Olomouc – Jihlava 3:2 (kon.) | Zlín – Havířov 2:3 (kon.) | Vsetín – Vítkovice 4:7 (kon.)
Letňany – Havlíčkův Brod 2:4 (kon.) | Sparta – Chomutov 7:6 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 7:1 (kon.)
HC Kladno – PZ Kladno 6:1 (kon.) | HC Litvínov – Slavia 5:0 (kon.) | K. Vary – Plzeň 2:5 (kon.)
Pardubice – Hr. Králové 8:3 (kon.) | Motor ČB – Písek 2:5 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 2:7 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
4:7 (1:3, 1:2, 2:2)
HC Vítkovice Ridera
Středa 28.09.2011, 13:30Zimní stadion Na Lapači Poloha: Zimní stadion Na Lapači se nachází na křižovatce výpa • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Starší dorostenci Vítkovic zatím v předchozích šesti kolech ani jednou neprohráli, přičemž domácí Vsetín zatím ze stejné porce zápasů vytěžili 7 bodů za dvě výhry a jednu prohru na samostatné nájezdy. Dnešní soupeři si zároveň zahrají odvetu loňské čtvrtfinále, ve kterém Vítkovice vyhráli 2:0 na zápasy.

VHK Vsetín: Svoboda M. (Vlach) - Hajda, Žabčík, Hryciow, Vašíček, Zuzaník, Ščotka - Zvonek, Surý, Stupka, Forch, Kohout, Stodůlka, Hrňa, Helešic, Kuchařík, Grygar, Šiafutdinov, Hořanský.

HC Vítkovice Steel: Svoboda R. (Ďuriš) - Charvát, Štencel, Klok, Cabák, Černín, Pop, Bajl - Ballner, Tomi, Churý, Rimmel, Kovář, Česlík, Illéš, Blahuta, Škutchan, Gelnar, Gola, Sysala.

Rozhodčí: A. Langer - R. Adamec, M. Poruba.

00:01

0:42
    Škutchan se teď snažil Kováře poslat do střely na opačné straně brankoviště, tomu ale přihrávka nesedla.

0:48
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    TOMÁŠ CABÁK nahodil kotouč zblízka na branku, ten se odrazil od Svobody a od jednoho z domácích se odrazil zpět mezi tři tyče. Bez asistence.

2:02
    Vítkovice jdou rychle do dvoubrankového vedení, Svobodu nyní překonal PETR ČESLÍK, který si vybruslil z rohu, obešel i samotného brankáře a nikým nebráněn zavěsil. Asistence: Mikuláš Rimmel.

4:26
    Na Lapači uvidíme první přesilovku, kterou si zahrají hosté. Vyloučen byl na dvě minuty Hořanský (VSE) za podražení.

4:45
    Domácí se osvobozují. Do šance se teď dostal Žabčík, který dostal příhru na mezikruží. Svoboda ve vítkovické brance byl ale pozorný.

4:52
    Vyloučen Tomi (VIT) na 2 minuty za sekání. Síly na ledě se tak srovnají.

6:52
    Oba týmy jsou již v plném počtu. Hra se přelévá ze strany na stranu, při hře 4 na 4 ale žádná vážnější akci k vidění nebyla.

8:02
    Česlík teď zavezl kotouč do pásma, ale domácí obránci jej uklidili ke Svobodovi, bude se tak vhazovat na pravém kruhu vsetínského obranného pásma.

8:32
    Hraje se ve stejném pásmu, Vítkovičtí jsou důraznější a častěji tak mají kotouč ve svém držení. Svoboda ale zatím zasahovat nemusel.

8:59
    Vsetínský Helšic (VSE) byl vyloučen na 2 minuty za sekání.

9:45
    Blahuta zavezl po pravé straně kotouč do třetiny. Jednu z přihrávek, mířenou před branku, ale vystihl vsetínský hráč a vyhodil přes všechny čáry.

10:17
    Vsetínským se teď ve snaze o vyhození kotouče z pásma podařilo Vítkovicím několikrát namáznout kotouč, nakonec ale přeci jen kotouč opustil jejich třetinu.

10:59
    Domácí jsou v plném počtu. Oslabení sehráli dobře.

11:55
    Přesilovku teď budou hrát domácí, vyloučen byl za hákování vítkovický Ballner.

12:30
    Domácí Ščotka se už nadvakrát pokoušel namazat kotouč před branku svým dvěma spoluhráčům, kteří jsou připraveni na teč... ani jednou ale nešel kotouč ideálně.

12:52
    Vyloučen Klok (VIT) na 2 minuty za držení. Domácí tak hrají v 5 proti 3.

13:42
    Vsetínští teď roztočili vítkovické hráče po pásmu, Stodůlka našel ideálně Zuzaníka v mezikruží, ten ale kotouč nedokázal vhodně zpracovat.

13:55
    Hosté jsou ve čtyřech.

14:51
    Vsetínští jsou sice v útočném pásmu, ale hosté je k ničemu nepouštějí, jsou u každé přihrávky...

