Benátky n/J – Olomouc 1:3 (kon.) | Litoměřice – Kadaň 2:1 (kon.) | Šumperk – Ústí n/L 3:7 (kon.)
Havlíčkův Brod – Hr. Králové 3:2 (kon.) | Chomutov – Most 4:1 (kon.) | Písek – Beroun 3:1 (kon.)
Třebíč – Jihlava 2:1 (po s.n.)
po s.n.
SK Horácká Slavia Třebíč
2:1 (0:1, 1:0, 0:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 29.10.2011, 17:30 • Zimní stadion Města Třebíče - MANN+HUMMEL ARÉNA • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu, kterým bude provázet Lukáš Rousek. Utkání začíná v 17:30.

Příjemný dobrý podvečer z Třebíče. První hokejová liga pokračuje 18. kolem, ve kterém se odehraje jeden z nejsledovanějších zápasů druhé nejvyšší české soutěže - derby Třebíč - Jihlava.

15 minut před úvodním vhazováním je třebíčská aréna velice slušně zaplněná. V prvním letošním vzájemném měření sil v letošní sezoně prohrála Horácká Slavia v Jihlavě na Horáckém zimním stadionu 5:6. O motivaci mají domácí hokejisté postaráno.

Za pískotu táborů obou fanoušků nastoupili na led rozhodčí.

Na led přícházejí hostující hokejisté a za nimi i domácí válečníci. Za okamžik vypukne hokejová bitva mezi Třebíčí a Jihlavou.

SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec - Rangl, Kania, Kadela, Sláma, Brož, Dietz - Laš, Dolníček, Havel - Burian, Havlíček, Heřman - Čech, Dočekal, Kaut - Přibyl, Stejskal, Vondráček - Kovalský

HC Dukla Jihlava: Novotný - Ficenc, Kaláb, Kolafa, Malena, Dobrovolný, Grundmanis, Jaroš - Čachotský, Domin, Hodek - Vysloužil, Hubáček, Jeslínek - Bezděk, Maliník, Zeman - Padělek, Pometlo, Mikšovský

Rozhodčí: Zubzanda - Svoboda, Zavřel.

00:01

0:10
    Laš centroval na Havla před bránu, ale ten kotouč jen o kousek netrefil!

0:34
    První technický přestupek - icing Třebíče.

1:01
    Pokus Heřmana byl těsně před Novotným sražen obranou Dukly mimo nebezpečí.

1:52
    Zeman se pokusil vystřelit přes Dietze. Trefil jeho nohy a šourající se touš ukryl Hrubec pod lapačku.

2:29
    Havel podržel puk u mantinelu, přistrčil ho Ranglovi na modrou čáru, jehož lehký pokus chytá Novotný do lapačky.

2:55
    Icing Dukly.

3:17
    Havlíček rozjel Buriana po levém křídle. Burian vypálil švihem do masky Novotného. Hra je přerušena.

4:07
    Jihlava má velké problémy s rozehrávkou. Další icing v podání hostů.

4:41
    Havel projel celým hřištěm a ohrozil Novotného.

5:36
    Burian naznačil střelu, jel dál, ale jeho následný pokus neprošel.

6:02
    Jaroš střílel od modré čáry. Jeho rána byla přízvednutá ve svíci, pro kterou si bez problému sáhnul Hrubec lapačkou.

6:20
    Jeslínkův pokus vyrazil Hrubec do rohu.

6:49
    Havel zavezl puk do útočného pásma, přes Laše se dostal puk, až k Dolníčkovi, jenž donutil Novotného zasahovat.

7:41
    Icing Třebíče.

7:55
    Ficenc se dostal ke kotouči u mantinelu a ihned pálil na třebíčskou branku. Hrubec byl pozorný.

8:38
    Burian (TRE) - 2 minuty držení protihráče.

9:01
    Malena dostal přihrávku před branku, ale netrefil brankový prostor!

9:30
    Havel sebral Duklákům puk a Kadela vyhodil.

10:16
    Malenovu tečovanou střelu od modré čáru má Hrubec v lapačce.

13:01
    Jeslínek vypálil prudkým švihem křížnou střelu z levého křídla a trefil tyč!

14:28
    Pro změnu ofsajd Třebíče.

15:03
    Třebíčští se pokusili zakombinovat v útočném pásmu. Hostující beci neměli pro jejich snahu pochopení.

15:30
    Icing Jihlavy.

15:42
    Další přestupek proti hokejovým zákonům - ofsajd Třebíče.

16:05
    Hráči nejsou schopni přejít útočnou modrou čáru - ofsajd hostů.

