Slavia – Plzeň 0:3 (kon.) | Vítkovice – K. Vary 4:3 (kon.) | Sparta – Motor ČB 2:3 (po s.n.)
Liberec – Zlín 2:1 (po pr.) | Litvínov – Mladá Boleslav 4:3 (kon.) | Kladno – Třinec 2:6 (kon.)

Konec zápasu. (20:03:45)

Je dobojováno. Shlédli jsme úžasnou podívanou v podobě samostatných nájezdů. Toto utkání mělo všechno, co by správný napínavý duel o první místo měl mít. Nakonec však ani jeden z týmů na prvním místě nebude. Do čela tabulky se dostává Liberec, Sparta je druhá, Budějovice o skóré třetí. Já se s Vámi loučím a těším se zase po reprezentační pauze na shledanou u onlajn přenosů.

65:00
    Mountfield právě vstřelil branku!
    A Yorick Treille nedává! Je rozhodnuto. JIŘÍ ŠIMÁNEK je autorem vítězného nájezdu, dva body pojedou s hráči do Budějovic.

Yorick Treille se připravuje, musí dát.

Šimánek dává. Teď SParta musí dát.

Znovu Jiří Šimánek.

Naznačil střelu, vystřelil až napodruhé, ale nedal.

Michal Broš teď může rozhodnout, už jednou dal.

Milan Gulaš neproměnil ani třetí nájezd.

Petr Ton zkusil Forsbergovu kličku. Jen těsně minul branku. Nervy pokračují.

Pöpperle vytáhnul hokejku a zabránil Kotalíkovi.

Aleš Kotalík pojede znovu.

Michal Broš zachoval klid a trefil přesně růžek branky. Je znovu vyrovnáno.

Aleš Kotalík prostřeluje Pöpperleho. Teď pro změnu musí dát sparťané - Michal Broš.

Rychlé ruce, pěkná klička a úžasný zákrok. Pokračujeme dál.

A Petr Ton může rozhodnout.

Tentokrát to zkusil střelou mezi betony, skulinu však netrefil.

Šimánek pojede znovu.

Položil si Pöpperleho naznačením a v poklidu dává. Je vyrovnáno, nájezdy pokračují. Pořadí se mění.

A Jiří Šimánek musí dát.

Krásná finta, nakonec však branku Treille netrefil.

Yorick Treille může rozhodnout.

A Milan Gulaš trefuje tyč! Dnes mu prostě není souzeno Pöpperleho překonat.

Zvolil svižnou střelu na vyrážečku, jeho pokus se ale neujal. Pojede Milan Gulaš, dnes podruhé.

Teď Peter Jánský.

Aleš Kotalík neprostřelil Pöpperleho betony, Sparta vede 1:0 po první sérii.

Petr Ton se rozjel jako první a zvolil jinou kličku,než bývá zvykem. Kovář, stejně jako celý stadion čekal kličku do bekhendu, ta nepřišla a Ton dává gól.

Samostatné nájezdy začínají.

Ledová plocha už je upravená, respektive pruh určený pro nájezdy, začínáme..

Sparťané se ubránili a my uvidíme samostatné nájezdy. V bitvě o první místo hraje roli také zápas Liberce, ten získal dva body po vítězství v prodloužení nad Zlínem. Je to tedy jasné, pokud Sparta získá druhý bod z nájezdů, zůstane na první příčce, pokud loterii samostatných nájezdů zvládnou lépe hosté z Budějovic, vyhoupne se na čelo Liberec, Sparta bude druhá díky lepšímu skóre nad třetím Mountfieldem.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:43
    Ptáčkovu střelu Pöpperle jen ztlumil lapačkou a puk se nebezpečně přibližoval k brankové čáře. Nakonec Hanzlík znovu odpálil puk pryč.

64:22
    Hanzlík vypálil puk zze třetiny.

64:19
    Sersen už je na ledě, Sparta ale dohraje prodloužení ve třech. Kočí vyhodil puk ze hřiště a opouští ledovou plochu.

64:04
    Další vyhození Sparty, vypadá to, že se domácí ubrání.

63:48
    Ještě třicet sekund přesilovky Budějovic.

