Pelhřimov – Kutná Hora 7:2 (kon.) | Vsetín – Nový Jičín 4:3 (kon.) | Frýdek-M. – Karviná (Baník) 1:5 (kon.)
Opava – Prostějov 6:5 (kon.) | Přerov – Poruba 2011 4:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Uh. Hradiště 6:5 (po pr.)
Chotěboř – Břeclav 2:3 (po s.n.) | Nymburk – Jindř. Hradec 7:4 (kon.) | Trutnov – Kolín 1:5 (kon.)
Žďár n/S – SHK Hodonín 3:1 (kon.) | Děčín – Řisuty 2:4 (kon.) | Klášterec nO – Klatovy 8:2 (kon.)
Bílina – Sokolov 3:4 (kon.) | Jablonec n/N – Milevsko 4:3 (kon.) | Kobra – Lev Benešov 5:7 (kon.)
HC ZUBR Přerov
4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
HC RT TORAX Poruba 2011
Středa 28.09.2011, 18:002. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC ZUBR Přerov: Tihlář (Okáč) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Krajíček, Pospíšil, Sklenář, Drábek - Kočara, Hanák, Goiš - Sedlák, Kolařík, Kundrátek - Brančík, Menšík, Ditrich - M. Kotásek, Blinka, Kocan

HC RT TORAX Poruba: Gleich (Rudl) - Šindelář, Mintěl, Wolf, Hruzík, Vnenk, Mládenka, Piskura, Chaloupka, Krayzel, Matějný, Zuber, Pavlačka, Galgonek, Vajda, Badžo, Zdráhal, J. Kotásek

Rozhodčí: Volf - Kika, Matěj.

00:01

0:54
    Poruba se si vynutila hned v úvodní minutě faul domácích. Na trestnou lavici odjel Vlček (PRE) za hákování.

1:20
    V oslabení ujel Porubským hráčům Hanák a Gleich musel proti jeho střele zasáhnout betonem.

2:20
    Po Krayzelově střele se snažil dorážet Matějný, ale puk mezi Tihlářovy betony neprotlačil.

2:33
    A síly na ledě se srovnají, jelikož RT TORAX hrál chvíli v šesti. Za hráčskou lavici trest odpyká Mládenka (POR).

3:21
    Tečovaný puk skončil na porubské střídačce. Vhazovat se bude v útočném pásmu Přerova.

4:20
    Přerov se poměrně dlouho držel v útočném pásmu, ale chyběla mu střelba.

4:49
    Poruba už je v plném počtu a navíc Zubrům je odpískáno zakázané uvolnění. Buly před Tihlářem.

5:10
    Jenže hosté opět faulují. Mintěl (POR) je potrestán za hákování a Přerov má k dispozici druhou přesilovku.

6:02
    Faltýnkova střela od modré byla napříjemně tečována a Gleich s velkým štěstím puk vyrazil.

7:17
    Ani druhou přesilovku domácí Zubři neproměnili. RT TORAX hraje v plném počtu.

7:56
    Brančík se protáhl po křídle, ovšem na Gleicha v porubské brance si nepřišel. Puk skončil v rohu kluziště.

9:37
    Zubři se v posledních minutách dostali do tempa a soupeře se pokouší tlačit. Poruba ale zatím poctivě brání.

10:56
    Menší tlak Zubrů teď krátce otupí jejich oslabení. Na trestné lavici už sedí Ditrich (PRE) za hákování.

11:18
    Krátkodobý zmatek před porubskou brankou mohl potrestat Kolařík, ale Gleich si dobře všiml volného puku a vypíchl jej do bezpečí.

12:56
    Zatím stále čekáme na nějakou vážnější šanci, která by opravdu volala po gólu. Přerov oslabení zvládl a je v pěti.

14:14
    Hosté budou podruhé během první třetiny pykat za příliš mnoho hráčů na ledě. Za střídačku tentokrát sedí Vajda (POR).

