Slavia – Plzeň 0:3 (kon.) | Vítkovice – K. Vary 4:3 (kon.) | Sparta – Motor ČB 2:3 (po s.n.)
Liberec – Zlín 2:1 (po pr.) | Litvínov – Mladá Boleslav 4:3 (kon.) | Kladno – Třinec 2:6 (kon.)
Pardubice – Kometa Brno 3:1 (kon.)
HC Slavia Praha
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
HC Škoda Plzeň
Neděle 06.11.2011, 13:00Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 13:00.

HC Slavia Praha: Furch – Kadlec, Kolařík, Kuboš, Šulc, Roth, Vašíček, J. Krejčík – Tomica, Hertl, Krenželok - Kůrka, Svoboda, Čermák - Sklenář, Růžička, Jelínek - Žejdl, Doležal, Jaškin - Třetina

HC Plzeň 1929: Mazanec - Růžička, Marušák, Hanzlík, St. Pierre, Kinrade, Schnabel, Havíř, Dresler - Duda, Straka, Kratěna - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, Kovář, Petruška - Mrňa, Vostřák, Horna - M. Heřman

00:01

0:19
    První střelu vyslal na Furcha Dan Růžička, ale jeho rána byla ztečována do rohu.

1:13
    Slávistické útoky zatím ztroskotaly na modré čáře.

2:10
    Hraje se dlouho bez přerušení, teď slávisté mohli jít do útoku, ale zkažená přihrávka tento pokus zmařila.

2:59
    Prvním vyloučeným je plzeňský Jan Dresler za hru vysokou holí.

3:05
    Hosté se ale hned osvobodili.

3:24
    Nahozený puk z hole Vladimíra Růžičky zastavil brankář Mazanec.

4:59
    Slávisté se k ničemu nedostali, Dresler se vrátil do hry.

5:45
    Jan Kovář se prosmýkl po levém křídle, jeho akci ale zastavil ofsajd.

6:03
    Po zašlápnutí puku v obranném pásmu Plzně následuje první přestávka k čištění ledové plochy.

6:28
    Kratěnovu přízemní ránu Furch vyrazil betonem do rohu.

7:26
    Kůrka se rozjel po levé straně, jeho následná křižná střela však minula Mazancovu svatyni.

8:47
    Z podobné pozice střílel i Hertl, Mazanec byl ale připraven.

9:15
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Furcha.

9:28
    Kratěna zkoušel bekhendem dorážet puk do poloodkryté klece, z velkého úhlu ale nezamířil přesně.

10:06
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Jiří Hanzlík od modré nahodil puk na úplně volného Kratěnu, ten mohl střílet, ale ještě viděl lépe postaveného RADKA DUDU na opačné straně brankoviště, a ten už neměl problém se zasunutím puku do prázdné branky! Asistence: Ondřej Kratěna, Jiří Hanzlík.

11:18
    Hertl nabil na střelu Růžičkovi, ten však ztratil rovnováhu a vypálil mimo.

12:55
    Hosté se drží v útočném pásmu Slavie.

13:20
    Geoff Kinrade se provinil zbytečnou hrubostí.

13:38
    Petr Kadlec vyrovnává počet hráčů na ledě, protože dělal nedovoleně prostor projíždějícímu Sklenářovi. Dvě minuty jsou však za podražení.

14:31
    Po průniku Straky musel zasahovat Furch.

15:29
    Agilní Straka hledal prudkou přihrávkou Kratěnu, puk však skončil až u domácího brankáře.

15:38
    Oba celky pokračují v plném počtu.

16:30
    Svoboda dobře vybojoval puk v útočném pásmu a nahrál na pravý kruh pro zcela volného Čermáka, jehož střela z voleje ale letěla mimo Mazancovu klec.

18:17
    Slávisté se snaží založit kloudnou útočnou akci, jsou však zatím bezzubí.

