Slavia – Plzeň 0:3 (kon.) | Vítkovice – K. Vary 4:3 (kon.) | Sparta – Motor ČB 2:3 (po s.n.)
Liberec – Zlín 2:1 (po pr.) | Litvínov – Mladá Boleslav 4:3 (kon.) | Kladno – Třinec 2:6 (kon.)
Pardubice – Kometa Brno 3:1 (kon.)
Rytíři Kladno
2:6 (0:0, 2:3, 0:3)
HC Oceláři Třinec
Neděle 06.11.2011, 17:30 • Městský stadion Kladno (kapacita: 8.600) • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Toman, Drtina, Majeský, Piskáček, Růžička, Lepine, Dvořák - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Lukáč, Kalla - Eberle, Bělohlav, Kafka - Valský, Knotek, Bílek - Diviš.

HC Oceláři Třinec: Vojtek (Francouz) - Hrabal, Zíb, Cartelli, Davison, Richter, Hudec, Lojek - D. Květoň, Bonk, McGregor - Hampl, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Hrňa - Orsava, Ostřížek, Rufer - Havel.

Rozhodčí: Hrubý, Polák - Rozlílek, Horinek.

Příjemný večer z kladenského zimního stadionu, kde se dnes představí v rámci 20. kola naší nejvyšší soutěže Oceláři z Třince. Loňský mistr nezažil nejlepší vstup do soutěže, ale pomalu se zvedá. Překážkou jsou mu spíš domácí zápasy, kde se Ocelářům nedaří (v této statistice jsou až 11.). Venku se ale po Spartě jedná o druhý nejlepší celek. Středočeši zatím nasbírali více bodů naopak doma, ale Třinec je pro Kladno neoblíbený soupeř a nic na tom nemění ani první vzájemné utkání, kdy Kladno exportovalo z Třince tři body.

Rozhodčí a hosté už se seskupili na ledové ploše a pomalu přicházejí i domácí borci.

Ještě drobná úprava, v brance Kladna startuje Lukáš Cikánek.

00:01

00:27
    Bicek vyslal první střelu na Vojtka, ten si poradil.

01:18
    Peterek se snažil vykličkovat od mantinelu, ale kotouč mu ujel.

01:28
    Na druhé straně první velká šance a v ní Hovorka. Vojtek vyrazil.

02:01
    Majeského nahození zkontroloval Vojtek skluzem, Kladno začalo aktivně.

02:44
    Druhé zakázané uvolnění Třince v řadě.

03:05
    Orsava se po chybné rozehrávce dostal před Cikánka, ale branku přestřelil.

03:40
    Patera si dobře počkal na Bicka, který si sjel až ze druhé vlny. Jeho střelu ale Vojtek ztlumil.

04:07
    Dvořák u mantinelu vybojoval puk pro Lukáče, jehož ránu od modré chytil Vojtek.

05:09
    Knotek se dostal k odraženému kotouči, jeho rána z voleje šla těsně mimo.

05:15
    Kladno vybojovalo přesilovku. Hosté až příliš agresivně zpracovávali dotírajícího Knotka a Stanislav Hudec (TRI) dostává dvě minuty.

05:34
    Kladno se drželo v pásmu, špatnou Bickovu nahrávku ale hosté vystihli a vyhodili puk.

06:01
    Znovu se musí Majeský vracet až za vlastní branku, kde dokonce ztratil puk a následná střela Zíba možná zaťukala na tyč.

06:54
    Polanský s Hrňou vystihli zpětnou nahrávku a Cikánek dokonce musel zasahovat.

07:15

07:32
    Orsava nahazoval před branku, kde se ale puk odrazil jiným směrem, než by hosté potřebovali.

08:04
    Před Paterou na poslední chvíli odpálil jeden z hostů puk do středního pásma.

08:38
    Kuchlerova rychlá střela zápěstím mířila mimo.

09:13
    Kladno špatně střídalo a Peterek se mohl dostat do samostatného úniku, ale dostal skákavou přihrávku, se kterou si neporadil.

09:19
    Zakázané uvolnění Kladna.

09:43
    Toman svým nahozením trefil pouze třineckého obránce.

