Hartberg – Rheindorf Altach 0:1 (kon.) | Wacker – Admira 1:3 (kon.) | Rapid – Mattersburg 2:1 (kon.)
TSV Hartberg
0:1 (0:0)
SC Rheindorf Altach
Sobota 13.04.2019, 17:00 • Profertil Arena, Hartberg • Rakouská Bundesliga • O udržení

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera u našich dalších onlajnů, kterých je v nabídce stále ve večerním programu dostatek. (18:56:07)

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 2:1. Rohy: 1:9. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:21.

Hartberg bude tuhle porážku kousat jen velmi těžce, nutno však uznat, že pro hosty z Altachu se po průběhu celého zápasu jedná o zcela zasloužené vítězství. Mergim Berisha stál v osudový okamžik ve správný čas na správném místě a využil více než poločas trvající početní výhodu hostů.

Altach tak zapisuje veledůležité tři body v boji o záchranu, naopak Hartberg má důvody k obavám o sestup po dnešku znovu o něco větší. Domácímu mužstvu tak i nadále přetrvává neuvěřitelná série bez vítězství v soutěžním utkání.

90+3

90+2
    Na druhou stranu ještě znovu pelášili i hosté z Altachu, kteří chtěli využít účasti Sweta v pokutovém území při rohovém kopu. Nakonec však raději podrželi míč na svých kopačkách.

90+1
    V první minutě nastavení se domácí ihned vrhli do útoku a snaží se samozřejmě o vyrovnání. Obrana Altachu však nevypadá, že by se za svá záda chystala propustit jakýkoliv útok v posledních momentech duelu.
    90. Mergim Berisha - 0:1.

90
    Rheindorf Altach právě vstřelil branku!
    MERGIM BERISHA spasitelem Altachu! Rohový kop hostí ještě nedopadl dle představ, následný centr ale nalezl naprosto milimetrově přesně hlavu útočníka hostí, který naprosto přesnou hlavičkou na vzdálenější tyč velmi pravděpodobně rozhoduje o tříbodovém zisku svého týmu v poslední minutě zápasu.

Pro domácí velmi kruté, pro hosty však naprosto zasloužené.

89
    Altach se nadechuje k jednomu z posledních útoků na pravé straně hřiště. Celá akce nakonec končí rohovým kopem.

88
    Schubert zůstává ležet na zeleném pažitu po nepříjemném střetu s obráncem soupeře. Na místě je spekulace, zda-li se již nejedná i o taktický záměr.

87
    Domácí naopak zkouší své štěstí z rychlých kontrů jako v poslední minutě. Tentokrát jej však zastavil ještě na polovině hřiště Siegl.

86
    Autové vhazování Altachu z levé strany hřiště ústí v další obléhání pokutového území. Žádná velká šance nadále nepřichází.

85
    Z něj velké nebezpečí ale nevzešlo, Hartberg přesto zůstává v držení mičudy.

84
    Hartberg se po neshodě soupeře dostává k rohovému kopu. Pro domácí velmi ojedinělá příležitost ke skórování.

83
    Kobras si zahrával při výkopu s ohněm a míč poslal do vzdálenosti od své branky možná ani ne metr před dobíhajícím Schubertem. Velké štěstí stálo na straně hostujícího brankáře v posledních chvílích.

82
    Přesně na polovině hřiště zatáhl za ruční brzdu Piesinger při rychlém protiútoku soupeře. Od hlavního sudího vidí za odměnu žlutou kartu nad svou hlavou.

81
    Altach tlačí, tlačí a tlačí, zatím to ale nestačí. Doslova hradby Hartbegu stojí na pevných základech a nepouštějí soupeře do svého nitra, pokutového území.

80
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Marco Meilinger, přichází Stefan Nutz.

79
    Míč končí v zámezí těsně u rohového praporku, rozehrávky se zmocní domácí.

78
    Hartberg už vypadá to, bude víceméně bránit. I s nastavením zbývá do konce zápasu nějaká čtvrthodinka, ve které má Altach ještě možnost využít početní výhody.

77
    Swete zachytil rozehrávku soupeře do pokutového území a schoval míč ve svých rukavicích. Následně se jej chystá poslat daleko od své svatyně.

76
    Hosté v bílých dresech obléhají pokutové území téměř se všemi svými hráči, Hartberg naopak statečně v desítce mužů v poli brání bezbrankovou remízu.

75
    Altach se snaží vrátit ke svému tlaku z drtivé většiny průběhu utkání. Domácí ale také začínají zlobit a hosté si tak musí hlídat i zadní vrátka.

