Žižkov – Opava 5:0 (kon.) | Čáslav – Vlašim 3:0 (kon.)
5:0 (2:0)
Slezský FC Opava
Neděle 12.08.2012, 10:15FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.

Dobré dopoledne z pražského Žižkova, kde se dnes od 10:15 poprvé v letošní sezoně představí fotbalisté domácí Viktorie. V zápase 2. kola druhé ligy jim bude soupeřem celek SFC Opava.

Vzhledem k dosavadním výsledkům 2. kola druhé ligy budou domácí fotbalisté dnes bojovat o první místo tabulky. Žádné z mužstev nedokázalo totiž dvakrát vyhrát a Žižkov by v případě tříbodového zisku navázal na vítězství z minulého kola na hřišti Vlašimi (1:0).

Opava hrála v minulém kole s Mostem. Doma se sice už v 6. minutě dostala do vedení, jenže hosté dokázali rychle srovnat a zápas nakonec skončil remízou 1:1.

FK Viktoria Žižkov: Boháč - Kiidron, Kotyza, Besta, Surynek, Kalod, Čermák, Bartl, Šťastný, Hílek, Sedláček

SFC Opava: Květoň - Kuděla, Ficek, Wirth, Uvíra, Zapletal, Šrom, Sedláček, Swiech, Metelka, Prokeš

Rozhodčí: Ochotnický - Zeman, Vlasjuk.

Hráči již nastupují na hrací plochu. Utkání za pár chvil začne.

Domácí mají červenobílé dresy, hosté mají také tradiční žlutomodré dresy.

1

2
    Do první střelecké pozice se dostal hostující Wirth, jeho rána ale mířila mimo. Boháč situaci pouze kontroloval, teď bude vykopávat.

3
    Ficek centroval před bránu, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.

4
    Surynek se smolně srazil s Květoněm, hostující brankář musí být ošetřovaný.

5
    Květoň bude snad v pořádku a může pokračovat ve hře.

6
    Kalod si hezky obhodil Uvíru, přihrát spoluhráči do gólové pozice již nedokázal.

7
    Kalod se srazil se Zeplatalem a je z toho přímý kop pro hostující tým. Je to ale na polovině Opavy, takže žádné nebezpečí pro domácí.

9
    Hosté se snaží hrát hodně aktivně a je jasné, že to Viktorka nebude mít dnes jednoduché.

11
    Kalod našel ve vápně Kotyzu, který byl v obrovské šanci! Domácí fotbalista ale nechal vyniknout brankáře Květoně, který dobře stál a Kotyza ho ve velké šanci jen trefil.

12
    Z dalšího útoku se k hlavičce dostal Kalod, jeho hlavička šla nad bránu.

14
    Hosté se dostávali do brejku. Nakonec se ale dopustili útočného faulu na Kiidrona a rozehrávat bude brankář Boháč.

16
    Po centru do vápna Boháč podběhl balon a na zadní tyči byl touto situací překvapený Metelka a nedokázal zakončit.

18
    Kalod fauloval Metelku a hra je přerušena. Míč mají hosté.

19
    Rohový kop Opavy kopal Lumír Sedláček, domácí se ubránili.

21
    Kalod dostal míč za obranu a šel sám na gólmana. Hostující Swiech ho poslal k zemi a je z toho rovnou červená kartu!

22
    Následuje přímý kop ze zajímavé pozice.

22
    Zahrávání se ujal Michal Sedláček, míč ale poslal nad bránu.

23
    O střelu se pokusil Lumír Sedláček, trefil ale jen Kiidrona a míč mají domácí.

24
    Ke střele z dálky se odhodlal Čermák. Jeho pokus si brankář Květoň pohlídal.

25
    Hosté střídají. Odešel Lumír Sedláček a nastupuje Schaffartzik.

26
    Šrom se snažil přihrávkou hledat Prokeše, ten neměl proti přesile žádnou šanci.

27
    Kotyza našel ve vápně překvapeného Daniela Bartla, který ale nedokázal míč dopravit do brány soupeře!

29
    Domácí mají díky početní výhodě samozřejmě územní převahu.

31
    Hílek posílal balon na Sedláčka, ten ale byl v tísni a vrátil balon raději na Čermáka.

33
    U balonu jsou stále domácí a snaží se tlačit do útoku.

34
    U balonu byl nyní Kalod, skluzem ho ale odzbrojil Uvíra.

35
    Žižkov právě vstřelil branku!
    Kalodovu ránu vyrazil Květoň pouze před sebe, kde se ho ujal MARTIN SURYNEK. Ten si obhodil brankáře a v pohodě zakončil do poloodkryté brány.

37
    Domácí Pavel Čermák dostal žlutou kartu za faul na Šroma.

38
    Kalod obešel Uvíru a už už se dostával k zakončení. Jeho ránu tečoval mimo Kuděla.

39
    Pavel Čermák utekl po lajně, obhodil si dva bránící hráče a následně poslal balon do vápna, tam se ho ujal DANIEL BARTL a jeho rána končí až v bráně - 2:0!

