Děčín – Sokolov 7:5 (kon.) | Val. Meziříčí – Vsetín 3:4 (kon.) | Poruba 2011 – Opava 2:3 (kon.)
Havířov – Prostějov 2:5 (kon.) | SHK Hodonín – Nymburk 7:2 (kon.) | Přerov – Frýdek-M. 5:1 (kon.)
Klatovy – Řisuty 1:5 (kon.) | Bílina – Lev Benešov 9:6 (kon.) | Nový Jičín – Karviná (Baník) 1:0 (kon.)
Jablonec n/N – Kobra 3:5 (kon.)
AZ Havířov
2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
LHK Jestřábi Prostějov
Sobota 17.09.2011, 17:00 • K&K Pneu aréna • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

AZ Havířov: Vrba (Daneček) - Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, M. Zientek, Pavlas - Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček, Říčka, Pechanec, Brezani, Kraft

LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář (Musil) - Kumstát, Finkes, Osina, Kolibár, Paška, Peštuka, Halouska, Tomiga, Stejskal, Duba, Ševčík, P. Šebek, Zachar, Čuřík, Smejkal, Černý, D. Šebek, Stráněl, Jedlička, Žaigla

Rozhodčí: Fiala- Mikler, Bojda.

Za pár minut začne zápas mezi dvěma spolufavority druhé ligy skupiny východ. Prostějov v prvním kole dokázal porazit silného soupeře z Poruby poměrem 3:1. V posledním utkání ovšem Jestřábi podlehli houževnatému týmu z Nového Jičína. To Havířov ještě nepoznal příchuť porážky, po dobrém výkonu porazil Nový Jičín 3:0, ovšem ve druhém kole jej o bod obral Frýdek-Místek. Dnes se dá čekat útočný hokej se spoustou šancí, jelikož ani jeden z týmů neprosazuje obranný hokej. Bude se tak na co dívat !

00:01

00:12
    V brance Havířova stojí Adam Vrba. Prostějovskou svatyni střeží Dalibor Sedlář.

01:15
    Při úvodním střídání obou celků si jako první osahal kotouč Adam Vrba.

01:18
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Jednoduchá akce hostí končí brankou. Čuřík si najel zpoza branky do předbrankového prostoru, kde nahrál lépe postavenému SMEJKALOVI. Asistence: Čuřík.

02:49
    A další nebezpečná střela letí na Vrbu. Prostějov je v úvodu zápasu lepší.

03:52
    Kumstát dostal přesnou nahrávku a pálil z první. Skvělý zákrok Vrby, jenž vytlačil puk betonem, však zabránil druhé vstřelené brance.

05:03
    V první větší šanci Havířova se ocitl Najdek, puk však přes skrumáž hokejek nedostal zcela ideálně, a tak nemohl ani vystřelit.

06:32
    David Šebek sice dostal puk do poloprázdné branky, ale obránce Havířova mu znemožnil vystřelit.

07:18
    Po tečované střele se puk zřejmě odrazil od boční tyčky prostějovské branky.

08:35
    Přestože puk má výhradně Havířov, hraje se většinou na půdě domácích.

10:00
    Havířov se po akci dostal do útočného pásma, ale nakonec puk skončil pouze v rohu.

11:13
    AZet si teď vytvořil dobrý tlak, z něhož vypramenila gólová šance pro Sztefka. Brankář Sedlář ale zasáhl hokejkou.

12:00
    David Šebek vystřelil z poměrně velkého úhlu a trefil lapačku Vrby.

12:32
    Sledujeme velmi čisté útkání, ani jeden z týmů se ještě nenechal vyloučit.

13:13
    Krislova nabídka na teč našla svého adresáta. Sedlář nakonec našel puk mezi betony.

13:44
    Další, kdo prověřil schopnosti Sedláře byl Jan Daneček.

14:02
    Klimša si vyjel zpoza branky a vypálil nebezpečnou střelu na branku Prostějova.

14:51
    Havířov stupňuje tlak, další, kdo ohrozil branku Jestřábů byl Machálek. Jeho střela z modré čáry však nemířila mezi tři tyče.

