Poprad – Skalica 4:1 (kon.) | Nitra – Banská Bystrica 1:3 (kon.) | Trenčín – Martin 3:5 (kon.)
Zvolen – Košice 1:3 (kon.) | HC Slovan – Žilina 7:0 (kon.)
HC Slovan Bratislava
7:0 (1:0, 3:0,3:0)
MsHK Žilina
sk Pátek 13.01.2012, 18:00 • Slovnaft Aréna Bratislava • Tipos Extraliga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

Konrád - Ďatelinka, , Frühauf, Švarný, Dobroň, Jerofejevs, Štajnoch, Trška - Bulík, Kukumberg, Šatan - Hudáček, Lipiansky, Bartánus - Sloboda, Macho, Buc - Bakoš, Preisinger, Kudrna

MsHK DOXXbet Žilina:

Laco – Devečka, Kudělka, Staňo, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Bajaník, Krčula – Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, Nemec, Stupka – Drevenák, Mikhailov, Smotrila – Sýkora, Linet, Kubiš

Príjemný podvečer z Bratislavy, v dnešnom extraligovom zápase privíta domáci HC Slovan hokejistov Žiliny, s ktorými sa v prebiehajúcej sezóne stretol už 4 krát. Doma Slovan jeden zápas vyhral pomerom 2:0 a druhý zápas prehral 2:4. V Žiline hokejisti z Bratislavy vyhrali oba zápasy, s výsledkami 1:5 a 2:3 z pohľadu hráčov DOXXbet Žilina.

V drese domáceho tímu po chrípkovej viróze uvidíme po trojzápasovej pauze kapitána Miroslava Šatana, a tohtosezónnu premiéru si odkrúti aj mladý nádejný junior Peter Trška, ktorý sa predstavil v reprezentačnom drese Slovenska na nedávnych MS"20 v Kanade.

V dnešnom zápase budú súperiť "na diaľku" o prvé miesto v tabuľke domáci HC Slovan s Košicami, ktoré sa dnes predstavia vo Zvolene.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

01:11
    Domáci tím od úvodných minút v útočnom pásme.

01:28
    Strelu Švarného od modrej brankár Laco chytá bez problémov do lapačky.

02:59
    Domáci prekombinovali útočný kolotoč pred Lacom, hostia vyhodili a na čas sa oslobodili.

03:34
    Hostia v plnom počte.

03:36
    Nemcova strela končí tesne vedľa Konrádovej bránky.

04:09
    Ofsajd domácich hráčov.

04:42
    Sýkora preveril Konrádovu pozornosť, bez úspechu.

05:24
    Za modrú sa dostal Bakoš, tvrdou strelou preveril Laca, ktorý jeho strelu kryje do náručia.

05:55
    Zakázané uvoľnenie Žiliny.

06:06
    Hudáček nenašiel pred bránkou voľného Šatana.

07:00
    Na opačnej strane v prečíslení dvoch na jedného Drábek neprihral dobre Stupkovi, šanca bez úspechu.

08:46
    Sloboda pritlačil na mantinel Drevenáka, ten zostal chvíľku otrasený na ľade, rozhodca vylučovať nebude.

10:18
    Švarný vystihol zakladajúci sa útok hostí v strednom pásme, nakorčuľoval do pásma a spoza kruhov strieľa do Lacových betónov.

10:52
    Lipianského tvrdá strela od modrej končí po Lacovom zákroku v rohu klziska.

11:51
    Slovan dal gól! Obrana hostí sa viac zamerala na hráčov ako na puk a tak po odrazenom puku Miroslav Šatan ideálne našiel voľného TOMÁŠA BULÍKA, ktorý z ľavej strany bránkoviska pohodlne zasunul po ľade do prázdnej bránky. Asistencie: Miroslav Šatan a Ivan Ďatelinka.

12:22
    V prvej polovici úvodnej tretiny sme boli svedkami útočného hokeja v podaní oboch tímov, uvidíme, ako sa vysporiadajú hostia po inkasovanom góle v jej druhej časti.