10:33
    Rufer ukázal, že je dobře rychlostně vybavený a dostal se před Dvořáka. Bekhendové zakončení mu ale nesedlo.

11:06
    Hamplova tvrdá střela mířila nad pravý horní roh Cikánkovy branky.

12:03
    Peterek číhal před brankou na nahrávku Hrni. Puk se k třineckému veteránovi ale nedostal.

12:48
    Hosté hezky zakombinovali, ale poslední přihrávka byla příliš dlouhá a puk se dostal ven z jejich útočného pásma.

13:40
    Hosté se dostali do přečíslení. Květoň nikomu nepřihrál a zkoušel zakončit sám. Branku Cikánka zblízka těsně minul.

14:59
    Zíbovo zakončení neprošlo a Valský se do protiútoku neodhodlal, protože byl na ledě už příliš dlouho.

15:37
    Přihrávka rukou v třineckém provedení.

16:00
    Ivan Majeský (KLA) dostává dvě minuty za sekání a David Ostřížek (TRI) dvě minuty za podražení, 4/4.

16:17
    Bonk se natlačil před Cikánka a poté těsně minul branku.

16:41
    Na druhé straně se prakticky stejně prezentoval Valský, Vojtek vyrazil.

17:02
    Další ránu Růžičky Vojtek viděl a bez potíží vyrazil.

17:28
    Jason Lepine (KLA) dostává dvě minuty za hákování, hosté si zahrají 32 sekundovou přesilovku 4/3.

17:31
    Hosté vyhráli buly.

17:42
    Hrabal mířil nad. Následně se Adamskému nepovedla dorážka.

18:01
    Zíb přestřelil a Majeský s Ostřížkem na ledě.

18:22
    Puk za brankou Vojtka.

19:02
    Kladno se v klidu brání, puky končí za Vojtkem.

19:16
    Teď je z toho dokonce zakázané uvolnění Třince.

19:28
    Kladno je kompletní.

19:54
    Lepine se se štěstím dostal k nahození, které však prošlo brankovištěm bez zájmu hráčů.

Zásahy brankářů: Lukáš Cikánek (KLA) 8 - Martin Vojtek (TRI) 10.

Kladno začalo utkání aktivně a bylo lepším celkem. Hosté poté přidali a hra se vyrovnala. Hraje se v poměrně velkém tempu a moc se nepřerušuje. Druhá třetina začne přibližně v 18:17.

20:00

20:01

20:29
    David Růžička udělal neuvěřitelnou minelu, když z rohu nahrál přesně na hůl Květoně, který byl rázem sám před Cikánkem. Ten máchl lapačkou a úspěšně. Výborný zákrok.

20:53
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Hosté sice odstavili od puku Kallu, jenže ke kotouči se dostal Hovorka, zajel za branku a krásně prostrčil zpět na přední tyč na MICHALA LUKÁČE, který z téměř nulového úhlu překonal Vojtka - 1:0. Asistence: Marek Hovorka, Jaroslav Kalla.

21:29
    Hosté ale chtějí rychle odpovědět. Hrňa s Klimentou ale selhali v koncovce.

21:44
    Třinec právě vstřelil branku!
    To je úvod druhého dějství. Kafka nedokázal pod tlakem puk vyhodit, Polanský zpoza branky oslovil ERIKA HRŇU a ten už našel recept na Cikánka - 1:1. Asistence: Jiří Polanský, Tomáš Klimenta.

22:41
    Toman přestrčil Bickovi, jehož ránu vyrazil Vojtek.

22:51
    Další hezká střela Květoně a Cikánkova lapačka se má znovu na pozoru.

23:50
    Hrňa znovu využil nedůslednosti Kladna při rozehrávce a provětral Cikánkovy betony.

24:22
    Jiří Polanský (TRI) dostává dvě minuty za hákování.

24:40
    Růžička špatnou nahrávkou dostává Kladno z pásma.

25:25
    Kladno celou dobu drželo pásmo, ale střely byly neúspěšné.

