Olomouc – Jihlava 3:2 (kon.) | Zlín – Havířov 2:3 (kon.) | Vsetín – Vítkovice 4:7 (kon.)
Letňany – Havlíčkův Brod 2:4 (kon.) | Sparta – Chomutov 7:6 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 7:1 (kon.)
HC Kladno – PZ Kladno 6:1 (kon.) | HC Litvínov – Slavia 5:0 (kon.) | K. Vary – Plzeň 2:5 (kon.)
Pardubice – Hr. Králové 8:3 (kon.) | Motor ČB – Písek 2:5 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 2:7 (kon.)
HC Olomouc
3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
HC Dukla Jihlava
Středa 28.09.2011, 12:00 • Zimní stadión Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

HC Olomouc: Kochta (Motálek) – Vrabel, Brančík, Ziegler, Beták, Hánl, Paksi, Jergl A., Majer, Rašner, Fibrich, Pšeja, Brandýs, Konečný, Ostřanský, Hradil P., Bauer, Nesvadba, Augustin, Nedopil, Peštuka.

HC Dukla Jihlava: Svoboda (Krejčík) – Čermák, Brussmann, Cívka, Severa, Lupač, Tobola, Mandát, Vantuch, Kuchyňa, Pazourek, Vítek, Štěrba, Staněk, Mahút, Jícha, Kohout, Beran, Březka, Střecha, Hotař.

Rozhodčí: Minář – Bryška, Novák.

V rámci 7. kola Extraligy staršího dorostu se střetne prozatím třetí Olomouc s šestou Jihlavou. Hanáci budou chtít zlomit sérii porážek, když naposledy prohráli 2:5 ve Vítkovícich. Dukla v minulém kole také zůstala bez bodu, na domácím ledě ji porazil Zlín.

Zatím nejproduktivnějším hráčem Olomouce je Vojtěch Augustin, který nasbíral sedm bodů a vstřelil dva góly. V Jihlavě září útočník Tomáš Štřecha s devíti body a šesti brankami.

Mladí hokejisté jsou na ledě a připravují se na úvodní buly.

0:01
    Úvodní vhazování vyhrál pro Jihlavu Lupač a Dukla se hned dere do útoku.

1:05
    Jihlava sevřela olomoucké v jejich obranném pásmu, střela mezi kruhy však byla tečována mimo Kochtovu branku.

1:40
    Zakázané uvolnění, vhazuje se před olomouckým gólmanem.

00:01

3:00
    Hraje se ve středním pásmu, oba celky se marně snaží probojovat ke střele.

3:44
    Závar před domácím gólmanem, jihlavští doráželi touš do brány, puk však mezi tři tyče nezamířil.

4:37
    Zakázané uvolnění, další vhazování v obranném pásmu Mory.

5:07
    Pazourek se nyní málem vydal sám na olomouckého brankáře, puk však v dobré situaci nezpracoval.

5:59
    Daniel Ziegler (OLO) jde na dvě minuty na trestnou lavici za hákování, Dukla hraje přesilovku.

7:18
    Dukla se zkoušela prokombinovat k finální střele, Kohouti ale vyhazují přes všechny čáry.

7:59
    Olomouc v plném počtu.

8:58
    Tým z Vysočiny se nemůže dostat ze svého obranného pásma, Hanáci však také výrazně nezahrozili.

10:03
    Dukla si zahraje další přesilovou hru. Jan Brandýs (OLO) si odpyká dvouminutový trest za podražení, když fauloval unikajícího Lupače.

10:03
    Trenéři Mory se rozhodli pro střídání gólmanů. Motálek nahrazuje Kochtu, který si musí upravit výstroj.

11:05
    Lupač to zkoušel z ostrého úhlu, Kochtu však nepřekvapil.

11:46
    Bauer využil zaváhání jihlavských beků, Krejčík však jeho pokus vyrazil.

11:56
    Dukla se teď málem dostala ke gólové střele. Pazourek zkoušel udělat kličku gólmanovi, na poslední chvíli ho ale obránci rozhodili.

11:57

13:22
    Olomouc právě vstřelila branku!
    ŠIMON BETÁK nadvakrát překonal Krejčíka, když první střelu zastavil beton, avšak na dorážku byl jihlavský brankář krátký. Asistence: Vojtěch Augustin.

15:37
    Hráči se drží v šachu v rohu jihlavské třetiny, hra přerušena.

16:01
    Další trest pro Kohouty. Na trestnou usedne Jan Brandýs za podražení.

13:22
    Po první brance v utkání se do domácí svatyně vrací Kochta.

