Philadelphia – NY Rangers 2:3 (kon.) | Ottawa – New Jersey 3:2 (po pr.)
Ottawa Senators
3:2 (0:0, 0:2, 2:0, 1:0)
New Jersey Devils
Úterý 03.01.2012, 01:30 • Scotiabank Place • NHL

Děkuji Vám za sledování tohoto přenosu a jestli jdete spát přeji dobrou noc. Kdo z Vás má ještě chuť na dávku nočního hokeje nezapomeňte, že na našich stránkách právě teď můžete sledovat zápas české "dvacítky" proti ruským mladíkům. (04:28:10)

Hvězdy utkání: Alfredsson, Alfredson, Clarksson

V prodloužení domácí dokonali obrat z 0:2 na 3:2. Symbolicky vítězný gól vstřelil kapitán Alfredsson a zaznamenal tak 401. branku v NHL. Hosté si za svůj dnešní výkon bod zaslouží. Potěšením je, že čeští hráči se určitě neztratili a Kuba i Sýkora si připsali bod za asistenci.

65:00

64:01
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Domácí teď snáď minutu svírali Devils v jejich pásmu a vysílali na Brodeura jednu střelu za druhou. Nakonec se puk dostal k ALFREDSSONOVI, který z levého kruhu prostřelil všechno co mu stálo v cestě. Asistence: Karlsson, Spezza

62:58
    A domácí dostávají možnost přesilové hry po tom co je vyloučen Clarksson.

62:24
    Na druhé straně před Andersonem neuspěl Zajac.

61:20
    Alfredsson proti Brodeurovi taky neuspěl. Hostující gólman teď drží Devils ve hře o bonusový bod.

60:31
    Kovalčuk vyrobil neskutečnou hrubku když přihrál pouze na hůl forčekujícího Condry. Toho však vychytal Brodeur.

60:01

To co se povedlo Devils ve druhé třetině, to se povedlo domácím v té poslední. Díky dvěma brankám si vynutili prodloužení, které za malý okamžik začne. Střely na branku: 9-8

60:00

59:54
    Poslední šance pro domácí dokonat obrat. Devils se provinili zakázaným uvolněním a bude se vhazovat před Brodeurem. Kouč ďáblů si bere oddechový čas.

59:38
    22 vteřin před koncem se bude vhazovat ve středním pásmu. Vypadá to, že obě mužstva jsou smířeny s bodem.

58:35
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu, ale žádné ohrožení branky nevidíme.

57:04
    Neil dostal přihrávku od Smitha před branku. Místo puku však Neil poslal do branky pouze sebe.

56:44
    Eliáš se Sýkorou pořádně zamotali hlavy domácím obráncům. Jejich útočná snaha nakonec skončila střelou Zubruse, ale přesouvající se Anderson betonem úspěšně zasáhl.

54:58
    Eliáš vyzkoušel pozornost Andersona. Jeho propagační střela od levého mantinelu pouze zapadla do jeho výstroje.

54:25

53:20

53:17
    Po pravé straně se v oslabení prodral CONDRA a z hodně velkého úhlu prostřeluje Brodeura. Tohle byl velmi zbytečný gól. Asistence: Kuba

51:55
    Kovalčuk z pozice levého obránce vyslal nepřesnou střelu, která Devils připravuje o útočné pásmo.

51:20
    Spezza zbytečně fauluje v útočném pásmu a odsedí si dvě minuty za podražení Sýkory.

50:22
    Alfredsson s Turrisem se vybrali do útoku. Turris na sebe navázal dva obránce a posunul puk napravo na volného švéda. Jeho pokus ale Brodeur s přehledem kryje.

49:10
    Michálek poslal nahození před branku, kde číhal na teč Spezza. Kotouč však proklouzl přímo do výstroje Brodeura.

48:27
    Tedenby dostal přihrávku od Zajace do volného prostoru. Asi metr za modrou vyslal golfák na Andersona, který jeden z domácích obránců tečoval vysoko nad.

47:12
    Brodeur teď odolal nájezdu domácích. Nejdřív vystřelil Karlsson následně se ještě snažili dorážet Michálek a Spezza.

46:18
    Anderson ještě pohledem zkontroloval práci ledařu a může se pokračovat.

46:18
    Hra je přerušena a na ledě jsou místní ledaři opravující plexisklo.

46:10
    Vancouver-San Jose 1:2
    Chicago-Edmonton 1:0

45:53
    Po delší době si zachytal Anderson, když se do přečíslení dvou na jednoho dostali hráči ďáblů. Jenže nepříliš razantní střela Clarkssona mu problémy nenadělala.

