Rusko – Švédsko 2:6 (kon.) | Švýcarsko – Německo 1:6 (kon.) | USA – Česko 13:1 (kon.)
Kanada – Finsko 7:0 (kon.)
USA
13:1 (3:0, 5:1, 5:0)
Česko
Úterý 03.01.2012, 19:00 • PSG aréna, Zlín • Mistrovství světa žen do 18 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Američanky jsou jasnými favoritkami utkání. Ve dvou předchozích zápasech nedostaly ani branku, naopak jich patnáct vstřelily. Rusko tak z ledu odjíždělo s debaklem 0:8, švédská reprezentace dostala o branku méně. Češky po novoroční výhře nad Ruskem 2:0 dál živí naděje na čtvrtfinále. Pokud Švédky odpoledne neprohrají s Ruskem, mají domácí reprezentantky play off jisté bez ohledu na výsledek tohoto utkání.

USA: Petersová (Laingová) - Burkeová, Lashombová, Steckleinová, Hamptonová, Mastelová, Johnsonová, Rachlinová - Carpenterová, Pankowskiová, Kennedy-Menefeeová - Skarupaová, Savageová, Trivignová - Schipperová, Cameranesiová, Danielsová - Crossmanová, D´Oenchová, Illikainenová.

Česko: Hladíková (Craigová) - Tejralová, Výtisková, Kubátová, Hudečková, Kolowratová, Nováková, Vaňoučková, Pelikánová - Křížová, Vanišová, Chmelová - Lásková, Mazánková, Pecinová - Lédlová, Kuželová, Vopravilová - Sadílková, Nešutová, Přibylová.

Rozhodčí: Axelssonová (SWE) - Gagnonová (CAN), Majapurová (FIN).

Dobrý podvečer z PSG arény ve Zlíně. Tribuny stadionu jsou naplněny k prasknutí, led připraven, takže během pár minut může začít poslední utkání Česka ve skupině A. Naše reprezentantky už mají jistotu čtvrtfinále, které odehrají už zítra tady ve Zlíně.

Za bouřlivého potlesku nastupují české hráčky na led.

Úvodní buly bude během pár chvil vhozeno na led.

00:01

00:22
    USA právě vstřelilo branku!
    Blesková akce Američanek a je to 1:0! Burkeová se rozjela po pravé straně do útočného pásma a na vzálenější tyči našla nepokrytou ALEX CARPENTEROVÁ, která bez problému zakončila do prázdné branky. Asistence: Courtney Burkeová.

00:59
    Američanky jsou po vstřelené brance na koni.

01:46
    Danielsová se dostala ke střele, Hladíková její pokus likviduje.

03:11
    Klára Mazánková (CZE) vyloučena na dvě minuty za hákování a USA mají šanci vstřelit další branku.

04:05
    Češky se prozatím skvěle brání a drží puk daleko od své branky. USA se nyní dostalo do ofsajdu.

05:11
    Češky přežily oslabení téměř bez úhony, dobrá práce svěřenkyň Tomáše Výtiska.

05:51
    USA opět v útočném pásmu a Češky se musí mít na pozoru, střelu Illikainenové zablokovala česká obránkyně a puk končí v hledišti.

06:36
    Přesilovku si zahrají i Češky, Alex Carpenterová (USA) dvě minuty za hákování.

07:20
    Na puku jsou Američanky, které zkušeně šetří čas.

07:55
    Češkám se nedaří vzít jim puk.

08:05
    Až teď se to povedlo, ale ne na dlouho USA opět vyhazuje.

08:51
    Jen co skončila přesilovka Česka, USA dává na 2:0. Cameranesiová obkroužila branku Hladíkové, přihrála před ní MOLLY ILLIKAINENOVÉ, jenž střelou do protipohybu zvyšuje vedení USA. Asistence: Dani Cameranesi.

10:26
    Další přesilovka pro Česko, Kate Schipperová (USA) vyloučena na dvě minuty za podražení.

11:00
    I Češky budou oslabeny, Nováková (CZE) vyloučena na dvě minuty za podražení.

11:44
    Hladíková opět pod náporem střel amerických útočnic, ale dokázala si poradit.

12:28
    Nahození Mastelové od modré čáry si Hladíková s klidem pohlídala a schovala v lapačce.

12:26
    USA hraje v plném počtu.

13:00
    I Češky už jsou v pěti.

13:25
    HALEY SKARUPOVÁ vybojovala puk před Hladíkovou a poslala jej mezi betony české gólmanky. Asistence: Maryanne Kennedy-Menefeeová.

13:45
    Nováková (CZE) vyloučena na dvě minuty za krosček a USA má možnost navýšit svůj náskok.

14:49
    Velmi těžké chvíle zažívají Češky v obraně, Američanky s nimi točí, rychle kombinují a hráčky jsou už unavené.

