Moser Medical Graz 99ers – Znojmo 2:1 (kon.)
Moser Medical Graz 99ers
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
Pátek 13.01.2012, 19:15 • Eisstadion Graz Liebenau • bet-at-home ICE Hockey League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.

Pěkný podvečer přímo z rakouského Grazu, kde za několik málo okamžiků vyjedou Orli ze Znojma k duelu proti místním 99ers.

Moser Medical Graz 99ers: Weinhandl (Konovalov) - Jarrett, Bisaillon, Lembacher, Klimbacher, Van Ballegooie, Reinthaler, Moderer, Piecha - Dahlman, Blatný, Lysak - Iberer, Latendresse, Harand - Lefebvre, Busque, Ganahl - Dinhopel, Wilfan, Maier.

Rozhodčí: Altersberger, Falkner - Siegel, Zehenthofer (všichni AUT).

Na ledě právě probíhá efektní představení domácí sestavy, nejhlučnější je ale početná skupina znojemských fanoušků, kteří přijeli podpořit svůj tým.

00:01

00:14
    Domácí začínají aktivně, Ganahl z mezikruží trefil jen připraveného Landsmana.

01:09
    Havlík na druhé straně střílel přes obránce, nemířil přesně.

01:29
    Tečovaná střela končí v síti nad znojemskou brankou, vhazování před Landsmanem.

02:10
    Závar před Landsmanem hostující obránci vyřešili.

02:28
    Z protiútoku ujížděl sám na Weinhandla Jarůšek, blafák ale zastavil pohotově beton rakouského gólmana.

03:59
    Landsman zaváhal v rozehrávce za brankou, naštěstí pro Orly toho domácí nedokázali využít.

04:37
    Štachův pokus od modré končí mimo.

05:35
    Ganahlův pokus od modré krotí Landsman.

05:42
    Graz právě vstřelil branku!
    PATRICK HARAND si po buly našel kotouč v mezikruží, poprvé ještě padající obránce před znojemskou brankou neprostřelil, podruhé už ale do odkryté klece neměl problém zamířit. Asistence Cole Jarrett a Olivier Latendresse.

06:56
    Obrovskou šanci na zvýšení spálil Zdeněk Blatný, kterého mezi kruhy našel ideálním pasem Lysak. Český forvard ve službách Grazu mířil jen do Landsmana.

07:35
    Reinthaler (GRA) vyloučen za hákování.

08:13
    Orlům se nedaří přechod do útočného pásma, začínají znovu zpoza Landsmanovy klece.

08:38
    Domácí dokonce ujeli do přečíslení, Lefebvre ale z levého kruhu střílel velmi nepřesně.

08:59
    Hranáč od modré trefuje jen brusle prvního clonícího hráče před sebou.

09:35

10:18
    Zcela sám před Landsmanem zůstal TONI DAHLMAN, neměl problém položit si gólmana a zakončit do odkryté branky. Asistence: Matthias Iberer a Olivier Latendrese.

11:14
    Současně vyloučeni Beroun (ZNO) 2 minuty za hrubost a Lembacher (GRA) na 2 minuty za sekání + 2 minuty za hrubost. Znojmo hraje přesilovku.

11:42
    Velká šance Podešvy, kterého našel stříleným pasem Hranáč. Weinhandl ale sklapl betony včas.

12:15
    Pucher z levého křídla vyprášil jen Weinhandlovy betony.

13:14
    Graz je kompletní.

13:38
    Na ledě zůstal ležet Šeda, po chvíli se ale zvedá a měl by být v pořádku.

14:04
    Iberer měl na pravém kruhu spoustu místa i času, tentokrát netrefil přesně.

15:05
    Znojmo má problém dostat se z vlastního pásma, navíc neudrží kotouč delší dobu na svých holích.

15:58
    Bořuta se dostal k odraženému puku kousek za modrou, netrefil ale příklepem branku.

16:28
    Harand si na ledě dělá téměř, co chce. Nejprve v situaci dva na jednoho nabízel před prázdnou branku puk Latendressovi, o chvíli později v situaci dva na jednoho mohl zvýšit už na 3:0, Landsman byl ale proti.

17:56
    Havlík zpoza obránce střílel, Weinhandl neviděl, ale dokázal kotouč mířící do středu branky zastavit.

18:37
    Orli kupí chyby v rozehrávce a nabízí Grazu množství šancí.

19:18
    Busque (GRA) je za příliš velký důraz před Landsmanem vyloučen za nedovolené bránění, třetí přesilovka Znojma.

19:38
    Štach to dvakrát zkoušel od modré, jeho rány jsou ale sraženy mimo.

19:46
    Graz vyhazuje přes celé kluziště.

20:00

Další třetina začne přibližně ve 20:06. Úvodní část hry vyzněla jednoznačně pro domácí, kteří na ledě dominují a mohli vést ještě větším rozdílem, než jen 2:0.

20:01

21:18
    Graz už je kompletní, Znojmo si ve zbytku přesilovky šanci nevytvořilo.

22:17
    Snahu Pucherovy formace o útočnou akci zastavuje ofsajd.

22:48
    Dahlman tečuje nahození od mantinelu mimo pravou tyč znojemské klece.

23:01
    Trojan na druhé straně lehkou střelou prověřil Weinhandlovu pozornost.

23:42
    Protiútok Orlů zakončuje Danton, z levého křídla ale míří jen doprostřed branky, kde je připravený Weinhandl.

24:17
    Havlík s Hamanem připravili palebnou pozici Stehlíkovi, proti jeho příklepu ale vytáhl Weinhandl skvělý zákrok ramenem.

25:01
    Van Ballegooie pálil od modré, sražená střela končí na zadním plexiskle.

25:25
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojmo korunuje zlepšený výkon v úvodu druhé části brankou. Po Štachově střele od modré se volný kotouč odrazil do branky zřejmě od brusle či nohy JIŘÍHO BEROUNA. Rozhodčí po poradě u videa gól uznávají. Asistence: Lubomír Štach a Peter Pucher.

26:07
    Menší trest pro hráčskou lavici domácích odsedí Moderer (GRA).

27:36
    Orli se zatím neusadili v pásmu, navíc Podešvu obral na červené čáře o puk Latendresse. Znojemský forvard se ale dokázal vrátit a v rozhodujícím okamžiku těsně před střelou vypíchnout puk.

27:51
    Na ledě zůstává u mantinelu ležet jeden ze znojemských hráčů, je u něj masér i lékař.

27:51
    Postiženým je Adam Havlík, který je hodně otřesený odváděn na střídačku.

28:07

28:40
    Lysak u levé Landsmanovy tyče minul střílenou přihrávku od mantinelu.

29:29
    Bořuta zachytil pas na rozjetého Haranda. Orli dokázali po přestávce vyrovnat hru.

29:39
    Nyní se ale budou bránit. Šeda (ZNO) inkasuje 2 minuty za podražení.

30:05
    Landsman si natřikrát poradil s pokusem Lysaka.

31:01
    Bisaillonův příklep od modré vytahuje ven z branky skvělým zákrokem přesouvající se Landsman.

31:39
    Znojmo je v plném počtu, dlouhé obléhání jeho branky přineslo jen Bisaillonovu střelu, ta ale stála za to.

32:39
    Kanko se vydal za nahozeným pukem, byl ale sám proti přesile hráčů v černém.

33:35
    Kankova ztráta v útočném pásmu vyústila v nebezpečný protiútok, který musel hasit Haman (ZNO) - 2 minuty za hákování a přesilovka pro Graz.

34:17
    Van Ballegooie od modré pořádně vylekal znojemské příznivce, naštěstí pro ně mířil mimo.

35:06
    Bořuta, který už je na ledě téměř dvě minuty, odpaluje puk přes všechny čáry a jede střídat.

35:32
    Latendresse pálí z ostrého úhlu, Landsman v pádu vyráží ramenem.

35:44
    A znojemský brankář zachytil i další ránu od modré, přerušuje hru a umožňuje spoluhráčům vystřídat.

36:04
    Grazu pískán úmyslný ofsajd. Landsman si po dlouhé době může vydechnout, na led se navíc vrací také Adam Havlík, což je dobrá zpráva.

36:11
    Štachovo nahození zachytil Weinhandl, i když moc jistý si u zákroku nebyl.

36:41
    Parádní kombinace prvního útoku domácích, Dahlman nabízel puk volnému Blatnému před brankou, ten ale ze vzduchu ve velké šanci netrefil. Tribuny jen zahučely.

37:32
    Zakázané uvolnění domácích.

37:50
    Latendresse se prokličkoval až před Landsmana, zakončit už ale nedokázal.

38:38
    Lefebvrovo nahození kryje Landsman. Graz si s koncem druhé třetiny znovu vynutil tlak.

39:17
    Hamanův pas se k najíždějícímu Podešvovi nedostal.

39:53
    Pláňkovu střelu od modré vráží Weinhandl.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 20:56. Po první třetině by to čekal málokdo, ale Orli na ledě Grazu vstali z mrtvých, vyrovnali hru a zásluhou trefy Jiřího Berouna se dostali zpět do zápasu.

40:01

40:59
    Podešva s Hamanem drželi puk v útočném pásmu, šanci si ale nevytvořili.

41:20
    Pozor, je tu velmi nepříjemná situace, protože dva znojemští hráči odchází na trestnou lavici ve stejnou chvíli.

41:20
    Podešva (ZNO) - 2 minuty za hákování, Pláněk (ZNO) - 2 minuty za napadení.

41:59
    Domácím nevyšla kombinace a Pucher vyhazuje.

42:18
    Landsman kryje Jarrettovu střelu a Hranáč osvobozuje trojici Orlů.

42:55
    Bisaillon od modré míjí.

43:14
    Bisaillon z vrcholu kruhu mířil do odkryté branky, trefil ale jen přesouvajícího se Landsmana. Orli těžkou situaci zvládli!

43:20
    Znojmo v plném počtu.

44:50
    Staňkovu střelu Weinhandl neudržel, dorážet se snažil aktivní Beroun, ale puk skrz betony domácího gólmana nepropasíroval.

45:23
    Podešva se proháčkoval ke střele, ale v pádu nezakončil důrazně.

45:27
    Za zdržování hry pyká Iberer (GRA). Přesilovka Orlů.

45:53
    Danton v téměř beznadějné pozici dostal puk na najíždějícího Kanka, ten jednoruč donutil Weinhandla k pohotovému zásahu.

46:18
    Škadrova střela od modré se od mantinelu odrazila až do ochranné sítě.

46:43
    Pucher i Beroun se snažili o dorážku Pláňkovy střely, kotouč odskákal těsně mimo pravé tyče.

47:11
    K Hamanovi se nečekaně odrazil kotouč od zadního mantinelu, bekhend znojemského forvarda ovšem nebyl přesný.

47:52
    Obrovský tlak Orlů. Podešva i Lattner měli puk pár centimetrů před čarou, v souboji jej ale nedokázali protlačit za beton ležícího Weinhandla!

48:07
    Van Ballegooie (GRA) je rozhodčími vykázán za krosček na trestnou lavici, další přesilovka Znojma.

49:05
    Orli se snaží usadit v útočném pásmu, zatím neúspěšně.

49:38
    Kanko a Danton se v souboji u mantinelu navzájem poslali k ledu, Graz vyhazuje

50:05
    V oslabení měl velkou možnost Lembacher, Landsman sklapl betony včas.

51:03
    Už při hře v pětai se Orli dostali do přečíslení, Lattnerovu střelu po Podešvově přihrávce ale zastavila hůl vracejícího se obránce.

51:52
    Kanko z pravého křídla minul branku, na druhé straně zastavuje rodící se přečíslení Grazu ofsajd.

52:04
    Icing Znojma.

52:05
    Staněk využil zaváhání domácího obránce a řítil se do brejku, místo střely ale přihrával Berounovi, který v souboji neměl volnou hůl a nemohl zakončit.

53:30
    Graz bojuje o puk v rohu útočného pásma.

54:19
    Šeda z mezikruží nepropálil clonícího obránce.

55:11
    Staněk vybojoval puk v rohu za brankou Grazu, domácí ale záhy vyhazují.

55:24
    Landsman přerušuje hru, vhazování po jeho levici.

55:59
    Znojmo začíná za svou vlastní brankou.

56:25
    Graz hraje chytře, posouvá puky do středního pásma a čeká na možnost k brejku.

56:56
    Domácí s pukem na holi v útočném pásmu.

57:23
    Kanko zpětnou přihrávkou nenašel najíždějícího spoluhráče.

57:54
    Štach od modré nebezpečně pálil, Weinhandl zasahuje špičkou betonu.

58:12
    Znojmo získalo puk za brankou a míří dopředu.

58:38
    Graz se vymanil z tlaku a hra je znovu ve středním pásmu. Landsman stále v bráně.

58:57
    Orlům se nedaří dostat hru do útočného pásma a delší dobu se tam udržet.

59:25
    Až nyní se to podařilo Lattnerovi, po Weinhandlově zásahu se bude vhazovat v pásmu Grazu.

59:25
    Timeout pro znojemský tým.

59:25
    Orli v šesti na ledě, Landsman na střídačce.

59:30
    Znojmo musí útočit ze středního pásma.

59:47
    Domácí vyhazují.

59:59
    Poslední závar před Weinhandlem už domácí obrana zvládla.

60:00

Znojmo tak i počtvrté v sezóně prohrává s Grazem, tentokrát 1:2. Po velmi špatném začátku byl nakonec zápas velmi vyrovnaný a dalo by se říct, že za výkon ve druhé a třetí třetině by si Orli alespoň bod zasloužili. (21:25:29)

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 6. Harand (Jarrett, Latendresse), 11. Dahlman (Iberer, Latendresse) - 26. Beroun (Štach, Pucher)

HC LERAM Orli Znojmo: Landsman (Kacetl) - Bořuta, Škadra, Hranáč, Stehlík, Pláněk, Štach, Hájek, Lattner - Danton, Šeda, Kanko - Podešva, Haman, Havlík - Beroun, Pucher, Staněk - Trojan, Bartoš, Jarůšek.

Rozhodčí: Altersberger, Falkner - Siegel, Zehenthofer (všichni AUT)