Augsburg – Wolfsburg 3:2 (kon.) | Bayern – Darmstadt 8:0 (kon.) | W. Brémy – Union Berlín 2:0 (kon.)
Mönchengladbach – Heidenheim 2:1 (kon.) | Stuttgart – Hoffenheim 2:3 (kon.) | RB Lipsko – Kolín nad Rýnem 6:0 (kon.)
RB Lipsko
6:0 (4:0)
1. FC Kolín nad Rýnem
Sobota 28.10.2023, 18:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Německá Bundesliga • 9. kolo

Z mé strany je to dnes vše, s přáním hezkého zbytku sobotního večera se s vámi loučím, na shledanou. (20:29:07)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 13:1. Střely mimo: 11:5. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:13.

Je dobojováno. Lipsko ve druhém poločase nepřipustilo pochybení a s přehledem si došlo pro jasné vítězství. Domácí fotbalisté přidali v závěru utkání dvě branky, konkrétně Benjamin Šeško v 87. minutě a Christoph Baumgartner v nastaveném čase. Kolín si ve druhém poločase vypracoval pouze jednu nebezpečnou akci, a to v 53. minutě, kdy měl gól na kopačce Davie Selke. Hosty ještě více srazila druhá žlutá, tedy červená karta Mathiase Olesena v 80. minutě. Lipsko si tak připisuje další tři body do tabulky, naopak Kolín je po dnešku předposlední.

90+3

90+2
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    Lipsko nemá dost! CHRISTOPHER BAUMGARTNER využil ztráty Kolína a ze střední vzdálenosti přidává další gól – 6:0!

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    A Šeško mohl přidat další trefu. Tentokrát však jeho střela zamířila pouze nad branku Kolína.

87
    Domácí přeci jen přidávají pátý gól! Míč se v zahuštěném prostoru odrazil k BENJAMINU ŠEŠKOVI, který nekompromisně využívá své šance – 5:0!

87
    Schwäbe zlikvidoval pokus Carvalha a vyráží na další roh.

85
    Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Luca Kilian).

84
    Utkání už se zřejmě jen dohraje, je jasné, že Lipsko zaznamená další vítězství.

80
    Druhá žlutá a následně červená karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Mathias Olesen).

79
    K hlavičkovému zakončení se prodral Hübers, který ale nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče.

79
    Žlutá karta pro tým RB Lipsko (Lukas Klostermann).

79
    Klostermann zastavil Marka Utha příliš agresivně a po jeho faulu bude následovat přímý kop pro Kolín.

77
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
    ze hřiště odchází Davie Selke, přichází Mark Uth.

75
    Střídání v týmu RB Lipsko:
    ze hřiště odchází David Raum, přichází Benjamin Šeško.

75
    ze hřiště odchází Loïs Openda, přichází Christopher Lenz.

74
    Další rohový kop pro Lipsko, již desátý v dnešním utkání.

Filip Novák (KAM)

Branky: 15. Werner (pen.), 40. Openda (Simons), 43. Raum (Henrichs), 45+3. Openda (Simons), 87. Šeško, 90+2. Baumgartner

Karty:   19. Simakan (RBL), 79. Klostermann (RBL) – 29. Chabot (KLN), 72. Olesen (KLN), 85. Kilian (KLN)   80. Olesen (KLN)

RB Lipsko: Blaswich – Simakan, Klostermann (C), Lukeba – Henrichs, X. Schlager, Haidara, Raum (75. Šeško) – Simons (63. Olmo, 70. Carvalho) – Werner (63. Baumgartner), Openda (75. Lenz).
    Náhradníci: Gulácsi – Forsberg, Seiwald, Poulsen.

Trenér: Marco Rose

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Carstensen, Hübers, Chabot (46. Kilian), Paqarada – Martel, Ljubičić – Maina (46. Alidou), Waldschmidt (70. Huseinbašić), Kainz (C) (70. Olesen) – Selke (77. Uth).
    Náhradníci: Köbbing – Schmitz, Heintz, Tigges.

Trenér: Steffen Baumgart

Rozhodčí: Brand – Stein, Schüller