44:40
    Spezzova formace se dostala do tří slibných příležitostí, ale Brodeur ukazuje, že by se prosadil i ve fotbale, když jednu ze střel vyrazil hlavou.

43:19
    Domácím narostli křídla a vysílají dopředu jeden útok za druhým. Obrana Devils zatím statečně vzdoruje.

41:21
    To co se SPEZZOVI nedařilo dvě třetiny se mu povedlo v té poslední. Po vynikající přihrávce od Karlssona se dostal za záda obránců a sám proti Brodeurovi tentokrát uspěl. Asistence: Karlsson, Anderson

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:25.

Nádherný hokej nám přinesla druhá třetina, ve které jsme konečně viděli i góly. I když hosté vedou o dvě branky mohlo být vše jinak. Domácím nepřeje ani štěstěna, protože každé brance hostů předcházela tyč zvonící za Brodeurem. Počet střel ve druhé třetině byl stejně vyrovnaný jako v té první: 9-9.

40:00

38:49
    Devils teď chytře drží domácí daleko od své branky.

36:27
    Foligno dostal přihrávku na levou stranu, prodral se do útoku a asi dva kroky za čárou vyslal pěkný pokus k pravé tyčce. Brodeur pohotově betonem vyráží.

35:56
    Spezza by dnes nedal branku ani do prázdné branky. Tentokrát poslal dělovku hodně mimo.

34:30
    Hned po buly se do sebe pustili Boulton s Neilem. Z férového souboje vychází jako vítěz domácí hráč.

34:18
    Po gólu jsme ještě měli možnost shlédnout záznam předešlé situace a z ní bylo evidentní, že Spezzova střela skončila na spojnici.

34:18
    Devils právě vstřelili branku!
    Domácí byli evidentně rozhození a po nahození puku za branku se kotouč odrazil před Andersona, kde jej pohotově poslal za Andersona Zajac a následně ještě doťukl CLARKSSON. Asistence: Zajac, Tedenby.

33:45
    Hra pořád pokračuje a sám jsem zvědavý jestli Spezzova střela skončila v brance.

33:03

32:15
    Stadionem již zazněla gólová siréna a hráči i diváci již zvedali ruce nad hlavu, rozhodčí však rozpažuje. Určitě se ještě podíváme na video.

31:03
    Po souboji u mantinelu, je odpískán faul Salvadorovi za držení. Po jeho zákroku se ještě na ledě strhla menší šarvátka, kterou nakonec rozhodčí nechávají bez trestů.

29:35
    Další střelecký pokus Spezzy Brodeur bez problémů vyráží do rohu.

27:47
    Po buly se puk dostal k Sýkorovi, který jej z levého kruhu okamžitě poslal na Andersona. Od něj se odrazil pouze do najíždějícího ZUBRUSE, od kterého se odrazil za jeho záda. Asistence: Sýkora.

27:41
    Kovalčuk ujel dvou obráncům a řítil se sám na Andersona, kterému se snažil posunout puk pomezi nohy. Ten je rychle sklapl a šanci vychytal.

26:55
    Do samostatného úniku se dostal Butler, nezkoušel však žádné překvapivé zakončení, pouze střelu švihem nad lapačku. Tento prostor však Brodeur pokryl.

25:53

24:49
    Opět zvonila tyčka, tentokrát za Brodeurem. Střelu švihem na Brodeura vyslal Konopka, ta proletěla těsně kolem vyrážečky a zastavila se až na tyči.

24:39

23:46
    Senators se vůbec nedaří usadit v útočném pásmu.

23:00
    Hosté se osvobozují a senátoři musí založit útok až od své branky.

22:39
    Kovalčuk je zpátky.

22:17
    Zajac použil svou hůl jako pirátský hák a posílá svůj tým do tří.

21:48
    Spezza zkoušel ohrozit Brodeura z nulového uhlu. Tento pokus však neměl šanci na úspěch.

20:39
    Kovalčuk po buly zůstal sedět na puku a jak se jej snažili protihráči vyšťourat jednomu z nich uštědřil sekeru a jde po právu sedět.

20:11
    První střelu druhé třetiny vyslal Spezza, ale Brodeur bez problémů chytá.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:28.

Skončila nám první třetina, která zatím přinesla vyrovnaný hokej na obou stranách. Největší šanci zápasu spálil Zajac, kterému nepřálo i štěstíčko, když trefil pouze břevno Andersonovi branky.

Střely na branku: 9:9

20:00

18:30
    Domácí v posledních dvou minutách zavřeli Devils v jejich obranném pásmu. Žádné velké ohrožení branky Devils se nekonalo. Jedinou střelu, kterou vyslal Kuba hostující obránci tečovali mimo hřiště.