13:25
    Róbert Huna strieľa tesne vedľa zo stredu od kruhov.

14:16
    Hostia na čas v útočnom pásme, obrana domácich im komplikuje hernú činnosť.

14:33
    Bakošova strela spoza pravého kruhu končí u Laca v rukavici.

14:43
    Ofsajd hráčov Slovana.

15:19
    Po chybe hostí v strednom pásme sa dostali domáci do útoku, Bartánus triafa však len betóny pozorného Laca.

16:13
    Švarného strela spoza kruhov tesne nad bránku.

16:39
    Róbert Huna chcel v dobrej šanci prekvapiť Konráda, tesne však minul ľavý horný roh jeho svätyne.

17:22
    Kukumberg v útočnom pásme zobral puk z hokejky hráča hostí, prihral Šatanovi, ktorý v ideálnej šanci pred bránkou strelil tesne vedľa.

18:58
    Už bez puku po rozohrávke za Konrádom Václav Stupka hrubo lakťom atakoval do tváre domáceho Štajnocha, ktorý leží na ľade v rukách záchranárov. Zbytočný zákerný zákrok. Štajnoch odchádza po svojich do šatne.

18:58
    Stupka za vrazenie na mantinel, tak to posúdil hlavný arbiter, 5 minút plus do konca stretnutia.

19:38
    Hostia sa oslobodili spod tlaku domácich.

20:00
    Prvá tretina skončila.

V úvodnej tretine sme boli svedkami celkom slušného útočného hokeja s miernou prevahou a aktivitou na strane domáceho HC Slovan. Pomerom striel 12:5 končí prvá tretina. Domáci dali po peknej kombinačnej hre úvodný gól stretnutia, hostia po inkasovanom góle boli ešte viac aktívny v útočnom pásme, najmä bratia Hunovci predvádzali svoje umenie, čo však nevyriešila obrana domácich, vyriešil brankár Konrád. Na konci tretiny sme boli svedkami zbytočného škaredého faulu, keď bez puku po rozohratí za Konrádovou bránkou Stupka nakorčuľoval na nič netušiaceho Štajnocha a lakťom mu zasadil tvrdý úder na tvár. Martin Štajnoch po čase opustil ihrisko a spolu so záchranármi aj tribúny Slovnaft arény. Veríme, že jeho zranenie nebude vážne.

Ďalšia tretina začne približne o 18:51.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:23
    Domácim sa nepodarilo usadiť v útočnom pásme.

21:52
    Slovan dal gól! Peter Frühauf poslal tvrdú strelu od modrej, ktorú Laco vyrazil a do prázdnej bránky zasunul LIBOR HUDÁČEK. Asistencie: Peter Frühauf a Martin Bakoš.

22:44
    Slovan dal gól! Krásna kombinačná akcia domácich, MARTIN BAKOŠ naznačil z pravej strany prihrávku, napriahol a vsietil tretí dnešný gól domácich. Asistencie: Libor Hudáček a Tomáš Bulík.

23:36
    Slovan dal gól! Gól opäť po peknej kombinačnej akcii, opäť z pravej strany, tentokrát strelu vyslal LIBOR HUDÁČEK a prestrelil gólmana Laca, ktorý odišiel na striedačku. Asistencie: Martin Bakoš a Tomáš Bulík.

23:36
    Laca vystriedal v bránke hostí Igor Murín.

23:58

24:20
    Hokejisti domáceho HC Slovan potrestali Stupkov faul tromi gólmi.

26:20
    Domáci dvaja sami na brankára prekombinovali akciu, v rozhodujúcej chvíli Bulík spadol.

26:56
    Prvú strelu na Konráda v tejto tretine vyslal Mikhailov.

27:11
    Konrád úspešne kryje strelu hráčov hosťujúceho mužstva.

27:20
    Zakázané uvoľnenie domácich.

27:57
    Drevenák vysoko nad bránku, odrazený puk sa kĺzal až k Murínovi, ktorý vykorčuľoval a puk pri mantineli prikryl telom.