15:25
    Dalibor Sedlář se v těchto momentech rozhodně nenudí.

16:57
    Havířov svou hrou donutil soupeře k vyloučení. Na trestnou lavici už usedl Halouska za držení protihráče.

17:56
    Poměr hráčů na ledě se srovná. Machálek v obranném zákroku podrazil protihráče a vyfasoval dvě minuty.

18:01
    PATRIK ŠEBEK s ničím neotálel, viděl povyjetého Vrbu a bez problémů zavěsil puk do branky. Asistence: Kumstát.

19:12

19:49
    Sedlář musel krotit několikrát tečovanou střelu. Nakonec ji vyrazil do rohu.

19:52

20:00

Prostějov ukazuje, jak bude dnes nepříjemným soupeřem. V začátku zápasu hosté zcela dominovali a z velkého počtu šancí vytěžili jednu branku. Poté se karty obrátily a byl to Havířov, kdo diktoval tempo hry. Když už se však zdálo, že se domácím podaří vyrovnat, udeřil Prostějov podruhé. Havířovský AZ tak má o přestávce o čem přemýšlet, utkání ještě určitě není rozhodnuté, jak nám nasvědčuje průběh utkání a počet šancí.

Další třetina začne přibližně v 17:48.

20:01

20:47
    Zakázané uvolnění hostů.

21:05
    Robert Machálek krosčekoval Lukáše Dubu, který byl nepřipravený a byl navíc bez puku. Dostává tak dvě minuty za nedovolené bránění.

22:13
    Prostějov má problém založit útočnou akci.

22:36
    Patrik Rimmel odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za podražení. Prostějov má k dispozici půl minuty dlouhou přesilovku 5 na 3.

23:05
    Domácí jsou již ve čtyřech.

23:29
    Síly na ledě se srovnají. Ševčík dostává dvě minuty za držení. Před tím byl ve velké šanci Martin Potočný, který využil špatné rozehrávky hostů.

24:23
    Hra ve čtyřech sedí lépe Havířovu. Bojuje se zatím ale výhradně v rozích kluziště.

24:37

25:29
    Dalším vyloučeným hráčem Jestřábů je Halouska, který hákoval soupeře.

25:58
    Minutu a půl dlouhou přesilovku bude mít Havířov. Černý vyloučen na dvě minuty za hákování.

27:15
    Neskutečný závar před brankou Prostějova! Domácí mají jednu tutovku za druhou.

28:12

28:51
    Hosté jeli 3 na 1, ale nahrávku zblokoval Patrik Rimmel.

29:10
    Havířov právě vstřelil branku!
    Po velkém závaru se domácí přece jenom prosazují. ŘÍČKA by se nejspíš proklínal, kdyby tuto situaci neproměnil, v ideální pozici před brankářem zakončuje a snižuje na 1:2. Asistence: Pechanec.

29:50
    Hra Prostějova se rozpadá. Další vyloučení zavinil Čuřík, který hákoval.

30:53
    Machálek ani Stránský puk do branky neprocedili. Obě střely byly ale velice nebezpečné.

31:09
    Pechanec poměrně zbytečným faulem srovnává počet hráčů na ledě. Dostává dvě minuty za hákování.

31:55

32:27
    Prostějov využívá přesilovku. JAKUB ČUŘÍK tečoval střelu Halousky do pravého růžku branky. Asistence: Halouska, Žajgla.

35:11
    Jestřábi si vytvořili dobrý tlak v útočném pásmu. Vrba musel být hned několikrát na pozoru.

35:38
    David Šebek v souboji 1 na 1 neuspěl.

36:54
    Stejskal v dobré pozici nepropálil Vrbu. O chvíli později střílel Duba. Vrba musel puk vytěsnit až špičkou betonu.

