Benátky n/J – Olomouc 1:3 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 2:1 (kon.) | Šumperk – Ústí n/L 3:7 (kon.)
Havlíčkův Brod – Hr. Králové 3:2 (kon.) | Chomutov – Most 4:1 (kon.) | Písek – Beroun 3:1 (kon.)
Třebíč – Jihlava 2:1 (po s.n.)
po s.n.
SK Horácká Slavia Třebíč
2:1 (0:1, 1:0, 0:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 29.10.2011, 17:30 • Zimní stadion Města Třebíče - MANN+HUMMEL ARÉNA • 1. liga (ČR)

Konec zápasu. (20:12:53)

65:00
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!

Dovednostní soutěž jasně ovládli domácí. Rozhodující branku zaznamenal ONDŘEJ HAVLÍČEK.

Kaut - zavěsil blafákem přes ruku. Třebíč vyhrává!

Hodek - Hrubec jeho blafák přes ruku vykopnul.

Havel - střílel mezi betony, ale nedal.

Čachotský - bekendový blafák nezamířil mezi tyče.

Havlíček - bekendový blafák zavěsil pod víko!

Samostatné nájezdy začínají.

Ani nastavení neurčilo vítěze zápasu. Po úpravě ledu se podíváme na nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:31
    Kadela nahrál puk do útočného pásma, kde ho dosprintoval Havlíček a vracel Kadelovi. Novotný kryje! Největší šance prodloužení.

63:38
    V souboji dvou vysokých mužů vystřelil Domin přes nohy Dietze do ochranné sítě.

62:55
    Jihlava nezvládla rozehrávku v útočném pásmu. Kaut se jal kontrovat a trefil náruč Novotného.

61:51
    Jeslínek najel do útočného pásma a vystřelil. Hrubcova lapačka v pohotovosti.

61:17
    Brožovu propagační střelu Novotný bez problémů kryje.

60:01

60:33
    Rangl vypálil od modré čáry. Novotný měl hodně starostí s neposedným pukem.

60 minut nerozhodlo. V Třebíči uvidíme prodloužení. Jihlavští budou vůbec poprvé hrát nastavený čas v letošní sezóně.

60:00

59:35
    Icing Dukly.

59:05
    Domácí v plném počtu. Kaláb ještě vypálil od modré těsně vedle pravé tyče třebíčské branky.

58:35
    Kaut vyhazuje.

58:13
    Hrubec si sáhnul pro puk letící z hole Ficence.

56:16
    Laš vystřelil plachtící střelu od modré, Dolníček se snažil tečovat. Novotný puk vyrazil a hosté vyhodili na icing.

55:41
    Dočekal vypálil po buly. Novotného trefil puk do klína.

55:26
    Taktické šachy trenérů pokračují. Hra je více opatrnější s blížícím se koncem třetí třetiny.

54:40
    Přetahovanou u mantinelu vyhrál Laš, přihrál před branku. Tam měla bystrý dozor obrana Dukly.

53:49
    Dočekalův rozjezd z obranného pásma byl zastaven postavením mimo hru.

52:41
    Hodek s Čachotským jeli na osamoceného Slámu, ale nedostali se vůbec do zakončení!

51:40
    Maliník se vytáčel, až se dostal mezi kruhy a bekhendovým pokusem prověřil Hrubcovu pozornost.

51:13
    Hlavní rozhodčí odpískal přihrávku rukou. Provinil se domácí tým.

50:49

49:50

Utkání Třebíč - Jihlava sleduje nejvyšší letošní prvoligová návštěva - 4186 diváků!

48:33
    Laš najel do pásma, vypálil přes beka a zacinkal na břevno Novotného brány!

48:07
    Dolníček přihrál Havlovi k brankové čáře, který se odsud nerozpakoval vypálit. Novotný měl plné ruce práce.

47:50
    Hubáček (JIH) - 2 minuty podražení.

47:31
    Burian přihrál před branku Havlíčkovi, který netrefil zcela odkrytou branku! Domácí tribunami to jen zahučelo.

46:52
    Havel zakončoval Burianovu akci. Novotný ve střehu.

45:57
    Puk byl zalehnut za brankou Novotného. Vhazuje se ve středním pásmu.

44:31

44:24

44:09
    Dobrovolného ránu schoval Hrubec do lapačky.

43:57
    4/4

43:06
    Rangl minul branku, Novotný byl před brankou, ležící Dolníček se snažil bleskově zakončit, jenže hostující gólman se velice rychle přesunul a puk zachytil.

42:31
    Havel (TRE) - 2 minuty nedovolené bránění.

