Olomouc – Jihlava 3:2 (kon.) | Zlín – Havířov 2:3 (kon.) | Vsetín – Vítkovice 4:7 (kon.)
Letňany – Havlíčkův Brod 2:4 (kon.) | Sparta – Chomutov 7:6 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 7:1 (kon.)
HC Kladno – PZ Kladno 6:1 (kon.) | HC Litvínov – Slavia 5:0 (kon.) | K. Vary – Plzeň 2:5 (kon.)
Pardubice – Hr. Králové 8:3 (kon.) | Motor ČB – Písek 2:5 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 2:7 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
7:1 (4:0, 0:0, 3:1)
BK Mladá Boleslav
Středa 28.09.2011, 16:30Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Bílí Tygři Liberec: Sobotka (Krejčí) - Mrázek, Slavík, Beránek, Zedek, Pyrochta, Zacha - Kalfiřt, Hrníčko, Klíma, Belovič, Havlas, Langhammer, Žďárský, Račický, Mikyska, Procházka, Suska, Pálek

BK Mladá Boleslav: Bača (Ašenbrenner) - Nastoupil, Plíšek, Michalica, Hercig, Kochubej, Sebrus, Kurka, Chmelař, Marek, Šír, Bašus, Podsedníček, Borovec, Šulc, Pokorný, Brzák, Boček, Dlugoš, Verner.

Rozhodčí: .Smitka - Bosák, Ledinský

00:01

0:16
    První vhazování získali domácí jejich první útok však zabrzdila nepřesnost.

0:34
    Další liberecký útok a další nepřesnost, tentokrát skončila až zakázaným uvolněním.

2:13
    Po libereckém icingu převzali iniciativu hostí a Ladislav Marek se dokázal natlačit až do brankoviště, úspěšný však nebyl.

4:02
    Tlak domácích vyústil faulem boleslavského Michalici, který odsedí 2 minuty za držení hole.

5:05
    Minuta liberecké přesilovky již pryč, ovšem hráči domácích si kromě dvou nenápadných nahození nic nevypracovali.

5:33
    Boleslav se v oslabení podívá do útočného pásma, jelikož libereckou přesilovku přerušil icing.

5:47
    Liberec právě vstřelil branku!

Přesilovou hru nakonec liberečtí díky krásnému pasu Mikysky přes délku hřiště a ještě hezčímu blafáku VOJTĚCHA HAVLASE využili. Asistence: Josef Mikyska.

6:42
    Další přesilovka pro Liberec. Boleslavští hráli v šesti, což arbitrům neuniklo. Trest odpyká Jakub Šulc.

7:25
    Šikovné nahození do chumlu před brankou hostí zkoušel Slavík, avšak nikdo z jeho spoluhráčů tečovat nedokázal.

8:25
    Liberec využívá i druhou početní výhodu. Tvrdou střelou od modré v ideální výšce se prosadil JAN SLAVÍK. Asistence: Matúš Belovič a Marek Langhammer

10:34
    Po kratší herní převaze hostí donutil jejich gólmana k zákroku domácí Kalfiřt. Vhazuje se v útočném pásmu Liberce.

11:11
    Při dalším průniku do útočné třetiny si domácí nepohlídali přechod přes modrou čáru, proto hru přerušuje ofsajd.

12:51
    Pánem hry jsou v posledních desítkách vteřin domácí, kteří hosty v podstatě nepouští přes polovinu hřiště.

14:59
    Liberecký Hrníčko uspěchal nahození do útočné třetiny a nechtěně tak zavinil zakázané uvolnění.

16:03
    A je to třetí gól domácích. FILIP PYROCHTA obkroužil celé útočné pásmo a přesně zamířil. Bez asistence

16:13
    Hosté se ani nestačili vzpamatovat a na světelné tabuli svítí čtvrtý gól. Ten vstřelil po kombinaci s Havlasem a Mikyskou JOSEF SUSKA. Asistence: Vojtěch Havlas a Josef Mikyska.

17:18
    Liberecké nahození končí strkanicí před boleslavskou klecí. Za hrubost si jdou odpočinout Ilja Kochubej (MBL) a Martin Žďárský. Hra pokračuje ve čtyřech.

18:25
    Ve čtyřech se hrálo málo přes minutu. Rovnovážný stav na ledě ukončil svým hákováním boleslavský Dlugoš.