37:35
    Prokop vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

39:36

40:00

Dá se říct, že ve druhé třetině byl lépe hrajícím týmem Havířov. Domácí ale až příliš chtěli hrát na krásu a v situacích, kde už by bylo lepší vystřelit, ještě zbytečně nahrávali. Prostějov svému soupeři nabídl možností k vyrovnání nebo alespoň ke snížení dostatek, jelikož se ve druhé třetině nechal poměrně často vylučovat. Nakonec to však hosty mrzet nemuselo, rozdíl mezi oběma týmy totiž stále činní dvě branky.

Další třetina začne přibližně v 18:40.

40:01

40:39
    Maruna se dobře prodral přes obranu hostů. Ale jeho finální nahrávka před branku už adresáta nenašla.

41:52
    Velkoá šance Havířova nevedla ke vstřelení branky. V poslední fázi jednomu z domácích hráčů sjel puk z čepele.

42:36
    Ševčíkův pokus nakonec v brance neskončil.

42:58
    A znovu Maruna. Tentokrát v samostatném úniku nevystřelil tak, jak by nejspíš chtěl a pouze trefil ležícího brankáře.

44:14
    Říčkovu střelu Sedlář raději přikryl v lapačce.

44:50
    Prokopova dělovka skončila v náručí Sedláře.

45:46
    Krisl mohl nahrát zcela volnému spoluhráči, který stál před bránou. Trefil ale obránce Prostějova.

47:29
    Sztefek se nádherně uvolnil, ale vstříc sám gólmanovi netrefil z beckhandu branku.

48:50
    Černého střela skončila v ochranné síti.

49:14
    Celá akce začala nastřelením obránce Prostějova Jiřím Krislem. Poté se hosté řitili v situaci 2 na 1 a Martin STejskal přesně přihrál ŠEVČÍKOVI, který ještě naznačil střelu a kličkou do beckhandu nedal Vrbovi šanci. Asistence: Stejskal.

50:05
    Havířov si zahraje přesilovku. Paška je vyloučen na dvě minuty za sekání.

50:26
    Petr Prokop naznačil z modré čáry střelu, obkličkoval protihráče a vystřelil. Jeho rána se však odrazila ke zcela volnému ROBERTU ŘÍČKOVI, který Sedlářovi "vymetl v brance všechny pavučinky". Asistence: Prokop, Najdek.

51:19
    Dnešní utkání sleduje 1562 diváků .

52:25
    Patrik Šebek teď chtěl puk dotlačit do branky snad i očima. Málem se mu to povedlo, kotouč se klouzal po brankové čáře, odkud jej však uklidil do bezpečí havířovský obránce.

53:47
    Říčka měl na hokejce hattrick ! Z velkého úhlu se mu však nepodařilo trefit prázdnou klec.

55:34
    Domácím viditelně vstřelená branka dodala elán, zápas ani za tohoto stavu nemůžeme považovat za rozhodnutý.

57:08
    Havířov jde do plného rizika. Teď jeli na Vrbu dva volní hráči, zakončujícímu Ševčíkovi však puk v poslední chvíli přeskočil přes čepel.

57:38
    Žajgla vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění. Tak zřejmě poslední šance pro Havířov, jak zápas alespoň zdramatizovat.

57:38
    Oddechový čas pro domácí.

58:00
    Havířov hraje bez brankáře!

58:48
    Patrik Šebek inkasuje 10 minut plus do konce utkání za nesportovní chování. Adam Vrba je zpět v brance.

59:10
    A hosté to opět zkouší v šesti.

59:53
    Ani přes velký tlak a šance se domácím nepodařilo skórovat a zápas už je v tuto chvíli rozhodnutý.

59:53
    Oddechový čas pro hosty.

59:59
    Do prázdné branky se přes celé kluziště trefuje JAN KOLIBÁR. Asistence: Petr Žajgla.

60:00
    Konec zápasu. (19:18:35)

David Motloch

Branky a nahrávky: 30. Říčka (Pechanec), 51. Říčka (Prokop, Najdek) - 2. Smejkal (Čuřík), 19. P. Šebek (Kumstát), 33. Čuřík (Halouska, Žajgla), 50. Ševčík (Duba, Stejskal), 60. Kolibár (Žajgla)

Rozhodčí: Fiala- Mikler, Bojda

Diváci: 1 562