42:24
    Oddechový čas pro domácí.

42:24
    Ficenc (JIH) - 2 minuty zdržování hry. Tento trest je výjimečný v tom, že jihlavský kapitán odpálil puk z vlastního obranného pásma a trefil ochrannou síť nad Hrubcovou brankou na druhé straně hřiště.

41:57
    Grundmanis (JIH) - 2 minuty zdržování hry.

41:38
    Záverečná třetina bude hodně opatrná. Je vidět, že hrát se bude z obrany s čekáním na chybu.

40:23
    Havel hledal před brankou Dolníčka. Přihrávku srazil Novotný svou holí.

40:10
    Třebíčští začali třetí třetinu icingem.

40:01

Dvě třetiny jsou odehrány. Třebíčští byli ve druhé dvacetiminutovce mírně aktivnější a dosáhli vyrovnávající branky. Závěrečná perioda začne zhruba v 19:17.

37:04
    Ze skrumáže se odrazil puk k Zemanovi, který pohotově vypálil. Puk se odrazil mimo třebíčskou branku.

36:43

35:50
    Burian se dostal do tutovky v oslabení, ale trefil plastron Novotného!

35:13
    Třebíč vyhazuje.

34:59
    Jeslínek clonil před brankou. Hrubec puk vyrazil.

34:43
    Čech (TRE) - 2 minuty hákování.

33:57
    Hodek dostal přihrávku zpoza branky mezi kruhy a vypálil z voleje. Jihlaváci za brankou měli už ruce nad hlavou, ale Šimon Hrubec máchnul lapačkou a puk zachytil. Fantastický zákrok domácího brankáře!!!

33:26
    Hosté v plném počtu. Kadela pálil těsně vedle.

32:31
    Kaniovu dělovku z první vyráží Novotný betonem do rohu.

31:58
    Havel pálil z voleje z příhry Laše. Puk srazil Kaláb.

31:26
    Domin (JIH) - 2 minuty nedovolené bránění.

31:16
    Čech objížděl branku, naznačil přihrávku, a pak ji poslal kolem bruhé tyčky. Obrana Dukly měla plno starostí.

30:19

30:00
    Havlíček vypálil, ale trefil Kauta.

29:00
    Havel prosvištěl po pravém křídle, zpětně přihrával před branku, jenže do dráhy puku strčil hůl Ficenc a odrazil jej do středního pásma.

28:19
    Dobrovolný (JIH) - 2 minuty hákování.

27:03

Třebíčští se dostali do útočného pásma, Laš sebral puk a tlačil se před bránu. Byl podražený, ale stále se dral před branku. Volný kotouč před brankou našel DAVID DOLNÍČEK a dorazil jej do sítě. Asistence: Marek Laš, Lukáš Havel.

26:20
    Hodek posílal Hrubcovi navštívenku nejlepšího střelce první ligy, ale neměl patřičně seřízená mířidla. Třebíč pak zahrála icing.

25:17
    Třebíč je aktivnější. Dukla se soustředí na pozornou obranu.

24:03
    Havlíček tečoval ránu od modré čáry těsně vedle!

23:45
    Dukla se vymanila ze svého pásma a pálil Čachotský zleva. Pak se dostal ke střele příklepem od modré čáry Kaláb. Hrubec si povyjel a ránu ukryl do klína.

22:41
    Dietz vypálil od modré čáry. Novotný vyrazil. Dukla pak vyhodila na icing.

21:10
    Třebíčští vlétli do útoku a Novotný měl co dělat s výpadem Dočekala.

20:52
    Burian dohrál Kalába. Hosté zakládají útok.

20:20
    Kania vjel do postavení mimo hru.

20:01

První třetina je minulostí. Začátek zápasu byl velice svižný. Po přesilovce Dukly tempo hry upadlo. Domácí se na konci první dvacetiminutovky dostali do herního útlumu, který Jihlava potrestala. Druhá část hry začne přibližně v 18:26.

20:00

19:52
    Rozhodčí předčasně přerušil hru, když domácí hráči dotírali na jihlavskou branku. Novotný neměl touš pod kontrolou.

19:48

19:35
    Dočekalova formace se snažila rychle odpovědět. Kaut se tlačil před Novotného, ale ten udržel puk pod lapačkou.

18:52
    Dukla právě vstřelila branku!

Chyba v rozehrávce Třebíče. Dukla si rychle přihrála a z druhé vlny zavěsil PETR DOMIN střelou příklepem. Asistence: Tomáš Čachotský, Tomáš Kaláb.

