Olomouc – Jihlava 3:2 (kon.) | Zlín – Havířov 2:3 (kon.) | Vsetín – Vítkovice 4:7 (kon.)
Letňany – Havlíčkův Brod 2:4 (kon.) | Sparta – Chomutov 7:6 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 7:1 (kon.)
HC Kladno – PZ Kladno 6:1 (kon.) | HC Litvínov – Slavia 5:0 (kon.) | K. Vary – Plzeň 2:5 (kon.)
Pardubice – Hr. Králové 8:3 (kon.) | Motor ČB – Písek 2:5 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 2:7 (kon.)
HC Letci Letňany
2:4 (1:1, 1:3, 0:0)
HC Rebel Havlíčkův Brod
Středa 28.09.2011, 15:30Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Obě mužstva si dnes budou chtít jistě vylepšit svou prozatimní bilanci. Letňanští totiž v dosavadním průběhu soutěže bodovali naplno pouze jednou, havlíčkobrodští prohráli všechny zápasy a v minulém kole navíc utrpěli debakl 3:10 s Pardubicemi.

HC Letci Letňany: Švihálek (Eder) - Brejcha, Minář, Janda, Freisler, Jenček, Vacek, Zdráhal, Neuman, Šír, Hes, Uhlíř, Rulf, Kaplan, Chvátal, Arnošt, Machala, Plachý, Litera. Trenér: Moravec

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dolejš (Novák) - Vosyka, Žuček, Křipal, Brebera, Meloun, Mozr, Krajhanzl, Dundáček, Kuchta, Osmík, Dvořák, Hlídek, Bláha, Ludvík, Voplakal, Kundrát, Němec. Trenér: Mariška

Rozhodčí: .

00:01

0:27
    Domácí začali náporem, ale větší šanci si nevypracovali.

0:46
    Vyloučen je hostující Hlídek za hákování.

1:59
    Puk teď po nepřesné kombinaci domácích končí mimo led.

2:33
    S tečovanou střelou Freislera neměl Dolejš problémy.

2:46
    Domácí nevymysleli nic a jejich přesilovka končí.

3:23
    Osmělují se i hosté, ale jejich střelecké pokusy jsou značně nepřesné.

3:42
    Teď Dvořák prověřil Švihálka, ten měl co dělat, protože střelu viděl přes houštinu těl až na poslední chvíli.

4:37
    Osmík teď hákoval a hosté jdou opět do čtyř.

5:55
    Litera krásně našel mezi kruhy Uhlíře, ale jeho střela byla sražena mimo.

6:18
    Za faul kolenem jde ven hostující Žuček a havlíčkobrodským nastávají hokré chvilky. 5 na 3.

6:37
    Už se hraje 5 na 4, aniž by domácí ohrozili branku hostů.

7:50
    Domácí měli opět problémy s pobytem v útočném pásmu a jejich přesilovka se chýlí ke konci.

8:45
    Pěkně s těď uvolnil Plachý, ale jeho střelu z pravé strany k tyči, ztlumil lapačkou Dolejš.

9:10
    A za sekání jde na trestnou lavici kapitán hostů Kuchta. Havlíčkobrodští jsou v úvodu utkání nedisciplinovaní.

9:30
    Letňany právě vstřelily branku!
    Domácí využívají přesilovku a po Chvátalově přihrávce zpoza branky se prosazuje PETR LITERA. Asistence: David Chvátal

10:54
    Také hosté budou mít svojí šanci, vyloučen je za sekání Minář.

12:15
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají po teči FILIPA DUNDÁČKA. Bez asistence.

12:45
    V samostatném úniku teď spálil šanci Uhlíř, vůbec netrefil branku.

14:17
    Hostující Němec je vyloučen na dvě minuty za krosček. Za následné diskuse s rozhodčím vyfasoval ještě osobní trest.

15:27
    Ale havlíčkobrodští se bez problémů brání a vyváží puk.

16:04
    Litera teď měl nabito na modré čáře, ale trefil razantní střelou jen obránce.

16:17
    Domácí přesilovku nevyužívají.

18:24
    Bláha od modré prověřil pozornost Švihálka. Jeho vyrážečka úřaduje a akci domácích na druhé straně zastavuje ofsajd.

18:53
    Vzápětí v ofsajdu také hosté.

19:21
    Hes vystřelil opět od modré, ale Dolejš jeho střelu viděl a neměl problémy.

19:55
    Letci ještě ke konci třetiny hostující tým přitlačili v jeho pásmu, ale bez gólového efektu.

20:00

První třetina byla rozkouskována častými vyloučeními, zejména ze strany hostů. Ačkoli měli domácí převahu, své výhody využili pouze jednou, podobně jako hosté a tak je stav vyrovnaný. Druhá třetina začne cca v 16:18.

20:01

20:30
    Hosté jsou v úvodu aktivnější. Ale domácí dobře brání.

21:04
    Litera teď využil chybné rozehrávky hostů, nabil Kaplanovi, ale s jeho střelou si skvěle poradila lapačka Dolejše.

22:18
    Teď jsou hosté pod tlakem.

23:10
    Hostující Vosyka mohl ujíždět sám na golmana, ale v poslední chvíli mu domácí kotouč vypíchli.

23:49
    Vyloučen je Meloun za hákování. Jeho faul byl ale pochopitelelný, zabránil gólové šanci.

24:52
    Domácí zatím marně dobývají pásmo.

26:09
    Hosté se ubránili v přesilovce a z protiútoku skórují po samostatném úniku TOMÁŚE DVOŘÁKA. Bez asistence.

