Vsetín – Jihlava 6:0 (kon.) | Hr. Králové – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.) | Třinec – Olomouc 6:2 (kon.)
Zlín – Vítkovice 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Havířov 6:3 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 5:2 (kon.)
Pardubice – Motor ČB 5:3 (kon.) | HC Kladno – Slavia 2:3 (po s.n.) | Plzeň – PZ Kladno 16:1 (kon.)
K. Vary – Sparta 1:2 (po s.n.) | Letňany – Mladá Boleslav 5:4 (po s.n.) | Liberec – Písek 5:1 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:1 (0:0, 3:1, 2:0)
IHC Králové Písek
Sobota 03.12.2011, 16:00Extraliga staršího dorostu

Dvacáté páté kola extraligy staršího dorostu tak nakonec přineslo dostatek branek. I když tomu první perioda, ve které byla k vidění v podstatě jen jedna šance, moc nenapovídala. Dalších čtyřicet minut již ale bylo jiných. Šance se rodily na obou stranách a lépe s nimi nakonec naložil Liberec, jenž i díky třem bodům kapitána Vojtěcha Havlase zdolal Písek 5:1. Toť z pod Ještědu vše. (18:08:17)

60:00

59:30
    V přesilové hře ještě tvrdou ranou od modré zahrozil Jan Březina, Skřebský si však s jeho pokusem poradil.

58:55
    S minutou do konce ještě dostávají výhodu početní převahy hosté z Písku. Za sekání je vyloučen Josef Suska. Liberecký útočník si ještě zřejmě neodpustil slovní komentář a inkasuje tak ještě osobní desetiminutový trest.

57:41
    Hosté jsou v plném počtu.

56:40
    A liberečtí se skutečně snaží spíše kotouč neztratit a kombinují v útočném pásmu.

55:41
    A klidu jim jistě dodá i výhoda jednoho muže v poli. Tu jim nedovoleným bráněním poskytl Lukáš Volf.

54:46
    Liberci dodaly dvě branky klid a domácí nyní kontrolují hru v útočném pásmu.

52:26
    Liberec právě vstřelil branku!

A máme tu druhý liberecký gól v rychlém sledu. Tentokrát bylo k vidění přečíslení tří na dva, ovšem vyřešeno bylo obdobně, jen z opačné strany útočné třetiny. Od levého mantinelu totiž nahrával Vojtěch Havlas a jeho přesný pas zakončil JAKUB KALFIŘT. Asistence: Vojtěch Havlas a Filip Chlapík.

51:29

Přečíslení dvou na jednoho nyní ukázkově vyřešili Zacha s MARTINEM ŽĎÁRSKÝM. Tomu Zacha předložil milimetrový pas a on už pouze nastavil hůl a usměrnil kotouč do horní poloviny branky. Asistence: Pavel Zacha.

51:06
    Jan Březina teď vystavil svůj tým ofsajdu.

48:34
    Hosté jsou v plném počtu a Schwamberger hned vyrážel do útoku. Jeho nahrávka do druhé vlny ale nebyla přesná a vyhnala hosty z útočného pásma.

47:22
    V dobré příležitosti se na levé straně brankoviště ocitl domácí Zacha. Jeho pokus ale dokázal Havelka zastavit vyrážečkou.

46:23
    Další přesilovou hru si zahraje domácí Liberec. Za hákování odchází na trestnou lavici Patrik Březina.

45:54
    Prázdná branka zívala na domácího Chlapíka, tomu ale přihrávka ideálně nesedla a on tak nezamířil přesně.

45:00
    V dobré pozici mezi kruhy se ocitl Dominik Vlk, střela mu ale nesedla.

43:47
    Liberečtí se teď dopouštějí dvou icingů během několika desítek vteřin.

42:40
    Druhá polovina přesilové hry se domácím vůbec nevydařila a Písek se úspěšně vrací k pěti hráčům na ledové ploše.

42:07
    Nepřesnost v liberecké rozehrávce zapřičinila zakázané uvolnění.

41:41
    Druhou polovinu přesilové hry zahajují domácí ofsajdem. Nutno zmínit, že ta první se jim vydařila. Přesto je stav stále stejný.

40:40
    Hra poprvé přerušena, a to kvůli faulu hostujícího Davida Cibocha. Ten jde pykat za sekání.

40:01

40:00

39:18
    A Langhammer nejdříve vybojoval napadáním gólmanovi rozehrávky vhazování v útočném pásmu a z něho pak prověřil Havelku.

