Benevento – Udinese 2:4 (kon.) | Fiorentina – Juventus 1:1 (kon.) | Inter – Hellas Verona 1:0 (kon.)
Cagliari – AS Řím 3:2 (kon.) | Atalanta BC – Bologna 5:0 (kon.)
Atalanta Bergamo
5:0 (2:0)
Bologna FC
Neděle 25.04.2021, 20:45 • Gewiss Stadium, Bergamo • Italská Serie A • 33. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:41:40)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 12:3. Střely mimo: 6:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:8.

Zápas je u konce a domácí jej vyhráli opravdu ve velkém stylu. Důležitý okamžik se odehrál ve 49. minutě, kdy byl vyloučen hostující Schouten a Atalanta využila přesilovku už v 57. minutě, kdy se trefil Remo Freuler. Už o dvě minuty později se navíc prosadil Duván Zapata a bylo rozhodnuto. Atalanta však i nadále pokračovala v útočení a přidala ještě jeden gól. V 73. minutě skóroval střídající Alexej Mirančuk a uzavřel skóre na 5:0. Domácí byli dnes jasně lepší, soupeře předčili ve všech ohledech a připsali si další tři body. Mají jich celkem 68 a dostali se na druhé místo tabulky. Bologna je na 12. místě s 38 body.

90+1

90
    Orsoliniho střela z pravé strany Golliniho neohrozila, skončila zcela mimo.

89
    Už se pouze dohrává, hosté kombinují daleko od branky.
    88. Djimsitoho šanci zneškodnil vracející se Danilo

88
    Málem to bylo 6:0, když si za obranu naběhl Djimsiti, udělal Skorupskimu kličku, jeho následné zakončení do odkryté branky ale vykopl vracející se Danilo!

87
    Poklidná rozehrávka Atalanty, i tak se ale vše posouvá před Skorupskiho. Hosté totiž pouze couvají a nenapadají.

86
    Bologna se po dlouhé době dostala na útočnou polovinu, tam však přišla okamžitá ztráta míče a vše se zase obrací na opačnou stranu.

85
    Už je po standardce, hosté se ubránili a Skorupski se chystá k rozehrávce.

84
    Maehle přihrál z levé strany na Iličiće, ten se skvěle uvolnil kličkou a tvrdě vystřelil. Skorupski zasahovat nemusel, jeden z obránců udělal práci za něj a ránu srazil na roh.

83
    Bologna pouze odkopla k půlce, hra se zase vrací před Skorupskiho.

82
    Lammers si vydatně zakličkovat, dostal se až do pokutového území, tam už ale nenašel prostor a ani sílu na střelu.

81
    Atalanta si dnešní zápas užívá až do posledních minut, i za tohoto stavu útočí ze všech sil.

80
    Iličíćův pas za obranu byl opět prudší, Skorupski jej nechal proběhnout do zámezí.

78
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Sam Lammers.

77
    Hosté po dlouhé době v útoku, vybojovali si roh, hlavička po centru ale prolétla o velký kus mimo.

75
    Domácí nemají dost. Na přihrávku si za obranu naběhl Caldara, centrem vybízel k zakončení spoluhráče, jeho pas byl ale o něco vyšší, než bylo potřeba.

75
    Domácí chystají ještě jedno střídání.
    73. Alexej MIRANČUK - 5:0

73
    Bergamo právě vstřelilo branku!
    Už je to demolice... Levou stranou potáhl Maehle, přihrál trochu na střed na ALEXEJE MIRANČUKA, který od hostů dostal až mnoho prostoru a střelou mezi dvěma obránci trefil prostor u pravé Skorupskiho tyče – 5:0.

72
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Musa Barrow, přichází Andrea Poli.

72
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Andreas Skov Olsen, přichází Riccardo Orsolini.

71
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Rafael Tolói, přichází Mattia Caldara.

71
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Josip Iličić.

71
    Centr pouze prolétl prostorem a skončil na opačné straně.

70
    Tentokrát se z Hateboera stal zakončující hráč, když si naběhl za obranu na Mirančukův oblouček, následně však vystřelil nad. Byla tam však teč, takže je tu zase roh.