25:41
    Branka vážně k pousmání, nebo spíš k velkému smíchu. MARTIN ADAMSKÝ vystihl na modré rozehrávku a ujel na Cikánka. Stíhal ho Petr Kafka, který ho fauloval, Adamský zakončil, Cikánek ale betonem vyrazil puk a dojíždějící Kafka si ho nikým neatakovaný nešťastně kopl do branky - 1:2. Bez asistence

26:22

27:47
    Další šance Květoně, který těsně přestřelil, Kladno se utápí v nepřesné rozehrávce.

28:24
    Zakázané uvolnění Třince.

29:10
    Kafkovu přihrávku na Tomana hosté tečovali a místo zakončení tak kladenskému obránci projel puk mezi hokejkou a bruslí.

29:51
    Po zpětné nahrávce Adamského střílel Havel do připraveného Cikánka.

30:54
    Po Majeského vyhození do sítě se bude vhazovat v pásmu Kladna, došlo k teči.

31:10
    Ofsajd Kladna. Hra je teď poměrně nezáživná.

31:38
    Knotek hezky prostrčil na Eberleho, který trefil pouze do Vojtka.

32:20
    Třinečtí mají dnes v při svých trefách opravdu štěstí. Bonk zavezl do pásma a nahodil před Cikánkovu branku, kde se puk odrazil od nohy obránce Dvořáka - 1:3. Asistence: Stanislav Hudec.

32:50
    Lukáš Zíb (TRI) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

33:08
    Hostům se nepodařilo vyhodit, Kladno drží pásmo.

33:34
    Nádherná kombinace Kladna, Kalla předložil Paterovi, který měl prázdnou branku, ale puk mu podjel pod čepelí.

34:09
    Teď už mají domácí problémy se vůbec do pásma dostat.

34:40
    Puk znovu za Cikánkem.

34:50
    S končícím trestem Zíba ještě netrefil v těžké pozici puk Eberle.

35:21
    Valského nahození tečoval nepříjemně Lukáč. Vojtek připraven.

36:44
    Patera znovu zkoušel zpoza branky přihrát na přední tyč, spoluhráči ale zůstal nepochopen.

36:54
    Třinecký icing.

36:58
    Knotek vyhrál buly a přistrčil JAROSLAVU KALLOVI, jehož rychlý švih skončil až za zády Vojtka - 2:3. Asistence: Tomáš Knotek.

37:22
    Peterkovo nahození z rohu raději ztlumil pod lapačkou Cikánek.

37:47
    Majeský místo střelby zbytečně nahrával.

38:29
    Hezkou nahrávku Knotka na Kallu zastavil ofsajd.

38:45
    Příliš dlouhá přihrávka Tomana na Kallu resultuje v zakázané uvolnění Kladna.

39:10
    Hrabal málem namazal kladenským hráčům do brejku. Nakonec ale rodící se brejk Kally zastavil.

39:39
    Třinecký ofsajd.

40:00

Zásahy brankářů: Lukáš Cikánek (KLA) 9 - Martin Vojtek (TRI) 9.

Ve druhé třetině jsme na rozdíl od té první viděli pět branek. Kladenské trefy načaly a ukončily tyto gólové hody ve druhé třetině. Hostům pomohli dvě šťastné trefy, přičemž oba tyto góly si dali domácí borci sami. Třetí třetina začne přibližně v 19:13.

40:01

40:16
    Třetí třetina začíná třineckým zakázaným uvolněním.

40:25
    Tečované třinecké vyhození. Buly před Vojtkem.

40:46
    Peterek se dostal za brankou k puku, ale jeho přihrávka nenašla adresáta.

41:55
    Zíb se vydal podpořit útok. Jeho střela ale nemohla Cikánka ohrozit.

42:35
    Jakub Orsava (TRI) dostává dvě minuty za hákování.

42:39
    Třinec vyhrál buly, Cartelli vyhodil.

43:01
    Bonk i v pokleku odehrál puk za kladenskou svatyni.

43:29
    Majeského nahození neprošlo přes prvního hráče.

43:42
    Vojtek si povyjel proti Kafkově střele a střelu kladenského útočníka zneškodnil.

43:55
    Knotek se snažil ze strany překvapit Vojtka, ten se nedal.