15:45
    Oslabení Češky nakonec přežily a jsou v pěti.

17:10
    Češky už by potřebovaly konec třetiny, protože Američanky jim teď velmi tvrdě zatápí v obraně.

19:01
    Poslední minuta první třetiny a Američanky stále krouží před brankou Hladíkové.

19:28
    Denisa Křížová se snažila dostat do zakončení, ale před Petersovou byla o puk obrána.

20:00

V první třetině byl k vidění předvídatelný průběh. Američanky od začátku tvrdě šly po svém vítězství a cestu k němu počaly už ve dvaadvacáté vteřině, kdy daly na 1:0. Češky hrají možná až trochu zbytečně moc pasivně, chtělo by to zvýšit důraz. Uvidíme, jak se zápas bude vyvíjet dále ve druhé třetině, která začne přibližně v 19:44.

USA i Česko jsou na ledě a utkání může začít.

20:01

20:18
    Carpenterová jako první ve druhé třetině otestovala svou ranou Hladíkovou, ta puk přikryla výstrojí a píská se.

21:10
    A další branka v síti Hladíkové. Za branku si najela Savageová, poslala zpětně puk před branku na hůl HALEY SKURUPOVÉ a ta do protipohybu české brankářky dává na 4:0. Asistence: Paige Savageová.

22:22
    Česko právě vstřelilo branku!
    Vlastní gól USA a ČR jako první na turnaji skóruje proti Američankám. KLÁRA CHMELOVÁ vystřelila na Petersovou, jenže puk neudržela a dojíždějící obránkyně USA v pádu puk usměrnila do branky. Bez asistence.

23:54
    Američanky pokračují v kanonádě. Pankowskiová zpoza branky přihrála do mezikruží ALEX CARPENTEROVÉ a ta svou ranou zvyšuje na 5:1. Asistence: Anne Pankowskiová.

25:16
    Adriena Pecinová se po pravém křídle dostala do útoku a dobře vystřelila, jenomže těsně vedle branky Petersové.

Po páté brance vystřídala v brance Česka Hladíkovou Lenka Craigová.

26:55
    Kateřina Vaňoučková (CZE) vyloučena na dvě minuty za podražení.

27:23
    Craigová zatím skvěle chytá a drží si čistý štít.

27:59
    Američanky opět tvrdě semkly Češky v pásmu a snaží se najít si místo pro akci na skórování, Češky zatím v obraně pozorné.

28:55
    Češky oslabení přežily a jsou v pěti.

29:05
    Jenže Amerika opět skóruje. BRIANA MASTELOVÁ se dostala ke střele a propálila Craigovou. Bez asistence.

30:25
    Američanky už několik minut drží útočné pásmo.

31:05
    Až nyní jej vyvezla Klára Chmelová a jede střídat, Američanky zase opět jedou do útoku.

31:36
    Illikainenová trefila Craigovou do masky a hra je přerušena.

31:36
    USA si bere oddechový čas.

31:26
    Američanky vyměnily gólmanky, na místo Petersové jde do branky Laingová.

32:49
    Schipperová v akci 2 na 1 netrefila téměř prázdnou klec, když dostala skvělou přihrávku od své spoluhráčky!

33:44
    Hraje se stále pouze v obranném pásmu Česka. Jen občas se podaří vyhodit a holky mohou střídat.

34:57
    Klára Mazánková se dostala do šance jedna na jednu, zkoušela střílet přes obránkyni USA, ale ta ji střelu zablokovala.

35:06
    Adriena Pecinová (CZE) vyloučena na dvě minuty za hru tělem.

35:53
    Využitá přesilovka a stav už je 7:1. MIYE D´OENCHOVÁ skóruje po přihrávce Danielsové. Asistence: Sydney Danielsová.

36:09
    Osmou branku střílí KATE SCHIPPEROVÁ po střele Illikainenové, kterou dorazila za záda Craigové. Asistence: Molly Illikainenová.

36:52
    Kate Schipperová (USA) si po vstřelené brance odpočine, dvě minuty - hákování.

38:33
    Češky se drží v pásmu USA a snaží se něco vymyslet.

39:29
    Američanky se ještě hrnou do útoku, aby se pokusily dát další branku.

39:57
    Veronika Kuželová si sama počkala na modré čáře USA, dostala přihrávku a sama tváří v tvář Laingové zkusila střelu k tyči, netrefila se.

40:00

Druhá třetina je pryč a USA vede už 8:1 a to je před námi ještě dvacet minut. Vypadá to na velký debakl, snad to holkám moc nepochroumá svědomí a zítra ve čtvrtfinálovém boji budou plně připraveny na hru. Třetí dvacetiminutovka začne přibližně ve 20:33.

Střely po dvou třetinách: 31 - 6

Hráčky obou týmů jsou na ledě a za okamžik začne třetí třetina.

