Utrecht – Feyenoord 0:1 (kon.) | Heerenveen – Nijmegen 0:2 (kon.) | Twente – Groningen 4:1 (kon.)
Arnhem – Den Haag 2:2 (kon.) | Ajax – Alkmaar 2:2 (kon.)
FC Utrecht
0:1 (0:1)
Feyenoord Rotterdam
Neděle 12.08.2012, 12:30Nizozemská Eredivisie

Je tu konec zápasu. Hostující Feyenoord potvrdil na hřišti Utrechtu roli favorita a po zásluze se může radovat z prvního tříbodového zisku v sezoně. (14:25:09)

90+3
    Tohle hráči Utrechtu asi již nezvládnou. Hosté šikovně drží balon a soupeře k ničemu nepouštějí.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

89
    Domácí mají poslední desítky vteřin na zvrat v zápase. Ten se asi již konat nebude.

87
    Hosté střídají. Odešel Fernandez a nastupuje Harmeet Singh.

86
    Domácímu týmu se rychle krátí čas na vyrovnání.

84
    Aut poblíž brány Feyenoordu chtěli zahrávat domácí, nakonec vhazují ale hosté, což se nelíbí domácím fanouškům.

82
    Immers dobře vybojoval míč na soupeřích a hosté jsou opět o něco blíže k vítězství.

80
    Deset minut před koncem zápasu hosté stále drží míč pod svou kontrolou. A soupeře k ničemu nepouštějí.

78
    Na druhé straně kopal rohový kop Gerndt, zkusil to nakrátko, což se neukázalo jako nejlepší řešení.

77
    Hosté kopali rohový kop, centr do vápna zakončoval de Vrij hlavou mimo.

76
    Střídání Feyenordu. Odešel Vormer a nastupuje Kelvin Leerdam.

75
    Domácí kopali Gerndtem přímý kop z velmi dobré pozice, domácí záložník poslal ale míč mimo.

73
    Domácí gólman musel nyní lapit do rukavic míč po centru Vormera z přímého kopu.

72
    Až ke střele se nyní ve vápně soupeře dostal po přihrávce od Cissého Fernandez, gólman Riuter musel předvést velmi dobrý zákrok.

71
    van der Hoorn opět jako na začátku druhé půle přihrával brankáři a opět to nebyl nejlepší pas. Nechybělo mnoho a byla z toho další šance hostů.

70
    Přitvrdil i ofenzivně laděný Gerndt, který tvrdou kosou poslal k zemi Neloma. Tentokrát se to obešlo bez karty.

69
    Domácí hráči hodně přitvrdili a předvedli již několik hodně ostrých zákroků.

66
    Již se pokračuje ve hře, Schaken je na hřišti.

65
    Za faul na Schakena dostal žlutou kartu domácí Bulthuis.

65
    Hra je přerušena. Na hrací ploše leží zraněný hostující Schaken. To se pochopitelně nelíbí domácím fanouškům, kteří hlasitě pískají.

63
    S centrem do vápna si ale hostující obrana bez problémů poradila.

63
    Domácí fotbalisté nyní po zákroku de Vrije vybojovali rohový kop.

61
    Další střídání domácích. Odešel zraněný Bovenberg a nastupuje Mark Van der Maarel.

59
    U míče byli krátce domácí, než se ale přiblížili k bráně soupeře, vlastní nepřesností o balon přišli.

58
    Domácí střídají. Odešel Maartensson a nastupuje Van der Gun.

58
    Dlouhý pas na levou stranu dostával Cissé, při pracování ale zahrál rukou a hra je přerušena. Míč pro domácí.

56
    Ke střele se dostal opět aktivní Cissé, mířil ale mimo.

54
    Domácí hráči se snaží odpovědět, zatím se jim ale nedaří.

52
    Sledujeme opět zajímavou podívanou, více šancí ve druhém poločase měli hosté.

51
    Po přímém kopu Feyenoordu se k hlavičce na zadní tyči dostal de Vrij, jeho překvapivé zakončení dokázal gólman Ruiter rukou vyrazit mimo.

49
    Cissé fauloval ve vápně soupeře a míč tak mají hráči Utrechtu.

48
    van der Hoorn udělal obrovskou chybu, když přihrál míč Immersovi, který šel sám na brankáře. Hostující hráč udělal Ruiterovi kličku a následně střílel do prázdné brány, na brankové čáře ale svou chybu odčinil van der Hoorn, který míč poslal na roh.

46

Máme za sebou úvodní pětačtyřicetiminutovku, ve které jsme viděli hodně vyrovnaný fotbal. Na šance vyhráli asi domácí, ale na góly vedou hosté 1:0, když se ve 39. minutě po centru ze strany hlavou prosadil Cissé.