69
    Malinovskij hledal Zapatu, dal mu ale až moc prudký pas, který útočník Atalanty nemohl nijak zpracovat.

68
    Hateboer centroval z pravé strany, svým pasem po zemi sice nikoho nenašel, nicméně Atalanta bude pokračovat alespoň rohovým kopem.

67
    Zapata se dokázal obtočit kolem obránce, poté to vypadalo, že byl zatažen, rozhodčí se však k odpískání dnes druhé penalty neměl.

65
    Atalanta je při chuti a i za tohoto stavu útočí a snaží se skórovat. Hosté mají plné ruce práce tyto výpady zastavovat.

63
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Ibrahima M'Baye.

63
    Za hosty střílel Antov, bylo to ovšem hrubě nepovedené, míč letěl několik metrů nad branku.

61
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Matteo Pessina.

61
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Alexej Mirančuk.
    59. Duván ZAPATA - 4:0

59
    Rozborka hostujícího celku pokračuje. Atalanta si zakombinovala u vápna, Malinovskij přiklepl na DUVÁNA ZAPATU a ten střelou do horní části branky překonal Skorupskiho – 4:0.
    57. Remo FREULER - 3:0

57
    No a vypadá to, že je definitivně rozhodnuto. Hosté u vlastní šestnáctky ztratili míč, toho se chopil REMO FREULER, udělal si prostor pro zakončení a křížnou ranou do volné části branky upravil na 3:0.

56
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Lorenzo De Silvestri, přichází Emanuel Vignato.

56
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Andri Baldursson.

55
    Roh se už hostům tak nepovedl, Atalanta odvrátila. Míč je mimo hrací plochu a za chvíli se bude střídat.

54
    Šance hostů, když centr z přímého kopu jen o kousek minul branku Atalanty. Bylo to s Freulerovou tečí, takže následovat bude roh.
    52. Šance Muriela na další gól

52
    Muriel si opětovně udělal ze soupeřů slalomové tyče, prošel mezi třemi obránci, aby pak z úhlu vystřelil jen těsně vedle!

52
    Romero je zpátky ve hře, zákrok na jeho koleno tak pro něj nebyl tak hrozivý.

51
    Začíná dlouhá přesilovka domácí Atalanty. Ta tak bude moci hrát s větším klidem, navíc se může opírat o svůj náskok.
    49. Schouten dostal za faul na Romera rovnou červenou kartu

49
    Velká potíž pro hosty. Jerdy Schouten se u soupeřova vápna snažil vybojovat míč, jenže trefil Romerovo koleno a rozhodčí tasil rovnou červenou kartu! Bologna tak bude dohrávat v deseti lidech.

48
    Zapata se hrnul na útočnou polovinu, při své snaze se ale dopustil útočného faulu.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.

Je za námi první poločas, který už od úvodních minut přinesl akční fotbal z obou stran. Šance střídala šanci, ale oba gólmani zvládali se svými obranami situace zvládat. Platilo to až do 22. minuty, kdy Muriel přiťukl patičkou do volného prostoru a Ruslan Malinovskij otevřel křížnou ranou skóre. Atalanta se po vstřelené brance ještě více vrhla do útoku, byla jasně lepším týmem a ve 44. minutě se dočkala druhé branky. Ta padla z pokutového kopu a Luis Muriel potrestal zákrok na Romera. Do kabin se tak odešlo za stavu 2:0 pro domácí tým.

45+2

45+1
    Skorupski si připisuje ještě jeden zákrok, je to teď fotbal na jednu branku.

45
    Bude se nastavovat jedna minuta.
    44. Luis MURIEL - 2:0

44
    Míč si nachystal LUIS MURIEL, počkal si, co gólman a následně střelou po zemi trefil prostor, kam nemohl Skorupski dosáhnout. Domácí tým vede již 2:0.

44
    Hosté vehementně protestují, zejména faulující Danilo, nebylo mu to ale nic platné, navíc inkasoval žlutou kartu.
    43. Penalta po zákroku na Romera

43
    Penalta pro Atalantu! Domácí rozehrávali rohový kop, Romero byl v souboji stažen k zemi a rozhodčí neváhal ani okamžik a ukázal na puntík!

41
    Domácí v útoku, zprava centroval volný Hateboer, našel Muriela, jeho hlavička šla kousek nad Skorupskiho břevno.

39
    Centr z levé strany pouze prolétl pokutovým územím Atalanty a neškodně skončil mimo hrací plochu. Gollini se chystá k poklidné rozehře od vlastní brány.