39:00
    S poslední minutou druhé třetiny zakládají liberečtí jeden z posledních útoků.

38:45
    Pyrochta při snaze udržet útočné pásmo poslal kotouč mimo hrazení. Vhazuje se ve středním pásmu.

37:54
    Havelka znovu v pohotovosti, tentokrát si ale s Mrázkem poradil.

35:56

Vzápětí se liberečtí vracejí k dvoubrankovému náskoku. Návrat dával od modré do rohu Pyrochtovi, ten nahrál před branku, kde stál VOJTĚCH HAVLAS. Ten měl znovu poměrně jednoduchou situaci a podruhé v zápase překonal Havelku. Asistence: Filip Pyrochta a Dominik Návrat.

35:30
    Slušná pozice pro domácího Kalfiřta. Ten se rozhodl situaci jednoho na jednoho vyřešit zaseknutím a střelou přes obránce a nadělal Havelkovi potíže.

34:39
    A málem jsme viděli třetí kotouč v síti hostů. Kupčík pálil od modré a před Havelkou tečoval a vzápětí dvakrát dorážel Škoda. Havelka však odolal.

33:52
    A vzápětí se hráči z jihu Čech dopouštějí dalšího a připravují se o přečíslení dvou na jednoho.

33:30
    Útočný pokus píseckých překazil ofsajd.

32:09
    I přes fakt, že nemohli střídat jsou to právě liberečtí, kteří se icingu dostávají do pásma. To nakonec drží i pro další formaci.

31:35
    Hrníčko teď nedosáhl na přihrávku Kalfiřta a liberečtí se tak dopouštějí zakázaného uvolnění.

30:19
    Aktivnější jsou v posledních okamžicích i přes inkasovanou branku domácí. Své útoky však nedokáží zakončit nebezpečnější střelou.

29:03
    Puk se nyní ocitá mimo mantinely. Vhazuje se v libereckém pásmu.

27:10
    Písek právě vstřelil branku!

A také písečtí využívají přesilovou hru. Postaral se o to kapitán PETR JANÁSEK, jehož pokus z vrcholku levého kruhu propadl Skřebskému pod rukou a doklouzal až za jeho záda. Asistence: David Bernad, David Ciboch.

26:06
    Příležitost početní výhody dostanou také hosté. Za faul kolenem putuje na dvě minuty domácí Tomáš Havlín.

25:25
    Nebylo tomu tak v případě Josefa Vlka, ten si nabruslil po pravém mantinelu a z pravého kruhu vypálil zápěstím. Jeho pokus orazítkoval levou tyč liberecké klece.

24:26
    Do šance se dral hostující Schwamberger. K zakončení se sice propracoval, ale jeho střela nakonec nebezpečná nebyla.

23:26

Vzápětí přidává Liberec další branku. A padá jako přes kopírák. Od levého mantinelu pálil Beránek, jeho střelu vyrazil Havelka pouze před sebe, kde číhal DOMINIK HRNÍČKO. Ten už puk sebral a pohodlně zasunul kolem ležícího gólmana. Asistence: Michal Beránek.

23:08
    Liberec vstřelená branka viditelně posílila a jeho hráči drží hosty sevřené v jejich pásmu.

21:26

A s první přesilovou hrou druhé třetiny přichází také první branka zápasu. Z levého kruhu vypálil tvrdě Josef Suska a Havelka jeho střelu neudržel, čímž značně ulehčil práci VOJTĚCHU HAVLASOVI, který dorážel z brankoviště do prázdné branky. Asistence: Josef Suska.

20:43
    První přesilová hra druhé třetiny bude patřit domácím. Za podražení míří na trestnou lavici Lukáš Volf.

20:22
    První písecký útočný pokus ve druhé periodě končí zakázaným uvolněním.

20:01

Úvodní formace a rozhodčí jsou již připraveni a druhá třetina tak může začít.

20:00

19:30
    Domácí v pěti a Zacha hned zkoušel zakončit po objetí branky. To se mu ale kvůli zablokování jeho pokusu nepodařilo.

19:02
    V nadějné pozici se nyní ocitl hostující Lukáš Volf. Svou střelu z mezikruží ale nasměroval pouze doprostřed branky.

18:17
    Písečtí ji ale zatím ani trochu nevyužívají a liberečtí se v pohodě brání.

