Třinec – Litvínov 10:1 (kon.) | Pardubice – Vítkovice 4:3 (kon.) | Mladá Boleslav – K. Vary 9:5 (kon.)
Zlín – Sparta 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Motor ČB 4:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
9:5 (3:4, 3:0, 3:1)
HC Energie Karlovy Vary
Středa 17.11.2010, 17:10Tipsport extraliga

59:51
    Vyloučeni Kumstát (KVA) a Macháček (MBL) - oba na 2 minuty za sekání.

59:10
    Diváci jsou u vytržení, halou obíhá mexická vlna!

58:47
    Boleslav se nevzdává naděje na desítku, za brankou operuje Vrbata.

56:24
    Čutta trefil místo odkryté branky jen nohu soupeře.

55:14
    Vyloučen Zbyněk Hrdel (MBL) – 2 minuty za sekání

54:08
    Vrbata jel úplně sám na Sáblíka, nakonec ale zůstal puk jen ležet před brankou!

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Nebere to konce! ZBYNĚK HRDEL využívá dnešní očividnou slabinu Sáblíka – nad ramenem posílá puk do sítě! Asistence: Tomáš Nouza

53:10
    Boleslav nejhorší přestála, ve chvíli, kdy se na led vrátil Pabiška, schoval Valent puk někde pod sebou.

52:34
    Josef Jindra (MBL) vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl, Boleslav hraje 35 sekund ve třech

52:28
    Pech se snažil tečovat, puk jde mimo.

52:09
    Valent dostal pěknou dělovkou do masky, hra se nepřerušuje.

51:09
    Vyloučen Lukáš Pabiška (MBL) - 2 minuty za hákování.

50:25
    MICHAL TVRDÍK posílá puk do klece nad Sáblíkovým ramenem. Bez asistence.

50:08
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Delší dobu se nám nic gólového nedělo a PETR KUMSTÁT si řekl, že s tím musí něco udělat. Hostujícímu celku to sice dost usnadnila nepřesně rozehrávající obrana domácích, i to se ale počítá. Asistence: Martin Zaťovič

49:12

48:59
    Loskot poslal parádní přihrávku na Macha, který se snažil puk procpat do sítě mezi betony brankáře. I kdyby se mu to ale povedlo, měl by smůlu - rozhodčí mu odpískal postavení v brankovišti.

48:04
    Energie zatím bez problémů brání, Procházka navíc prověřil Valenta.

47:12
    Domácí mají příležitost navýšit skóre, Martin Parýzek (KVA) sedí na 2 minuty za pozdražení

46:05
    Puk zůstal ležet na Sáblíkově brance, hra se přerušuje.

45:15
    Zaťovič sklepl puk za Valentova záda jednoznačně vysokou holí, sudí ani na vteřinu nezaváhal a gól neuznal - konec konců Zaťovič ani nevypadal, že by uznání čekal.

43:26
    Hosté už začínají vypadat na ručník, ale uvidíme, zda nepřijde nějaká chybka na straně Boleslavi.

41:44
    Dej - zoufale se opírající o brankovou konstrukci - vystihuje náladu karlovarského týmu. Sudí totiž po první akci Boleslavi naznačil, že půjde volat video, ZDENĚK BAHENSKÝ se ale rozhodl, že bude lepší neponechat nic náhodě a dal "další" gól. Ten první nakonec rozhodčí neuznal, pravděpodobně šlo o tyčku.

40:59
    Pabiška dostal od soupeře namazáno tak nečekaně, že nestačil před Sáblíkovou brankou vůbec zareagovat.

40:05
    Hosté vyhráli buly a zahajují útok.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:06.

V dnešním utkání skutečně nemá nikdo nic jisté. Pokud někdo čekal, že bude Boleslav po ztrátě třígólového vedení na kolenou a Vary, které ztrátu nejenže dotáhly, ale ještě navíc skóre zvrátily ve svůj prospěch, na koni, ten by se mýlil. Bruslařský klub druhou dvacetiminutovku vyhrál 3:0 a znovu se tak dostala do vedení. Že by to ale mělo znamenat vítězství? Tak na to dnes jen těžko spoléhat!

40:00

39:33
    Melenovský to zkusil z ostrého úhlu, Valent má puk pod kontrolou.

39:03
    Vhazování ve středním pásmu se bude opakovat.

38:08
    Hrdelovi se podařilo vyrazit rozehrávajícímu Parýzkovi puk tak šikovně, že se Sáblík musel nečekaně otáčet v brance, aby zabránil dalšímu gólu.

37:58
    Handlovský pálil z moc ostrého úhlu, Sáblíkovi stačilo přilepit se k tyčce.

36:50
    Bahenský pálil nad Sáblíkovo rameno, ten vložil do střely lapačku!

36:43
    Žabka to tak dlouho vymýšlel, až se ocitl v ofsajdu.

36:31
    Žabka přihrál Divíškovi na brusle, puku se chopil Skladaný.