18:00
    Kania nádhernou přihrávkou do jízdy našel Dolníčka, jehož ránu vykopnul Novotný pravým betonem.

17:05
    Burian dostal přihrávku do jízdu a vypálil přes beka. Novotný musel krotit puk dvakrát.

16:37
    Třebíčští zmatkovali v rozehráce. Šimon Hrubec raději přerušil hru.

16:05
    Hráči nejsou schopni přejít útočnou modrou čáru - ofsajd hostů.

15:42
    Další přestupek proti hokejovým zákonům - ofsajd Třebíče.

15:30
    Icing Jihlavy.

15:03
    Třebíčští se pokusili zakombinovat v útočném pásmu. Hostující beci neměli pro jejich snahu pochopení.

14:28
    Pro změnu ofsajd Třebíče.

13:01
    Jeslínek vypálil prudkým švihem křížnou střelu z levého křídla a trefil tyč!

10:16
    Malenovu tečovanou střelu od modré čáru má Hrubec v lapačce.

9:30
    Havel sebral Duklákům puk a Kadela vyhodil.

9:01
    Malena dostal přihrávku před branku, ale netrefil brankový prostor!

8:38
    Burian (TRE) - 2 minuty držení protihráče.

7:55
    Ficenc se dostal ke kotouči u mantinelu a ihned pálil na třebíčskou branku. Hrubec byl pozorný.

7:41
    Icing Třebíče.

6:49
    Havel zavezl puk do útočného pásma, přes Laše se dostal puk, až k Dolníčkovi, jenž donutil Novotného zasahovat.

6:20
    Jeslínkův pokus vyrazil Hrubec do rohu.

6:02
    Jaroš střílel od modré čáry. Jeho rána byla přízvednutá ve svíci, pro kterou si bez problému sáhnul Hrubec lapačkou.

5:36
    Burian naznačil střelu, jel dál, ale jeho následný pokus neprošel.

4:41
    Havel projel celým hřištěm a ohrozil Novotného.

4:07
    Jihlava má velké problémy s rozehrávkou. Další icing v podání hostů.

3:17
    Havlíček rozjel Buriana po levém křídle. Burian vypálil švihem do masky Novotného. Hra je přerušena.

2:55

2:29
    Havel podržel puk u mantinelu, přistrčil ho Ranglovi na modrou čáru, jehož lehký pokus chytá Novotný do lapačky.

1:52
    Zeman se pokusil vystřelit přes Dietze. Trefil jeho nohy a šourající se touš ukryl Hrubec pod lapačku.

1:01
    Pokus Heřmana byl těsně před Novotným sražen obranou Dukly mimo nebezpečí.

0:34
    První technický přestupek - icing Třebíče.

0:10
    Laš centroval na Havla před bránu, ale ten kotouč jen o kousek netrefil!

00:01

SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec - Rangl, Kania, Kadela, Sláma, Brož, Dietz - Laš, Dolníček, Havel - Burian, Havlíček, Heřman - Čech, Dočekal, Kaut - Přibyl, Stejskal, Vondráček - Kovalský

HC Dukla Jihlava: Novotný - Ficenc, Kaláb, Kolafa, Malena, Dobrovolný, Grundmanis, Jaroš - Čachotský, Domin, Hodek - Vysloužil, Hubáček, Jeslínek - Bezděk, Maliník, Zeman - Padělek, Pometlo, Mikšovský

Rozhodčí: Zubzanda - Svoboda, Zavřel.

Na led přícházejí hostující hokejisté a za nimi i domácí válečníci. Za okamžik vypukne hokejová bitva mezi Třebíčí a Jihlavou.

Za pískotu táborů obou fanoušků nastoupili na led rozhodčí.

15 minut před úvodním vhazováním je třebíčská aréna velice slušně zaplněná. V prvním letošním vzájemném měření sil v letošní sezoně prohrála Horácká Slavia v Jihlavě na Horáckém zimním stadionu 5:6. O motivaci mají domácí hokejisté postaráno.

Příjemný dobrý podvečer z Třebíče. První hokejová liga pokračuje 18. kolem, ve kterém se odehraje jeden z nejsledovanějších zápasů druhé nejvyšší české soutěže - derby Třebíč - Jihlava.

Vítáme vás u on-line přenosu, kterým bude provázet Lukáš Rousek. Utkání začíná v 17:30.

Lukáš Rousek

Branky a nahrávky: 28. Dolníček (Laš, Havel), 65. Havlíček - 19. Domin (Čachotský, Kaláb)

Rozhodčí: Zubzanda - Svoboda, Zavřel