Magnitogorsk – Barys 1:3 (kon.) | Čeljabinsk – Kazaň 0:6 (kon.) | Jokerit – CSKA Moskva 1:5 (kon.)
Jaroslavl – Riga 4:0 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
0:6 (0:4, 0:2, 0:0)
Ak Bars Kazaň
Středa 25.09.2019, 16:00 • Ledová aréna Traktor • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Přeji pěkné odpoledne. Kontinentální hokejová liga má na programu další zápasy, ve středu jsou na programu čtyři duely. Traktor Čeljabinsk v jednom z nich narazí na Ak Bars Kazaň.

Domácí hokejisté mají odehráno už jedenáct utkání, momentálně mají stejný počet bodů. Patří jim šestá příčka Východní konference. Když hraje Čeljabinsk, moc branek nepadá. V posledních devíti zápasech tohoto týmu padly pouze jednou čtyři góly, ve zbylých osmi duelech maximálně tři branky!

Nejproduktivnější hráči:
    Lukáš Sedlák – 6 bodů (5+1)
    Ilja Karpukhin – 6 bodů (1+5)

Hosté jsou na tom lépe. Celek z Tatarstánu má sice o tři odehrané duely méně, ovšem o bodově je úspěšnější. Se dvanácti body se nachází na třetí příčce Východní konference. Kazaň je opakem Čeljabinsku, z osmi zápasů má skóre 27:18, což dává průměr téměř šesti gólů na utkání.

Mikael Wikstrand – 8 bodů (4+4)
    Kirill Petrov – 8 bodů (3+5)

Vzájemné zápasy

Traktor v úvodu letošního roku zastavil sérii sedmi porážek proti Kazani. Se svým soupeřem si poradil dvakrát během pár týdnů. Pokaždé však Čeljabinsk prokázal svou defenzivní taktiku, jednou zvítězil 1:0, podruhé 2:1.

Československá stopa v utkání

Tomáš Hyka (Traktor Čeljabinsk)
    Lukáš Sedlák (Traktor Čeljabinsk)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Traktor Čeljabinsk: Fedotov – Virtanen, S. Těreščenko, Sergijenko, Karpuchin, Žiljakov, Kalinin (C), Jasinskij, Borodkin – Kosov, An. Popov, Kručinin – Calof, Malychin (A), Thomas – Truňov, Karlin, Fatějev – Šolochov, Šarov, Koňkov (A).

Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Jarullin, Wikstrand, Ožiganov, Žuravljov, Pedan, Chenkel, Judin – K. Petrov, Cormier, Azevedo (A) – Zaripov (C), Tkačov, Galijev – Lukojanov (A), A. Michejev, M. Gluchov – Frattin, Osnovin, Fisenko – Voronkov.

Rozhodčí: Olenin, Soin – Gordenko, Sysujev.

00:01

00:39
    Kazaň začala aktivněji, hosté bojovali o puk za domácí brankou, ovšem soupeř byl v přesile a dokázal se ubránit.

01:21
    Nepřesná přihrávka od Kalinina na levou stranu. Žiljakov měl problémy, nakonec však celou situaci zvládl.

02:03
    Nejprve postavení mimo hru, o malou chvíli později icing domácích hokejistů. Hra se stěhuje před Fedotova.

02:48
    Žuravljov teď nahazoval kotouč před branku. Puk nakonec skončil v ochranné síti, domácí se téměř nedostávají z pásma.

03:27
    Až teď se Čeljabinsk vydal na útočný výlet. Kosovovi chyběl kousek, aby získal puk a mohl postupovat sám na branku.

04:00
    Tvrdé zakončení Calofa z pravého kruhu. Reideborn musel poprvé v zápase zasahovat, snadný zákrok pro hostujícího gólmana!

04:28
    O přihrávku si říkal Lukojanov. Vše přečetl brankář Fedotov, který nepustil hostujícího hráče do zakončení.

04:42
    Kazaň vstřelila branku!
    Hosté se po zásluze ujímají vedení! Azevedo se skvěle uvolnil u mantinelu, poté puk předložil svému kanadskému spoluhráči. PATRICE CORMIER střílel pod horní tyčku, Fedotov nedokázal zareagovat! Asistence: Dmitrij Judin a Justin Azevedo.
    04:42 Patrice CORMIER - 0:1

05:08
    Celek z Tatarstánu pokračuje ve své aktivitě a už zase kombinuje v obranné třetině Čeljabinsku. Domácí jsou hodně pasivní.