18:49
    Martin Straka naznačil přihrávku a odkryl se mu tak prostor na mezikruží, odtud však Furcha nepřekonal.

19:20
    Hertl z levého křídla přihrál mezi kruhy pro Krenželoka, jeho střela po ledě ale nenadělala Mazancovi velké problémy.

19:22
    Vzápětí rozhodčí přerušili hru, protože na hrací ploše zůstal ležet Horna.

19:52
    Ještě jeden ofsajd je odpískán v závěru prvního dějství.

20:00

Slávisté doma opět po první třetině prohrávají, zvedne se jejich hra v druhé dvacetiminutovce, která začne v 13:50?

20:01

20:51
    Johnsonovi sjel kotouč z hole a trefil Krejčíka do obličeje, hlavní sudí přerušil hru.

20:54
    Ihned po buly vystřelil David Havíř, o pár decimetrů však minul domácí branku.

22:11
    Roth se rozjel do útočného pásma, a jelikož jeho následná střela byla zblokovaná do ochranné sítě, vhazovat se bude před Mazancem.

22:19
    Po střele Kadlece se rozvlnila jen boční síťka.

23:03
    Dudovu štiplavou střelu pokryl Furch v náruči.

23:12
    Marek Tomica odjíždí na trestnou lavici za nedovolené bránění.

23:52
    Radek Duda pálil z pravého kruhu jen do obránce.

24:02
    Kratěna našel volného Hanzlíka, ten ale z dobré pozice neprostřelil Furcha.

27:13
    Po souboji u mantinelu rozhodčí raději přerušili hru.

27:23
    Schnabel se zavěsil na Jaškina a už poslušně odjíždí na trestnou lavici.

28:26
    Slávisté se ale nemohou v početní výhodě usadit v pásmu.

29:23
    Hosté jsou kompletní, ubránit se jim nenadělalo velkou práci.

30:00
    Přesně v polovině zápasu se sešívaní provinili zakázaným uvolněním.

30:51
    Po souboji Dudy s Čermákem jsou oba hráči odesláni na trestnou lavici.

31:44
    Vašířkovo nahození chtěl před Mazancem tečovat Sklenář, puk však zbrzdil až příliš.

32:50
    Po chybě Jelínka jeli hosté dva na jednoho, Jan Kovář poté mířil do šibenice, avšak Furch vytáhl kvalitní zákrok lapačkou.

32:51
    Oba celky jsou v pěti.

33:31
    Šulc podrazil Kováře a dostává tak dvě minuty.

34:08
    Marušák nahrával Hanzlíkovi na střelu, ten však kotouč minul.

35:18
    Vosřák napřáhl od modré čáry a puk z jeho hokejky jen těsně minul domácí branku.

35:31
    Šulc je na ledě, Slavia pokračuje v plném počtu.

36:18
    Po zblokované střele Jelínka se puk odrazil do cesty Radku Dudovi, jenž jel sám na Furcha, bekhendem však netrefil slávistickou branku.

36:30
    Vašíček se pak pokočkoval s Dudou a oba jsou vyloučení za hrubost.

37:13
    Plzeňští na chvíli vybojovali puk v útočném pásmu, rychle o něj ale přišli.

37:27
    Hosté se navíc poté provinili icingem.

37:41
    Jaškinovu pobídku tečoval Kadlec jen do boční sítě.

38:33
    Martin Straka se proháčkoval až před Furcha, mladého brankáře však opět nedokázal překonat.

39:47
    Tomica chtěl křižnou přihrávkou oslovit Růžičku, ten už se ale ke kotouči nedostal.

40:00

Po bezbrankové prostřední třetině stále vedou Plzeňští nejtěsnějším výsledkem 1:0. Třetí dvacetiminutovka začne v 14:42.

40:01

40:31
    Krenželok se obtočil na pravém kruhu, ale odtud vystřelil mimo.

41:07
    Jaškin postrčil Pituleho na mantinel a je vyloučen za nedovolené bránění.