16:37
    Třebíčští zmatkovali v rozehráce. Šimon Hrubec raději přerušil hru.

17:05
    Burian dostal přihrávku do jízdu a vypálil přes beka. Novotný musel krotit puk dvakrát.

18:00
    Kania nádhernou přihrávkou do jízdy našel Dolníčka, jehož ránu vykopnul Novotný pravým betonem.

18:52
    Dukla právě vstřelila branku!

Chyba v rozehrávce Třebíče. Dukla si rychle přihrála a z druhé vlny zavěsil PETR DOMIN střelou příklepem. Asistence: Tomáš Čachotský, Tomáš Kaláb.

19:35
    Dočekalova formace se snažila rychle odpovědět. Kaut se tlačil před Novotného, ale ten udržel puk pod lapačkou.

19:48

19:52
    Rozhodčí předčasně přerušil hru, když domácí hráči dotírali na jihlavskou branku. Novotný neměl touš pod kontrolou.

20:00

První třetina je minulostí. Začátek zápasu byl velice svižný. Po přesilovce Dukly tempo hry upadlo. Domácí se na konci první dvacetiminutovky dostali do herního útlumu, který Jihlava potrestala. Druhá část hry začne přibližně v 18:26.

20:01

20:20
    Kania vjel do postavení mimo hru.

20:52
    Burian dohrál Kalába. Hosté zakládají útok.

21:10
    Třebíčští vlétli do útoku a Novotný měl co dělat s výpadem Dočekala.

22:41
    Dietz vypálil od modré čáry. Novotný vyrazil. Dukla pak vyhodila na icing.

23:45
    Dukla se vymanila ze svého pásma a pálil Čachotský zleva. Pak se dostal ke střele příklepem od modré čáry Kaláb. Hrubec si povyjel a ránu ukryl do klína.

24:03
    Havlíček tečoval ránu od modré čáry těsně vedle!

25:17
    Třebíč je aktivnější. Dukla se soustředí na pozornou obranu.

26:20
    Hodek posílal Hrubcovi navštívenku nejlepšího střelce první ligy, ale neměl patřičně seřízená mířidla. Třebíč pak zahrála icing.

27:03
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!

Třebíčští se dostali do útočného pásma, Laš sebral puk a tlačil se před bránu. Byl podražený, ale stále se dral před branku. Volný kotouč před brankou našel DAVID DOLNÍČEK a dorazil jej do sítě. Asistence: Marek Laš, Lukáš Havel.

28:19
    Dobrovolný (JIH) - 2 minuty hákování.

29:00
    Havel prosvištěl po pravém křídle, zpětně přihrával před branku, jenže do dráhy puku strčil hůl Ficenc a odrazil jej do středního pásma.

30:00
    Havlíček vypálil, ale trefil Kauta.

30:19

31:16
    Čech objížděl branku, naznačil přihrávku, a pak ji poslal kolem bruhé tyčky. Obrana Dukly měla plno starostí.

31:26
    Domin (JIH) - 2 minuty nedovolené bránění.

31:58
    Havel pálil z voleje z příhry Laše. Puk srazil Kaláb.

32:31
    Kaniovu dělovku z první vyráží Novotný betonem do rohu.

33:26
    Hosté v plném počtu. Kadela pálil těsně vedle.

33:57
    Hodek dostal přihrávku zpoza branky mezi kruhy a vypálil z voleje. Jihlaváci za brankou měli už ruce nad hlavou, ale Šimon Hrubec máchnul lapačkou a puk zachytil. Fantastický zákrok domácího brankáře!!!

34:43
    Čech (TRE) - 2 minuty hákování.

34:59
    Jeslínek clonil před brankou. Hrubec puk vyrazil.

35:13
    Třebíč vyhazuje.

35:50
    Burian se dostal do tutovky v oslabení, ale trefil plastron Novotného!

36:43

37:04
    Ze skrumáže se odrazil puk k Zemanovi, který pohotově vypálil. Puk se odrazil mimo třebíčskou branku.

37:20
    Jeslínek (JIH) - 2 minuty vysoká hůl.

38:14
    Jihlavští šetří čas.

39:20

40:00

Dvě třetiny jsou odehrány. Třebíčští byli ve druhé dvacetiminutovce mírně aktivnější a dosáhli vyrovnávající branky. Závěrečná perioda začne zhruba v 19:17.

40:01

40:10
    Třebíčští začali třetí třetinu icingem.

40:23
    Havel hledal před brankou Dolníčka. Přihrávku srazil Novotný svou holí.

41:38
    Záverečná třetina bude hodně opatrná. Je vidět, že hrát se bude z obrany s čekáním na chybu.