15:05
    Ditrich se pokoušel prostrčit kotouč na Kočaru, který byl u brány dobře postavený, ale spolupráce dvou přerovských forvardů nevyšla.

16:15
    Krajíčkovi střela od modré vůbec nesedla. Mezitím brankář Tihlář z protější strany kluziště odklepal holí poslední vteřiny přesilovky.

17:38
    Ofsajd porubských hráčů, po kterém se bude vhazovat ve středním pásmu.

18:13
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři jdou v závěru první třetiny do vedení! Kapitán DANIEL FALTÝNEK získal kotouč po buly v útočném pásmu, sjel si do prostoru kruhu a poté Gleicha nekompromisně propálil. Bez asistence.

19:32
    Chaloupkův pokus z otočky Tihlář dobře viděl a v pohodě zasáhl.

20:00

Druhá třetina začne asi v 18:46.

20:01

21:16
    Dalším potrestaným hráčem je Zuber (POR). Dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

21:57
    Brančík to zkoušel mezi betony, ale Gleich je včas sevřel. K dorážce se pak nedostal Ditrich.

22:33
    Další nastřelený kotouč na bránu už ale získal Krayzel a okamžitě jej poslal přes všechny čáry.

23:24
    Ditrich také před Gleichem neuspěl. Kotouč byl pak chvíli zcela volný vedle jeho betonu, ale všiml si ho jako první Mintěl a zasunul jej pod brankáře.

24:44
    Vyloučení na obou stranách: Blinka (PRE) i Vnenk (POR) putují na trestnou lavici za hrubost. Hráč Poruby ovšem za další postrčení dostal menší trest navíc. Zubři tak hrají přesilovku.

25:57
    Zubrů se přesilovce nyní vyplatil hodně velký důraz u brankoviště. Na dvakrát dorazil puk za Gleichova záda MAREK KUNDRÁTEK. Asistence: Jan Kolařík.

26:37
    Tak tohle byla paráda! PAVEL HANÁK ujel po křídle a nechytatelnou dělovkou vyhnal z růžku branky všechny pavouky. Zubři vedou 3:0! Asistence: Martin Kotásek.

27:19
    Tak to jsou věci! V brance Poruby je další gól. Výborně si najel MAREK DITRICH a kotouč blafákem poslal mimo Gleichův dosah. Asistence: Daniel Kocan, Richard Brančík.

27:19
    Hokejisté Poruby si po ostré gólové sprše vyžádali oddechový čas.

28:48
    Přerov má i nadále velký tlak. Porubští vyhodili pouze na zakázané uvolnění.

29:07
    Vyloučen je Kolařík (PRE) za sekání a Zubři se tak budou dvě minuty bránit v oslabení.

29:25
    Pátý gól Zubrů visel doslova na vlásku! Hanák s Kotáskem ujeli v oslabení do přečíslení dvou na jednoho, které druhý jmenovaný zakončil jen do Gleichovy hrudi.

30:30
    Výborný zákrok si nyní připsal brankář Tihlář, kterému ostrá Badžova střela nadělala hodně problémů. Kotouč se ale za čáru nedostal.

31:32
    Přerov už je kompletní a znovu se snaží útočit.

33:16
    První třetina byla slabší, ale nyní ve druhé periodě sledujeme mnohem bojovnější hokej.

33:35
    Poruba právě vstřelila branku!
    Do střelecké listiny už se zapsal také RT TORAX. Hned po buly v útočném pásmu vypálil MAREK BADŽO a kotouč Tihlářovi zapadl k tyčce. Bez asistence.

35:03
    Zubři teď chvíli polevili a Poruba má šanci zmírnit nepříznivé skóre. Kotásek z prostoru kruhu nastřelil tyčku!

36:15
    Přerovský Drábek měl velmi dobrou palebnou pozici od modré, ale trefil pouze porubského hráče před sebou.