27:40
    Domácí jsou značně otřeseni. Doteď měli ze zápasu určitě víc, přesto prohrávají.

29:00
    Švihálek teď skvěle zasáhl proti hostujícímu Němcovi.

29:20
    Jenže v zápětí se prosazuje přesnou střelou k tyči TOMÁŠ DVOŘÁK. Švihálek nic neviděl a nemohl vůbec zasáhnout.

29:30
    Vyloučen je za nedovolené bránění domácí Janda.

31:10
    Zlé časy pro domácí. S první střelou hostů si Švihálek výborně poradil, zdálo se, že má puk pod kontrolou, ale DAVID KRAJHANZL ho kdesi objevil a doklepl do branky. Bez asistence.

32:40
    Domácí teď zaostávají ve všech herních činnostech...

33:18
    Letci jsou jako opaření, na golmana Švihálka se valí jeden útok za druhým, obrana mu nikterak nepomáhá.

34:40
    Přecejenom se domácí prosazují z ojedinělé akce. Freisler od mantinelu našel krásnou přihrávkou MARTINA ŠÍRA a ten se nemýlil. Asistence: Adam Fresiler.

36:43
    Bude se hrát 4 na 4. Za hrubost jsou vyloučeni Kuchta a Kaplan.

37:20
    Domácí se snaží o další snížení, ale narážejí teď na pozornou obranu hostů.

37:55
    Za vražení na hrazení je vyloučen Bláha. Domácím se tak nabízí zajímavá přesilovka 4 na 3.

39:55
    Ani následnou klasickou přesilovku však domácí nevyužívají a do kabin půjdou s dvougólovým mankem.

40:00

Smrtící pětiminutovka hodně nahlodala odhodlání domácích a dlouho nemohli najít odpověď na zlepšenou hru hostí. Nakonec se jim však podařilo snížit a tak zůstává utkání stále otevřené. Třetí třetina začne cca v 17:07.

40:01

40:01
    Domácí provedli změnu na postu golmana, do branky se postavil Eder.

40:51
    Neuvěřitelné, ale snad první zakázané uvolnění v zápase.

41:02
    Němec se skvěle probájel až před Edera, ale dostal se už moc z úhlu a jeho zakončení bylo slabé.

42:00
    A opět možnost hostů. Kundrát ale nezpracoval v rozhodující chvíli.

42:37
    Za podražení je vyloučen Lukáš Bláha.

44:10
    Závod o to, kdo bude dřív u puku, vyhrál Dolejš před Kaplanem a přikryl puk lapačkou.

44:37
    Domácí se k ničemu nedostali a přesilovka končí.

45:45
    Opět Němec zaměstnal obranu Letců. Jeho střelu zleva s problémy kryje Eder.

46:54
    Na to, že domácí potřebují vstřelit minimálně dvě branky, se hra až příliš často odehrává daleko od branky hostů.

47:18
    Střelu Rulfa od modré Dolejš viděl a jeho lapačka si tak na ní smlsla.

47:58
    Brejcha teď nádherně přihrávkou od mantinelu našel Literu, ale ten se z besprostřední blízkosti sám před golmanem neprosadil. Dolejš výborně zasáhl.

49:01
    Uhlíř si teď vyšlápl na znatelně urostlejšího Vosyku. Zůstalo u domluvy se strany rozhodčích.

49:20
    Minář teď v naprosto ideální pozici mezi kruhy, kdy široko daleko kolem něj nikdo nebyl, volil tvrdou střelu, která však byla velmi nepřesná.

50:53
    Domácí se očividně snaží s výsledkem něco udělat, ale jsou nepřesní v zakončení.

52:20
    Šír teď dal přihrávce přílišnou razanci a ta skončila za mantinelem.

52:53
    Hosté se teď spokojují s nahazováním na branku domácích...

53:18
    Bolestivě byl teď zasažen Vosyka. S obtížemi se zvedá z ledu a spoluhráči jej podpírají při cestě na lavičku.

54:16
    Kaplan mohl jít sám na branku, ale přihrávka byla příliš dlouhá a je z toho zakázané uvolnění.

54:48
    Litera dnes hraje velmi dobře. Zavezl puk přes celé hřiště do třetiny hostů, ale nedočkal se podpory od spoluhráčů a z akce nic nebylo.

56:07
    Hosté už skutečně hrají údržbu, domácí se naproti tomu nedokážou dostat do výraznějších šancí.

57:19
    Osmík teď v úniku hostů dva na jednoho zkoušel najít Němce, ale domácí bek puk výborně zastavil.

58:03
    Letňanští si berou oddechový čas.

58:03
    Vhazuje se v útočném pásmu Letňan.

58:31
    Ale domácí neudrželi puk v pásmu a golman, který již měl nakročeno, že opustí klec, se musel vrátit.

58:40
    Eder nakonec klec opustil, ale po chvíli se musí vrátit, vhazuje se před ním.

59:40
    Letcům už se kombinace nadaří, nemohou se usadit v pásmu...

60:00

Havlíčkobrodští protrhli sérii šesti porážek a mohou si tak vychutnat vítězný pokřik ve středovém kruhu. Oboustranně průměrné utkání rozhodla zejména druhá třetina, ve které byli hosté jasně lepší, vstřelili tři branky a domácí již nedokázali reagovat.

To je pro dnešek vše. Děkuji za pozornost. (17:45:24)

Robin Mana

Branky a nahrávky: 10. Litera (Chvátal), 35. Šír (Fresiler) - 13. Dundáček, 27. Dvořák, 30. Dvořák, 32. Krajhanzl