63:25
    Gulaš tváří v tvář Pöpperlemu, střela od modré a sparťanský gólman znovu skvěle zasahuje, domácí se osvobozují.

63:07
    Další změť střel, Sparta se osvobozuje vyhozením.

62:43
    Přesilovkový tlak skončil střelou Vydareného a přesným zákrokem domácího brankáře.

61:51
    Před Langhammerovou střelou srazil Pöpperle betony.

61:13
    Začínají tři minuty trablí pro Spartu.

61:02
    Bude se vhazovat před Kovářem. Za šest vteřin se otevřou vrátka před Kašpaříkem.

60:58
    To, že se hraje stále jen čtyři na čtyři ukazuje na druhé straně svou střelou Petr Ton.

60:33
    Hosté se usazjí v pásmu Sparty a připravují se na přesilovku, která za pár desítek vteřin začne.

60:01

Hosté se budou muset obejít bez Květoně, který dostal krátce před koncem třetí části osobní desítku, do dnešního zápasu tak už nezasáhne.

Skončila třetí dvacetiminutovka, ve které bylo rozdáno mnoho trestných minut. Dosud bylo utkání víceméně pěkně disciploinovaně zvládnuté, ve třetí třetině se však dosti přiostřilo. Prodloužení odehraje Sparta prakticky celé ve čtyřech. Ze Sersenova trestu zbývá ještě 4:18. Pavel Kašpařík si na trestné posedí ještě minutu a deset sekund. Bude se hrát tedy čtyři na čtyři a po skončení Kašpaříkova trestu, při prvním přerušení se pak bude pokračovat ve hře 4/3. Prodloužení začne za malý okamžik.

60:00

59:55
    Domácí už jsou ve čtyřech.

59:18
    Hned po útočném vhazování Michal Sersen tvrdě atakoval jednoho z budějovických. Vyfasoval 5 minut plus osobní trest do konce utkání. Zápas se nám tedy pořádně přiostřuje. Osvětlím Vám momentální tresty. U Sparty svítí čas 0:27 z trestu Jaroslava Kasíka a Sersenova pětka. Na druhé straně je minuta a dvaapadesát sekund z trestu Kašpaříka. Pokračuje se tedy čtyři na tři.

59:10
    Yorick Treille získal puk ve vlastním pásmu, obhodil si Kašpaříka na modré a snažil se jej objet. Hostující útočník však nechal na místě koleno a podrazil Treilleho. Kašpařík je tedy vyloučen. Současné s ním vyfasoval osobní desítku i Lukáš Květoň, dnes jeden z nejaktivnějších hostujících hráčů.

58:43
    Z rohu střílel Květoň, Pöpperle vyráží.

58:12
    A stejkný scénář se opakuje. Kotalíkova střela končí v Pöpperleho výstroji. Budějovický útočník se v přesilovce postavil na pozici snajpra a svou úlohu zatím plní perfektně, jen tomu chybí gól.

58:08
    Hned po něm pálil tvrdě Kotalík. Pöpperle přerušil hru.

58:05
    Hra pokračuje vhazováním v útočném pásmu Budějovic.

58:05
    A Tomáš Pöpperle chytil! Gulaš měl na hokejce tři body, rozjel se velmi pomalu a za mohutného pískotu snad celého stadionu svůj blafák nedotáhnul do úspěšného konce.

58:05
    Je tu trestné střílení!!! Gulaš ujel obraně a byl hákován.

57:45
    Kasík vyfasoval dokonce desítku za nesportovní chování.

57:45
    Po dalším vyhození se dopředu dral aktivní Lukáš Květoň, byl zastaven nedovoleně, za což je vyloučen domácí Kasík. Jednatřicet vteřin se tedy bude hrát ve čtyřech, pak přijde přesilovka Mountfieldu.

57:28
    A tentokrát je tu ofsajd, Sparta ještě neohrozila Kovářovu klec a jejího majitele.

56:58
    Už třetí odpálení kotouče ven z vlastní třetiny si připsala čtyřka bránících budějovických bruslařů.

56:35
    Sparťanům se ale přesilovky vůbec nedaří. Mountfield začíná znovu vyhozením puku.

