Chabarovsk – Nižněkamsk 1:2 (kon.) | Novokuzněck – Ufa 4:3 (kon.) | Novosibirsk – Kazaň 3:1 (kon.)
Spartak Moskva – Čeljabinsk 4:5 (po s.n.)
HC Sibir Novosibirsk
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Ak Bars Kazaň
Neděle 21.10.2012, 12:00 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Ve třetí třetině se domácí opět ujali vedení brankou Malyšev - 2:1 ve 45. minutě. Ale Kazaň na tuto branku nedokázala odpovědět a postupem času začala být nervozní z čehož pramenili i častá vyloučení, které domácí využili brankou v 56. minutě na dvoubranové vedení brankou Krivonožkina. Utkání poté v klidu zvládli do úspěšného konce. (14:26:42)

60:00

59:39
    Na konci zápasu vyloučen ještě hostující kapitán Alexej Morozov za držení.

59:03
    Sibir už jen vyhazuje.

58:33
    Domácí dobře brání a hosty z Kazaně do ničeho nepouští.

57:10
    Kazaň se marně dostává do třetiny Novosibirsku.

56:35
    Sibir v útoku.

55:28
    Sibir právě vstřelil branku!
    Ale za brankou udělal několik koleček MAXIM KRIVONOŽKIN, který překonává Konstantina Barulina, ten se nestačil přesunout. Asistence: Nikita Zajcev, Alexandr Nikulin.

52:58
    A ve velké šanci domácí Enlund. Který sám před Barulinem Barulinem.

52:45
    Domácí v po dlouhé době ve třetině Kazaň.

52:12
    Nahozený puk na Gajdučenka, od Kapanena.

51:42
    Ale domácí Novosibirsk vyhazuje díky Zajcevovi.

51:22
    Další ofenzíva hostů.

51:09
    Sibir vyhazuje.

50:20
    V dobré příležitosti Morozov a další možnost od modré Nikulina.

50:05
    Stále drží domácí v tlaku.

49:50
    Hosté nahazují hru do třetiny.

49:12
    A zakončoval Alexandr Nikulin do připraveného Barulina.

48:58
    Domácí v útočné třetině.

47:55
    Další přerušení hry.

47:41
    Novosibirsk se musí opět bránit. Ale nahozený puk sbírají domácí obránci.

47:35
    Následný offside Barsu.

47:20
    Domácí se osvobozují.

46:41
    Stále drží hosté Novosibirsk v šachu, ale nemohou se dostat ke střele.

46:20
    Ovšem Obuchov nahodil kotouč do útočného pásma.

46:04
    Sibir pozorně hlídá střed hřiště.

45:12
    Nyní Kazaň se pokusila odpovědět podobně, ovšem proti byl s pohotovým zákrokem Gajdučenko proti střele Nika Kapanena.

44:32
    A nenápadnou akci zakončuje ANTON MALYŠEV po zmatku před Barulinen. První střelu vyrazil pouze před sebe útočník až ze čtvrté lajny Novosibirsku zavěsil zpátky do Kazaňské klece. Asistence: Stěpan Sannikov, Viktor Drugov.

44:22
    Znovu domácí Sibir zásluhou Krinonožkina v útoku.

44:12
    Až nyní zakročil hostující Barulin po Krivonožkinově nahození.

43:54
    Dění na ledě, zle pojmovat hluchým obdobím.

43:02
    Ale nikam se nedostali, jejich akce končí na útočné modré.

42:52
    Už hrají hráči z Kazaně.

42:29

41:55
    A nebezpečně zakončoval Kudroč od modré.

41:50
    Ale již opět Sibir v útoku.

41:41
    Další špatná rozehrávka domácích.

41:12
    Opět se domácímu Novosibirsku nedaří usadit v útočné třetině.

40:01

Nástup do druhé části byl hodně opatrný a vážnější brankové příležitosti přišly až v 27. minutě, kdy byli hodně podtlakem hráči hostující Kazaně. Ale Barulin je podržel. Nakonec se i Kazaň však dočkala ve 38. minutě se trefil Alexej Morozov a vyrovnal na 1:1. Do konce prostřední části se více již nestalo.
    Pokračujeme do závěrečné části zhruba v čase 13:35.

40:00

39:40
    Utkání se v klidu dohrává ve třetině Kazaně.

38:55
    Ale obrana ho v rohu skvěle zastavila.

38:40
    Enlund zakládá další útočnou akci svého týmu.

38:00
    Hra se chvíli uklidnila a Sibir vyrovnal hru ve statistice držení kotouče.

37:07
    Kazaň vstřelila branku!
    A kdo jiný než hostující kapitán vyrovnává. ALEXEJ MOROZOV přezval na útočné modré puk a vystřelil jej na Gajdučenka do protipohybu. Puk zapadl k levé tyči. Asistence: Danis Zaripov, Niko Kapanen.

37:01
    Hrají hosté. Kteří jsou ve třetině Sibiru.