37
    Hosté se už hrnuli do útoku, jejich rozlet ale zastavil rozhodčí, když odpískal útočný faul na Romera. Hráči Bologni se sice zlobili, na verdiktu však nic nezměnili.

36
    Přímý kop si vzal na starost Muriel, prudkou ranou ale trefil pouze dobře postavený val obránců.

35
    Faul na Malinovského, tohle by mohla být skutečně nebezpečná standardní situace. Skorupski si staví bytelnou zeď.

33
    Zapata chtěl zprava najít nabíhajícího Muriela, centr byl ale vracející se obranou sražen. Atalanta bude pokračovat rohem.

32
    Nepovedená akce hostujícího týmu, míč skončil u Golliniho, Atalanta vymýšlí protiakci.

30
    Malinovskij ze svého arzenálu vytáhl perfektní technickou střelu, která prosvištěla jen kousek vedle pravé Skorupskiho tyče.

28
    Už je vše zase připraveno ke hře, míč rozhodčího, rozehrává se od Skorupskiho branky.

27
    Máme tu krátkou pauzu, na trávníku probíhá ošetřování jednoho z hostujících hráčů.

25
    Atalanta po vedoucím gólu převzala zcela iniciativu a poslední minuty se hraje jen před Skorupskim.
    23. Muriel trefil tyč, byl jen kousek od navýšení náskoku domácích

23
    A mohlo to hned být o dvě branky, když po pěkné kličkované vystřelil Muriel, trefil však pouze Skorupskiho pravou tyč!
    22. Ruslan MALINOVSKYJ - 1:0

22
    Vyšlo to až teď a domácí vedou! Velký kus na této parádní akci udělal Muriel, když nejprve podržel míč a poté jej patičkou posunul na RUSLANA MALINOVSKÉHO, který křížnou ranou k tyči otevřel skóre zápasu – 1:0.

22
    V obrovské šanci se po nepovedeném odkopu hostů dostal Zapata, zblízka ale nedokázal Skorupskiho prostřelit.

20
    Po hodně divokém úvodu tu máme uklidnění tempa, hraje se teď hlavně u středu.

18
    Zapatova střela zpoza pokutového území šla až moc vysoko, tohle nebylo zrovna povedené.

17
    Stále se hraje v plném tempu a šancí je opravdu hodně. Ofenzíva zatím převládá nad defenzívou.

17
    Na centr od rohového praporku si nejvýše naskočil Romero, hlavičkoval však z velké dálky a pro Skorupskiho bylo zkrocení lahůdkou.

16
    Na levé straně měl místo na zakončení Muriel, rozhodl se však raději přihrávat na Zapatu. Nebylo to zřejmě to nejlepší řešení, místo ohrožení branky je z toho pouze roh.

15
    Závar hostujícího celku u pokutového území, nejaktivněji působil Palacio, bylo to ale bez střely.

13
    Tato standardní situace už nebezpečná nebyla, Atalanta se hravě ubránila a sama jde do protiakce.
    12. Skov Olsen protáhl Golliniho

12
    Pokračuje útočný fotbal, pěknou ranou ze střední vzdálenosti se blýskl hostující Skov Olsen a Gollini jeho pecku musel vyrážet na roh!

10
    Hraje se nahoru a dolů, teď zase hrozil Muriel, naběhl si ovšem do obrany a Skorupski byl v tuto chvíli bez práce.

9
    Hostující Palacio se ocitl v obrovské šanci, když dostal na pravé straně hromadu prostoru, dostal se do vápna a snažil se prostřelit Golliniho. Ten včasným vyběhnutím střelu vyrazil!

8
    Už jsme zase byli na opačné straně, Zapata však v rozhodujícím okamžiku podklouzl a nedokázal důrazně vystřelit.

7
    Hosté v protiútoku a na levou tyč přilétl zajímavý centr. Skluzem se po něm natahoval De Silvestri, na branku jej ale neusměrnil.