14:52

14:57
    Ne však na dlouho. Odpočinout si za hrubost odchází Černín (VIT).

16:00
    Zejména Šiafutdinov se teď v útočném pásmu snažil leč mu síly stačili, Vítkovice ale i nadále brání důsledně.

16:26
    Síly na ledě se na chvíli srovnají, po té budou hrát hosté přesilovku, za katr odchází Kohout na dvě minuty (VSE) za napadení.

16:11
    Vsetín vstřelil branku!
    MARTIN HELEŠIC byl teď postaven na správném místě. Stodůlkovu ránu od mantinelu před brankou tečoval přímo pod břevno Svobodovy svatyně. Asistence: Lukáš Stodůlka.

17:08
    Vyloučen Surý (VSE) na 2 minuty za vražení na hrazení. Teď tedy hrají 5 na 3 hosté.

17:42
    Bail to teď zkoušel ránou od modré, neuspěl.

17:47
    Hosté ale nakonec dvojnásobnou přesilovku přeci jen využívají. Po šikovné kombinaci, na jejímž konci stál MARTIN BLAHUTA, který zavěsil do prázdné klece vedou Vítkovičtí znovu rozdílem dvou branek. Asistence: Vojtěch Tomi, Jan Štencel.

18:42
    Domácí stále hrají s mankem jednoho hráče. Teď se ale osvobodili a Vítkovice musí zakládat nový útok.

19:00
    Běží poslední minuta první třetiny.

19:46
    Už se jen dohrává ...

20:00

Vstup do úvodní dvacetiminutovky vyšel lépe celku ze severu Moravy, který se dostal během dvou prvních minut do dvoubrankového vedení. Vsetín, ač se snažil, dlouho se stavem nedokázal nic udělat, což se změnilo až v minutě 17. kdy snížil na rozdíl jediné branky zásluhou Helešice. Následně ale hráli Vítkovice dvojnásobnou přesilovku a Vsetínu radost ze snížení překazili pouhých 96 vteřin poté. Uvidíme, co nám přinese třetina druhá.

20:01

20:25
    Škutchan se teď ujal puku a nikým nebráněn vyrazil na vsetínskou klec, Svoboda ale nakonec zasahovat nemusel, protože střela vítkovického hráče šla mimo tři tyče.

20:25
    Vyloučen Zuzaník (VSE) na 2 minuty za hákování.

21:46
    Vítkovice uzamkli Vsetín v obranném pásmu.

22:25
    První střelu v přesilovce poslal Černín, šla ale vysoko nad. Vsetínu se podařilo oslabení ubránit.

23:45
    Po ubráněném oslabení se do hry dostali také Vsetínští - Šifutdinov to teď z úhlu zkoušel na Svobodu. Ten chytil.

21:12
    Škutchan prošel mezi obránci a vyzkoušel pozornost vsetínského gólmana, ten kotouč vyrazil před sebe a z dorážky se prosadil DAVID SYSALA. Asistence: Adam Škutchan.

21:49
    Vyloučen Illéš na dvě minuty za hákování. Vsetín tak může Vítkovicím branku vrátit.

25:25
    Stodůlka teď stál na konci kombinace, ale k brance Svobody byl postaven až příliš z úhlu. Zkusil to, leč brankář Vítkovic kotouč zastavil na o brankovou konstrukci.

26:14
    Vyloučen Grygar (VSE) na 2 minuty za faul kolenem.

28:42
    Sysala nahrál do mezikruží připraveného VOJTĚCHA TOMIHO, který kotouč uklidil mezi tři tyče. Asistence: David Sysala.

29:16
    Na 2 minuty byl vyloučen za podražení vsetínský Helešic a osobní trest za nesportovní chování si vykoledoval ještě Kohout (VSE).

30:01
    Vítkovice zavezli kotouč do útočného pásma, ale odtud jej Vsetínští zase obratem poslali ven.

31:11
    Další dvě minuty, tentokrát na straně Vítkovic - odsedí si jej Blahuta za držení.

31:16
    Domácí jsou v plném počtu.

32:15
    A další vyloučení .... domácí budou hrát podruhé v pěti proti třem. Za sekání si odpočine Kovář na 2 minuty.

32:46
    Valachům se nedaří probojovat se do útočného pásma.

33:12
    Teď se to sice na chvíli povedlo, ale kotouč je opět ve středním pásmu.

34:18
    Hosté jsou v plném počtu.

34:54
    A na branku hned unikal Churý, který ale skulinku u bližší tyče trefit nedokázal.

35:10
    Vyloučen na dvě minuty Churý (VIT) za faul vysokou holí.

36:01
    Síli na ledě se srovnají ... Vítkovice ale teď hrají již skoro půl minuty ve výhodě.

36:27
    Hraje se 4 na 4, vyloučen Šiafutdinov (VSE) za hákování.

37:14

37:25
    Hra je rozbitá spoustou vyloučení. Po dlouhé době jsme viděli aspoň náznak šance, když Kovář vypálil z levého křídla a domácí Svoboda vykopl kotouč betonem.

