Méty – Lyon 3:2 (kon.) | Angers – Bordeaux 4:1 (kon.) | Clermont Foot – Montpellier 2:1 (kon.)
Remeš – Lens 1:2 (kon.) | Lorient – Marseille 0:3 (kon.) | PSG – Troyes 2:2 (kon.)
Clermont Foot
2:1 (1:1)
Montpellier HSC
Neděle 08.05.2022, 15:00 • Stade Gabriel Montpied • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 36. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (17:13:17)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:15.

Clermont poskočil před Lorient na šestnácté místo a vzdálil se barážové 18. příčce na pět bodů. V závěru sezony mu zbývá odehrát zápasy proti Štrasburku a Lyonu. Montpellier nezvítězil už posedmé v řadě a zůstane třináctý.

Více než deset minut po skončení zápasu jsou fotbalisté Clermontu stále na hřišti a společně s nadšenými diváky oslavují tři body, které je významně přiblížily záchraně. Proti Montpellieru, který už delší dobu o nic nehraje, ukázal Gastienův tým mnohem větší zaujetí. Těsně před svým zraněním otevřel ve čtvrté minutě skóre kosovský křídelník Elba Rašani. Nejhezčí gól zápasu ale padl na druhé straně a zasloužil se o něj Chotard. Mavididi hned vzápětí trefil tyč a to bylo to poslední, co hosté na Stade Gabriel Montpied předvedli. Druhá půle dlouho postrádala větší náboj, změnil to až Sakhův faul a vítězná penalta Baya, na kterou Montpellier neměl žádnou odpověď.

90+5

90+4
    Makouanovi ve společnosti Zedadky protekl balon za postranní čáru. Místo rohového kopu se kope od branky Djoca a to už domácí fanoušci začínají slavit důležitou výhru.

90+3
    Domácí použili rohový kop jako nástroj k šetření času. Příliš ho ale neukrojili, centr zleva znamenal snadnou práci pro Bertauda.

90+2
    Od kriticky důležitého zisku tří bodů dělí Clermont pětiminutové nastavení, které většině přítomných neudělalo moc velkou radost.

90+1
    Střídání v týmu Montpellier HSC:
    ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Yanis Guermouche.

90
    Grejonh Kyei si šel až moc ochotně pro penaltu, když ucítil kontakt s bokem Thulera.

89
    Chvíle domácí nejistoty vystřídal Ogierem precizně odhlavičkovaný centr a úleva v podobě Kyeim získaného autu.

88
    Allevinahovi se na levém křídle nedostalo podpory z řad spoluhráčům. Sám se přes dva protivníky neuvolnil.

87
    Molletův nákop propadl skrz zahuštěné pokutové území za koncovou čáru. Djoco pošetří pár sekund před výkopem.

86
    ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Beni Makouana.

86
    ze hřiště odchází Arnaud Souquet, přichází Nicholas Gioacchini.

85
    Souquet z jedničky nadzvedl míč vysoko do vzduchu. Mavididi ani nešel do souboje s gólmanem a ten situaci jednoduše vyřešil.