a 17 vteřin.

60:00

59:46
    Jednu z posledních střel normální hrací doby si připsal Josef Roubal, který z pravého kruhu těsně minul vzdálenější tyč Běhulovy branky.

59:37
    Sice nadvakrát ale přesto domácí dostali puk z pásma a dokonce až do rohu po levici Koláře.

59:17
    Oddechový čas pro domácí.

59:17
    Že bychom se dočkali druhého obrat zápasu? Klatovy totiž mají k dispozici přesilovku po vysoké holi Ilina.

58:40
    Bílina mačkala soupeře před jeho brankou, ale následně se sama připravila o pásmo.

57:47
    Zakázané uvolnění Klatov.

57:09
    Krátce po skončení přesilovky to bekhendem zblízka zkoušel Rubner, ale Běhula si s jeho pokusem poradil.

56:57

56:24
    Hostům se přesilovka příliš nedaří, dlouho se nemohli dostat do pásma. Už se jim to povedlo, ale s pokusem Eret si Běhula poradil.

54:57
    Gólová situace se nelíbila domácímu Šmejcovi, který dostal trest na dvě plus deset za nesportovní chování.

54:57
    Určitá pasivita se Bílině nevyplatila. Domácí nevyhodili puk z vlastního pásma, takže Hanzlík mohl střílet z mezikruží. Trefil jen břevno, jenže puk spadl do brankoviště, odkud ho za čáru domlátil VÍT REITSPIES. Asistence: Štěpán Hanzlík a Ondřej Leština.

Libor Kult

Branky a nahrávky: 17. Komínek (Brzek, Sýkora), 25. Šmejc (Havlík, Ilin), 29. Procházka (Šimeček, Urban) – 10. Michel (Houfek, Kristl), 44. Rubner (Leština, Michel), 55. Reitspies (Hanzlík, Leština), 61. J. Roubal (Tulačka)

HC Draci Bílina: Běhula (Siniakin) – Jarý, Dvořák, Remněv, Vošta, Delmarche, Havlík, Heinzl, Jungvirt – Kolíček, Gnusin, Komínek, Procházka, Petržílek, Brzek, Kobes, Urban, Ilin, Sýkora, Šimeček, Šmejc
    HC Klatovy: Kolář (Plánička) – Staněk, Slavík, Váchal, Štěpánek, Leština, Houfek – Kristl, Eret, Rubner, Reitspies, Hanzlík, Markov, Michel, Tulačka, J. Roubal, Uhlík, D. Roubal, Vavřička

Rozhodčí: Jaroš – Goltsch, Janíček