Olomouc – Litoměřice 2:0 (kon.) | Hr. Králové – Třebíč 3:2 (po pr.) | Benátky n/J – Ústí n/L 2:3 (kon.)
Jihlava – Šumperk 7:3 (kon.) | Beroun – Kadaň 5:3 (kon.) | Chomutov – Havlíčkův Brod 6:2 (kon.)
Most – Písek 3:4 (po pr.)
Královští lvi Hradec Králové
3:2 (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Sobota 22.10.2011, 17:001. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

HC VCES Hradec Králové: Koutský (J. Čech) - Karlíček, Čížek, Vágner, Poživil, Hendrich, Chmelíř, Čáp - Kadlec, L. Brož, Kubeš - Moskal, Koudelka, Tvrdík - Látal, Šimoníček, Jindřich - Kubica, Macháň, Berger - Valášek. Trenér: Jiří Mička.

SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec (Wolf) - Rangl, Kania, Kadela, Valenta, V. Brož, Dietz, Sláma - Dočekal, Dolníček "C", Laš - Heřman, Kaut, Burian - Kovalský, Stejskal, M. Čech - Vondráček, Vítek, Přibyl. Trenér: Kamil Pokorný.

Rozhodčí: Kubeš - Guth, Rittich.

Hezké odpoledne u první ligy! 15. kolo má na programu mimo jiné duel Hradce Králové s Třebíčí. Domácí tým je v tabulce šestý s 23 body, to hosté jsou předposlední se 13 body. Hradečtí jsou tak výrazným favoritem. Celek z Vysočiny se ale v poslední době zvedá, takže domácí nemají v žádném případě nic jistého.

V sestavě Hradce Králové zaujme kromě brankáře Vladislava Koutského také útočník Jiří Šimoníček, který doposud působil ve druholigovém Trutnově.

00:01

0:21
    Hosté se hned záhy provinili zakázaným uvolněním.

0:42
    Hradecký kapitán Martin Koudelka se z rohu prokousal až před Hrubce, ten ale jeho bekhendové zakončení chytá.

1:14
    Soupeř kontruje rychlým protiútokem, který zakončil Tomáš Kaut do Koutského betonu.

1:21
    Ladislav Jindřich (HKR) - 2 minuty za napadení.

2:10
    Dolníček tečoval ránu Lukáše Slámy. Puk však zamířil hodně mimo.

2:42
    Domácí se brání bez problémů. Michal Tvrdík vystihnul rozehrávku soupeře, ale sám se vystavil do ofsajdu.

3:21
    Třebíčská přesilovka je minulostí.

3:39
    Hrubec zachytil letící kotouč z hole Luďka Brože do své lapačky.

4:26
    Martin Vágner při rozehrávce domácích zaváhal, ale dostal druhou šanci a Hradečtí opět útočí.

5:22
    Žádné šance z toho ovšem nevyplynuly a oba týmy se přetahují o kotouč ve středním pásmu.

5:42
    Také Hradečtí si zahrají početní výhodu. David Rangl dostává dvě minuty za podražení.

6:28
    Vladislav Kubeš zavezl puk za třebíčskou branku, ale co dál, to už nevěděl. Hosté se osvobozují.

6:57
    Hrubec předvedl snadný zákrok lapačkou.

7:42
    Druhé hradecké formaci zatím schází Jakub Orsava, s nímž měly domácí přesilovky šťávu. Hosté jsou kompletní.

8:16
    Hra se ale vrátí do pásma hostů, kteří se provinili zakázaným uvolněním.

8:49
    Hrubcovi teď vypadla Kubicova střela a z úhlu dorážel Jan Berger. Z první však branku netrefil.

9:49
    Šimon Hrubec šel úplně nesmyslně do souboje za brankou, kde sice získal puk, ale ztratil při tom helmu. Rozhodčí přerušuje hru.

10:25
    Hosté jsou zatím v útoku naprosto bezzubí, i když ani domácí si žádné příležitosti nevytvářejí.

11:06
    Snaha Ladislava Jindřicha se minula účinkem a Třebíčští rozvážně rozehrávají.