56:16
    Sparťané si zahrají přesilovku. Opět se vylučení neobešlo bez dohadů, nakonec se za zdržování hry (vystřelení puku mimo hřiště) odebral na trestnou Václav Pletka, který poslal puk jednomu z diváků do hlediště.

56:04
    Gulaš nahazuje do pásma a jede bojovat o puk do rohu.

55:49
    Domácí už jsou v plném počtu a po jejich ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.

55:22
    Šimánek viděl odkrytou klec. Střela se mu ale hodně nepovedla, a tak trefil jen přesunujícího se Pöpperleho.

55:09
    Pokus Květoně rovněž.

54:44
    Střelu Kotalíka Pöpperle vyrazil.

53:45
    Mountfield je v plném počtu, začíná dvouminutová přesilovka hostů, Pacovský zůstává na trestné (inkasoval 2+2 minuty).

53:20
    Kasík to zkusil ještě ze středního pásma. Kovář vyklepal puk z lapačky a rychle rozehrál.

53:01
    Další střelecký pokus aktivního Tenkráta. A opět pohledný zákrok Kováře v budějovické brance.

52:50
    Tempo hry je poněkud uvolněné. Prospěl by gól.

52:32
    Puk skončil po přihrávce Tona v hledišti.

51:49
    Po pauze tedy pokračuje hra ve čtyřech bruslařích na obou stranách. Za dvě minuty pak začne dvouminutová přesilovka Budějovic.

51:48
    Hosté se o přesilovku připravují sami! Pavel Kašpařík na buly dvakrát porušil pravidla a je vyloučen. Tento trest není moc obvyklý, proto se teď hosté s rozhodčím dlouho dohadovali. Závěrečný verdikt zní: Zdržování hry, porušení previdel při vhazování.

51:48
    Ale pozor, bylo to s krví v obličeji Mikuše, takže přesilovka bude mít dvojnásobné trvání. 2+2 pro Dominika Pacovského.

51:48
    Bude se vylučovat. Vysoká hůl v útočném pásmu a sparťané jdou do čtyř! Dominik Pacovský už sedí na trestné lavici, budějovické čeká přesilová hra.

51:18
    Další z úniků Petra Tona v letošní sezoně. A další bekhendový blafák. Ovšem Jakub Kovář tento typ Tonova zakončení přečetl, vytrčil lapačku a blafák zneškodnil.

50:58
    Hosté drží puk v rohu útočného pásma.

50:23
    Vzápětí se ale vrátili, po střele T.Rachůnka se bude vhazovat před Kovářem.

50:01
    Domácí se teď nepřesnou přihrávkou vyhnali z pásma sami.

49:20
    Těsně před napřahujícím Treillem zblokoval přihrávku Tomáš Mertl.

48:21
    Českobudějovické útočníky teď zastavuje na útočné modré rozhodčí - ofsajd.

47:58
    Po komerční pauze se bude vhazovat před sparťanskou brankou.

47:18
    Mountfield už je v plném počtu. Pacovského může mrzet neproměněná tutovka.

47:05
    Hosté vyvážejí puk až k Pöpperlemu.

46:11
    Na přesilovku dostává čanci čtvrtá sparťanská formace. Přibyl předkládal puk před odkrytou branku Pacovskému, Kovář se vytáhnul bravůrním zákrokem lapačkou v leže. Zákrok měsíce!

46:07
    Bude se vhazovat před Kovářem.

46:06
    Hosté zašlápli puk v rohu vlastní třetiny. Rozhodčí ztratil malý černý nesmysl z dohledu a hru přerušil.

45:49
    Po vyhození českobudějovické čtveřice se domácí znovu usazují v pásmu.

45:22
    Střela Yoricka Treille letěla mimo branku.

45:18
    Domácí získávají puk a tvoří zámek.

45:14
    Za držení odchází pykat Tomáš Mertl.

44:58
    Rozhodčí zvedá pravici, bude se znovu vylučovat. A znovu na budějovické straně.

44:28
    Bližňák minul nabídku zpoza brány z hole Tenkráta.

