Žilina – Zvolen 3:0 (kon.) | Nitra – Košice 1:3 (kon.) | Martin – Skalica 5:4 (po s.n.)
Banská Bystrica – Trenčín 3:0 (kon.)
HK Nitra
1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
HC Košice
sk Neděle 06.11.2011, 17:00Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:00.

Príjemný podvečer z Nitry. V 19. kole Tipsport extraligy sa stretne domáce HK Nitra s majstrom z Košíc. Pred reprezentačnou prestávkou si obe mužstva budú chcieť napraviť chuť po sérii nepresvedčivých výsledkov. V poslednom kole prehrala Nitra na ľade Žiliny 6:2. Košice pod vedením nového trénera Ihnačáka vyhrali na domácom ľade nad Trenčínom po bojovnom výkone 3:1. Obe mužstva sa v tomto ročníku stretli dvakrát a obe zápasy sa v prvej tretine súťaže skončili víťazstvom domáceho tímu 3:2.

Úvodné zostavy:

HK Nitra: Čiliak(Kusý) - Arvay, M. Hruška, Rais, M. Bača, König, J. Polák - J. Fojtík, Štefanka(K), Barinka(A) - S.Saliji, T. Chrenko, Korhoň - G.Saliji(A), Hrkna, Klíma- Šumichrast, Uhnák.
    Tréner: Ján Jaško

HC Košice: Hylák(Halász) - Homer, Tabaček(A), Novák, Šeda, Slimák, Grman, Biro, Mlynarovič - Bartoš(K), Zálešák, Dravecký(A) - Jenčík, Gron, Miklík - Haščák, Piatak, Pašek - Chovan, Vorel, Fabuš
    Tréner: Miroslav Ihnačák

Rozhodca: Lokšík - Brath, Mi.Novák..

Na ľad nastupujú obe mužstvá. Domáci celý v modrom. Hostia v bielo-modrej kombinácii dresov.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:40
    V prvých sekundách sledujeme pokojný hokej z oboch strán.

01:01
    V prvej strele domáci Klíma, Hylák pozorný a vyráža mimo priestor bránky.

01:15
    V prvej gólovej šanci Korhoň, ktorý bol spoločne s Chrenkom sám pred Hylákom, hosťujúci brankár v dobrom zákroku podržal svoje mužstvo.

02:16
    Dravecký s Bartošom vyrazili do útoku, pozorná obrana domácich ich však bez problémov zastavila.

02:40
    Domáci od začiatku lepším mužstvom, hostia sa dopustili zakázaného uvoľnenia a tak sa vhadzuje opäť pred Hylákom.

03:46
    Vylúčenie na strane domácich. Arvay dostáva 2 minúty za podrazenie, aj keď si ja osobne myslím, že obranca domácich zasiahol čisto.

04:36
    Hostia sa nedokážu usadiť v pásme domácich, domáci dokonca v troch vyrazili na dvoch hráčov hostí.

05:42
    Nitra s piatimi hráčmi, bez problémov sa ubránila presilovke hostí.

06:30
    Konig z pravého kruhu tvrdo vypálil, Hylák betónom vyráža.

07:19
    Korhoň nabil G.Salijimu, Hylák opäť pozorný a betónom vyráža.

08:48
    Bartoš v šanci, keď sa Košičania dostali do prečíslenia 3 na 2, akcia skončila na smolu hostí nepresnou prihrávkou.

09:49
    Pašek šikovne vystrelil z jednej po prihrávke Piataka, Čiliak betónom vyráža.

10:20
    Druhý útok domácich zamestnal hostí, Korhoň vystrelil tvrdo ale nepresne.

11:12
    Štvrtý nekompletný útok zamotal hlavu hosťom, chýbala tomu však streľba.

12:20
    Vylúčenie na strane hostí. Marek Vorel 2 minúty za sekanie.

12:48
    Nitra dala gól!
    Moderne využitá presilovka domácich. Hruška nahadzoval na bránku a MIROSLAV ŠTEFANKA nemal problém zakončiť do opustenej bránky. Asistencie: Milan Hruška, Jozef Fojtík.

13:05
    Domáci naďalej aktívnejší, v šanci Chrenko. Hylák naďalej v permanencii.

14:45
    Dravecký sa snažil predrať cez pásmo domácich, ostalo pri snahe. Na druhej strane útok 2 na 2 zblokovala obrana hostí.

15:50
    Hruškovu tvrdú strelu zblokoval Gron, domáci pokračujú v tlaku. Zatiaľ sú domáci oveľa lepší, živší, bojovnejší.

16:59
    Polák začína od svojej bránky, puk sa po pár nepresných prihrávkach opäť dostal k domácim, až hru prerušilo zakázané uvoľnenie domácich.