74
    Z té ale příliš nevymysleli. Na druhou stranu míří po pravé straně Meilingner.

73
    Domácí se po faulu soupeře na polovině hřiště dostávají ke slibně vyhlížející standardce.
    72. Swete znovu drží domácí nad vodou.

71
    Hra se odehrává před pokutovým územím domácích, hosté se ale ne a ne protlačit přes hradbu těl Hartbergu.

70
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Samuel Yves Oum Gouet, přichází Šerko Kareem Gubari.

69
    Domácí to pro tentokrát přehnali s agresí v pokutovém území a k míči se tak znovu dostávají hosté z Altachu.

68
    Hartberg v posledních minutách lehce ožil a i on o sobě začíná dávat vědět. Altach naopak začíná být v soubojích poněkud nervózní.

67
    Lienhart se hlavního sudího díval hodně nevěřícně, jeho zákrok ale skutečně byl z kategorie žlutých. Pravý bek se tak zařazuje mezi hráče s karetním trestem dnešního zápasu.

66
    Střídání v týmu TSV Hartberg: ze hřiště odchází Dario Tadić, přichází Fabian Schubert.

65
    Domácí se při rychlém kontru také dočkali odpískaného faulu na jejich osobu. Rep byl v sevření dvou protihráčů bráněn nedovoleně, což neuniklo pozornosti hlavního arbitra.

64
    Berisha se pokusil o ránu z voleje, jeho rána ale letěla tak vysoko, že letí možná ještě teď.

63
    Hartberg se zmocnil po několika minutách míče do své moci, nedokázal jej však vyvést ani za polovinu hřiště.

62
    Swete vytáhl další skvělý zákrok, díky kterému drží svůj mančaft nad vodou. Altach má k dispozici rohový kop.

61
    Swete vykopl míč na polovinu hřiště, kde byl jeho spoluhráč zatažen za dresu a píská se tak ve prospěch Hartbergu.

60
    Altach je za i po hodině hry jednoznačně aktivnějším mužstvem na balónu, do gólovek se ale dostává pouze zřídka. Další takovou možnost zastavuje nepřesná rozehrávka hostí.

59
    Sittsam volil na polovině hřiště záchranou brzdu, za což si od Heißeho vysloužil kartu barvy žluté.

58
    Střídání v týmu SC Rheindorf Altach: ze hřiště odchází Philipp Netzer, přichází Simon Piesinger.

57
    Ofsajdové postavení zastavuje hosty od další příležitosti ujmout se v zápase vedení.

56
    Altach zůstává v držení míče, tentokrát ale zvolil klidnější rozehrávku, se kterou postupuje směrem kupředu.

55
    Z rychlého kontru Hartbergu nakonec vyplynul útočný faul, za který vidí Flecker žlutý kartónek.
    54. Berisha trefil z ostrého úhlu tyč!

53
    Altach začíná více a více zlobit nejen před, ale i uvnitř pokutového území. Obrana domácích však zatím odolává.

52
    Hosté nakonec zakopli míč do zámezí a nechávají čas na ošetření středopolaře soupeře.

51
    Rychlá akce také na druhé straně. Na jejím konci ale zůstal Rep ležet na zeleném pažitu a už se chvíli nezvedá.

50
    Lienhart se na pár momentů ocitl v pokutovém území úplně sám, načež se rozhodl pro střelu na bližší tyč. Swete bez problémů kryje.
    49. Meilinger donutil Sweta k reflexivnímu zákroku.

48
    Lienhart se dostal s míčem rychle na polovinu Hartbergu, nepřesnou přihrávkou jej ale soupeři víceméně odevzdal.

47
    Hned v úvodu půle si musel vytrpět nepříjemný šlapák Berisha, po pár momentech je ale jasné, že bude svépomocí schopen pokračovat ve hře.

46
    Střídání v týmu TSV Hartberg: ze hřiště odchází Christian Ilić, přichází Florian Sittsam.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

První poločas nenabídl příliš oku lahodícího fotbalu. Nejvýraznějším momentem první půle byla zřejmě červená karta pro Sanoga, který emočně neunesl odpískaný zákrok provedený jeho osobou.

Celkovým dojmem ale působil mnohem lépe hostující Altach, který se i dostal do slibných příležitostí. Skóre však zůstalo nezměněno, a tak si na první branku budeme muset počkat nejméně do druhé půle duelu.