36:08
    Úžasné, s jakým nasazením oba celky do zápasu jdou. Nikdo nic nevypouští, všechno jede na 120%.

34:56

34:50
    Další chyba hostů na modré, Vrbata se snažil v nájezdu dvou na jednoho poslat puk žabičkou na Pabišku, kotouč neprošel.

33:56
    Divíšek s Boháčem jeli dva na jednoho, prvně jmenovaný ale zařadil přihrávku navíc a už to nevyšlo.

33:35
    Boleslav se osvobozuje.

33:26
    Kumstát ostře vybruslil z rohu, neuspěl.

33:06
    Valent vzal tenhle zákrok doslova po hlavě, až mu odlétla helma... Puk ale vítězoslavně svírá v lapačce. Bude v pořádku.

32:56
    Energetici se pokoušeli o odpověď, z čehož vzešel faul Jindry (MBL), který fasuje 2 minuty za hákování.

32:23
    Žabka pálil od modré, vedle.

31:48
    Další parádní gól! MAREK LOSKOT si díky vyhranému souboji u mantinelu vyjel před Sáblíka a poslal puk do branky někudy mezi tyčkou a betonem. Asistence: Lukáš Handlovský

30:30
    Boháč se snažil puk srazit do sítě poněkud zvysoka, Sáblík schovává puk v náručí.

30:16
    Beru zpět... Vrbata s Bahenským se postarali o další parádní závar před Sáblíkem, prvně jmenovaný mohl puk dokonce srazit do sítě, jenže to už karlovarský brankář stačil přemístit.

29:54
    Tempo hry vůbec poprvé trochu opadlo, spousta soubojů se odehrává hlavně ve středním pásmu.

29:17
    Těžko říct co přesně Jindra zamýšlel, sudí ale píská přihrávku rukou.

28:33
    Hosté podobně jako v první třetině zaváhali v rozehrávce, tentokrát se ale žádné "nadělení" nekoná.

27:43
    Dej s Hruškou jeli po chybě Marušáka dva na jednoho, vše nakonec zachraňoval společně s jediným couvajícím Jindrou ještě Valent, který se musel na led doslova rozplácnout. Vary v pěti.

26:59
    Domácím se tentokrát nedaří soupeře uzamknout v pásmu, ten naopak ještě zkouší pozornost Valenta.

26:11
    Sáblík chtěl nejprve zasáhnout, pak si to ale rozmyslel.

25:42
    Gajovský mohl došťouchnout puk do odkryté klece, byl ale zcela očividně faulován. Martin Parýzek (KVA) dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

25:02
    Dej obkroužil Valentovu branku, nakonec ale ani nevystřelil.

24:43
    Boháč se po souboji u mantinelu snažil sebrat hokejku, nakonec to vzdal a odjel raději na střídačku.

23:41
    Hosté si nerozuměli, puk putuje ven z pásma Boleslavi středem.

22:58
    Používat slovo "neuvěřitelné" už začíná být otřepané, takže ho tentokrát přeskočím... Domácí celek vrací vedení na svou stranu, přesilovku využil TOMÁŠ DIVÍŠEK, puk dostal do sítě někudy pod Sáblíkem. Asistence: Boris Žabka

22:37
    Tvrdík si po sérii přihrávěk sjel mezi kruhy, pálil těsně vedle.

21:48
    Boleslav bude hrát první přesilovku, Petri Kokko (KVA) dostává 2 minuty za hákování.

21:44
    Další obrovské šance domácího celku, publikum doslova šílí! Nejprve se střelu Haye snažil tečovat Nouza, pak zase dotíral Boháč. Sáblík schovává puk v lapačce.

21:12
    Že bychom navázali na nasazený trend z první třetiny? DAVID VRBATA se probojoval až před Sáblíka, který si vyjel z branky až moc a boleslavský útočník tak zakončoval do prázdné klece. Asistence: Lukáš Pabiška

20:39
    A Skuhravý mu ten nástup pěkně opepřil! Nejprve sice mířil vedle, pak se ale k puku dostal znovu a Valent jej musel vychytat vleže.

20:00
    Předpoklady se potvrdily, Schwarze nahradil Michal Valent.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:06.

Něco takového jsme tu letos ještě neměli. Skóre, jaké bývá k vidění až po konci zápasu, tentokrát září na časomíře už po první třetině. V úvodní dvacetiminutovce padlo sedm gólů, viděli jsme famózní obrat a jedno střídání brankáře. Navíc je dost možné, že dojde i na druhé, protože Schwarz ke konci třetiny pošilhával po střídačce a na ledě se teď rozbrusluje Valent...

20:00

18:41
    Tak to je skutečně neuvěřitelné! Energie nejenže stáhla tříbrankovou ztrátu, ona ještě otočila vývoj utkání ve svůj prospěch! Pech poslal výbornou přihrávku na DAVIDA HRUŠKU, který si následně poradil se Schwarzem. Asistence: Lukáš Pech

16:06
    Boleslav své vedení ztrácí! MILAN PROCHÁZKA kotouč podle všeho tečoval. Asistence: David Hruška, Lukáš Pech

14:39
    Žabka pálil od modré, Tvrdík mohl puk už jen dostrčit do poloodkryté klece, jenže byl příliš zaměstnán soubojem s obráncem.