44:17
    Po nahození do rohu puk získali hosté, nepovedená přihrávka však znamená icing a opakování vhazování v útočném pásmu Sparty.

44:06
    Vhazování vyhrál Bližňák.

44:05
    Ivan Rachůnek se prosmýknul zpoza brány před Kováře, byl naražen na branku, která uvěznila svým pádem gólmana Kováře.

43:28
    Puk v rohu útočného pásma vybojoval Květoň, jeho přihrávku na volného Martynka zblokoval Pacovský.

42:48
    Hosté se ubránili a začínají útočit. Pöpprle ve třetí části ještě nemusel zasahovat.

42:27
    A je po přesilovce.

42:20
    Po dalších šancích Yoricka Treilleho si sjel do mezikruží snajpr Sersen. Svůj pokus poslal nad branku.

41:50
    Pohledný pokus šikovného Yirkca Treille Kovář se štěstím vyrazil.

41:15
    Budějovičtí ale znovu odpalují puk pryč.

41:11
    Po dalším vyhození nahodil puk do pásma Mario Bližňák.

40:40
    Budějovickým se podařilo hned po buly vyhodit puk.

40:33
    A bude se vylučovat. Domácí si zahrají přesilovku, když se Aleš Kotalík provinil sekáním.

40:19
    Na čerstvě urolbovaném ledě se zrodila první střela třetího dějství. Z hole Ivana Rachůnka letěla těsně vedle branky Jakuba Kováře.

40:01

Hráči už se sjíždějí na ledovou plochu, třetí třetina začne za malý moment.

Prostřední dějství je za námi a musím konstatovat, že bylo o mnoho živější, než to úvodní. Obě mužstva nám předváděli pohledný, útočně laděný hokej, hrálo se nahoru dolů, přesně tak, jak by to v zápase prvního se třetím mělo vypadat. V Tesla Areně jsme viděli dvě branky na obou stranách. Skóre otevřel Pletka, po něm vyrovnal I.Rachůnek. Do Pöpperleho sítě se pak trefil Šimánek, o několik vteřin později znovu vyrovnal Přibyl. Třetí dějství bude přinejmenším stejně tak zajímavé, jako právě skončená dvacetiminutovka. Rozuzlení zápletky v podobě třetí třetiny začne v Holešovicích asi v 18:50. Nenechte si to ujít!

40:00

39:19
    Utkání se nám přiostřuje. Několik zákroků řekněme na hraně teď rozhodčí pustil. Před chvílí podražení Tomáše Rachůnka, teď dvojité držení budějovických obránců. Bude se vhazovat ve středním pásmu, v pěti bruslařích na obou stranách.

38:43
    Přibyl dostal nabito do své oblíbené pozice, ze které před malou chvilkou skóroval. Tentokrát jeho pokus nebyl tak přesný. Kovář v klidu zasahuje.

37:44
    Kasíkova střela po vhazování minula branku.

37:18
    Ale jen na chvilku... Tenkrát pálil zpoza obránce. Kovář jeho pokus vyrazil do rohu.

36:48
    Tempo hry se uklidňuje.

36:19
    Jan Hanzlík předvedl za vlastní brankou krasobruslařskou vsuvku. Po předešlé chybě Kočího byla jeho piruetka velmi odvážná.

35:52
    Sparta právě vstřelila branku!
    Gólová přestřelka pokračuje, je znovu vyrovnáno. Michal Broš předložil z rohu puk DANIELU PŘIBYLOVI, který jen zacílil a trefil růžek budějovické svatyně. Asistence: Broš.

35:02
    Teď ovšem přichází budějovická odpověď! David Kočí vyvážel puk z obranné třetiny, udělal však obrovskou chybu a předložil puk JIŘÍMU ŠIMÁNKOVI, který měl lehkou úlohu. Bez asistence.

34:24
    Další velká šance domácích, kteří se po vyrovnání probudili. Hanzlík nahodil puk na Kováře, ten jej vyrazil. O kotouč se strhla mohutná bitva, kterou nakonec po jedné z dorážek vyhrál budějovický brankář.