41
    Kalod posílal přihrávku na Surynka, ten ale nedokázal zakončit, protože byl tísněn obranou.

42
    Schaffartzik kopal přímý kop z pětadvaceti metrů, zeď sice obstřelil, ale bránu netrefil.

43
    Z dálky vypálil skvěle Šťastný, ale ještě lepší zákrok si připsal Květoň! Následuje roh.

44
    Centr do vápna posílal Sedláček, tentokrát se ale hosté ubránili.

45+1
    Nastavovat se budou dvě minuty.

45+2
    Žlutou kartu za dva fauly krátce po sobě dostal nyní Jaroslav Hílek.

Je tu konec poločasu, po kterém vedou domácí zaslouženě 2:0. Pražanům hodně pomohla skutečnost, že byl již ve 21. minutě vyloučený opavský Swiech. V dalším průběhu se pak střelecky prosadili Surynek a o čtyři minuty později Bartl. Opavští budou mít plné ruce a nohy práce, aby dokázali zápas alespoň zdramatizovat.

46

48
    V úvodu druhé půle jsou u balonu hosté, k zakončení se ale nedostali.

49
    Bartl se dostal k pěkné křížné střele, jeho pokus šel ale mimo.

51
    K balonu se dostával Surynek, ostrým skluzem ho fauloval Uvíra.

53
    Domácí dobře drží balon a svému soupeři ho prakticky nepůjčují.

55
    Prokeš fauloval Šťastného a balonu se ujímá domácí brankář Marek Boháč.

57
    Druhý poločas již nemá takový náboj jako ten první. Míč mají domácí, moc toho ale zatím nepředvedli.

58
    Surynek našel Sedláčka, jehož pěknou ránu vyrazil Květoň na rohový kop.

58
    Ani sedmý rohový kop v zápase šanci domácího týmu nepřinesl. U balonu jsou hosté.

59
    Kalod hlavou prodloužil balon na Bartla, který ve skluzu tísněn protihráčem trefil břevno!

61
    Metelka fauloval Šťastného a balon mají tedy opět domácí.

61
    K hlavičce se dostal Kalod. Jeho pokus mířil do brankového prostoru, tam byl ale připravený Květoň.

63
    Domácí jsou stále mírně aktivnější a bez problémů kontrolují vývoj hry.

66
    Bartl se snažil prosadit individuálně, nakonec ale dva protihráče neobešel.

68
    Hílek posílal dlouhý balon za obranu, k hlavičce se nedostal Kalod.

69
    Bartl se opět zkoušel projít do vápna, na hranici vápna padl, penalta se ale nepíská.

64
    Domácí střídali. Odešel Sedláček a nastupuje Anton Sloboda. Zároveň střídají hosté, když Šroma nahradil Žmolík.

72
    Domácí střídají. Odešel Daniel Bartl a nastupuje Lukáš Bartošák.

74
    Po standardní situaci si na míč naskočil RICHARD KALOD a snad temenem hlavy nebo zády zvyšuje na 3:0 pro Žižkov!

76
    Přímý kop kopali nyní i hosté, Kiidron ve spolupráci s Čermákem balon odvrátili.

77
    Domácí hráči se již nikam neženou. Mají nahráno a v deseti hrající tým Opavy je nyní víceméně neškodný.

78
    Pavel Besta zastavil nedovoleně Metelku a je z toho žlutá karta.

79
    Dnešní zápas sleduje 1421 diváků. Pěkná návštěva na žižkovském stadionu.

80
    Žmolík byl prvním hráčem Opavy, který trefil brankový prostor Žižkova. S jeho ranou si gólman Boháč v pohodě poradil.

81
    Čermák po odpískání dopravil míč do brány Opavy. Rozhodčí Ochotnický byl nyní hodně shovívavý, že nedal Čermákovi žlutou kartu. Byla by to pro tohoto hráče druhá žlutá v zápase!

82
    Domácí naposledy střídají. Odešel Richard Kalod a nastupuje Karel Hejný.

84
    Šťastný hledal dlouhým pasem Slobodu. Ten hlavou míč prodlužoval na Hejného, který měl ale k balonu daleko.

87
    ANTON SLOBODA dostal balon od Karla Hejného a střelou pod tělem gólmana Květoně zvyšuje již na 4:0 pro Žižkov!

88
    Domácí kráčejí jasně k vysokému vítězství. Celý druhý poločas se fanoušci dožadují "bůra", fotbalisté Viktorky jsou již jeden gól od tohoto cíle.

90
    Domácí pátý gól přeci jen dávají. Po rohu Kotyzy (desátý roh Žižkova v zápase) si na míč naskočil KAAREL KIIDRON a hlavou zvyšuje na 5:0!

90+1
    Alespoň snížit mohl Prokeš, který se individuálně prosazoval až do vápna. Ke střele se ale nakonec nedostal.

Je tu konec dnešního utkání. Domácí fotbalisté se díky vysoké výhře 5:0 posunuli do čela druholigové tabulky. Žižkov je po 2. kole jediným celkem, který získal dvě výhry. (12:07:59)