38:27

39:00
    LUKÁŠ KUCHAŘÍK dostal přihrávku z vlastního pásma a nikým nebráněn projel útočným pásmem a snížil na 2:5. Asistence: Jan Forch, Zbyněk Žabčík.

39:14
    Do protiútoku se vyřítil Churý, ale jeho střela o kus minula klec.

40:00

Prostřední část byla, zejména v její druhé polovině, narušena velkým množstvím vyloučení, což hru celkem rozbilo. Oba týmy si vypracovali nějaké ty šance, úspěšnější v zakončení byli Vítkovičtí, kteří přidali další dva góly. I přes to, že Valaši v závěru třetiny snížili, pořád mají na svého soupeře tříbrankové manko.

40:01

42:33
    Vyloučen Zuzaník (VSE) na 2 minuty za sekání.

43:34
    Vítkovice se sice drží v pásmu, ale na Svobodu zatím během první minuty přesilovky poslali pouze jednu střelu, ten se při ní ale příliš nezapotil.

44:14
    Cabák to zkoušel prudkou ránou od modré, na dorážku byl připraven ještě jeden hráč v modrém dresu, k dorážce ale nedošlo.

44:33

44:58
    Nadvakrát to teď hosté zkoušeli na vsetínského Svobodu. Nejčastěji vidíme vítkovickou střelu od modré a dorážku z hranice brankoviště. To stejné bylo i teď.

45:12
    Zvonek poslal přihrávku na KAMILA ŠIAFUTDINOVA před branku a ten poslal kotouč do sítě. Asistence: Dalimil Zvonek, Ondřej Grygar.

47:06
    Další vyloučení. Tentokrát si posedí na 2 minuty Kohout (VSE) za filmovaný pád. Toto rozhodnutí vzbudilo Na Lapači vlno nevole.

48:27
    Vítkovice kombinují přes celé pásmo, Vsetínští je ale zatím ke střele nepouštějí. Kotouč nyní navíc opustil pásmo.

49:06
    Vsetín je v plném počtu. Vítkovicím se tato přesilovka příliš nevyvedla.

49:17
    Vyloučen Helešic (VSE) na 2 minuty za hákování.

49:27
    Od pravého kruhu vypálil JAN ŠTENCEL a přesně našel skulinku mezi Svobodovými betony. Bez asistence.

49:35
    Ballner (VIT) dostává 2 minuty za sekání.

50:21
    Kamil Šiafutdinov teď tečoval kotouč před brankovištěm, k jeho smůle šel ale puk mimo tři tyče.

51:37

52:59
    Vítkovice hráli v šesti, proto se hostující celek bude bránit ve čtyřech.

53:37
    Střela Grygara od levého kruhu se brankáři odrazila od výstroje, kotouč proletěl brankovištěm a uklidil se do rohu kluziště.

54:59

55:37
    Blahuta měl obrovskou šanci - jel sám na Svobodu, který mu ale hokejkou vypíchl kotouč dřív, než stihl vítkovický hráč vypálit.

55:38
    Nedáš - dostaneš. MARTIN HELEŠIC vypálil z mezikruží a trefil se přesně. Asistence: Martin Kohout.

56:02
    Vyloučen Forch (VSE) na 2 minuty za sekání.

56:41
    Další vyloučení. Tentokrát Zvonek (VSE) na 2 minuty za krosček. Vítkovice tak budou hrát 1:28 přesilovku 5 na 3.

57:53
    Kombinace přes všech 5 hráčů, střela od modré a dorážka z hranice brankoviště, tak zatím vypadá přesilovka Vítkovic.

58:00
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:42

59:14
    DAVID BALLNER vypálil z mezikruží a trefil přesně nad vyrážečku. Asistence: Jakub Illéš.

60:00

60:00
    Sudí ještě s poslední sirénou vylučuje... (15:38:28)

Kristýna Guricová

Branky a nahrávky: 17. Helešic (Stodůlka), 39. Kuchařík (Forch, Žabčík), 46. Šiafutdinov (Zvonek, Grygar), 56. Helešic (Kohout) - 1. Cabák, 3. Česlík (Rimmel), 18. Blahuta (Tomi, Štencel), 22. Sysala (Škutchan), 29. Tomi (Sysala), 50. Štencel, 60. Ballner (Illéš)

VHK ROBE Vsetín: Svoboda M. (Vlach) - Hajda, Žabčík, Hryciow, Vašíček, Zuzaník, Ščotka - Zvonek, Surý, Stupka, Forch, Kohout, Stodůlka, Hrňa, Helešic, Kuchařík, Grygar, Šiafutdinov, Hořanský.
    HC Vítkovice Ridera: Svoboda R. (Ďuriš) - Charvát, Štencel, Klok, Cabák, Černín, Pop, Bajl - Ballner, Tomi, Churý, Rimmel, Kovář, Česlík, Illéš, Blahuta, Škutchan, Gelnar, Gola, Sysala.

Rozhodčí: A. Langer - R. Adamec, M. Poruba