33:54
    Tento gól bude podle mého názoru hlavním adeptem na zisk Zlaté Helmy pro měsíc listopad. Teď už ale zpět ke hře. Bude se vhazovat před Pöpperlem.

33:35
    Je vyrovnáno! Opravdu výstavní kousek předvedl IVAN RACHŮNEK. Na modré si srovnal puk na hokejce a dokonale přesnou střelou zápěstím vymetl bezmocnému Kovářovi pavučinku. 1:1. Asistence: Broš, Jánský.

33:20
    Philippův střelecký pokus hned po buly skončil v lapačce Jakuba Kováře, bude se znovu vhazovat.

33:14
    Čeká nás komerční přestávka.

32:53
    Přibyl nabízel puk Formanovi před branku. Ve finálním okamžiku Forman zvednul hokejku z ledu a puk minul.

32:35
    Hosté jsou v plném počtu, Sparta přesilovku nevyužila.

32:10
    Obrovská šanceSparty! Treille tvrdě pálil, poté s vyraženým kotoučem objel branku a snažil se zasunout za dezorientovaného Kováře. Ten odolal i zbylým pokusům. Neuspěli Foster s Rachůnkem.

31:43
    A Mountfield znovu obloučkem vyhazuje až k Pöpperlemu.

31:34
    Domácí se nemohou usadit v pásmu.

30:55
    Hostům se napodruhé povedlo vyhodit. První pokus zachytil na modré Sersen, ten druhý už ne.,

30:31
    V polovině utkání si Sparta zahraje první přesilovku! Jiří Šimánek natlačil Philippa na brankovou konstrukci, což rozhodčí zaznamenal jako nedovolené bránění.

29:58
    Tvrdý střet Ivana Rachůnka s Davidem Kuchejdou. Oba odjíždějí až za pomoci ošetřovatelů z ledu. Po nepříjemné chvilce se bude vhazovat před Pöpperlem.

29:27
    Hosté se z pásma vyhnali sami, když se střela Nováka svezla po mantinelu až do středního pásma.

28:24
    Utkání jednoznačně prospěl první gól, Budějovice chtějí přidat druhý, sparťané zase vyrovnat. Hraje se nahoru dolů, probudili se i diváci.

27:42
    Další šance Sparty! Pacovský s Formanem ostřelovali Kovářovu klec. Ten odolal.

27:27
    Další pohledná příhra Fostera. Zkrz pásmo dostal puk Rachůnek, bohužel ale pouuze na bekhend.

26:55
    Foster poslal puk Tomáši Rachůnkovi. Ten o něj v osobním souboji s Novákem přišel.

26:31
    Zkusil to také Tenkrátův kolega Ton. Kovář kontroval precizně provedeným semaforem. Puk schoval v lapačce, bude se vhazovat.

25:59
    Tvrdá střela Tenkráta letěla mírně nad.

25:32
    Teď byli vykázáni, když jeden z budějovických útočníků stál příliš blízko Pöpperleho, tedy v brankovišti.

25:05
    Hosté vedou 1:0 a zůstávají v blízkosti domácí branky.

24:48
    Budějovičtí otevírají skóre! Přesilovkový tlak nakonec přinesl své ovoce. VÁCLAV PLETKA dorazil puk za ležícího Pöpperleho. Asistence: Květoň, Novák.

24:28
    Jeden z exsparťanů Vydarený poslal puk na Pöpperleho, střela ale postrádala razanci.

21:54
    A domácí vyhazují až ke Kovářovi.

23:45
    Kaěpařík několikrát dorážel Šimánkovu střelu z kruhu. Pöpperle výtečně zachytil puk. Bude se vhazovat.

23:14
    Hosté drží puk v pásmu, zatím ale nevystřelili.

22:48
    Bude se vylučovat. Budějovičtí si zahrají další přesilovku. Tomáš Rachůnek podržel soupeře u mantinelu, což se nesmí.

22:33
    Pletkův pokus vyrazil nad branku obětavý Treille.

22:09
    Tvrdá rána Květoně netrefila Pöpperleho branku.

21:15
    Hanzlík zneškodnil útočný výpad Gulaše.

20:57
    Bližňák dostal nabídku zpoza brány. Puk netrefil.