28:29
    Róbert Huna krásne potiahol zo svojho pásma, obišiel obrancu a vystrelil, jeho strelu Konrád vyrazil, avšak pri strele bol faulovaný.

28:29
    Bulík, dve minúty seknutie.

29:04
    Bakošova strela končí u pozorného Murína, ktorý ju prikryl pravým betónom.

29:09
    Trškovu strelu od modrej Murín opäť kryje. Slovan v oslabení v útoku.

30:59
    Devečka vypálil tvrdú strelu spoza kruhov priamo zo stredu hracej plochy, Konrád vykorčuľovaním zmenšil strelecký uhol a puk lapil do náručia.

31:17
    Úmyselný ofsajd domácich, vhadzovať sa bude pred Konrádom.

31:52
    Lipiansky chcel spoza bránky nakorčuľovaním pred bránku prekvapiť strelou Murína, nepodarilo sa mu to.

32:43
    Za podrazenie odchádza na dve minúty na lavicu hanby Hudáček.

33:00
    Žilina zamkla domácich.

34:00
    Žilina pekne kombinuje, strelu Devečku opäť kryje Konrád v náručí.

34:04
    Domáci vyhodili do stredného pásma.

34:20
    Žilina opäť v tlaku pred Konrádom.

34:43

36:03
    Smotrila v páde triafa hokejkou po ľade puk, avšak len do ležiaceho Konráda.

36:25
    Kudělkova strela od modrej zrazená Konrádom na ochrannú sieť.

36:37
    Róbert Huna a jeho strela odrazená od Švarného korčulí mieri nad bránku do plexiskla.

37:26
    Žilinčania od Bulíkovho vylúčenia aktivnejším mužstvom na ľade, avšak bez vážnejšej šance na úspech v podobe streleného gólu.

37:47
    Buc dve minúty za nedovolené bránenie.

38:54
    Domáci v dvoch šanciach, Murín pozorný.

39:47

39:50
    Hosťujúcim hráčom táto presilová hra nevyšla, nepodarilo sa im dostať domácich pod tlak.

40:00
    Druhá tretina skončila.

V druhej tretine sme videli hneď v jej úvode gólovú smršť v podobe troch gólov, keď domáci hrali päťminútovú presilovú hru a po krásnych akciách, ako z hokejovej učebnice, dokonale potrestali faul hosťujúceho Stupku. Žilinčania sa v prvej polovici druhej tretiny neustále bránili, až po vylúčení Bulíka, keď zamkli domácich do kolotoča, začali hrať omnoho aktívnejšie a až do záveru druhej tretiny mali viac z hry. No pozorná obrana domácich s dnes vynikajúcim Konrádom v bránke nedovolila zmenu skóre. Uvidíme, čo naordinujú tréneri v šatni pre aktérov dnešného zápolenia a čo nám predvedú v záverečnej tretine zo svojho hokejového umenia.

42:00
    Buc s Machom ušli hosťujúcej obrane a v dvoch na jedného Macho strieľal, Murín pozorne vyrazil do rohu klziska.

42:26

43:32
    Bulík vyviezol puk z obranného pásma, potiahol dopredu, pri kruhoch prenechal Šatanovi, ktorého strelu švihom Murín kryje v lapačke.

43:57
    Zakázané uvoľnenie hostí.

43:59
    Hneď po buly Bulík strieľa, Murín vyrazil nad bránku.

44:53
    Buc Murína neprekvapil.

45:11
    Slovan dal gól! Obrane hostí ušiel MAREK BARTÁNUS a popod ľahajúceho si Murína poslal puk po ľade do bránky. Asistencie: Libor Hudáček a Ivan Švarný.

46:31
    Chyba pri prechode do útoku domáceho tímu, zakázané uvoľnenie.

47:29
    Kukumberg tesne vedľa bránky, Slovan na ľade koncertuje.

48:07
    Šatanova strela z 5 metrov od lapačky Murína končí nad bránkou.