06:35
    Netrvalo to dlouho a rozdíl ve skóre je dvoubrankový! MICHAIL GLUCHOV spíše nahazoval kotouč před branku, ovšem Fedotov měl zakrytý výhled a znovu inkasoval. Domácí gólman vzápětí zamířil na střídačku! Asistence: Kristian Chenkel.
    06:35 Michail GLUCHOV - 0:2

06:35
    Střídání v týmu Traktor Čeljabinsk: ze hřiště odchází Ivan Fedotov, přichází Vasilij Děmčenko.

06:51
    Na levé straně zůstal úplně volný KIRILL PETROV. Ten zkoušel takový nástřel, nakonec je z toho třetí gól v domácí síti! Kotouč se tam odrážel hned od dvou bránících hráčů Čeljabinsku, kteří střídajícímu Děmčenkovi příliš nepomohli. Asistence: Mikael Wikstrand.
    06:51 Kirill PETROV - 0:3

06:51
    Oddechový čas pro domácí.

07:39
    Uvidíme, jak na tři inkasované góly zareagují domácí. Teď se usadili v útočném pásmu, ovšem Reideborn je prakticky bez práce.

08:59
    Kotouč se dostal mezi diváky, je tady první reklamní přestávka v zápase. Všichni hráči i brankáři zamířili ke střídačkám.

09:33
    Krátce po vyhraném vhazování pálil Gluchov. Jeho střela trefila pouze bránícího protihráče, který šel na zem!

10:36
    To začíná zavánět debaklem, domácí kouč jen nevěřícně kroutí hlavou! VJAČESLAV OSNOVIN zakončoval z pravé strany, Děmčenko teď rozhodně nemá čisté svědomí, puk totiž dobře viděl Asistence: Matt Frattin.
    10:36 Vjačeslav OSNOVIN - 0:4

11:21
    Čeljabinsk se i nadále brání a je pod tlakem soupeře. Hostům ani čtyři vstřelené góly nestačí a ženou se za dalším.

12:02
    Hra je přerušena, následovat bude druhý reklamní brejk v této třetině. Domácí už by se nejraději viděli v šatně.

12:35
    Brankář Děmčenko si poradil s nahozením ze středního pásma, vzápětí ještě stihl rozehrávat svým spoluhráčům.

13:24
    Fanoušci Čeljabinsku jsou teď hodně slyšet, každopádně další zákrok si připsal Děmčenko, který raději podržel kotouč v lapačce.

13:57
    První vážnější ohrožení hostující branky. Postaral se o něj Jasinskij, s jehož tvrdou ranou si Reideborn věděl rady!

14:22
    Z pravé strany se na Reideborna řítil Kosov. Zkoušel zakončovat v pádu, jenže hostující gólman si pohlídal bližší tyčku!

14:51
    Přečíslení tři na dva. Přihrávku mezi kruhy obdržel Virtanen, který se ocitl tváří v tvář hostujícímu brankáři. Finský obránce trestuhodně minul branku!

15:29
    Traktor však výrazně ožil směrem dopředu, během posledních pár vteřin si vypracoval dvě slušné šance. Oba celky teď střídají.

16:17
    Hodně ostře byl na modré čáře atakován Fisenko, který se marně dožadoval odpískání faulu, hra pokračuje.

16:58
    Domácí se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění, hra se tak stěhuje před Děmčenka, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

17:33
    Boj o kotouč u mantinelu ve středním pásmu. Hosté už rozhodně nikam nepospíchají, třetinu by rádi dohráli bez inkasované branky.

18:02
    Třetí útočná trojice domácích teď nadělala hostující obraně obrovské problémy! Střelu Truňova vychytal Reideborn!

19:00
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

19:37
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Kirill Petrov – 2 min., nedovolené bránění).

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní dvacetiminutovka hry je za námi. Traktor za posledních osm zápasů inkasoval maximálně dvě branky za utkání, dnes dostal čtyři góly za šest minut. Nepomohla ani změna brankáře. Uvidíme, s čím přijdou domácí do druhé třetiny, v závěru té první si vypracovali několik slibných šancí.

20:55
    Domácí začali v přesilovce, jenže ta se jim zatím vůbec nedaří, soupeř už poněkolikáté vyhazuje přes všechny čáry.

21:37

22:04
    V početní výhodě si zahraje také Kazaň, dnes vůbec poprvé! Rozhodčí teď ponechává výhodu, hosté jsou totiž u puku.

22:10
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Christian Thomas – 2 min., sekání).

22:31
    Na pravé straně zůstal úplně volný Petrov, který se napřahoval ke střele. Hostující hráč však minul kotouč, v opačném případě by měl Děmčenko pořádné problémy!

23:32
    Jsme ve druhé polovině přesilovky, celek z Tatarstánu už kombinuje v pásmu soupeře. Domácí jsou hodně pasivní.