17:14
    Vhazování před Kochtou, Mora se však zanedlouho osvobozuje vyhozením.

18:01

18:32
    Čermák se dral do zakončení, ke střele, která by ohrozila domácího gólmana, se však nedostal.

19:01
    Běží poslední minuta první třetiny, hraje se před bránou Krejčíka.

19:41
    Mora si poprvé zahraje přesilovku. Dominik Cívka si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 12:43.

Olomouc v první třetině přežila třikrát hru v oslabení, a dokonce se střelecky prosadila Betákem. Hraje se vyrovnané utkání, jenž zatím nenabídlo příliš zajímavých momentů či střeleckých příležitostí. Do druhé třetiny nastoupí Kohouti v početní výhodě, na trestnou se vrátí Cívka.

20:01

20:18
    Jan Brandýs vyslal tvrdou střelu na Krejčíku, obránce ji však zblokoval.

21:41
    Hosté v plném počtu. Vhazování před Krejčíkem.

22:29
    Střední pásmo je pro oba celky prokleté, přihrávky zachytavájí soupeři.

24:07
    Fibrich zkoušel ze strany nahodit puk na Krejčíka, branku však minul.

25:08
    Velká šance hostujícího týmu. Lupač ujížděl sám na domácího gólmana, ten však střelu vyráží lapačkou do rohu.

26:35
    Znovu nadchází boj o puk ve středním pásmu, nyní ani jeden celek nemá touš v držení delší čas.

27:28
    Vantuch zkoušel dojet odražený puk, gólman Kohoutů raději hru přerušil.

28:10
    Aktivní Vantuch teď málem prostrčil puk před volného Berana, který stál sám před Kochtou. Přihrávka však přes olomouckého beka neprošla.

29:10
    Hraje se v obranném pásmu Mory, Dukla zkouší překvapit Motálka, ten je však pozorný.

29:36
    Nesvadba vyslal od modré čáry nepříjemnou střelu směrem ke Krejčíkovi, který s obtížemi vyrazil.

30:16
    Olomouc hraje další přesilovku. Za nedovolené bránění je potrestán Dominik Cívka.

30:52
    Rozhodčí nyní vyloučil současně Romana Čermáka (JIH) za hákování a Aleše Jergla (OLO) za sekání. Mora tak nadále hraje v početní výhodě.

32:16

32:36
    Beták nyní zpoza brány nabil ostrými před bránu Augustinovi, který však pálil jen do jihlavského brankáře.

33:11
    Souvislý tlak přetavili Hanáci v branku. DAVID BRANČÍK dostal přihrávku od Augistina a sám mezi kruhy propálil hostujícího gólmana. Asistence: Vojtěch Augustin, Vrabel Martin.

34:18
    Jihlavský kapitán málem snížil skóre. Lupač se po nedorozumění domácích obránců ocitl sám před Motálkem, střelu však nedokázal usměrnit.

35:32
    Rašner vyslal další nebezpečnou střelu na Krejčíka, ten však hostující tým podržel.

35:46
    Třetí gól vsítil VOJTĚCH AUGUSTIN, který se nejlépe zorientoval ve shluku hráčů u levé tyčky a překonal Krejčíka. Asistence: Šimon Beták.

37:22
    Kohouti se znovu hnali do útoku, celá akce však ztroskotala před útočnou modrou čárou.

38:00
    Augustin se po chybě jihlavského obránce dostal do vyložené šance, puk však za Krejčíka neprotlačil.

38:45
    Dukla bude hrát opět v početní výhodě. Na trestnou usedne Aleš Jergl za pád pod nohy.

39:01
    Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

39:28
    Jihlava teď sevřela Hanáky v jejich pásmu, od modré pálil do brankáře Čermák.

39:53
    I přes hru v oslabení se do zakončení dostal agilní Augustin, branku však minul.

40:00

Další třetina začne přibližně v 13:29.

Prostřední část utkání přinesla další dvě branky do sítě týmu z Vysočiny. V rozpětí dvou minut se trefil Brančík a záhy si připsal branku a již třetí bod v utkání Augustin. Dukla marně hledá cestu k olomoucké svatyni, Motálek je v brance prozatím pozorný a drží svůj tým.

40:01

40:01
    Domácí budou ještě tři čtvrtě minuty hrát ve čtyřech.

40:45
    Domácí jsou kompletní. Dukla však nedokázala využít ani tuto početní výhodu a počet hráčů na hřišti je tak vyrovnaný.

41:21
    Jihlava bude mít další šanci na snížení skóre. Alex Rašner zastavil nedovoleně unikajícího Jíchu, dvě minuty za pád pod nohy.