17:40
    Prvykrát v tejto tretine zatlačili hostia domácich, konkrétne prvý útok zatápal domácim hráčom, Bartošova strela skončila mimo bránky.

19:00
    Posledná minúta prvej tretiny.

19:42
    Nitrania opäť v pásme hostí, tak ako po väčšinu prvej tretiny.

20:00
    Prvá tretina skončila.

20:00
    Vylúčenie na strane domácich. Hrnka 2 minúty za napadnutie.

Po prvej tretine vedú domáci úplne zaslúžene, keď sa presadil po nádhernej Hruškovej prihrávke Štefanka. Druhá tretina začne v čase 17:45.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:21
    Košičania sa usadili v pásme domácich, netrvalo to dlho a domáci vyhadzujú. Presilovka hostí však pokračuje.

20:53
    Samir Saliji teraz zbiera drahocenné sekundy v pásme hostí.

21:15
    Stanislav Gron prihral na Miklíka, ten si však zle spracoval puk a ten končí na ochrannej sieti.

22:09
    Košice dali gól!
    Už v hre 5 na 5 Stanislav Gron spoza bránky prihral na úplne voľného MICHELA MIKLÍKA a ten strieľa do odkrytej bránky vyrovnávajúci gól. Asistencie: Stanislav Gron, Peter Fabuš.

23:24
    V týchto chvíľach sledujeme hokej z jednej strany na drúhu. Košičanom vyrovnávajúci gól dodal sebavedomie a vyrovnal sa v hre domácim.

24:50
    Po zakázanom uvoľnení sa vhadzovovalo po pravici Čiliaka, Haščák našiel voľného Piataka, tomu sa puk skĺzol po čepeli a zakončil slabo bekhendom len do Čiliaka.

25:42
    Po zblokovanej príhravke Šedu sa bude vhadzovať v stredovom kruhu.

26:30
    Ďalšie prerušenie po hre s vysokou hokejkou. Vhadzuje sa po ľavici Hyláka, obrana hostí vyváža puk.

27:08
    Samir Saliji clonil pri Chrenkovej strele z otočky, Hylák pozorný a schováva svoj puk vo výstroji.

27:20
    Po strele Nováka z buly musel zasahovať Čiliak.

27:33
    Hostia otáčajú priebeh stretnutia. Stanislav Gron vystrelil cez obráncu, Čiliak vyrazil len pred voľného MICHELA MIKLÍKA a ten do nemal problém dať druhý gól zápasu. Asistencia: Stanislav Gron.

28:40
    Mlynarovič si pekne nakorčuľoval do pásma domácich, jeho streli však zblokoval obetavo obranca Hruška.

28:57
    Vylúčenie na strane hostí. Peter Slimák 2 minúty za nedovolené bránenie.

30:21
    Domáci tlačia Košice, hráči hostí sa obetavo vrhajú do všetkých striel.

30:59
    Štefanka sa dostával pred Hyláka, jeho strela bola vsak Novákom zblokovaná.

30:57
    Košice s piatimi hráčmi a domáci tentokrát nevyužívajú presilovkovú hru.

32:24
    Pokus o kolmú prihrávku domácim nevychádza, puk rozohral Šeda na Bartoša, tomu sa puk zviezol len do rohu klziska.

33:34
    Po súboji Samira Salijiho a Pašeka je hra prerušená.

34:01
    Druhý z bratskej dvojice Salijiovcov vystrelil len do Hyláka, ten nemal problém chytiť puk.

34:16
    Zakázane uvoľnenie hostí, vhadzovalo sa po ľavici Hyláka, tretí útok domácich zamotal hlavy hosťom. Tomáš Hrnka si vypýtal faul.

34:35
    Vylúčenie na strane hostí. Marek Vorel 2 minúty za hákovanie.

35:02
    Nitrania zatlačili hostí, po zblokovaných strelách hostia vyhadzujú a domáci začínajú od Čiliaka.

35:56
    Domáci to musia skúsiť opäť od svojej bránky, po pár sekundách zase. Nitranom sa táto presilovka vôbec nedarí.

36:45
    Hostia už s piatimi hráčmi.

37:24
    Druhý útok hostí v náznaku šance. Stanislav Gron sa len tak tak nedostal k zakončeniu pred Čiliakom, na druhej strane nepresne vystrelil Šumichrast.

38:16
    Puk skončil na košickej striedačke, vhadzovalo sa v pásme domácich. Michal Novák dobre podržal puk v útočnom pásme, jeho nahodenie však končí na hokejkách domácich.

39:00
    Minúta do konca druhej tretiny.

