Augsburg – Wolfsburg 3:2 (kon.) | Bayern – Darmstadt 8:0 (kon.) | W. Brémy – Union Berlín 2:0 (kon.)
Mönchengladbach – Heidenheim 2:1 (kon.) | Stuttgart – Hoffenheim 2:3 (kon.) | RB Lipsko – Kolín nad Rýnem 6:0 (kon.)
FC Augsburg
3:2 (1:2)
VfL Wolfsburg
Sobota 28.10.2023, 15:30 • WWK Arena, Augsburg • Německá Bundesliga • 9. kolo

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 4:7. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 19:14. (17:40:35)

Pro slabší jedince toto utkání muselo znemenat jistý infarkt myokardu! Druhý poločas musle nadchnout nestranného pozorovatel, slušná zápletka k tomu byla položena již v první půli. V utkání padlo pět branek, 11 žlutých karet, jendo vyloučení, jedna panalt a jeden neuznaný gól.

VfL Wolfsburg dokázal běhme první půle otočit nepřiznivý stav 0:1 po brance Tietzeho, zásluhou Winda a úspěšné penlaty Majera.

Wolfsburg dlouho kráčle pro tři body, nezastavila ho v otm ani sedmdesátá první minuta, kdy dnešní druhý gól Tietze, nebyl uznán pro ofsajd. Jenže trenér Thorup poslla do hra své ´žolíky a uspěl na 100% a Augsburg neprohrál čtvrté utkání v řadě stíímto soupeřem.

Jedenáct minut před koncem utkání si centr střídajícího engelse srazil ukázkově do své sítě Bornauw. O chvíli později centr Oaga netradičně uklidil hlavou Engels přímo za záda brankáře Wolfsburgu jenž nepodočítal sodrazem míče od země!

Vše málem pokazil svým chováním Uduokhai, jenž během čtyř minut vidlě dvě žluté karty což znamenlao vyloučení. Tlak soupeře však Augsburg přežil včetně závěřečné power-play Wolfsburgu, kdy příliš nescházelo aby brankář Pervan vyrovnal skóre.

90+7

90+6
    Po cnetru z rohu ve velké skrumáži po několika nečekaných odrazech nedokázali patřičněš trefit míč Gerhart a ani brankář Pervan, Augsburg se ubránil s vypětím všech svých sil!

90+6
    Poslední možnost Wolfsburgu! Rohový kop do vápna míří i brankář Pervan!

90+5
    Oslabený Augsburg se brání zuby nehty, ale zatím úspěšně což je důležité.

90+4
    Hned dva hráči Augsburgu pozřebují ve stejný moment lékařské ošetření.

90+3
    Tomás rozehrál rohový kop wolfsburgu po kterém následně nebezpečně ze čtrnácti metrů pálil pouze do boční sítě lacroix.

90+2
    Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Sebastiaan Bornauw) za faul.

90+1
    Sudí odpískal jasný šlapák Sebastiana Bornauwa na bezbranného Iaga.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje šest minut.

90
    Slabý pokus Bournauwa končí pouze u brankáře Dahmena.

89
    Baku a následně také Tomás nedokázali nalézt centy své spoluhráče v pokutovém území.

89
    Domáci fanoušci zuří, odpískaná penalta, teď červená karta a minimálně s nastavením ještě deset minut do konce zápasu.

88
    Druhá žlutá a následně červená karta pro tým FC Augsburg (Felix Uduokhai).

87
    Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
    ze hřiště odchází Moritz Jenz, přichází Václav Černý,
    ze hřiště odchází Nicolas Cozza, přichází Bote Baku.

85
    Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Dion Drena Beljo) za podražení.

85
    Vargas se řítil téměř sám do otevřené obrany soupeře, na poslední chvíli fantasticky a především čistě zasáhl vracející se Cozza.

Rostislav Králik

Branky: 17. Tietz, 79. Bornauw (Engels) (vla.), 82. Engels (Iago) – 35. Wind, 43. Majer (pen.)

Karty:   45+4. Gouweleeuw (AUG), 45+5. M. Pedersen (AUG), 74. Rexhbecaj (AUG), 84. Uduokhai (AUG), 85. Beljo (AUG) – 6. Maehle (WOF), 66. Tomás (WOF), 74. Arnold (WOF), 90+2. Bornauw (WOF)   88. Uduokhai (AUG)

Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 4:7. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 19:14.
    FC Augsburg: Dahmen – Gumny (78. Okugawa), Gouweleeuw, Uduokhai, M. Pedersen (63. Iago) – Rexhbecaj, Dorsch (64. Engels), Jensen (78. Beljo), Demirović (C) – Tietz, Michel (64. Vargas).
    Náhradníci: Koubek – P. Pfeiffer, Bauer, Breithaupt.

Trenér: Jess Christian Thorup

VfL Wolfsburg: Pervan – Cozza (87. Baku), Lacroix, Jenz (87. Černý), Maehle – Arnold (C), Svanberg – Paredes (75. Bornauw), Majer (75. Gerhardt), Wimmer (52. Tomás) – Wind.
    Náhradníci: Schulze – Zesiger, Vranckx, Kamiński.

Trenér: Niko Kovać