Liverpool – Burnley 4:2 (kon.) | Chelsea – Wolverhampton 1:1 (kon.) | Arsenal – Manchester Utd. 2:0 (kon.)
Liverpool FC
4:2 (2:1)
Burnley FC
Neděle 10.03.2019, 13:00 • Anfield Road, Liverpool • Anglická Premier League • 30. kolo
    90+3. Sadio MANÉ - 4:2

90+3
    Liverpool právě vstřelil branku!
    Hosté hodně otevřeli hru, nechali v obraně dokořán otevřená vrata, čehož Reds dokázali využít. Sturridge se dobře zorientoval a šikovnou přihrávkou z otočky nalezl SADIA MANÉHO, který zvládl sprinterský souboj s Tomem Heatonem, posunul si míč na levačku a s přehledem jej uklidil do prázdné branky.
    90+1. Johann GUDMUNDSSON - 3:2

90+1
    Burnley právě vstřelilo branku!
    Tak pozor, máme zaděláno na dramatický závěr, fotbalisté Burnley se totiž na začátku nastaveného času dostávají na dostřel. Velký podíl na této trefě má Matěj Vydra. Český útočník v šestnáctce soupeře zachoval chladnou hlavu a posunul míč k nabíhajícímu si JOHANNU GUDMUNDSSONOVI, který ranou na přední tyč překonal Alissona.

86
    Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Ashley Barnes, přichází Matěj Vydra.

86
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Daniel Sturridge.
    82. Mané mohl přidat čtvrtou branku Reds, zamířil však pouze do břevna.

82
    Mohlo být definitivně rozhodnuto, domácí spálili obrovskou příležitost! Vpravo naprosto volný Alexander-Arnold poslal míč před poloprázdnou branku, jenže Mané trefil pouze břevno.

79
    Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Chris Wood, přichází Peter Crouch.
    Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jeffrey Hendrick, přichází Johann Gudmundsson.

77
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Adam Lallana, přichází Naby Keïta.

71
    Žlutou kartu dostává Fabinho (Liverpool FC).

68
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Jordan Henderson.
    67. Roberto FIRMINO - 3:1

67
    Liverpool toho ve druhé půli moc nepředvedl, nyní se ale domácí tým prosazuje potřetí a přibližuje se tříbodovému zisku. Chybu v rozehrávce předvedl Heaton, sám na branku se na to konto řítil Salah. Toho k zakončení nepustil vracející se Taylor, balon se ale se štěstím odrazil příhodně pro ROBERTA FIRMINA, který s jeho uklizením do sítě neměl problém.
    29. Sadio MANÉ - 2:1

29
    V posledních minutách tlak ze strany Reds trochu opadl, nyní se ale svěřenci Jürgena Kloppa zničehonic prosazují a poprvé v zápase vedou! Adam Lallana díky výbornému skluzu nedovolil soupeři odvrátit nebezpečí, poté se o zisk penalty marně pokoušel Salah. Tomu odkopl míč Taylor, poslal jej ale pouze do míst, kde číhal SADIO MANÉ, který přesnou ranou rozjásal Anfield Road.
    19. Roberto FIRMINO - 1:1

19
    Liverpool byl v posledních minutách jasně aktivnější, šel si za vyrovnáním a nyní se přeci jen dočkal. Salah si na pravé straně pěkně narazil s Wijnaldumem, vrhl se do šestnáctky a poslal míč před branku. Tom Heaton se špatně domluvil s Tarkowskim, čehož okamžitě využil ROBERTO FIRMINO, jenž už měl opravdu snadnou úlohu.

15
    Dobrá příležitost v podání Reds! Salah si všiml vlevo nehlídaného Roberta Firmina, po jehož střele a teči blokujícího Bardsleyho skončil míč těsně nad břevnem branky hostí.

7
    Žlutou kartu dostává Alisson (Liverpool FC).
    6. Ashley WESTWOOD - 0:1

6
    No, tak to je hodně překvapivý začátek dnešního zápasu, Burnley se na konci šesté minuty dostává do vedení! Takový gól se jen tak nevidí, hosté nejprve po Matipově zaváhání dostali zadarmo rohový kop. ASHLEY WESTWOOD poté předvedl neuvěřitelnou věc, když přímo od praporku dopravil balon k zadní tyči Alissonovy svatyně.

Vojtěch Tůma

Branky: 19. Firmino, 29. Mané, 67. Firmino, 90+3. Mané (Sturridge) – 6. A. Westwood, 90+1. Gudmundsson (Vydra)

Karty:   7. Alisson (LIV), 71. Fabinho (LIV)

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:0. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:7. Fauly: 4:7.
    Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold (86. Sturridge), Matip, V. van Dijk (C), Robertson – Wijnaldum (68. Henderson), Fabinho, Lallana (77. Keïta) – M. Salah, Firmino, Mané.
    Náhradníci: Mignolet – Lovren, Keïta, Henderson, Sturridge, Shaqiri, Origi.

Burnley FC: Heaton (C) – Bardsley, Tarkowski, Mee, Taylor – Cork, A. Westwood – Hendrick (79. Gudmundsson), McNeil – Barnes (86. Vydra), Wood (79. Crouch).
    Náhradníci: Hart – Lowton, Gudmundsson, Brady, B. Gibson, Crouch, Vydra.

Rozhodčí: Andre Marriner – Scott Ledger, Richard West