37:37
    Přerov bude opět pykat. Za hákování odjel na trestnou lavici Faltýnek (PRE).

37:50
    V závěru druhé třetiny nám pořádně naskakuje počet trestných minut. Vyloučen je Ferenc (PRE) 2 minut za hrubost - Hruzík (POR) 2 minuty za hrubost a 2 minuty za vražení.

39:00
    Kotásek objel porubského beka snažil se trefit mezi betony brankáře Gleicha. Tam ale mezírka nebyla. Současně začala poslední minuta druhé třetiny.

39:52
    Přerov čeká ještě v posledních vteřinách druhé třetiny další přesilovka. Za napadení dostal menší trest Mládenka (POR).

40:00

Třetí třetina začne asi v 19:42.

40:01

40:45
    Na začátku třetí třetiny pokračuje Přerov v přesilové hře, ale zatím se mu nedaří usadit se v útočném pásmu.

41:58
    Kotásek dostal krásnou přihrávku před branku, ale z první trefil jen Gleichovu lapačku!

43:37
    Pavlačkova střela na druhé straně prošla těsně vedle tyčky Tihlářovy svatyně.

45:01
    Badžo v obrovské šanci před Tihlářem také neuspěl! Kotouč se mu zamotal mezi bruslemi.

47:02
    Celý stadion nyní tleská brankáři Tihlářovi, který proti Mintělově střele výborně vymrštil svoji lapačku. Poruba se ani při ztrátě tří gólů nevzdává.

47:45
    Trest pro domácí tým přináší přesilovku Poruby. Za sekání putuje na lavici hanby Kundrátek (PRE).

48:36
    Chaloupka v přesilové hře nedokázal puk dostatečně zvednout. Tihlář už ležel, ale měl pořádnou dávku štěstí.

49:56
    Přerov byl chvíli pod slušným tlakem, ale oslabení dokázal přežít. Vyloučený Kundrátek už je zpátky na ledě.

51:24
    Ofsajd Poruby maří další její možnost vypracovat si šanci. Vhazuje se ve středním pásmu.

53:04
    Necelých sedm minut před koncem nabízí Poruba Zubrům díky špatnému střídání další přesilovku. Menší trest za hráčskou lavici odpyká Galgonek (POR).

54:08
    Kolaříkovu ostrou ránu od mantinelu měl šanci dorazit Kundrátek, ale neuspěl. Gleich jeho pokus vytěsnil mimo nebezpečí.

55:13
    Přesilová hra Zubrů zůstala nevyužita, Poruba už je v plném počtu.

55:51
    RT TORAX ještě zadělává na možný dramatický závěr! Skóre na 4:2 koriguje střelou pod Tihlářovu lapačku MICHAL GALGONEK. Asistence: Martin Mintěl, Rudolf Wolf.

57:33
    Puk se dostal mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu, poblíž útočné třetny Zubrů.

58:17
    Dobře napadající Hanák vyvezl kotouč do středního pásma. Porubě se čas na případný další gól už hodně krátí.

59:22
    Poruba to zkouší se šesti hráči bez brankáře!

59:45
    Domácí minuli prázdnou porubskou klec, ale to už je teď určitě moc mrzet nemusí.

60:00
    Konec zápasu. (20:12:51)

Aleš Novotný

Branky a nahrávky: 19. Faltýnek, 26. Kundrátek (Kolařík), 27. Hanák (Kotásek), 28. Ditrich (Kocan, Brančík) - 34. Badžo, 56. Galgonek (Mintěl, Wolf)

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (Rudl) - Šindelář, Mintěl, Wolf, Hruzík, Vnenk, Mládenka, Piskura, Chaloupka, Krayzel, Matějný, Zuber, Pavlačka, Galgonek, Vajda, Badžo, Zdráhal, J. Kotásek

Rozhodčí: Volf - Kika, Matěj