42:21
    Přesilovky se však týmu z Vysočiny dnes příliš nedaří. Hanáci poctivě brání a nepouští jihlavské hráče do zakončení.

43:21

44:20
    Boj u mantinelu v rohu olomoucké obranné třetiny vyhrála Dukla, nahozený puk na bránu Kochta kontroluje.

44:35
    A je tu další početní výhoda. David Nesvadba si při bránění počínal příliš agresivně, sudí ho vyloučil za napadení.

45:20
    Jihlavští hokejisté se však nemohou dostat do útočného pásma, brání jim v tom nepřesná rozehrává, kterou Hanáci zachytávají.

46:35
    Nesvadba na ledě, domácí jsou v plném počtu.

46:52
    Dukla právě vstřelila branku!
    SIMON BERAN vymetl pavučinu v pravém horním rohu Kochtovy branky a snižuje skóre. Po nahrávce Vantucha střílel sám mezi kruhy a parádní střelou překonal gólmana. Asistence: Marek Vantuch, Daniel Kohout.

48:35
    Jihlava ještě dramatizuje utkání. Krátce po gólu Berana se sraženou střelou po zemi prosadil JAN ŠTĚRBA. Asistence: Roman Čermák.

49:39
    Olomouc bude hrát přesilovou hru. Na trestnou usedl Jan Mandát (JIH) za sekání.

50:13
    Mora si tvořila tlak v útočném pásmu, hosté však vyhazují puk přes celé hřiště.

50:49
    Obrovská příležitost Hanáků! Po pěkné kombinaci a přihrávce Rašnera netrefil prázdnou bránu Bauer, přesilovka domácích tak pokračuje.

51:39
    Jihlava v plném počtu.

52:19
    Severa se mezi kruhy dostával dvakrát ke střele, olomoučtí beci však žádnou hrozbu pro svého gólmana nedopustili.

53:02
    Úplně volný se ocitl v pravém kruhu s pukem Mandát , domácího brankáře však nepropálil.

54:16
    Na druhé straně vyslal nebezpečnou střelu Fibrich, Krejčík ramenem vyráží nad.

55:07
    Velký závar před domácí brankou. Dukla se snažila protlačit puk do branky, Kochta ovšem touš udržel před čárou.

55:06
    Beran (JIH) si odsedí dvě minuty za sekání, Olomouc má početní výhodu.

55:38
    Střecha se po zaváhání olomouckých obránců dostal do samostatného úniku, pokus o blafák mu však nevyšel a Dukla stále ztrácí jednu branku na soupeře.

55:40
    Počet hráčů na ledě je vyrovnaný, trest si vysloužil David Nesvadba (OLO) za hrubost.

57:06
    Hosté v plném počtu a půl minuty budou hrát přesilovou hru.

57:40

58:01
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny. Jihlava se nadechuje k velkému tlaku.

58:19
    Oddechový čas pro hosty.

58:20
    Dukla zkouší hru bez brankáře.

58:49
    Hanáci vlétli do útočného pásma soupeře, gól do prázdné brány soupeře se jim však vsítit nepodařil.

59:12
    Olomoučtí se nehrnou dopředu, pouze vyhazují puky ze svého obranného pásma.

60:00

Jihlava ve třetí třetině pořádně zatopila domácí obraně, když během dvou minut vstřelila dva góly a postarala se o zdramatizování utkání. Skóre se však už neměnilo a olomouští starší dorostenci si tak připisují další tři body do extraligové tabulky.

Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek svátečního dne. (14:03:45)

Luděk Stránský

Branky a nahrávky: 14. Beták (Augustin), 34. Brančík (Augustin, Vrabel), 36. Augustin (Beták) - 47. Beran (Vantuch, Kohout), 49. Štěrba (Čermák)

HC Olomouc: Motálek (11. - 14. Kochta) – Vrabel, Brančík, Ziegler (C), Beták, Hánl, Paksi, Jergl A., Majer, Rašner, Fibrich, Pšeja, Brandýs J., Konečný, Ostřanský, Hradil P., Bauer, Nesvadba, Augustin, Nedopil, Peštuka.
    HC Dukla Jihlava: Krejčík (Svoboda) – Čermák, Brussmann, Cívka, Severa, Lupač (C), Tobola, Mandát, Vantuch, Kuchyňa, Pazourek, Vítek, Štěrba, Staněk, Mahút, Jícha, Kohout, Beran, Březka, Střecha, Hotař.

Rozhodčí: Minář – Bryška, Novák