11:56
    Jeden z hostujících hráčů odchází do kabin. Zásluhou vyhrnutého dresu Vám ale nepovím, kdo to je.

12:22
    Aktivní Jiří Kadlec dvakrát vystřelil na Hrubce. V prvním případě těsně minul a v tom druhém musel nadvakrát zasahovat protivníkův gólman.

12:58
    Na kotouč si po dlouhé době sáhnul také Vladislav Koutský. Bylo to však jen za bránou.

13:48
    Třebíči se nabízela dobrá příležitost přečíslení, tu ale zhatil roztažený Martin Vágner.

14:49
    Jinak sledujeme velmi nezáživný hokej.

15:33
    Domácí tým měl štěstí, že ho rozhodčí nepotrestal za hru v šesti.

16:57
    A teď znovu. Luděk Brož zcela evidentně zasáhnul vysokou holí do obličeje jednoho z protihráčů.

17:45
    Průnik Ladislava Jindřicha po levém křídle zakončený ostrou ranou do Hrubcova náručí je teď zdaleka nejzajímavějším okamžikem posledních minut.

18:27
    Tak co. Uvidíme v prvním dějství něco?

18:41
    Viděli jsme. Martin Dočekal už se radoval z gólu, ale rozhodčí písknul ještě než se kotouč ocitl v bráně. Na vině byla vysoká hůl jednoho z hostů. Ti teď ani neprotestují.

19:29
    O kotouč se bojuje v rohu hradeckého pásma.

20:00

V první periodě jsme na hradeckém ledě neviděli vůbec nic. Druhá třetina začne zhruba v 17:47.

20:01

20:52
    Zápas zatím pokračuje v nastoleném duchu. I když teď se Koutský musel podívat po střele, jež následovala po hradeckém zaváhání.

21:36
    V hradecké třetině zůstala ležet trojice hráčů. Všichni jsou ale v pořádku a odjíždějí po svých.

22:25
    Domácí nahodili puk od červené čáry na Hrubce, který ho musel podržet před dotírajícími hráči.

22:43
    Trma-vrma u mantinelu třebíčského pásma znamená další přerušení.

23:02
    Jan Berger (HKR) si vysloužil dvě minuty za faul loktem. Hosté mají šanci něco udělat s nudným průběhem utkání.

23:36
    Ofsajd Třebíče. Těsně, ale přece.

24:08
    Až teď zakádají hosté útočné snahy. Pokud se tomu tak dá říkat.

24:33
    Teď se celek z Vysočiny dokonce dopustil zakázaného uvolnění.

25:08
    Jiří Hendrich za svou brankou zadržel kotouč a jeho tým už hraje v plném počtu.

25:31
    Hradecký brankář Vladislav Koutský jistil další situaci za svou brankou lapačkou.

26:07
    Jiří Kadlec našel napříč pásmem hokejku Luďka Brože, jehož pokus byl ztečován mimo.

26:47
    Dlouhá přihrávka Ondřeje Poživila přeskočila Koudelkovi hokejku, Hrubec ale i tak musel zasáhnout.

27:05
    Vhazování po levici Koutského. Kotouč se od hradecké hokejky odrazil do ochranné sítě.

27:58
    Dvě drobné příležitosti Třebíče z úhlu končí u hradeckého brankáře.

28:16
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tak konečně jsme se dočkali něčeho zajímavého. Hradecká první lajna zakombinovala a povedená střela JIŘÍHO KADLECE (9+2) skončila přesně v růžku Hrubcovy klece. Hradec se ujímá vedení 1:0. Asistence: Luděk Brož (3+10).

29:51
    Tvrdíkova dělovka pořádně protáhla mladého třebíčského brankáře.

30:48
    Hradec se dostává do tlaku a Šimon Hrubec si připisuje další zákrok po Hendrichově ráně od levého hrazení.

31:17
    Zdeněk Kubica vyřešil ofenzívu čtvrté formace nejlépe, jak mohl. Zpoza obránce zajistil další čárečku v kolonce zásahů hostujícího brankáře.

31:55
    Teď zasahuje Hrubec proti střele nejlepšího hráče domácích a autora první branky, Jiřího Kadlece.

32:59
    Domácímu celku jednoznačně patří led. Čekáme na další šance.