45+2

45+2
    Rep donutil Lienharta k faulu blízko pokutového území. Domácí tak mají ještě šanci v závěru poločasu zvrátit průběh duelu na svou stranu.

45+1
    V první minutě dvouminutového nastavení se snažil dlouhým nákopem najít Gebauera Lienhart, v pokutovém území se ale míče zmocnil nejdříve brankář Swete.

45
    Hartberg znovu nedokázal udržet balón na svých kopačkách a Altach začíná se svou rozehrávkou ze své poloviny.

44
    Altach cítí, že jsou domácí psychicky dole, čehož hodlá ještě do konce poločasu využít. Akce po pravé straně ale vyústila ve faul hostujícího hráče.

43
    Hartberští pár chvil kombinovali poněkud zmatečně před pokutovým územím soupeře, nakonec se do své kombinace sami zamotali a o míč rychlé přišli.

42
    Následná standardka hostí trefila pouze postavenou zeď, Altach ale zůstává v držení míče.
    Červená karta pro Sanoga za nepřiměřený slovník.

41
    A pravý křídelník Sanogo za nevlídná slova směrem k rozhodčímu fasuje dokonce červenou kartu, která byla původně pouze žlutou! Sanogo tak naprosto zbytečně posílá svůj tým do desíti.

40
    Sanogo se hodně zlobí, ale jeho zákrok Heiß nemohl ponechat bez povšimnutí. Altach má k dispozici dobrou standardní situaci.

39
    Nyní si však hráči Altachu nerozuměli. Domácí toho ale nedokázali využít a míč pouze odkopli na polovinu soupeře.

38
    Altach je téměř všude o krok dříve, z čehož ústí situace jako ta z poslední minuty. Hosté rychle vybojují míč ještě na polovině soupeře a ihned s ním pádí směrem k pokutovému území.

37
    To se snažil prolomit rychlým výpadem Ilič, v pokutovém území ale neměl nikoho, komu by mohl adresovat centrovaný balón.

36
    Hartberg drží po dlouhých minutách na své půli míč na polovině soupeře, nedaří se mu však dostat blíže k pokutovému území.

35
    Berisha už se v pokutovém území chystal k ráně z voleje, před zasažením míče ale kopl do obránce soupeře, načež hlavní arbitr píská útočný faul.

34
    Brankář Swete byl u balónu rozehraného z rohu jako první, dokázal jej vytěsnit ale pouze na další rohový kop.

33
    Skvělá defenzivní činnost Rasswaldera poslala míč z pohledu domácích alespoň na roh.

32
    Hra se v posledních momentech zápasu lehce rozkouskovala. U míče jsou po delší odmlce hráči Hartbergu.

31
    Na zeleném pažitu je ošetřován Rasswalder, nemělo by jít však snad o nic vážného a levý bek domácích bude připraven pokračovat ve hře.

30
    Hra se přesunula znovu před brankáře Sweta, dobře se rozvíjejí útok ale zastavuje pomezní sudí, který spatřil ofsajdové postavení hostí.

29
    Na druhé straně se v rychlém kontru protlačil k pozemnímu centru Sanogo, v pokutovém území ale nenašel žádného ze spoluhráčů.
    28. Karič našel svou ranou po vyražení míče osvětlení na vrcholku střechy tribuny.

27
    Už to vypadalo, že se Hartberg z ničeho nic dostane do velmi dobré šance, tu však zhatila již v jejím zárodku nepřesná kombinace.

26
    Ti ho ale na svých kopačkách neudrželi příliš dlouho a ještě před přechodem útočné poloviny o něj přišli.

25
    Karič se snažil rychlou kombinací z první najít spoluhráče ve středu pole, jeho úmysly ale nepřečetl nikdo v bílém dresu, a a tak jsou u balónu pro změnu domácí.

24
    Zbytečný útočný faul Iliče přisuzuje míč k rozehrávce hostům z Altachu.

23
    Gebauer se po ťukesu se spoluhráčem tlačil k centru z pravé strany, jeho pokus ale skončil zblokován na rohovém kopu.

22
    Brankář Kobras si při protiútoku soupeře našel dlouhý centrovaný míč a schoval jej ve svých rukavicích. S následnou rozehrávkou příliš nespěchá.

21
    Jeho následná rozehrávka auto končí velmi rychlé odpískaným ofsajdem.

20
    Altach se protlačil rychlou kombinací až do pokutového území, z celé situace však nedokázal vytěžit ani střelu na branku.

19
    Sanogo po skvělém přehození Kariče opět terčem nedovoleného zákroku. Celá situace se obešla i bez karetního trestu.