20:39
    Střelu Ptáčka od modré vyrazil Pöpperle jen ke Kotalíkovi. Jeho dorážku už zneškodnil úplně.

20:16
    Sparťané začínají nepřesnou přihrávkou. Píská se zakázané uvolnění.

20:01

První část již patří minulosti. Viděli jsme spíše taktickou bitvu, než nějakou divokou přestřelku. Kovář si připsal deset zákroků, jeho protějšek Pöpperle o jeden více. Vyloženě gólovou příležitost jsme zatím neviděli, snad se toho dočkáme v dějství prostředním. To začne v Tesla Areně asi v 17:52. Těším se s Vámi.

20:00

19:34
    Ton znovu nabil Tenkrátovi, ten udělal pár rychlých kroků a vystřelil. Puk minul branku.

19:00
    V první třetině se bude hrát ještě jednu minutu. Hra se po střele Červeného usazuje před brankou Pöpperleho.

18:23
    Teprve teď se dostávají hosté z pásma.

17:21
    Krásná individuální akce Dominika Pacovského, které chybělo jediné - gól. Domácí útočník se z rohu útočného pásma probil až před Kováře, Vydarený mu na poslední chvíli stačil odebrat puk.

16:51
    Zakázané uvolnění Mountfieldu. Hra se přesune k brance Jakuba Koláře.

16:08
    Hra je plná nepřesností, plno nekompletních přihrávek na obou stranách.

15:13
    Langhammer se probíjel až k domácí brance. Pöpperle znovu přerušil.

15:07
    Po střele Romana Vráblíka Pöpperle přerušil hru. Bude se vhazovat po jeho levici.

14:11
    Ton s Tenkrátem motali hlavy hostující obraně. Puk daleko do pásma nezavezli. Získávají jej bíločervení.

13:22
    A hned po přerušení se bude vylučovat. Radek Philipp se hned pustil do Kuchejdy. Oba si po potyčce odcházejí sednout za hrubost. Hra pokračuje ve čtyřech na každé straně.

13:22
    Kuchejda s Mertlem si našlápli ze středního pásma, Pöpperle raději přerušil hru, když se k němu dostal sražený kotouč.

13:08
    Kovář raději přerušil hru, čeká nás komerční přestávka.

12:40
    Rachůnek, Broš a Jánský kombinují v útočné třetině. Ke střele se zatím nepropracovali.

11:50
    Pražané se hned usazují v pásmu hostí a snaží se vytvořit si tlak.

11:25
    Langhammer dostával puk před bránu, nakonec jej ale netrefil, domácí jsou kompletní.

10:57
    Domácí odpalují puk až ke Kovářovi, do konce přesilovky zbývá půlminutka.

10:31
    Další Kotalíkův pokus schytal lehnuvší si Hanzlík, Pražané se znovu osvobozují vyhozením. Hanzlík s bolesitvou grimasou odjel na střídačku.

10:02
    Kotalíkova střela minula branku, Broš znovu vyhazuje.

9:36
    Domácí se hned po vhazování osvobozují, Jihočeši musí začít z vlastního pásma.

9:27
    Hosté si zahrají první přesilovku v zápasu! Miroslav Forman se provinil - za držení odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

9:08
    Exsparťan Langhammer se octnul za obranou Sparty. Pöpperle našel po jeho střele puk ve výstroji.

8:38
    Ton po Bližňákově přihrávce ztratil puk, hosté se dostali ze sparťanského sevření.

7:59
    Jihočeši se usazovali v pásmu Sparty, Hanzlík obratem poslal puk ven ze třetiny.

7:39
    Přihrávka na Sersena byla příliš prudká, píská se zakázané uvolnění Sparty, hra se přesune před Pöpperleho.

7:04
    Sersen pálil od modré. Kovář toho mnoho neviděl, puk ale dokázal vyrazit betonem do rohu.

6:52
    Po ofsajdu hostujícího mužstva se bude vhazovat ve středním pásmu.

6:14
    Ton dostal nabídku od Tenkráta. Jeho rychlé nohy získaly malý náskok před obráncem. Střela skončila na hrudi Jakuba Kováře.