6
    Najednou je domácích plné hřiště a na útočné polovině předvádí svižný fotbal. Freulerova rána byla v tuto chvíli zablokována.
    5. Pěkná Murielova střela

5
    No, teď už musel Skorupski na zem a musel hasit prudký Murielův pokus z levé strany. Máme za sebou opravdu první vážnou šanci utkání.

4
    Muriel přihrával na Malinovského, jenže mu poslal až příliš prudký pas a míč skončil v autu.

3
    Až teď to vypadalo na souvislejší akci, míč šel na pravou stranu na Muriela, tomu ale scházelo více prostoru na případnou střelu.

2
    Atalanta zatím na trávníku vyčkává, u míče se domácí tým ještě pořádně neudržel.

1
    Hned v první minutě se hosté dostali na dostřel a kousek za vápnem napřáhl Svanberg. Jeho technický pokus gólman Gollini bez potíží lapil.

1

Atalanta Bergamasca Calcio: Gollini – Tolói (C), Romero, Djimsiti – Hateboer, de Roon, Freuler, Maehle – Malinovskyj – Muriel, D. Zapata.
    Náhradníci: F. Rossi, Sportiello – Caldara, Iličić, Kovalenko, S. Lammers, Al. Mirančuk, Palomino, Pašalić, Pessina, Šutalo.

Bologna FC: Skorupski – De Silvestri, Danilo, Soumaoro, Antov – J. Schouten, Svanberg – Skov Olsen, R. Soriano, Barrow – Palacio (C).
    Náhradníci: A. Da Costa, Ravaglia – E. Annan, Baldursson, Faragò, Juwara, Khailoti, M'Baye, Orsolini, A. Poli, Vignato, Amey.

Rozhodčí: Fabbri – De Meo, Perrotti.

Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas na Gewiss Stadium začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Hlavním sudím tohoto utkání bude Michael Fabbri, kterému budou na pomezí asistovat Pasquale De Meo a Giuseppe Perrotti.

Bologna FC

Hosté jsou na tom v tabulce hůře, na 11. místě mají 38 bodů a ještě stále musí pokukovat pod sebe, neboť Cagliari na první sestupové pozici má jen o deset bodů méně. Forma je navíc kolísavá, v posledních pěti zápasech Bologna dvakrát vyhrála, ale také dvakrát prohrála. Poslední kolo přineslo remízu na domácím hřišti proti Turínu, sice Bologna vedla po gólu Barrowa z 25. minuty, po přestávce ovšem udeřil v 58. minutě Mandragora a srovnal na konečných 1:1.

Atalanta Bergamasca Calcio

Domácí tým je v tuto chvíli na výborném třetím místě tabulky se ziskem 65 bodů a je jen jediný bod za druhým AC Milán. Klub se může pyšnit skvělou formou, bodoval v šesti po sobě jdoucích ligových zápasech a až v minulém kole přišel o vítěznou sérii, když remizoval na trávníku AS Řím. Atalanta tam sice vedla od 26. minuty, kdy se trefil Malinovskij, ale v 75. minutě srovnal Cristante a duel skončil výsledkem 1:1.

Verona – Atalanta 0:2
    Atalanta – Udinese 3:2
    Fiorentina – Atalanta 2:3
    Atalanta – Juventus 1:0
    AS Řím – Atalanta 1:1

Dobrý večer u italské Serie A. Společně se podíváme na utkání 33. kola mezi týmy Atalanta Bergamasca Calcio a Bologna FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Aleš Pur

Branky: 22. Malinovskyj (Muriel), 44. Muriel (pen.), 57. Freuler, 59. D. Zapata (Malinovskyj), 73. Al. Mirančuk (Maehle)

Karty:   44. Danilo (BLG)   49. J. Schouten (BLG)

Atalanta Bergamo: Gollini – Tolói (C) (71. Caldara), Romero, Djimsiti – Hateboer, de Roon, Freuler (61. Pessina), Maehle – Malinovskyj (71. Iličić) – Muriel (61. Al. Mirančuk), D. Zapata (78. S. Lammers).

Bologna FC: Skorupski – De Silvestri (56. Vignato), Danilo, Soumaoro, Antov – J. Schouten, Svanberg (63. M'Baye) – Skov Olsen (72. Orsolini), R. Soriano (56. Baldursson), Barrow (72. A. Poli) – Palacio (C).

Rozhodčí: Fabbri – De Meo, Perrotti