44:23
    Střelu Lepina Vojtek vyrazil.

44:35

44:57
    Dnešní utkání sleduje 2715 diváků.

45:30
    Zakázané uvolnění Třince. Kladno má územní převahu, i když teď kombinovalo jen v rozích.

46:03
    Další zakázané uvolnění Třince. Kladno má dobrý nástup do třetiny.

46:50
    Eberleho střelu domácí zaclonili a Vojtek měl spíš štěstí, že ho puk trefil.

46:55
    Tlak Kladna bude ale přerušen. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Michal Lukáč (KLA).

47:20
    Domácí se osvobozují.

47:39
    Květoňovu střelu Cikánek vůbec neviděl.

47:58
    Cikánek vyrazil střelu až k modré čáře, kde Zíb plácnul do puku, který ani jeden ze tří domácích hráčů nebyl schopný zastavit. ZBYNĚK HAMPL už měl poté jednoduchou práci - 2:4. Asistence: Lukáš Zíb.

48:58
    To byla další studená sprcha pro domácí borce.

49:47
    Puk zůstal zaklesnutý někde v Zíbově výstroji. Vhazování před Vojtkem.

49:55
    Mario Cartelli (TRI) vyrazil jednomu z domácích hráčů hokejku z ruky a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

50:29
    Půlminuta pryč, Třinec už potřetí vyhodil.

50:48
    Knotek to zkusil individuálně a jeho velmi dobrou střelu reflexivně vyrazil Vojtek.

51:33
    Vypadá to na další neúspěšnou přesilovku.

51:55
    Ještě přišla šance, kterou ale domácí neproměnili, hosté kompletní.

52:47
    Dvořák nahodil na Vojtka, ten raději puk podržel.

53:23
    Miroslav Dvořák (KLA) dostává dvě minuty za hákování.

54:07
    Kladno sice poměrně dobře brání, ale domácím je to v tuto chvíli k ničemu.

54:33
    Puk pod Cikánkovou lapačkou.

55:23

55:30
    Ostřížek posunul domácí branku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:07
    Na Peterkovu přihrávku Hampl nedosáhl.

56:16
    Jenže rázem si spravil chuť. Peterek zpoza branky našel ZBYŇKA HAMPLA, který přidává svůj druhý gól v zápase - 2:5. Asistence: Jan Peterek, Erik Hrňa.

57:09
    Dvořákova střela se odrazila od zadního mantinelu před branku, kde si ale puk pohlídal Vojtek.

57:30
    Valský se pěkně uvolnil u mantinelu a jeho střelu zneškodnil Vojtek.

57:54

58:34
    Utkání už se dohrává.

59:08
    A hosté si zlepšují náladu. Domácí teď totálně rezignovali na bránění. Ostřížek našel před brankou nikým neatakovaného ADAMA RUFERA, který si počkal na pohyb Cikánka a poté lehce zavěsil - 2:6. Asistence: David Ostřížek, Jakub Orsava.

60:00

Zásahy brankářů: Lukáš Cikánek (KLA) 5 - Martin Vojtek (TRI) 9.

Nejlepší hráči zápasu: Tomáš Knotek (KLA) - Zbyněk Hampl (TRI).

Ve třetí třetině nebyli hosté lepším týmem, ale domácím zasadili lekci z produktivity a zejména díky třetí části si Třinec veze domů tři body. Hezký zbytek večera, za deset dnů zase na shledanou.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 21. Lukáč (Hovorka, Kalla), 37. Kalla (Knotek) - 22. Hrňa (Polanský, Klimenta), 26. Adamský, 33. Bonk (Hudec), 48. Hampl (Zíb), 57. Hampl (Peterek, Hrňa), 60. Rufer (Ostřížek, Orsava)

Rytíři Kladno: Cikánek (Chábera) - Toman, Drtina, Majeský, Růžička, Lepine, Dvořák - Bicek, Patera, Kuchler - Hovorka, Lukáč, Kalla - Eberle, Bělohlav, Kafka - Valský, Knotek, Bílek - Diviš.

Rozhodčí: Hrubý, Polák - Rozlílek, Horinek