45+2
    V závěru poločasu je tu ještě poslední zajímavá standardka pro hostující tým.

45+1
    První poločas bude nastavený o dvě minuty.

45
    Cissé takticky fauloval na polovině soupeře a míč mají domácí.

44
    Hosté vhazovali aut v blízkosti vápna soupeře. O balon ale rychle přišli a vybojovat zpět ho musel Immers.

43
    Tým Feyenoordu se snaží dohrát první poločas v klidu. Nikam se nežene a chce držet balon.

42
    Hosty vstřelené branka hodně nabudila a jsou nyní výrazně lepší.

40
    Dojem z prvního gólu v zápase kazí jen fakt, že před velkou šancí Immerse se měl pískat evidentní ofsajd.

39
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    Obrovskou šanci Immerse nejprve vychytal Ruiter, akce ale pokračovala, do vápna přišel z pravé strany centr na SEKOU CISSÉHO, který pohodlně hlavou poslal hosty do vedení.

38
    Domácím se již tolik nedaří a hra se hodně vyrovnala.

36
    Mladík Janmaat se dostal z pozice pravého obránce až ke střele, mířil těsně mimo.

33
    Na druhé straně se po rychlém kontru k hlavičce dostával Cissé, míč mu ale nesedl dobře na hlavu a nebezpečné zakončení z toho nakonec nebylo.

32
    Po dalším centru ze strany ve skluzu zakončoval Mulenga, mířil ale z bezprostřední blízkosti jen do připraveného brankáře.

32
    Již se pokračuje ve hře, Fernandez je ošetřovaný v zámezí.

31
    Na hřišti zůstal ležet zraněný Fernandez a hra je přerušena.

30
    Balon mají pod kontrolou hosté z Rotterdamu, do zakončení se ale zatím neprosazují.

28
    Z pravé strany centroval Janmaat přímo do náruče připraveného domácího brankáře.

27
    Gerndt fauloval na polovině Feyenoordu a balon tedy mají hosté.

25
    Zpoza vápna vystřelil Cissé, jeho ránu ale bez větších problémů zkrotil gólman domácího týmu.

23
    Na polovině hřiště zahrál úmyslně rukou de Vrij a dostává žlutou kartu.

21
    Po dalším centru do vápna ve skluzu zakončoval Asare, míč šel jen těsně mimo. To byla další velká šance domácích!

19
    Jinak je úvod zápasu ale hodně opatrný. Nikdo se nikam nežene, u balonu jsou nyní hráči Feyenoordu.

17
    První velká šance zápasu. Z levé strany centroval Gerndt a někdo z domácích hráčů míč před Mulderem jen lehce tečoval. Míč se od země odrazil přes břevno mimo.

15
    Hosté začínají pomalu přebírat iniciativu. Jsou častěji u balonu a Utrechtu ho moc nepůjčují.

13
    Hosté měli možnost kopat další přímý kop ze strany. Centr do vápna ale opět nic nepřinesl.

11
    Po centru z pravé strany hlavičkoval Cissé, jeho pokus byl ale slabý a k domácímu brankáři se vůbec nedostal.

10
    Hosté mají možnost zahrávat rohový kop.

9
    Domácí fotbalisté zatím vzorně bojují a svého soupeře k ničemu nepouštějí.

7
    Následný aut vypadal ze strany domácích hodně nebezpečně. Nikdo ale nedokázal míč zakončit a balonu se tak ujal hostující gólman.

6
    Dlouhý pas až do vápna Feyenoordu odvrátil hlavou mimo de Vrij. Aut pro domácí.

4
    Do první útočné akce se dostali také domácí hráči, tentokrát nemusel ale ani brankář Mulder zasahovat.

2
    Hosté hned v úvodu kopali přímý kop, centr do vápna ale v pohodě chytil Ruiter.

FC Utrecht: Ruiter - Bovenberg, van der Hoorn, Wuytens, Bulthuis - Martensson, Duplan, Asare - Sarota, Mulenga, Gerndt

Feyenoord Rotterdam: Mulder - Janmaat, de Vrij, Martins Indi, Nelom - Vormer, Clasie, Immers - Schaken, Fernandez, Cissé

Rozhodčí: Van Boekel - Geutjes, Olde Olthof.

1

Hráči jsou již nastoupeni na hrací ploše, utkání za pár chvil začne.

Fotbalisté Utrechtu loni neprožívali nijak úspěšnou sezónu, ovšem letos si vše chtějí vynahradit. Základem úspěchu je zisk bodů v domácím prostředí. Feyenoord naopak už vypadl ze 3. předkola Ligy mistrů a s obměněnou sestavou se chce ukázat alespoň v Eredivisii.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.