Neděle 20.05.2012, 14:30Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

KAA Gent: Padt, Baric, Skarabot, Meli, Maréval, Thijs, Brüls, Jorgensen, Ljubijankič, El Ghanassy, Mboyo

Cercle Brugge KSV: Kudimbana, Cornelis, Reis, Portier, Evens, Dompig, Vidarsson, Janssens, Gombami, Naudts, Van Roose

Rozhodčí: .

Je před námi druhý finálový zápas Playoff o Evropskou ligu, ve kterém se utkávají Gent a Bruggy. Toto finále má lépe rozjeté Gent, který v prvním zápase zvítězil 5:1 a jen zázrak by jej mohl obrat o postup do Evropské ligy.

Hráči obou mužstev již jsou na hřišti.

1

2
    Oba týmy začali opatrně a nikdo se nežene do útočení.

3
    První střela domácích mířila mimo bránu.

5
    Domácí obrana si teď poradila s postupným útokem hostů.

6
    A po rychlém protiútoku přišla střela z hranice šestnáctky, ale mířila nad břevno brány Brugg.

8
    Cercle Brugge právě vstřelilo branku!
    Chyba domácí obrany. Po centru z pravé strany prošel míč mezi dvěma obránci a uprostřed šestnáctky si jej našel úplně volný DOMPIG, který jej z první uklidil do brány.

11
    Domácí se snaží odpovědět, ale centr do pokutového území hostů si našel pouze brankář.

13
    Ofsajd hostů.

14
    Mboyo prověřil hostujícího brankáře, ale ten jeho pokus bez problémů chytá.

16
    Další střela domácích mířila vysoko nad.

17
    Mboyo tentokrát centroval do pokutového území, tam si na jeho centr nejvýše vyskočil obránce a poslal jej pryč od brány.

19
    Dumpig hledal v šestnáctce spoluhráče, ale jeho přihrávka nebyla přesná.

20
    Jorgensen byl za postranní čárou, aby přezul kopačky.

22
    Rohový kop pro hosty.

23
    Hosté obléhají domácí šestnáctku, ale nedokážou ohrozit Padta.

24
    Tak jsem to zakřikl. Míč se dostal na levou stranu k volnému Portierovi, který nastřelil tyč domácí brány.

26
    Po delší době i domácí zahrozili, ale střela z dálky neměla gólové parametry.

27
    Na zemi leží Maréval, který po nepříjemném dopadu potřebuje ošetření. Po ošetření by měl pokračovat ve hře.

29
    Přímý kop domácích tři metry od rohového praporku.

30
    Míč se po centru dostal přímo k Thijsovi, který ho však nedokázal zpracovat a obránci mu jej tak stihli odkopnout.

31
    Tentokrát si domácí vyzkouší rozehrávku od rohového praporku.

31
    Byla nařízena penalta.

32
    Gent právě vstřelil branku!
    Dompig poslal k zemi protihráče a sudí správně nařídil pokutový kop, který bez problémů proměnil MBOYO ILOMBÉ.

34
    Domácí se po gólu osmělili a začínají hostům dělat problémy.

35
    Baric zastavil unikající protihráče a po právu je potrestán žlutou kartou.

36
    Ofsajd domácích.

37
    Padt vyrazil přihrávku před bránu na roh.

38
    Mboyo vybojoval rohový kop pro Gent.

38
    Domácí se po rohu dostali ke střele, kterou zblokovala hostující obrana.

39
    Hosté budou rozehrávat přímý kop ze třiceti pěti metrů.

40
    Jenže centr mířil přímo do rukavic Padta.

41
    Další roh pro Gent.

42
    Kudimbana dokázal v šestnáctce vyskočit nejvýše a míč skončil v jeho náručí.

44
    Domácí jsou v těchto chvílích aktivnější a do šestnáctky hostů lítá jeden centr za druhým.

45
    Hosté v ofsajdu.

45
    Nastavovat se bude 1 minuta.

Je za námi první poločas, po kterém je stav nerozhodný 1:1. Jestli chtějí hosté postoupit do Evropské ligy, potřebují přidat ve druhém poločase minimálně čtyři góly a žádný neinkasovat.

Druhý poločas začne přibližně v 15:33.

46

46
    Thijse do druhého poločasu vystřídal N'Diaye.

47
    Mboyo se prodíral do šestnáctky, ale po zákroku, který byl na hraně budou domácí zahrávat pouze rohový kop.

48

48
    Volej Mboye mířil vysoko nad.

51
    Obrovská šance domácích z protiútoku, ale hlavička mířila mimo bránu.

53
    Domácí jsou zatím jednoznačně lepším mužstvem tohoto poločasu. Hosté se pomalu nedostali na útočnou polovinu.

55
    Další obrovská šance domácích. El Ghanassy se dostal z levé strany až k zakončení, které Kudimbana vyrazil zpátky k němu, ale z brankové čáry již domácí útočník nedokázal poslat míč do brány.

57
    Hosté drží míč na kopačkách, ale kombinují s ním daleko od domácí brány.

58
    První střídání hostů. Naudtse nahradil Vetokele.

60
    I domácí střídají. Za potlesku tribun odešel Ljubijankič a do hry jde Raman.

61
    El Ghanassy se snažil technickou střelou překvapit brankáře, míč však letěl nad bránu.

64
    Ofsajd Vetokeleho.

65
    Rohový kop pro Gent.

66
    Hosté střídají. Do hry místo Dompiga jde Carvalho.

67
    Poslední střídání domácích. Brülse nahradil Diskerud.

68
    Domácí si svojí aktivitou vybojovali další roh.

69
    El Ghanassy z hranice šestnáctky poslal nádhernou střelu na vzdálenější tyč. Kudimbana však předvedl ještě lepší zákrok a jeho střelu vyrazil.

71
    Gent zatím nedává hostům šanci k útočení a jde si směle za postupem do Evropské ligy.

73
    Poprvé se hosté dostali před domácí bránu a hned z toho byla obrovská šance. janssens však z levé strany trefil pouze tyč domácí brány.

75
    Gólový biliár domácích, kteří dostali do přečíslení 3 na 1 a MBOYO ILOMBÉ zakončoval do prázdné brány. Dovolím si říct, že domácí již jsou oběma nohami v Evropské lize.

76
    Mboyo opět střílel, ale trefil pouze boční síť brány.

78
    Hosté již jsou frustrováni a nedaří se jim ani jednoduché přihrávky.

79
    Mboyo v ofsajdu.

80
    Rohový kop pro Bruggy.

81
    Poslední střídání zápasu. Do hry se podívá Mestdach.

83
    Portier hlavou mířil těsně pod břevno, ale Padt jeho pokus vytlačil nad bránu.

85
    Mboyo se předvedl útočným faulem a míč tak bude odkopávat hostující gólman.

86
    Další střela hostů netrefuje domácí bránu.

88
    Kudimbana se nepříjemně střetl s Diskerudem, který zůstal chvíli otřesený na zemi, ale pokračuje ve hře.

89
    Hosté se snaží vstřelit alespoň vyrovnávající branku. Domácí obrana zatím funguje bez problémů.

Rozhodčí nenastavil ani minutu a domácí se tak těší z postupu do Evropské ligy.

Děkuji Vám za pozornost. (16:20:59)