33:18
    Jednu takovou měl teď Martin Vágner, který ale ztroskotal na dalším Hrubcově zásahu. Poté kotouč doslova létal před třebíčským brankovištěm a Michalu Tvrdíkovi se nepodařilo zpracovat si ho na hůl.

34:15
    Hradečtí fatálně chybovali při střídání a Tomáš Kaut se hnal úplně sám na Koutského. Ten ale skvěle vykopnul pravý beton a zamezil vyrovnání!

35:02
    Teď překvapil hradeckého gólmana odraz od mantinelu, po němž skončil kotouč před jeho bránou. Naštěstí pro Hradec tam žádný ze soupeřů nestál.

35:22
    A hraje se zase na druhé straně, v akci byla rána Ondřeje Poživila.

35:44
    Ondřej Látal (HKR) putuje na trestnou lavici za držení protihráče.

36:02
    Dolníčkův pokus do protipohybu stačil Koutský vyrazit.

36:55
    Patrik Moskal ušetřil řadu cenných vteřinek.

37:38
    Poměr hráčů na ledě se na chvilku srovná. Tomáš Kaut (TRE) si odpočine na dvě minuty za hákování.

37:44
    A teď startuje přesilovka domácích.

38:31
    Václav Čížek nezpracoval prudký pas napříč pásmem.

38:58
    První útok domácích svírá svého soupeře.

39:09
    Domácí přidávají v přesilovce důležitou branku do šatny. Od modré vypálil Václav Čížek a jeho tvrdou ránu tečoval VLADISLAV KUBEŠ (4+1) mimo dosah Šimona Hrubce - 2:0. Asistence: Václav Čížek (1+2), Patrik Moskal (8+11).

39:50
    A ještě jedna příležitost pro domácí hokejisty. Tentokrát se v ní ocitl obránce Martin Vágner.

40:00

Ve druhé třetině přetavili hradečtí hokejisté svou převahu ve dva góly v síti Třebíče, i když je pravdou, že do několika šancí se dostali taky hosté. Počkejme si na třetí periodu, která začne zhruba v 18:40.

40:01

40:46
    Luděk Brož poslal puk bekhendem z obranného pásma mimo kluziště a to znamená jediné - přesilovku pro Třebíč.

41:09
    Tak to je neuvěřitelné. Ten samý prohřešek následuje hned vzápětí a znovu je to na hradecké straně, konkrétně se provinil Patrik Moskal. Dlouhá přesilovka 5 na 3 pro hosty!

41:49
    Vladislav Koutský se stačil přesunout a lapačkou vychytal Davida Dolníčka!

42:11
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Hosté v dvojnásobné početní výhodě zadělávají na drama. Od modré propálil Koutského DAVID RANGL (4+2) a stav je 2:1. Asistence: Lukáš Sláma (1+2), David Dolníček (4+7).

43:09
    Klasické oslabení už domácí přestáli bez úhony.

44:28
    Domácí se ale zase osmělují k útoku a Hrubec musí zasahovat lapačkou.

45:25
    Jako mávnutím kouzelného proutku máme vyrovnáno. Zdeněk Čáp propadl na hranici útočného pásma a hosté ujížděli ve dvou proti jedinému obránci. Ten už nic nezmohl, neboť DAVID DOLNÍČEK (5+7) mířil přesně - 2:2. Asistence: Marek Laš (3+5), Radim Heřman (2+3).

47:18
    Hradecký útlum přerušuje výpad Michala Tvrdíka, který dnes nastupuje ve druhém hradeckém útoku po boku Koudelky s Moskalem.

47:31
    A znovu je tu fatální hradecké selhání. Lukáš Chmelíř poslal kotouč mezi diváky, čímž nabízí hostům další přesilovku.

47:45
    Ale poměr hráčů na ledě se vyrovná. Martin Čech (TRE) putuje za katr za hákování.

48:40
    Davidu Vítkovi sjel kotouč z hokejky, jinak už byl před Koutským v nebezpečné pozici.

49:08
    Martin Koudelka nabídnul puk do gólovky Michalu Tvrdíkovi. Ten ale zblízka trefil pouze výstroj Šimona Hrubce!