16:52
    Eliáš dostal do zajímavé pozice Sýkoru. Ten zkoušel střelu švihem, ale o pár centimetrů minul tyčku.

16:03
    Komerční přestávka. Zatím nejvytěžovanějším hráčem zápasu je Kovalčuk, který na ledě strávil více než 7 minut.

15:29
    První formace Devils se pár přihrávkami dostala až před Alfredsona, ale zakončení Zubruse scházela razance a brankář si s jeho pokusem lehce poradil.

14:50
    Další reklamní brejk. Jinak před zápasem dostal domácí kapitán Alfredsson plaketu a ocenění za 400. gól v NHL, který vstřelil den před Silvestrem.

14:37
    Ze záznamu je jasné, že puk se od břevna odrazil na brankovou čáru. Rozhodčí nakonec stadionu oznámil: No goal.

14:37
    Zajac se dostal k odraženému puku před brankou. V páde poslal puk nad rameno gólmana. Slyšeli jsme zvonit břevno a rozhodčí jde zkoumat záznam na video.

13:50
    Alfredsson dostal krásnou přihrávku před branku, ale své bohaté gólové konto svým pokusem nerozšířil.

12:30
    Čtvrtá formace senátorů pořádně provětrala obranu ďáblů, jen všechny střely lítaly mimo branku.

11:09
    Tedenby se hnal po levé straně a i když se mu nnapravo nabízel najíždějící spoluhráč, Tedenby napřáhl až ke stropu a dělovkou o hodný kus minul branku.

09:58
    Sám se před Brodeurem ocitl Turris. Snažil se puk posunout z otočky pod padjícím gólmanem, nakonec trefil pouze jeho beton, od kterého se puk odrazil do rohu.

09:18
    Dvě zakázané uvolnění, po jednom na každé straně.

08:35
    A je tu první reklamní přestávka. Z českých hráčů je zatím na ledě vidět nejvíce Michálek, který i při vlastním oslabení dokázal ohrozit Brodeura.

07:10
    Alfredsson prověřil Brodeura spíše polonahozením než střelou.

06:53

05:55
    První minutu zvládají senátoři skvěle dokonce se teď dostali s pukem až k Brodeurovi.

04:53
    Kovalčuk se dostal do přečíslení spolu s Henriquem zakončené zámořským způsobem střelou na branku. Sice bez úspěchu, ale táto akce alespoň vynesla vyloučení Karlssona.

03:04
    Po prvních dvou minutách, které přinesli zajímavé akce se hra trochu uklidnila a hraje se spíš ve středním pásmu.

01:26
    Začalo se zostra a na druhé straně se musel předvést i Anderson.

00:38
    Karlsson v první zajímavé akci. Od modré čáry se prodral až na kruhy a střelou švihem vyzkoušel pozornost Brodeura. Ten rychle sklapl betony a bylo po šanci.

00:01

Dnes jsme v rámci kanadsko-americké NHL měli možnost sledovat tradiční zápas Winter Classic, ve kterém Rangers porazili Flyers 3:2.

Stadionem již znějí státní hymny.

Jako je již při zápasech NHL zvykem utkání začne s menším zpožděním díky úvodnímu ceremoniálu.

Je před námi další zápas, ve kterém se proti sobě postaví dva celky z východní konference se stejným počtem bodů. Dá se říct, že je to zápas o 4 body. Navíc se proti sobě postaví i čeští hokejisté Michálek s Kubou na straně Ottawy a Eliáš se Sýkorou na straně Devils.

Ottawa Senators: Anderson - Karlsson, Kuba, Cowen, Lee, Philips, Carkner - Michalek, Spezza, Greening - Alfredsson, Turris, Condra - Butler, Smith, Foligno - Neil, Konopka, Daugavins

New Jersey Devils: Brodeur - Foster, Taormina, Larsson, Salvador, Fayne, Tallinder - Kovalčuk, Henrique, Parise - Zubrus, Eliáš, Sýkora - Clarkson, Zajac, Tedenby - Janssen, Carter, Boulton

Rozhodčí: Kyle Rehman, Mike Leggo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Ján Jabrocký

Branky a nahrávky: 42. Spezza (Karlsson, Anderson), 54. Condra (Kuba), 65. Alfredsson (Karlsson, Spezza) - 28. Zubrus (Sýkora), 35. Clarksson (Zajac, Tedenby)

Ottawa Senators: Anderson - Karlsson, Kuba, Cowen, Lee, Philips, Carkner - Michálek, Spezza, Greening - Alfredsson, Turris, Condra - Butler, Smith, Foligno - Neil, Konopka, Daugavins

Rozhodčí: Kyle Rehman, Mike Leggo