23:58
    Parádní myšlenka Tkačova, který se pokoušel o zakončení mezi nohama. Na Děmčenka nevyzrál, bylo to totiž z bezprostřední blízkosti!

24:10

25:06
    Přihrávku na modrou čáru dostal ANDREJ PEDAN, který nic nevymýšlel a poslal puk na branku. Kotouč se k překvapení všech zastavil až v síti, ani tento gól si Děmčenko za rámeček nedá! Asistence: Matt Frattin.
    25:06 Andrej PEDAN - 0:5

25:45
    Individuálně se na druhé straně probíjel domácí Kručinin. Namířil si to do středu, ovšem poté jeho akce skončila.

26:28
    Čárový rozhodčí pískal zakázané uvolnění hostujícího celku, Azevedo tak nemůže vystřídat, vhazovat se bude před Reidebornem.

27:09
    Puk zmizel z dohledu a všichni hráči najednou přestali hrát. Poté vypadl z výstroje domácího hokejisty, hra pokračuje.

27:59
    Reideborn zasahoval proti střele Kosova od modré čáry. Kotouč sice trefil jeho masku, každopádně rozhodčí nepřerušoval.

28:10
    Další útočnou akci domácích zastavuje čárový sudí, který signalizuje postavení mimo hru. Je tady komerční přestávka.

29:22
    Hra, set, zápas. Tenisovou terminologií je tady kanár! Ten zpívá v uších domácích hráčů, kteří si zároveň musí vyslechnout i pískot z hlediště. DANIS ZARIPOV si to chytře namířil mezi kruhy, poté z otočky zakončoval mezi betony Děmčenka! Asistence: Stanislav Galijev a Vladimir Tkačov.
    29:22 Danis ZARIPOV - 0:6

29:22
    Střídání v týmu Traktor Čeljabinsk: ze hřiště odchází Vasilij Děmčenko, přichází Ivan Fedotov.

30:36
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Igor Ožiganov – 2 min., držení).

31:21
    Zatím to nevypadá, že by se domácí zvedli třeba v početní výhodě. Hosté se bez větších problémů brání, hraje se ve středním pásmu.

31:59
    Hodně nevydařená přesilovka Čeljabinsku se blíží ke svému konci, z tribun se opět ozývá hlasitý pískot fanoušků.

32:36

32:58
    Reideborn se neunáhlil a podržel kotouč ve své lapačce. Navíc je tu druhá reklamní pauza v prostřední části hry.

33:27
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Kirill Petrov – 2 min., podrážení).

34:09
    Trápení domácích hokejistů pokračuje. Vůbec to nevypadá, že by hosté měli na ledě pouze čtyři hráče, jsou totiž nebezpečnější.

34:57
    Až v závěru početní výhody byl k vidění závar před hostující brankou! Zadáci Kazaně celou situaci zvládli a dokázali vyhodit přes všechny čáry.

35:27

36:09
    Tempo hry výrazně opadlo. Ačkoliv jsme stále ve druhé třetině, tak se dá říci, že o vítězi zápasu je dávno rozhodnuto.

36:55
    Kotouč se dostal mezi diváky, oba celky mohou vystřídat. Vhazovat se poté bude před brankářem Fedotovem.

37:17
    Osnovin obkroužil branku a snažil se kotouč zasunout do prázdné branky. Skvělý zákrok betonem vytáhl Fedotov!

38:09
    Řada soubojů u mantinelu, úspěšnější byli hosté, kteří drží puk za vlastní brankou, oba celky znovu střídají.

38:44
    Další velká příležitost pro Kazaň! Do samostatného úniku se dostal Cormier, který byl rozhozený, ovšem i tak se snažil puk dostat mezi betony Fedotova. Domácí gólman jeho úmysl přečetl!

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:41
    Čeljabinsk znovu chyboval při rozehrávce a daroval kotouč svému soupeři. Víc už se pravděpodobně nestane.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina nám přinesla hodně podobný obrázek hry. Kazaň má jasně navrch, přidala další dva góly, po kterých se do branky vrátil Fedotov, který utkání začínal. Po dvou částech hry je rozhodnuto, ovšem podaří se Čeljabinsku skórovat aspoň čestný zásah?

40:31
    Čeljabinsk se v úvodu třetí části usadil v útočné třetině a Popov vyzkoušel pozornost brankáře Reideborna. Ten i nadále drží čisté konto!

41:29
    Puk se dnes poněkolikáté dostal do ochranné sítě, hra se přestěhuje do středního pásma, kde se bude vhazovat.