41:57
    Grundmanis (JIH) - 2 minuty zdržování hry.

42:24
    Ficenc (JIH) - 2 minuty zdržování hry. Tento trest je výjimečný v tom, že jihlavský kapitán odpálil puk z vlastního obranného pásma a trefil ochrannou síť nad Hrubcovou brankou na druhé straně hřiště.

42:24
    Oddechový čas pro domácí.

42:31
    Havel (TRE) - 2 minuty nedovolené bránění.

43:06
    Rangl minul branku, Novotný byl před brankou, ležící Dolníček se snažil bleskově zakončit, jenže hostující gólman se velice rychle přesunul a puk zachytil.

43:57
    4/4

44:09
    Dobrovolného ránu schoval Hrubec do lapačky.

44:24

44:31

45:57
    Puk byl zalehnut za brankou Novotného. Vhazuje se ve středním pásmu.

46:52
    Havel zakončoval Burianovu akci. Novotný ve střehu.

47:31
    Burian přihrál před branku Havlíčkovi, který netrefil zcela odkrytou branku! Domácí tribunami to jen zahučelo.

47:50
    Hubáček (JIH) - 2 minuty podražení.

48:07
    Dolníček přihrál Havlovi k brankové čáře, který se odsud nerozpakoval vypálit. Novotný měl plné ruce práce.

48:33
    Laš najel do pásma, vypálil přes beka a zacinkal na břevno Novotného brány!

Utkání Třebíč - Jihlava sleduje nejvyšší letošní prvoligová návštěva - 4186 diváků!

49:50

50:49

51:13
    Hlavní rozhodčí odpískal přihrávku rukou. Provinil se domácí tým.

51:40
    Maliník se vytáčel, až se dostal mezi kruhy a bekhendovým pokusem prověřil Hrubcovu pozornost.

52:41
    Hodek s Čachotským jeli na osamoceného Slámu, ale nedostali se vůbec do zakončení!

53:49
    Dočekalův rozjezd z obranného pásma byl zastaven postavením mimo hru.

54:40
    Přetahovanou u mantinelu vyhrál Laš, přihrál před branku. Tam měla bystrý dozor obrana Dukly.

55:26
    Taktické šachy trenérů pokračují. Hra je více opatrnější s blížícím se koncem třetí třetiny.

55:41
    Dočekal vypálil po buly. Novotného trefil puk do klína.

56:16
    Laš vystřelil plachtící střelu od modré, Dolníček se snažil tečovat. Novotný puk vyrazil a hosté vyhodili na icing.

58:13
    Hrubec si sáhnul pro puk letící z hole Ficence.

58:35
    Kaut vyhazuje.

59:05
    Domácí v plném počtu. Kaláb ještě vypálil od modré těsně vedle pravé tyče třebíčské branky.

59:35

60:00

60 minut nerozhodlo. V Třebíči uvidíme prodloužení. Jihlavští budou vůbec poprvé hrát nastavený čas v letošní sezóně.

60:33
    Rangl vypálil od modré čáry. Novotný měl hodně starostí s neposedným pukem.

60:01

61:17
    Brožovu propagační střelu Novotný bez problémů kryje.

61:51
    Jeslínek najel do útočného pásma a vystřelil. Hrubcova lapačka v pohotovosti.

62:55
    Jihlava nezvládla rozehrávku v útočném pásmu. Kaut se jal kontrovat a trefil náruč Novotného.

63:38
    V souboji dvou vysokých mužů vystřelil Domin přes nohy Dietze do ochranné sítě.

64:31
    Kadela nahrál puk do útočného pásma, kde ho dosprintoval Havlíček a vracel Kadelovi. Novotný kryje! Největší šance prodloužení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani nastavení neurčilo vítěze zápasu. Po úpravě ledu se podíváme na nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

Havlíček - bekendový blafák zavěsil pod víko!

Čachotský - bekendový blafák nezamířil mezi tyče.

Havel - střílel mezi betony, ale nedal.

Hodek - Hrubec jeho blafák přes ruku vykopnul.

Kaut - zavěsil blafákem přes ruku. Třebíč vyhrává!

65:00

Dovednostní soutěž jasně ovládli domácí. Rozhodující branku zaznamenal ONDŘEJ HAVLÍČEK.

Konec zápasu. (20:12:53)

Lukáš Rousek

Branky a nahrávky: 28. Dolníček (Laš, Havel), 65. Havlíček - 19. Domin (Čachotský, Kaláb)

Rozhodčí: Zubzanda - Svoboda, Zavřel