41:50
    Sešívaní se zatím úspěšně brání.

42:30
    Straka famózní křižnou přihrávkou našel zcela volného Kinradea, tomu však puk přeskočil hůl.

42:55
    Střelu Tomáše Horny dokázal ještě Dominik Furch betonem vyrazit, avšak na dorážku JANA KOVÁŘE neměl nárok! Asistence: Tomáš Horna, Jiří Hanzlík.

43:51
    Petr Kadlec je na trestné lavici, provinil se sekáním.

44:18
    Po nahrávce Martina Straky vypálil od modré JIŘÍ MARUŠÁK přesně k tyči! Asistence: Martin Straka, Radke Duda.

45:08
    Slávisté nyní mají před sebou Everest. Jako první ho chtěl pomoci zdolat Roth, jeho rána ale minula Mazancovu klec.

45:50
    Jakub Krejčík snadno přišel za vlastní brankou o puk, podle rozhodčích si ale Mrňa pomohl sekáním.

46:02
    Kadlecovu střelu nepříjemně tečoval hostující Marušák nad Mazancovu branku.

47:20
    Kubošova svižná střela od modré čáry prosvištěla těsně vedle plzeňské svatyně.

48:34
    Třetina nabil do druhé vlny Tomicovi, jeho rána ale minula levou Mazancovu tyčku.

49:06
    Hostující Johnson je vyloučen za krosček.

49:24
    Michal Dvořák vyhrál buly a sám vyhodil kotouč až k Furchovi.

50:03
    Ke Kůrkovi se odrazil puk na hranici brankoviště, domácí útočník si však ještě kotouč přendal na bekhend, což se stalo celé nadějné situaci osudné, protože se už k němu stihli vrátit plzeňští beci.

51:05
    Další snahu slávistických hokejistů přerušil ofsajd.

51:06
    Hosté jsou kompletní.

51:20
    Ne však na dlouho, útočným faulem se totiž provinil Stránský.

52:14
    Tomáš Kůrka byl v další dobré pozici, tentokrát vystřelil bez přípravy, trefil ale jen brusle plzeňských obránců.

53:20
    Indiáni přečkali i další přesilovku, Stránský už operuje na ledě.

53:46
    Furch zastavil puk v lapačce a pak raději přerušil hru.

54:12
    Vostřákova rána od modré čáry neprošla přes houštinu těl před slávistickou brankou.

54:59
    Kinrade se prosmýkl po levém křídle, z velkého úhlu pak napálil jen vnější tyč.

57:09
    Hraje se dlouho bez přerušení, slávistické útoky jsou však platonické.

57:33
    Doležalovo nahození před bránu po sérii odrazů skončilo až zákrokem Mazance.

58:24
    Ještě jedno plzeňské vyloučení, za hru vysokou holí je vyloučen kapitán Martin Straka.

58:32
    4 396 se přišlo podívat na dnešní popolední utkání.

58:49
    Sklenář dobře tečoval Rothovu střelu od modré čáry, Mazanec ale vytáhl kvalitní zákrok betonem. A dobře zasáhl i proti další dorážce z hole Sklenáře.

59:39
    Krejčíkovu střelu zastavil obětavě Marušák.

60:00

Hosté zaslouženě vítězí tříbrankovým rozdílem, navíc si brankář Mazanec připsal čisté konto. U dalšího utkání se těším na shledanou. (15:15:26)

Václav Baumann

Branky a nahrávky: 11. Duda (Kratěna, Hanzlík), 43. Kovář (Horna, Hanzlík), 45. Marušák (Straka, Duda)

HC Škoda Plzeň: Mazanec - Růžička, Marušák, Hanzlík, St. Pierre, Kinrade, Schnabel, Havíř, Dresler - Duda, Straka, Kratěna - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, Kovář, Petruška - Mrňa, Vostřák, Horna - M. Heřman

Rozhodčí: Hribik, Smetka - Barvíř, Blümmel