19:24
    Libereckým se v přesilovce 4 na 3 ani následní klasické přesilové hře příliš nedaří.

20:00

V první třetině byla převaha na straně domácích Bílých Tygrů. Ti svou herní nadvládu stvrdili také hned čtyřmi brankami, z nichž dvě padly v přesilových hrách. V početní převaze nastoupí domácí i do druhé třetiny, jelikož hostujícímu Dlugošovi zbývá ještě 21 vteřin z trestu za hákování.

Oba týmy i rozhodčí jsou již na ledové ploše, druhá třetina za pár vteřin začne.

20:01

20:40
    Hosté jsou již v plném počtu, přesto se jim nedaří vysmeknout se libereckému tlaku.

21:26
    Přesilová hra Boleslavských pět na tři. Po podražení Erlebacha se pustil do rozmíšky Mikyska a společně si odcházejí sednout na trestnou lavici.

22:13
    Boleslavští se drží v útočném pásmu, vážnější šanci si však nepřipravili.

23:26
    A liberečtí jsou v plném počtu. V podstatě bez větších problému se drželi celé dvě minuty.

24:37
    Hra se v posledních okamžicích přelévá z jedné strany na druhou. A žádný z týmů nemá větší převahu v útočném pásmu.

25:15
    Chyba rozehrávajícího Beránka vyslala do šance hostujícího Podsedníčka, tomu však v rozhodující chvíli sklouzl kotouč z čepele.

25:45
    Přehnanou snahu dorážet prokázal boleslavský Pokorný, jenž si jde na dvě minuty sednou na lavici hanby za sekání.

26:40
    Již jednou úspěšný Jan Slavík znovu zkoušel štěstí od modré čáry, tentokrát ale boleslavský gólman kotouč zkrotil v náruči.

27:45
    Přestože liberečtí strávili téměř celou přesilovku v útočném pásmu, úspěšní tentokrát nebyli. Boleslav v plném počtu.

28:37
    Beránkova snaha vysunout do samostatného útoku Žďárského končí zakázaným uvolněním domácích.

29:14
    Ani na třikrát se boleslavskému Bočkovi nepodařilo protlačit kotouč do sítě. Liberečtí stále drží čisté konto.

30:00
    Boleslavští začínají kousat. Od Beránkova icingu jsou to právě oni, kdo určuje tempo hry.

30:32
    Ve velké šanci se před brankou hostí ocitl Suska, přestože nebyl nikým atakován, nedokázal přesně zamířit a zasáhl gólmana do hrudníku.

31:28
    Za hákování si dvě minuty posedí hráč hostí Lukáš Hercig.

31:50
    Svižnou ranou od modré se prezentoval Zacha, který zasáhl hostujícího gólmana do masky. Rozhodčí následně přerušil hru, vhazuje se v obraném pásmu Boleslavi.

32:45
    Boleslavské vyhození se otřelo o tvrzené sklo a vylétlo mimo kluziště, vhazování znovu v jejich obranné třetině.

33:36
    Liberec neudržel útočnou modrou a vystavil se ofsajdu, zatímco Boleslav již hrála v plném počtu.

34:45
    Mikyskovu nabídku při přečíslení nevyužil Suska, jemuž střela vůbec nesedla.

35:12
    A právě Josef Suska dostává nyní dvě minuty za hrubost. Boleslavští tedy mají přesilovou hru pěti proti čtyřem.

36:26
    V oslabení se do úniku dostali Langhammer s Klímou. Druhý jmenovaný však sám před Ašenbrennerem selhal.

37:12
    Domácí již hrají v plném počtu. Boleslav následně vyhazuje přes všechny čáry.

37:20
    Ihned po vyhraném vhazování se ke střele dostal Zacha (LIB), jeho pokusu však scházela přesnost.

39:18
    Čtyřicet dva vteřin před koncem druhé třetiny boleslavským nevyšla rozehrávka a hra se tak stěhuje do jejich obraného pásma.

40:00

Ve druhé třetině jsme se branky nedočkali ani na jedné straně, přesto hře kvalita neschází. Zlepšení předvedli hosté z Mladé Boleslavi, kteří po bezzubé první třetině začali vystrkovat drápy. Přesto stav zůstává nezměněný a i do třetí třetiny si Tygři ponesou čtyřbrankový náskok.