18
    Hartberg pokaženou rozehrávkou pouze přenechal míč soupeři a musí své síly soustředit na obranu.

17
    Karičův centr našel přesně hlavu Fishera v oblasti pokutového puntíku, jeho hlavička v záklonu ale postrádala potřebnou razanci.

16
    Při pokusu dostat kulatý předmět za polovinu hřiště byl stoper hostí faulován, Altach se nyní přesunuje k pokutovému území.

15
    Hartberg ale jejich nedovolené počínání netrestá. Altach zůstává v držení balónu na své polovině.

14
    Na druhé straně došlo při rychlém kontru k dalšímu faulu hostí.

13
    Nyní se přece jenom dostali hráči Altachu na pár chvil k jeho moci, dlouhý nákop Netzera až do pokutového území si pohlídal brankář Swete.

12
    Hosté se velmi lacino zbavují míče, kterého se znovu zmocňují domácí.

11
    Hartberg tentokrát zkoušel své štěstí po levé straně hřiště, průchod do pokutového území ale Altach vzorově zavřel.
    10. Zákrok na Sanoga zůstal bez trestu.

9
    Domácí začínají diktovat tempo zápasu a Altach se jen velmi zřídka dostává k držení míče. Nyní zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníků velmi aktivní Sanogo.

8
    Rozehrávku standardní situace však zastavilo ofsajdové postavení. Od své svatyně vykopává Kobras.

7
    Sanogo se podruhé v krátkém časovém sledu dostal k míči, tentokrát byl zastaven nedovoleným zákrokem.
    6. Pěkná rána Sanoga skončila nad.

5
    Při něm došlo ke střetu domácího brankáře s Netzerem. Hlavní sudí celou situace vyhodnotil jako faul hráče hostí, Swete tak může vykopávat ze svého území.

4
    Altach se skvěle vykombinoval až do pokutového území. Po tečovaném centru bude zahrávat rohový kop.

3
    Pokus o dlouhý a rychlý nákop Lienharta skončil na prsou stopera soupeře. U míče jsou opět domácí.

2
    V úvodu zápasu se do útoku dostali hráči hostí, následně však faulovali ve středu hřiště.

1

TSV Hartberg: Swete – Flecker, Huber, Siegl, Rasswalder (C) – Cancola, Camara – Sanogo, Rep, Ilić – Tadić.
    Náhradníci: Sallinger – Kainz, Kröpfl, Sittsam, Schubert, Skenderović, Acquah.

SC Rheindorf Altach: Kobras – Lienhart, Zech, Netzer (C), Karić – Meilinger, Oum Gouet, Zwischenbrugger, Fischer – Gebauer, M. Berisha.
    Náhradníci: Lukse – Anderson, Gubari, Nutz, Mwila, Piesinger, Schreiner.

Rozhodčí: Heiß – Kolbitsch, Weiß.

V Hartbergu jakoby padla na místní fotbalový tým s koncem podzimu kletba z řad nejvyšších. Mužstvo z opačného koutu Rakouska slavilo soutěžní výhru naposledy 11. listopadu, na domácím hřišti dokonce 30. října. I přes neuvěřitelnou sérii bez tříbodového zápasu ale stále Hartberg nespadl na sestupovou příčku díky náskoku vybudovanému z úvodu sezóny. Vše však může být jinak již po duelu s Altachem, stejně jako on totiž na poslední místo drží náskok pouhých dvou bodů.

Forma v posledních 5 utkáních: 0-3-2
    Mattersburg – Hartberg 3:0
    Hartberg – Innsbruck 0:2
    Hartberg – Horn 2:2 (Přátelské utkání)
    Rapid Vídeň – Hartberg 2:2
    Hartberg – AC Wolfsberger 1:1

Tak, jak předsezónní předpoklady Altach odsuzovaly k bojům o udržení, tak se také stalo. Tým ze samotného západního cípu Rakouska skončil po základní části předposlední, přesto se mu podařil vstup do další fáze rakouské Bundesligy. V bojích o udržení v nejvyšší soutěži se drží svěřenci trenéra Pastoora v horní polovině šestičlenné skupiny, náskok na sestupovou pozici však činní pouhé dva body.

Forma v posledních 5 utkáních: 2-1-2
    Admira – Altach 1:1
    Altach – Mattersburg 2:1
    Altach – LASK Linz 1:2
    Austria Vídeň – Altach 1:3
    Altach – Admira 0:1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.