Genk – Lokeren 1:0 (kon.) | Gent – Leuven 1:1 (kon.) | Cercle Bruggy – Anderlecht 0:3 (kon.)
KRC Genk
1:0 (0:0)
Sporting Lokeren
Neděle 12.08.2012, 18:00 • Cristal Arena, Genk • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím všechny fanoušky dobrého belgického fotbalu, dnes je na pořadu dne 3. kolo Jupiler League, Genk přivítá na svém stadionu Lokeren.

Genk má na svém kontě po dvou odehraných zápasech 2 body za 2 remízy. Nejdříve remizovali doma s Cercle Bruggy 3:3, poté zplichtili také s Oud-Heverlee Leuvenem 2:2. Tři ligové branky už dokázal nasbírat Christian Benteke. Genk hraje také Evropskou ligu, ve 3. předkole si dvakrát poradili s Aktobe poměrem 2:1 a v dalším kole je čeká švýcarský Luzern.

Hosté z Lokerenu hrají rovněž Evropskou ligu a čeští fanoušci určitě o tomto celku tento týden slyšeli. V pátek se totiž Lokeren stal soupeřem Viktorie Plzeň ve 4. předkole Evropské ligy. Co se týče domácí soutěže, tam má Lokeren po dvou zápasech 4 body za výhru 4:2 nad Beerschotem a remízu 2:2 s Monsem. Před sezóno Lokeren trochu překvapivě získal belgický superpohár, když porazil 3:2 Anderlecht.

1

3
    První útok domácích skončil nebezpečnou střelou Vossena, kterou museli hostující obránci odvrátit na roh.

5
    Hosté se na útočné polovině příliš dlouho neohřáli.

5
    Rohový kop domácích.

7
    Roh také na druhé straně.

9
    Fernandezův centr proletěl napříč celému pokutovému území.

10
    Závar před brankou Lokerenu, Vossen nepropálil míč do branky.

12
    Köteles byl u míče dřív než nabíhající hostující útočník.

14
    Hyland si nevymodlil faul v pokutovém území, naopak byl odpískán jeho nedovolený zákrok.

16
    Tvrdý zákrok schytal hostující Patosi.

18
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

19
    Patosi vyzkoušel Kötelesovu pozornost, domácí brankář byl připraven a střelu ač s problémy, vyrazil.

20
    Marić v poslední chvíli odkopl míč před Vossenem na roh.

23
    Hosté budou zahrávat svůj druhý rohový kop.

24
    Köteless musel vytáhnout bravurní zákrok proti hlavičce jednoho z hostujících hráčů.

26
    Hostům byl odmáván ofsajd.

28
    Pokus Leka skončil hodně nad Kötelesovou brankou.

31
    Tvrdá rána Bentekeho po rohovém kopu skončila těsně vedle pravé tyče.

32
    Ofsajd hostů.

33
    Fernandez byl faulován tak metr za šestnáctkou hostů.

34
    Julien Gorius napálil břevno!

36
    Hyland fauloval Leka, z následné standartky hlavičkovali hosté do tyče, ovšem z ofsajdu.

38
    Benteke neprocpal míč na nabíhajícího Vossena.

40
    Buffel se nedostal k zakončení.

41
    První žlutou kartu zápasu viděl hostující kapitán Killian Overmeire.

41
    Lazić byl u míče jako první.

42
    Hosté v ofsajdu.

44
    Gorius byl faulován, sám bude mít možnost rozehrávat.

45
    Sudí Smet nastaví v prvním poločase 1 minutu.

45+1
    Vossenova střela mířila přesně doprostřed branky.

První půle nepřinesla žádnou branku, největší šanci měl ve 34. minutě Julien Gorius, který z přímého kopu nastřelil břevno. Druhý poločas začne přibližně v 19:00.

46

47
    Žlutou kartu viděl Benjamin De Ceulaer.

48
    Vossenův centr prolétl pokutovým územím.

49
    Další žlutou kartu uviděl Anele Ngcongca.

55
    Persoonsova utěšená rána nenadělala Kötelesovy žádné problémy.

56
    Benteke si naběhl na centr z pravé strany, jeho tvrdá hlavička ale skončila pouze na břevně!

58
    Buffel se dobře uvolnil, poté ovšem nepochopitelně z deseti metrů netrefil bránu!

60
    Střela Brighta Edomwonyiho skončila vedle.

61
    Střela z velké dálky Kötelese nemohla vystrašit.

62
    Roh pro Lokeren.

64
    Galitsios tahal Josepha-Monroseho tak dlouho, že mu sudí Smet udělil žlutou kartu.

65
    Gorius bude rozehrávat rohový kop.

67
    Domácí, konkrétně Christina Benteke, vstřelili branku, leč z ofsajdu.

68
    Střídají hosté, odešel Ivan Leko, přišel Miloš Marić.

69
    Další žlutou kartu vidí hostující Jeremy Taravel.

71
    Domácím se nepovedl útok do otevřené obrany Lokerenu.

72
    Centr z levé strany pouze proletěl pokutovým územím domácích, ti mohou založit další postupný útok.

74
    Roh domácích.

75
    De Ceulaer se odhodlal ke střele, která mu ale nevyšla, jak předpokládal.

76
    Střídají oba týmy, za Christiana Bentekeho přichází v domácím dresu Kennedy Nwanganga. Hosté stáhli Ayandu Patosiho, na hřišti už je Enes Saglik.

78
    Domácí střídají, ze hry odstupuje Steven Joseph-Monrose, nahrazuje ho Anthony Limbombe.

80
    Köteles byl u míče jako první.

82
    Poslední střídání hostů, odchází Benjamin De Ceulaer, nahradil ho jiný Benjamin - Mokulu.

84
    Nwanganga si nezpracoval v dobré pozici míč tak, aby mohl zakončit.

85
    Domácí budou rozehrávat rohový kop, dnes už jedenáctý.

87
    Genk právě vstřelil branku!
    Přeci jen se domácí dočkali! Tři minuty před koncem se prosazuje THOMAS BUFFEL, jemuž připravil skvělou pozici střídající Nwanganga!

88
    Marić tak dlouho okopával Vossena, až sudí Smet odpískal nedovolený zákrok.

89
    Poslední střídání, scénu opouští právě kapitán domácích Jelle Vossen, místo něj nastoupil Fabien Camus.

89
    Gorius zkusil překvapit Laziće, ten musel vytáhnout míč na roh.

90
    Rozhodčí Smet nastaví v dnešním utkání 3 minuty.

90+2
    Domácí si vítězství už pohlídají.

Genk nakonec zásluhou Thomase Buffela, který se trefil v 87. minutě, vítězí nad Lokerenem 1:0. V tabulce se tak posune směrem vzhůru a přeskočí svého dnešního soupeře.

To je ode mně pro tuto chvíli vše, přeji Vám příjemný letní večer a u dalších online přenosů na počtenou! (19:52:31)