5:51
    Budějovičtí kombinují v útočném pásmu. Drží puk v rohu.

4:55
    Další nebezpečná střela budějovického mužstva. Pöpperle vyrazil puk do rohu.

3:58
    Tomáš Rachůnek získal puk v rohu útočného pásma, odkud jej poslal přímo na hůl napřahujícího Fostera. Dvougólový střelec z minulého zápasu Sparty tentokrát nechal vyniknout Kováře.

3:37
    Budějovičtí vyhodili přes všechny čáry, to se nesmí - bude se vhazovat před Kovářem - icing.

3:26
    Podobně nepřesný byl teď i Petr Tenkrát.

3:08
    Hned po vhazování pálil Husák, jeho střelu zblokoval Gulaš, který hned ujel domácímu obránci. Střelou z kruhu Pöpperleho branku o metr minul

2:57
    Tvrdou střelu Milama od modré ještě dorážel kapitán Broš. Kovář si připsal dva zákroky.

2:09
    Domácí se nemohou dostat přes střední pásmo, a tak stále vrací puk do obranné třetiny obráncům.

1:30
    Domácí újížděli do pásma, moc dlouho se v něm ale neohřáli. Na druhou stranu vypálil Květoň. Po jeho tvrdé střele Pöpperle znovu přerušil hru.

0:59
    První zákrok si připisuje Pöpperle na druhé straně kluziště. Z mezikruží vypálil Pletka. Bude se vhazovat před sparťanskou brankou.

00:43
    Budějovičtí drží puk za vlastní brankou.

00:11
    Jánský dával před branku Brošovi, ten puk netrefil.

00:07
    Broš vyhrál vhazování a s kolegou Jánským hned zakládají útočnou akci.

00:01

V pátek 4. listopadu odehrál obránce Sparty Radek Philipp své pětisté utkání v nejvyšší soutěži. Právě přebírá ocenění od domácího manažera Petra Břízy.

Do branky Sparty se staví uzdravený Tomáš Pöpperle. Po dobu jeho absence jej skvěle zastoupil kolega Falter.. V prvním utkání pustil jednu branku, ve druhém dokonce vychytal nulu. V přestřelce s Vítkovicemi kapituloval třikrát.

V sestavě Budějovic se objevuje celá řada bývalých hráčů Sparty v čele s trenérem Výborným. Utkání bude mít o to větší náboj, když se jedná o vedení celé Tipsport Extraligy. Budějovičtí o vedoucí pozici přišli v minulém kole, když překvapivě podlehli doma Pardubicím. Pražané se vystříleli v Ostravě, kde doslova přejeli domácí Vítkovice. Uvidíme, jak dopadne dnešní duel.

Příjemný nedělní podvečer. Hlásím se Vám z pražské Tesla Areny, moje jméno je Oliver Sálus a dnes Vás budu provázet napínavým utkáním mezi domácí Spartou a jejich protivníkem z Českých Budějovic. V rámci 20. kola Tipsport Extraligy jde o šlágr. Jihočeši okupují třetí příčku, Pražané dokonce celou soutěž vedou. Mezi oběma mužstvy je rozdíl pouhého jednoho bodu. O tom, kdo před reprezentační pauzou "přezimuje" na špici tabulky se tedy rozhodne v dnešním utkání. To začíná v Tesla Areně v 17:00, buďte u toho!

Oliver Sálus

Branky a nahrávky: 34. Rachůnek I. (Broš, Jánský), 36. Přibyl (Broš ) - 25. Pletka (Květoň, Novák), 36. Šimánek, 65. Šimánek

HC Sparta Praha: Pöpperle - Milam, Sersen, Jan Hanzlík, Husák, Philipp, D. Kočí, Kasík, Kučný - Jánský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát- Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Přibyl, Pacovský, Forman. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.
    Banes Motor České Budějovice: Kovář - Ptáček, Novák, Kranjc, Vydarený, Vráblík, Mikuš - Kotalík, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Langhammer, Sailer - Pletka, Květoň, Červený - Martynek, Kuchejda, Mertl - Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

Rozhodčí: Trombík, Souček - Charvát, Bejček