13:26
    Bahenský se prokousal ke střele přes čtyři karlovarské hráče, pálil vedle.

11:37
    ŠKO-ENERGO Aréna zažívá jen těžko uvěřitelnou první třetinu - máme 12. minutu a už pět gólů na účtě. Schwarz přitom kapituloval za podobné situace jako v prvním případě - DAVID NOSEK opět střílel až od modré, trefil se přesně pod tyčku. Asistence: František Skuhravý

11:19
    Hrdel projel těsně před brankovištěm, neměl dost prostoru k zakončení.

11:00
    Procházka si hledal lepší střeleckou pozici, byl odzbrojen.

10:12
    Sáblík působí jistěji, střela Pabišky k tyčce ho nevyvedla z konceptu.

09:20
    Střela Čutty z dálky Schwarze nemohla ohrozit.

08:38
    Handlovský se marně pokoušel přejít do útočného pásma, hosté si puk momentálně hlídají.

07:52
    Energii branka nakopla, síly na ledě se vyrovnaly.

06:54
    Hosté přesilovku využívají a skóre se tak opět mění. Od modré čáry mířil přesně DAVID NOSEK. Asistence: Václav Skuhravý

06:29
    Esa Lehikoinen (MBL) - 2 minuty za nedovolené bránění.

06:02
    Hosté střídají brankáře, mezi tyče se místo Mensatora staví Lukáš Sáblík.

6:02
    Upřímně řečeno teď vůbec nevím, co se stalo. Jeden z karlovarských hráčů rozehrával zpoza své branky, nikdo z Boleslavských nebyl poblíž... Podle všeho rozehrávající hráč trefil hokejku Mensatora, který si tak puk srazil do branky sám. Každopádně gól je připsán TOMÁŠI NOUZOVI. Bez asistence.

05:01
    Neuvěřitelné! Kumstát to zkoušel dokonce nadvakrát, Schwarz jej pokaždé ve skluzu vychytal pravým betonem!

04:53
    Sailer pálil z bezprostřední blízkosti, Schwarz dobře viděl.

04:29
    Divíšek dojížděl od mantinelu prudce odražený kotouč, před Mensatorovou brankou byl však dříve jeho obránce.

03:53
    Hosté se začíná probouzet, střelu Skladaného vyrazil Schwarz do rohu.

03:29
    Sloboda pálil z kruhu, vedle.

03:14
    Boleslav tentokrát zahrála nepřesně, hra se stěhuje před Schwarze.

02:41
    Další průnik! Tentokrát přes modrou jako nůž máslem projel Macho, mířil těsně vedle!

02:25
    Svěřenci trenéra Holaně předvádí drtivý nástup! Hosté jsou bezmocní, tentokrát nezvládli uhlídat průnik MARKA LOSKOTA, který se prohnal brankovištěm jako vítr. Asistence: Gajovský

01:27
    Domácí svůj nástup potvrzují, LUKÁŠ PABIŠKA se svým důrazem postaral o první gól utkání. Asistence: David Vrbata

00:58
    Vrbata nastřelil pouze boční síťku.

00:24
    Boleslav začala aktivněji, na půl minutku uzavřela soupeře v jeho pásmu.

00:01

Vítáme Vás u on-line přenosu 21. kola, které proti sobě postaví celky Mladé Boleslavi a Karlových Varů. Oba týmy okusí zápasové tempo po dlouhých deseti dnech, po minulém utkání totiž dostala slovo česká hokejová reprezentace.

BK Mladá Boleslav: Schwarz (20. Valent) - Hay, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Duben, Macháček, Žabka - Macho, Vrbata, Fabuš, Hrdel, Tvrdík, Bahenský, Nouza, Gajovský, Loskot, Handlovský, Divíšek, Pabiška, Boháč

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (7. Sáblík) - Nosek, Parýzek, Gřegořek, Čutta, Sloboda, Kokko, Dobroň - Melenovský, Hřebejk, Klíma, Procházka, Skladaný, Sailer, Zaťovič, Pech, Dej, Skuhravý, Hruška, Kumstát, Cyganov

Rozhodčí: Minář, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jitka Čechová

Branky a nahrávky: 2. Pabiška (Vrbata), 3. Loskot (Gajovský), 7. Nouza, 22. Vrbata (Pabiška), 23. Divíšek (Žabka), 32. Loskot (Handlovský), 42. Bahenský, 51. Tvrdík, 59. Hrdel (Nouza) - 7. Nosek (Skuhravý), 12. Nosek (Skuhravý), 17. Procházka (Hruška, Pech), 19. Hruška (Pech), 51. Kumstát (Zaťovič)

Rozhodčí: Minář, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan