Zlín – Sparta 5:1 (kon.) | Liberec – Chomutov 3:4 (po pr.) | Havlíčkův Brod – PZ Kladno 6:4 (kon.)
Vsetín – Mladá Boleslav 1:3 (kon.) | Vítkovice – Motor ČB 7:3 (kon.) | Pardubice – HC Kladno 4:5 (po s.n.)
Třinec – Písek 6:4 (kon.) | Olomouc – HC Litvínov 2:3 (kon.) | Hr. Králové – K. Vary 3:2 (po s.n.)

Hradec právě vstřelil branku!
    Rozhodující nájezd proměnil VLASTIMIL DOSTÁLEK.

Vlastimilu Dostálkovi nejprve sjel puk, ale pak Feča obelstil a po ledě zasunul k volné tyčce - 2:1!

Radomír Vaněk po dlouhé kličce zavěsil a v poslední chvíli vyrovnává - 1:1.

Martin Bartoň bekhendovým blafákem proměňuje - 1:0.

62:46
    Štěpán Csamango naznačil výjezd ke druhé tyčce, zpoza brány se ale vrátil k té první a Šivel musel betonem udržet puk na brankové čáře!

59:37
    Jan Priškin svou skrytou švihovkou zazvonil na spojnici tyčí hradecké brány!

58:09
    Hosté si berou oddechový čas.

57:52
    Mezi kruhy mohl rozhodnout hradecký Lukáš Vácha. Byl ale zezadu lehce osekáván a puk mu v rozhodující chvíle sjel z hole.

54:10
    Martin Bartoň se snad mezi třemi protihráči dostal k další šanci, jenže nyní do kotouče nemohl než jen mírně dloubnout. Fečo si poradil ramenem.

52:27
    To je ta chvíle, kdy musí hosté litovat nevyužitých šancí ze druhé třetiny. Druhá branka hradeckého kapitána totiž znamená vyrovnání! Lukáš Nedvídek nahrál napříč pásmem MARTINU BARTOŇOVI, jenž tvrdou pumelenicí prostřelil Fečovu lapačku - 2:2! Asistence: Lukáš Nedvídek.

51:06
    Další příležitost domácích hasí bleskurychlá lapačka Davida Feča. Nyní se až před nej prokousal Lukáš Nedvídek.

46:52
    Následně však domácí faulují a budou se muset bránit v oslabení. Právě Marek Malinský si odsedí dvě minuty za podražení.

45:57
    Daniel Šeps vystihl rozehrávku hostů a nabídl puk do stoprocentní šance Markovi Malinskému. Mladý útočník domácích ale úplně sám před Fečem odmítl vyrovnání!

42:43
    Na druhé straně nevyužívá velkou šanci Daniel Hroch po Zikmundově přiťuknutí. Střela šla vedle.

41:59
    Jen málo scházelo, aby si Jan Priškin srazil puk do vlastní sítě. Už mohlo být vyrovnáno.

40:44
    No a je to tady, domácí hned po návratu z kabin snižují a dramatizují zápas! Hosté zrovna střídali, když poslal puk přes dvě pásma Martin Matějček na hokejku MARTINA BARTONĚ. Sestava Západočechů se už sice vrátila na své pozice, ale když hradecký kapitán z dálky napřáhl, kotouč se zastavil až v síti - 1:2. Asistence: Martin Matějček.

38:08
    Velký závar v karlovarském brankovišti gólem nekončí! Bartoň s Kastnerem a Nedvídkem nakonec neprotlačili kotouč za brankovou čáru, i když scházelo skutečně málo.

34:38
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Naprosto zasloužený gól přináší hostům dvoubrankové vedení. Po střele Šimona Bečky byl před brankovištěm úplně sám ALEXANDR MOLNÁR a do prázdné brány zakončil neomylně - 0:2. Asistence: Šimon Bečka.

34:33
    Karlovy Vary jsou o velký kus lepším týmem. Ladislav Zikmund tváří v tvář Šivelovi opět nezamířil přesně!

28:00
    Bronislav Čápek byl při snaze o dorážku zase důraznější, než by bylo vhodné. Dvě minuty za sekání a hra čtyř proti čtyřem.

28:00
    Roztažený gólman Hradeckých na brankové čáře zastavil puk z hole Sebastiána Gorčíka.

27:41
    Matěj Suk (HKR) za bránou podrazil svého soupeře, takže následuje přesilovka Energie.

27:09
    Další obrovská šance pro hosty! Ladislav Zikmund se chystal na dorážku, jenže svou kličku přetáhl a poslal puk vedle. Následně mu nevyšlo ani vykroužení zpoza brány.

26:20
    Jakub Vrána mohl svůj výkon v oslabení podtrhnout o chvíli později brankou! Vyrážečkou ho ale zblízka rozesmutnil Michal Šivel.

24:05
    Hradec si zahraje další přesilovou hru. Radomír Vaněk dostává 2 minuty za podražení.

23:02
    Znovu hradecký brankář v akci. Alexandr Molnár se ho už chystal obelstít dlouhou kličkou, ale Šivel mu hokejkou odpálil puk z dosahu.

22:05
    V další šanci už Gorčíkovu střelu ztečoval Michal Šivel těsně vedle.

21:00
    Hostující forvard to provedl hodně zkušeně. Šivela si vymíchal řadou naznačení a když už hradecký brankář ležel bezmocně na ledě, LADISLAV ZIKMUND ho forhendem jednoduše přehodil - 0:1.

21:00
    Ladislav Zikmund unikl z trestné lavice přímo do nájezdu, jenže byl faulován. Rozhodčí nařizuje trestné střílení!

18:53
    Hradečtí se v posledních okamžicích také zapojují do dění na ledě a hned z toho rezultuje faul soupeře. Ladislav Zikmund si vysloužil menší trest za faul kolenem.

12:03
    Hradecký kapitán Martin Bartoň se provinil podražením, takže se i nadále bude pokračovat v pásmu domácích.

07:42
    Teď je ale možnosti hostů konec, neboť také sami faulují. Ladislav Zikmund nepřípustně dorážel na Šivela a odpočine si na dvě minuty za sekání. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

06:35
    Martin Matějček (HKR) - 2 minuty za hákování.

06:25
    Daniel Petrov byl faulován, přesto trefil svou vynikající střelou břevno!

00:45
    A co nevidět následuje také první vyloučení. Miroslav Jirušek (KVA) si odpočine na dvě minuty za hákování, domácí jdou na přesilovku.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 41. Bartoň (Matějček), 53. Bartoň (Nedvídek), 65. Dostálek - 21. Zikmund, 35. Molnár (Bečka)

Královští lvi Hradec Králové: Šivel (Hak) – Skála, Voříšek, Vácha, Suk, Matějček, Konečný, Rejl – Malinský, Jebavý, Drašnar, Dostálek, Kastner, Srpek, Procházka, Šeps, Bartoň "C", Šeda, Nedvídek, Klemenc. Trenér: Pavel Táborský.
    HC Energie Karlovy Vary: Fečo (Kutnar) – Rulík, Veverka, Vaněk, Priškin, Sturma, Kodl – Molnár, Csamango "C", Bečka, Zikmund, Čápek, Gorčík, Petrov, Jirušek, Vrána, Hroch. Trenér: Václav Eismann.

Rozhodčí: Vampola – Barek, Huryta.