17:20
    Další šanci v početní výhodě dostávají hosté, když na trestnou lavici zamířil Marek Langhammer - nedovolené bránění.

16:59
    V rozehrávce obou týmu je k vidění mnoho nepřesností, a proto se hra odehrává zejména ve střední třetině.

15:36
    Domácí jsou v plném počtu.

14:33
    Sám na píseckého gólmana mohl unikat Dominik Hrníčko, ovšem při kličce přes posledního obránce mu kotouč utekl.

13:36
    Pár vteřin hry s pěti hráči na obou stranách je u konce. Postaral se o to liberecký Suska, jenž dostává menší trest za hákování.

13:04
    Domácím dorostencům se přesilová hra zatím nedaří, když se nemohou usídlit v útočném pásmu.

11:26
    Liberci začíná o tři vteřiny zkrácená přesilová hra.

11:23
    Tentokrát se vylučuje na straně hostí. Ti jsou potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledové ploše.

10:56
    Třicet vteřin před návratem domácího hráče vyslal od modré tvrdou ránu hostující Hanus, Skřebský zasáhl betonem.

9:26
    A máme tady třetí početní výhodu pro Jihočechy. Tentokrát na trestnou lavici míří Martin Žďárský, a to za podražení.

8:42
    Snaha o vysunutí rozjetého Žďárského končí zakázaným uvolněním domácích.

8:26
    Liberec sice s problémy, ale ubránil i druhou početní nevýhodu.

7:16
    Druhá početní výhoda hostí je o poznání lepší. Ve velké šanci se osamocen před prázdnou brankou ocitl Daniel Schwamberger, ovšem svůj bekhend namířil nad libereckou klec.

6:22
    Další přesilová hra pro Písek. Na trestnou lavici míří za faul na Lukáše Volfa Josef Suska, hákování.

6:15
    Liberecké hráče zastavuje při útoku přihrávka sražená mimo hrací plochu.

5:35
    Zatímco Liberci se vrátil pátý hráč, střílel z levého kruhu Březina. Skřebský jeho pokus ukryl do lapačky.

5:15
    První střelecký pokus v početní výhodě si na své konto připsal Kevin Reiniš, ovšem jeho střela z velkého úhlu neměla větších šancí.

4:33
    První polovina přesilové hry se hostům příliš nedaří, většinu tráví dojížděním vyhozených kotoučů.

3:32
    Písečtí se v podstatě poprvé dostali do libereckého pásma a hned si zahrají přesilovou hru. Pavel Zacha si totiž při bránění pomohl hákováním.

2:25
    Domácí jsou v úvodu aktivnější. Dostat kotouč do branky se teď po jejím objetí pokoušel Žďárský, avšak Havelka byl znovu pozorný.

1:34
    Proháčkovat se přes písecké zadáky zkoušel Kalfiřt, ovšem kotouč mu ujel a Havelka jej raději podržel.

0:40
    Liberečtí získali první vhazování a hned se vrhli do útoku. Jako první vyzkoušel štěstí Marek Langhammer, ovšem neúspěšně.

00:01

Oba týmy se trousí z kabin a zápas tak za pár okamžiků začne.

Bílí Tygři Liberec: Skřebský (Sobotka) - Návrat, Havlín, Mrázek, Kalfiřt, Hrníčko, Arlt, Beránek, Zedek, Havlas, Škoda, Kupčík, Langhammer, Žďárský, Račický, Chlapík, Pyrochta, Suska, Ordoš, Zacha.

IHC KOMTERM Písek: Havelka (Škuta) - Březina, Schwamberger, Švanda, Banci, Ciboch, Vlk D., Žáček, Dudák, Březina, Vlk J., Horaždovský, Reiniš, Bernad, Volf, Hanus, Janásek.

Rozhodčí: Hrubý - Kajínek, Podrazil..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 22. Havlas (Suska), 24. Hrníčko (Beránek), 36. Havlas (Pyrochta, Návrat), 52. Žďárský (Zacha), 53. Kalfiřt (Havlas, Chlapík) - 28. Janásek (Bernad, Ciboch)

IHC Králové Písek: Havelka (Škuta) - Březina, Schwamberger, Švanda, Banci, Ciboch, Vlk D., Žáček, Dudák, Březina, Vlk J., Horaždovský, Reiniš, Bernad, Volf, Hanus, Janásek.

Rozhodčí: Hrubý - Kajínek, Podrazil.