Méty – Lyon 3:2 (kon.) | Angers – Bordeaux 4:1 (kon.) | Clermont Foot – Montpellier 2:1 (kon.)
Remeš – Lens 1:2 (kon.) | Lorient – Marseille 0:3 (kon.) | PSG – Troyes 2:2 (kon.)
Angers SCO
4:1 (2:0)
Girondins Bordeaux
Neděle 08.05.2022, 15:00 • Stade Raymond Kopa, Angers • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 36. kolo

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 3:2. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 14:18. (16:59:27)

Angers SCO rozdrtilo v souboji dvou týmů bojujících o záchranu bezzubé Girondins Bordeaux 4:1! Tento výsledek má za následek téměř jistou záchranu Angers i pro další sezónu Ligue1. Naopak Girondins Bordeaux by potřebovali k záchraně více než zázrak a pochybuji, že se dostanou z poslední příčky tabulky Ligue1.

Po hodině hra čestnou branku zaznamenla po rohovém kopu Mara. Jneže již o dvě minuty později kontroval Bahoken. Deset minut před koncem čaroval brankář Costil zejména při střele Pereiry Lageho.

Jenže tentýž hráč Pereira Lage přeci jen v poslední minutě normální hrací doby vsítil čtvrtou branku.

90+4

90+3
    Za potlesku tribun rozehrají ještě hráči Angers SCO přímý kop.

90+2
    Střídání v týmu Angers SCO:
    ze hřiště odchází Souleyman Doumbia, přichází Noah Fatar.
    ze hřiště odchází Mathias Pereira Lage, přichází Abdoulaye Bamba.

90+1
    Giorndins Bordeaux tak opět demonstruje nejhorší obranu v celé soutěži a sérii debaklů na hřišti soupeřů, kdy vždy inkasoval nejméně 4 branky od soupeře.

90
    Rozhodčí nastaví 4 minuty!
    90. Mathias Pereira Lage - 4:1

90
    Angers právě vstřelilo branku!
    Skvělý pas Traorého zleva snadno zcela volný před brankou poslal MATHIAS PEREIRA LAGE za záda brankáře – 4:1! Asistence: Ismaël Traoré.

89
    Žlutá karta pro tým Girondins Bordeaux FC (Yacine Adli) za nesportovní chování

88
    Jedne z hráčů hostí se ocitl nedobrovolně na hrací ploše.

87
    Tento stav způsobí, vzhledem k tomu, že konkurent Mét vyhrál za tři body, pád Girondins Bordeaux na poslední místo tabulky Ligue1!

86
    Hráči Angers si dobře jlídají své dvohgólové vedení.

85
    Přímý kop napálil Fulgini bez váhání na polovinu soupeře.

83
    Pouze za cenu faulu byl zastaven pronikající Bakwa.

81
    Z rychlého brejku první střelu vyrazil brankář Costil, nicméně ještě více čaroval při následném pokusu Pereira Lageho a míč vytěsnil na rohový kop!

80
    Mandrea dobře pokryl střelecký pokus hostí.

80
    Odpískaný ofsajd předčasně ukončil útočné snažení Angers SCO.

78
    Žlutá karta pro tým Angers SCO (Angelo Fulgini) za faul.

Rostislav Králik

Branky: 5. Cho (Pereira Lage), 36. Ba. Mendy (Fulgini), 62. Bahoken (Cho), 90. Pereira Lage (I. Traoré) – 60. Mara (Dilrosun)

Karty:   78. Fulgini (AGR) – 46. Guilavogui (BOR), 56. Ahmedhodžić (BOR), 60. Mara (BOR), 77. Dilrosun (BOR), 89. Adli (BOR)

Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 3:2. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 14:18.
    Angers SCO: Mandrea – Ebosse, I. Traoré (C), Manceau – bin Tálib – Cho (69. Jakoliš), S. Doumbia (90+2. Fatar), Pereira Lage (90+2. Bamba I), Ba. Mendy (69. Mangani) – Bahoken (75. Únáhí), Fulgini.
    Náhradníci: Petković – Kalla, Ninga, Taïbi.

Trenér: Gérald Baticle

Girondins Bordeaux: Costil – Ahmedhodžić, Marcelo (58. Kwateng), Guilavogui (C) – Mensah (58. Mara), Mangas, J. Onana (65. Adli), Dilrosun – Fransérgio – Oudin (58. Hwang Ui-jo), Niang (77. Bakwa).
    Náhradníci: Poussin – Briand, Lacoux, Baysse.

Trenér: David Guion