40:01

40:54
    Anne Pankowskiová se dostala před Craigovou a vystřelila do protipohybu brankářky, ta ale reflexivně lapačkou chytá.

41:49
    Další skvělý zákrok Craigové, Američanky opět vůbec nešetří aktivitou.

42:25
    Nahození Američanek do pásma Craigová chytila a raději přikryla na přerušení.

43:12
    Skarupová nahrála zpoza branky Cameranesiové, která ihned pálil, ale Craigová skvělým rozkrokem vyráží a píská se icing.

44:25
    Další branku vsítila ALEX CARPENTEROVÁ, jenž se prokličkovala před Craigovou, položila ji na led a zamířila pod horní tyč. Bez asistence.

45:34
    A je to 10:0! Illikainenová vypálila na Craigovou, ale trefila jen před sebou clonící obránkyně Česka, poté dorážela HALEY SKARUPAOVÁ, jenž už Craigovou prostřelila. Asistence: Molly Illikainenová.

47:15
    D´Oenchová hledala na druhé tyči Craigové Crossmanovou, ta ale nedosáhla na její pas.

50:21
    Češky působí velmi odevzdaně a Američanky dávají další branky. Branku na 11:1 dala ANNE PANKOWSKIOVÁ. Asistence: Alex Carpenterová, Maryanne Kennedy-Menefeeová.

50:26
    Nejedna hráčka Česka už by si asi přála konec zápasu.

51:41
    Na ledě zůstává ležet česká hráčka a je přerušeno.

51:41
    Nevypadá to moc dobře, stále se nezvedá, je u ní doktor.

51:41
    Hráčka bude odnesena na nosítkách

51:41
    Za bouřlivého potlesku je hráčka odnesena ze hřiště, bohužel jsme nezjistili, o kterou se jedná.

52:03
    První formace USA je k nezastavení, dvanáctou branku dává ANNE PANKOWSKIOVÁ, asistence: Maryanne Kennedy-Menefeeová.

53:23
    Američanky nadále doráží na bránu Craigové a mají našlápnuto k překonání výsledku jejich rivala Kanady, jenž porazila v prvním utkání skupiny B Švýcarsko 13:1.

54:25
    Sydney Danielsová se propracovala před branku Česka, ale zamířila mimo.

54:54
    Demi Crossmanová dorážela do prázdné branky, ale netrefila se!

56:05
    Ještě jedna přesilovka pro USA, Dana Pelikánová (CZE) vyloučena na dvě minuty za hrubost.

57:23
    Američanky chybovaly v rozehrávce a píská se icing.

58:01
    Dvě minuty do konce utkání, Češky už oslabení zvládnou.

58:05
    Češky v pěti.

58:26
    Přerušení po souboji v rohu, vhazování před Craigovou.

59:01
    Snad už poslední branka USA - 13:1. Po střele Danielsové dává branku PAIGE SAVAGEOVÁ. Asistence: Sydney Danielsová.

60:00

Utkání končí jasným vítězstvím USA 13:1, které tak potvrdily svou dominanci ve skupině a můžou se těšit z postupu do semifinále. Hráčky utkání jsou Alex Carpenterová (USA) a z ledu odnesená Aneta Tejralová (CZE).

Dnešní utkání sledovalo 850 diváků. (21:13:12)

Filip Bazala

Branky a nahrávky: 1. Carpenterová (Burkeová), 9. Illikainenová (Cameranesiová), 14. Skarupová (Kennedy-Menefeeová), 22. Skurupová (Savageová), 24. Carpenterová (Pankowskiová), 30. Mastelová, 36. D´Oenchová (Danielsová), 37. Schipperová (Illikainenová), 45. Carpenter, 46. Skarupaová (Illikainenová), 51. Pankowskiová (Carpenterová, Kennedy-Menefeeová), 53. Pankowskiová (Kennedy-Menefeeová), 60. Savageová (Danielsová) - 23. Chmelová

USA: Petersová (32. Laingová) - Burkeová, Lashombová, Steckleinová, Hamptonová, Mastelová, Johnsonová, Rachlinová - Carpenterová, Pankowskiová, Kennedy-Menefeeová - Skarupaová, Savageová, Trivignová - Schipperová, Cameranesiová, Danielsová - Crossmanová, D´Oenchová, Illikainenová.
    Česko: Hladíková (24. Craigová) - Tejralová, Výtisková, Kubátová, Hudečková, Kolowratová, Nováková, Vaňoučková, Pelikánová - Křížová, Vanišová, Chmelová - Lásková, Mazánková, Pecinová - Lédlová, Kuželová, Vopravilová - Sadílková, Nešutová, Přibylová.

Rozhodčí: Axelssonová (SWE) - Gagnonová (CAN), Majapurová (FIN)