39:30
    Zakázané uvoľnenie hostí, tí vyhrali buly a kontrolujú koniec tretiny.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Majster z Košíc v druhej tretine dokonale otočil priebeh stretnutia. Dvoma gólmi sa o to postaral Michel Miklík, ktorému na oba góly prihrával Stanislav Gron. Tretia tretina začne v čase 18:31.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:24
    V úvodných chvíľach zatlačil prvý útok hostí domácich, Homer nahadzoval na Čiliaka, ten sa k puku ani nedostal, nahodenú strelu zblokoval Arvay.

41:02
    Obe mužstvá striedajú a puk rozohráva Slimák.

42:14
    Vylúčenie na strane domácich. Arvay 2 minúty za vyhodenie puku.

42:37
    A presilovú hru hostia využívajú. Peter Bartoš nahral za bránku Miroslavovi Zálešákovi a ten z jednej prihral na voľného VLADIMÍRA DRAVECKÉHO, ten pohotovou strelou dáva druhý presilovkový gól hostí. Asistencie: Miroslav Zálešák, Peter Bartoš.

43:15
    Nitrania zaostávajú za svojou výbornou prvou tretinou, zapríčinené to určite je aj zvýšenou aktivitou majtra z Košíc.

43:58
    Hylák rozohrával pred dobiedzajúcim Hrnkom.

44:36
    Pašek sa predieral cez Poláka, ten si agilného útočnika hostí postražil a nedovolil mu predrať sa až pred Čiliaka.

45:06
    Klíma vystrelil na Hyláka,ten s problémom chytá a hneď aj rozohráva.

46:24
    Martin Šumichrast sa zjavil sám pred Hylákom, ten dnes chytá veľký zápas a vo skvelom zákroku vyráža nebezpečnú strelu.

47:16
    Erik Piatak potiahol puk po pravej strele, prihral medzikruhy na Pašeka,toho zablokovala obrana domácich.

48:45
    Domáci viditeľne ožili, hostia však výborne bránia a nedávajú možnosť Nitre k náznaku šancí.

49:13
    Košice hrajú teraz veľmi rozumne, tretí gól ich upokojil a domáci to budú mať po zvyšok zápasu veľmi náročné.

50:35
    Michel Miklík sa snaži o hattrick, jeho zblokovaná strela však neohrozila Čiliaka, na druhej strane po chybe obrany hostí v šanci Chrenko, tomu pre zmenu zblokoval strelu Novák.

51:54
    Vylúčenie na strane hostí. Michal Šeda 2 minúty za vrazenie na mantinel.

52:36
    Hostia v oslabení vyrazili do útoku, Vorel s Fabušom sa snažili o zakončenie, puk konči na ochrannej sieti.

53:07
    Garij Saliji nahadzoval na Hyláka, brániaci hráč hostí zrazil jeho pokus na ochrannú sieť.

53:34
    Hostia vyhadzujú cez všetky čiary, domáci nehrajú dobre túto presilovú hru a po zakázanom uvoľnení sa vhadzuje po ľavici Čiliaka.

53:54
    Hostia v piatich, vo veľkej šanci Garij Saliji, ktorý sa zjavil sám pred Hylákom, brankár hostí v ďalšom výbornom zákroku.

54:46
    Jenčík s Gronom upaľovali na jedného obrancu domácich, ten výborne zakročil po Jenčíkovej krížnej prihrávke.

55:26
    Barinka sa snažil vymyslieť niečo v obranom pásme hostí, ostalo len pri snahe a puk sa dostal až za bránku Čiliaka.

56:11
    Tomáš Chrenko pred Hylákom nepretlačil puk, hostia sa dnes môžu spoľahnúť na svoju brankársku jednotku, ten puk schoval v lapačke.

57:30
    Stanislav Gron nepresne prihral na Michela Miklíka, mohla to byť dobrá šanca pre hostí.

58:20
    Erik Piatak drží puk za bránkou domácich a získava ďalšie sekundy pre svoje mužstvo.

59:00
    Minúta do konca tretej tretiny.

59:09
    Košice v prečislení 2 na 1, Vorel neprihrával na voľného Mlynaroviča,ale zakončoval sám. Jeho jedovatá strela končí mimo bránky.

60:00

Máme za sebou zápas 19. kola Tipsport extraligy medzi Nitrou a Košicami. Nitra bola v prvej tretine jasne lepšia a vyťažila z toho vedenie 1:0. V druhej tretine však nastal obrat. Košičania viditeľne pridali a troma gólmi otočili priebeh stretnutia. Týmto víťazstvom sa Košice dostali opäť na prvé miesto v tabuľke. Prajem Vám pekný zvyšok nedele a po reprezentačnej prestávke sa opäť teším na Vašu priazeň pri hokejových "onlajnoch". (19:03:02)