42:17
    Rozhodčí má zdviženou ruku a znovu se bude vylučovat. Tentokráte na domácí straně, Kazaň teď dostala výhodu.

42:28
    Vyloučení v týmu Traktor Čeljabinsk (Maxim Truňov – 2 min., hákování).

43:33
    Hostující hokejisté sice drží kotouč na svých holích v útočném pásmu, jenže do zakončení se příliš neženou.

44:28

45:09
    Úvodní pětiminutovka třetí třetiny nám žádné vysoké tempo nenabízí, Kazaň už vychází především ze zabezpečené obrany.

45:48
    Dva střelecké pokusy domácího celku od modré čáry. Kotouč mířil v obou částech pouze do plexiskla za brankou!

46:21
    Ven z branky musel Reideborn, který zpracovával kotouč pro své spoluhráče. Ti znovu vyčkávají s rozehrávkou.

47:04
    Těch přerušení teď není mnoho. Po jednom z nich je tady reklamní přestávka, všichni hráči míří ke střídačkám.

48:01
    Vhazovat se bude po pravé ruce brankáře Reideborna. Ten je dnes prakticky bez práce, soupeř mu to hodně usnadňuje.

48:43
    Sám na branku postupoval Galijev, který se rozhodl pro střelu. Fedotov puk ukryl ve své lapačce a dočkal se hlasitého potlesku!

49:33
    Utkání se spíše z povinnosti dohrává. Téměř se nepřerušuje a hra se přelévá z jedné strany na druhou.

50:22
    Rozeběhla se závěrečná desetiminutovka třetí třetiny, Fedotov teď vyrážel kotouč betonem do rohu kluziště!

51:13
    A zase Fedotov! Domácí gólman ukryl puk ve své lapačce, vhazovat se bude po jeho pravé ruce, na ledě je druhá útočná trojice Kazaně.

52:04
    Přečíslení tři na dva! Na Galijeva číhala odkrytá branka, hostující hokejista však nedokázal usměrnit puk za přesouvajícího se Fedotova!

52:58
    Poslední reklamní brejk v tomto zápase. Hráči Čeljabinsku by se už nejraději viděli v šatně, dnešní zápas jim vůbec nesedl.

53:43
    Calof prováhal vhodný moment pro střelu a snažil se ještě přihrávat z otočky. S jeho pasem si poradila hostující defenziva.

54:17
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Matt Frattin – 2 min., sekání).

54:38
    Před brankou teď o kotouč bojoval Koňkov. Reideborn ho měl pod kontrolou a domácí hráč může být rád, že nedostal dvě minuty za sekání.

55:12
    Dva střelecké pokusy domácích během početní výhody, to je poměrně málo. Přesilovka Čeljabinsku se už zase blíží ke konci.

56:17

57:07
    Tvrdá rána Galijeva z první! Kotouč pouze prosvištěl kolem horní tyče domácí branky, hosté zůstávají u puku.

57:50
    Jedna z mála z hostujících chyb v rozehrávce v tomto zápase. Kručininovi ale v klíčové chvíli utekl kotouč z čepele hole.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:32
    Kručinin je dnes asi nejaktivnějším hráčem domácích! Teď obkroužil branku a našel Popova, který z bezprostřední blízkosti nastřelil Reideborna.

59:22
    Rozběhla se poslední minuta utkání, Čeljabinsk se snaží o čestný zásah, ovšem směrem dopředu to dnes není ono.

Je dobojováno! Na tento zápas bude chtít Čeljabinsk co nejdříve zapomenout. Domácí po jedenácti minutách prohrávali o čtyři branky. Kazaň dominovala i ve druhé části hry, kdy přidala dvě branky. Třetí třetina se spíše dohrávala, o vítězi totiž bylo rozhodnuto!

Statistiky utkání
    Střely na branku: 31-35
    Zblokované střely: 16-18
    Vyhraná vhazování: 17-39

Oba hráči do utkání nezasáhli kvůli zranění.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (18:32:31)

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 5. Cormier (Judin, Azevedo), 7. M. Gluchov (Chenkel), 7. K. Petrov (Wikstrand), 11. Osnovin (Žuravljov, Frattin), 26. Pedan (Frattin), 30. Zaripov (Galijev, Tkačov)

Traktor Čeljabinsk: Fedotov (7.–30. Děmčenko) – Virtanen, S. Těreščenko, Sergijenko, Karpuchin, Žiljakov (C), Kalinin, Jasinskij, Borodkin – Kosov, An. Popov, Kručinin – Calof (A), Malychin, Thomas – Truňov, Karlin, Fatějev – Šolochov, Šarov (A), Koňkov.

Rozhodčí: Olenin, Soin – Gordenko, Sysujev