49:45
    Oba týmy hrají v plném počtu.

50:14
    A Třebíč už mohla vést, kdyby ovšem trefil kotouč před odkrytou bránou Martin Čech.

51:12
    Hra se na chvíli uklidnila. Dopředu se ale musí hnát Hradec, který ztratil dvoubrankové vedení, když už se možná viděl jako vítěz.

52:21
    Zakázané uvolnění domácích vrací hru před Koutského.

53:30
    Luděk Brož poslal nahrávku na Václava Čížka, který se pokoušel prosmýknout mezi dvěma obránci. Neměl šanci.

53:48
    Domácí tým jde na přesilovku. Vyloučeným je Marek Laš za sekání.

54:53
    V třebíčském pásmu teď byl k vidění mlýn jako na vrcholícím Mistrovství světa v ragby na Novém Zélandu. Zdržování rozhodně svědčí hostům.

55:27
    Milan Přibyl ještě o čemsi diskutuje s hlavním rozhodčím. Bohužel neumím odezírat ze rtů, ale rozhodně nejde o žádnou vášnivou debatu.

55:59
    Jiří Kadlec promáchnul prudký Karlíčkův pas a o chvíli později pálil sám druhý jmenovaný vedle. Hosté jsou kompletní.

56:44
    Tak co. Uvidíme prodloužení?

57:26
    Zakázané uvolnění Třebíče znamená vhazování po pravici dvacetiletého Šimona Hrubce, který dnes bude podle kuloárních informací vyhlášen nejlepším hráčem hostí.

58:09
    A ještě jeden icing týmu z Vysočiny.

58:50
    Většina soubojů se odehrává ve středním pásmu a ani jeden z týmů příliš nevystrkuje růžky.

59:35
    Na ledě se nic neděje, Třebíč nenápadně zdržuje hru.

60:00

Hosté zvládli ve třetím dějství vyrovnat, a tak po krátké pauzičce uvidíme pětiminutové prodloužení.

A jdeme na to! Oba týmy pochopitelně se čtyřmi bruslaři na ledě.

60:01

60:34
    Lehce tečované nahození Luďka Brože končí na tyčce třebíčské brány!

61:00
    Pokračující nápor elitní formace domácích hasí Hrubcův zákrok.

61:37
    Martin Vágner mohl ukončit toto utkání po skvělé pobídce kapitána Koudelky. Hrubec chytá.

62:15
    Třebíč na mě působí, jako že vůbec nechce druhý bod.

62:21
    A také je od něj teď dál. Marek Laš totiž zasáhl vysokou holí do obličeje Michala Tvrdíka a domácí mají výhodnou přesilovku 4 na 3!

62:38
    Václav Čížek posílá v individuálním průniku puk mimo.

63:04
    Po ráně Milana Karlíčka zasahuje Hrubec lapačkou.

63:45
    Fantastickou akci domácí čtveřice chytá ještě víc fantasticky Hrubec!

64:19
    Na další nádhernou akci na jeden dotek už Hrubec nestačil. Kombinace po ose Tvrdík - Vágner - PATRIK MOSKAL (9+11) skončila v prázdné brance. Domácí tak po zásluze berou druhý bod za vítězství 3:2 v prodloužení. Asistence: Martin Vágner (2+2), Michal Tvrdík (6+5).

65:00

Hradečtí tak sehráli své druhé prodloužení v letošním ročníku a i tentokrát byli úspěšní. Třebíč ale odjíždí domů s velmi cenným bodem. To je ode mě pro dnešek vše, příjemný zbytek večera. (19:29:35)

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 29. Kadlec (Brož), 40. Kubeš (Čížek, Moskal), 65. Moskal (Vágner, Tvrdík) - 43. Rangl (Sláma, Dolníček), 46. Dolníček (Laš, Heřman)

Královští lvi Hradec Králové: Koutský (J. Čech) - Karlíček, Čížek, Vágner, Poživil, Hendrich, Chmelíř, Čáp - Kadlec, L. Brož, Kubeš - Moskal, Koudelka, Tvrdík - Látal, Šimoníček, Jindřich - Kubica, Macháň, Berger - Valášek. Trenér: Jiří Mička.