40:01

40:18
    Hra je přerušená, jelikož liberecký Slavík se po střetu u mantinelu dlouho nezvedal. Nakonec však zamířil na střídačku bez cizí pomoci.

42:00
    Úvod třetí třetiny patří spíše hostům, kteří mají kotouč častěji v držení.

42:57
    Samostatný únik Jakuba Kalfiřta zůstal bohužel pro domácí neproměněn. Ovšem Domácí útočník si vynutil faul Václava Krupičky, který odchází na dvě minuty za krosček.

43:38
    A bude se hrát ve čtyřech, domácí Langhammer je vyloučen za držení.

44:30

A Liberec se při čtyřech hráčích na obou stranách prosazuje. Jmenovitě JAKUB KALFIŘT, který dorazil střelu Filipa Pyrochty. Asistence: Filip Pyrochta a Josef Mikyska

45:40
    Jelikož liberecký Langhammer naskočil na led, hrají oba týmy v plném počtu.

47:08
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!

Mladá Boleslav dokázala snížit. Konkrétně to byl LADISLAV MAREK, který se po přihrávce Šulce obtočil kolem liberecké klece a pod betony gólmana zasunul kotouč. Asistence: Jakub Šulc

49:54
    Na trestnou lavici si za nedovolené bránění jde posedět hostující Kurka. Nutno podotknout, že domácím se v přesilovkách dnes poměrně daří.

50:50

A tato skutečnost je potvrzena. Tvrdou střelu Pálka hostující gólman neudržel a JAKUBU KALFIŘTOVI nedělalo příliš velký problém jí dorazit do sítě. Asistence: Roman Pálek

53:39
    Menší trest za hákování nyní inkasoval liberecký Marek Langhammer.

54:14

A Liberec se dokázal prosadit i v početní nevýhodě. Suska dobruslil Mrázkovo vyhození, předložil ho JOSEFU MIKYSKOVI, který si boleslavského gólmana doslova vychutnal. Asistence: Josef Suska a Jakub Mrázek

54:53
    Diváci se bouří, jelikož rozhodčí dlouho nepřerušoval hru, přestože jeden z libereckých hráčů ležel na ledě. Nakonec se však zvedl a za asistence týmového lékaře opustil ledovou plochu.

55:39
    Liberečtí se boleslavské přesilovce ubránili i tentokrát a hrají v plném počtu. Jejich následný pokus o útok končí icingem.

56:21
    Liberecký Vojtěch Havlas se po skvělé přihrávce z vlastní poloviny dostal do úniku. Zatímco boleslavskému zadákovi prohodil kotouč mezi bruslemi, gólmana neošálil.

57:05
    Nahození domácího Slavíka končí na boleslavské střídačce. Vhazuje se ve středním pásmu.

58:10
    Boleslavské přečíslení tří na jednoho skvěle vyřešil domácí Mrázek, jenž vystihl rozehrávku a uhasil možné nebezpečí.

59:30
    Do konce zápasu nám chybí půl minuty a hra se nyní odehrává zejména ve středním pásmu.

59:51
    Liberecké nahození schoval gólman hostí do lapačky a rozhodčí zřejmě vhodí poslední buly zápasu.

60:00

V nakonec poměrně jednostranném utkání jsme měli možnost vidět vysoké vítězství domácích Bílých Tygrů, kteří si tak připisují další tři body do tabulky extraligy staršího dorostu. Boleslavští nedokázali v poslední periodě navázat na zlepšení v té druhé, a proto teď můžeme vidět vítězný pokřik domácích, kteří zvítězili 7:1. (18:48:34)

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 6. Havlas (Mikyska), 9. Slavík (Belovič, Langhammer), 17. Pyrochta, 17. Suska (Havlas, Mikyska), 45. Kalfiřt (Pyrochta, Mikyska), 51. Kalfiřt (Pálek), 55. Mikyska (Suska, Mrázek) - 48. Marek (Šulc)

BK Mladá Boleslav: Bača (21. Ašenbrenner) - Nastoupil, Plíšek, Michalica, Hercig, Kochubej, Sebrus, Kurka, Chmelař, Marek, Šír, Bašus, Podsedníček, Borovec, Šulc, Pokorný, Brzák, Boček, Dlugoš, Verner

Rozhodčí: Smitka - Bosák, Ledinský