36:36

35:58
    Za pukem spěchal Pesonen, který ještě vystrašil Gajdušenka.

35:47
    Hosté vyhodili.

35:35
    A spoluhráče mu vrací přihrávku a tvrdá střela na Barulina, který však ještě lépe chytá.

35:22
    Až nyní domácí Kudroc podržel puk na modré.

35:00
    Ale domácímu Sibiru se nedaří usadit ve třetině.

34:36
    Vyloučen hostující Jevgenij Bodrov za podražení.

34:25
    Hra je nyní hodně neurovnaná a oba celky se rychle střídají v držení puku.

34:00
    Dnešní utkání sleduje 7500 diváků. Vyprodáno.

33:39
    Alexandr Nikulin v domácím dresu se snažil prosadit, Kornějev bere však puk.

33:19
    Kazaň si pečlivě hlídá výpady domácího týmu.

32:40
    Ale nic z toho nevytěžili.

32:20
    Novosibirsk v útoku.

31:58

31:45
    Ale jejich rány ani ke Gajdučenovi nedojdou.

31:26
    Stále hosté tlačí Sibir, který hraje v oslabení.

30:33
    Až nyní zavezl puk do jejich pásma Morozov.

30:20
    Hosté se nemohou usadit ve třetině Sibiru.

29:58
    Po dlouhé době vyloučení. Menší trest dostal domácí Alexej Kopějkin za držení.

29:24
    Hostující obránci je však zahnali do rohu a odzbrojili.

29:12
    Novosibirsk jde do protiútoku. Dva na dva.

28:03
    Ten však vše rychle.

28:02
    A nebezpečně zakončoval Nikulin, když byl Gajdušenko rozhozen.

27:53
    Kazaň se vrací ke své nátlakové hře. Domácí v hluboké defenzívě.

27:12
    Také Gajdušenko si připisuje zákrok.

27:05
    Puk bere Kazaň, kteří se konečně po dlouhé době ocitli v pásmu soupeře.

26:51
    A v další možnosti Krivonožkin, který dostal přesný pas před bránu od svého spoluhráče. Opět Barulin, který má nyní hodně práce.

26:25
    A další rána na Barulina od Enlunda, který vystřídal. Opět skvělý hostující čaroděj, který drží "jen" jednobrankové manko svého týmu v utkání.

26:47
    Také na druhé straně Alexandr Nikulin, který se ocitl sám před Barulinem po skryté přihrávce. Nedal.

26:10
    Ale Alexejev byl netrpělivý a je z toho offside.

26:05
    Sibi má volnou cestu do třetiny Barsu.

24:57
    Kazaň nebezpečnější a aktivnější.

24:39
    A další rána od Lukojanova, který měl velkou možnost vyrovnat.

24:33
    Ale brání se na hranici faulu. Velký tlak zakončoval Petrov.

24:23
    Hosté v útoku.

23:55
    Kdo jiný než Enlund se pokoušel zahrozit, ovšem musel zpomalit na modré a počkat na kotouč, tím ho hostující obrana v čele s Medvěděvem odzbrojila.

23:27
    Také Sibir po delší odmlce zakládá vlastní útok.

23:01
    Ale domácí obrana ho do šance nepustila.

22:31
    Puk mají hosté. Morozov se snažil prosadit.

22:17
    Kteří se nedostali ani přes polovinu.

22:10
    Hrají domácí.

22:03
    Náhrál na modrou, odkud vyzkoušel pozornost Gajdučenka Ilja Nikulin.

21:28
    Stále drží puk a u mantinelu se uvolnil Bodrov.

21:11
    Hosté z Kazaně v útoku.

20:46
    Také se dostali do první příležitosti díky Kopějkinově střele. Barulin kryje.

20:02
    První buly ve druhé třetině vyhráli domácí.

20:01

Úvodní třetina byla po většinu času v režii hostující Kazaně, ovšem domácí především díky první formaci podnikali nebezpečné protiútoky. Enlund s Lehteräou dělali hostující obraně velké problémy. Nakonec po jednom z nich udeřil Alexandr Nikulin, který využil volného prostoru a zavěsil za Barulinova záda - 1:0. Následovalo několik šancí na obou strannách, ale již do konce třetiny branka nepadla.

20:00

19:40
    Ten však střílí do připraveného domácího brankáře.

19:38
    Ale už na vlastní modré ztrácejí puk, který bere Krivonožkin.

19:33
    Ještě domácí zkouší útok.

19:20
    Hostující Zaripov v postavení mimo hru na druhé straně.

18:40
    Který zastavilo postavení mimo hru.

18:31
    Rychlý protiútok Sibiru, vede opět Enlund.

18:22
    Hosté stále drží puk v útočném pásmu. Ale nakonec ukryl puk v rukavici Gajdušenko.

18:06
    Kazaň v útoku.

17:15
    Kteří prověřili dalekosáhlou střelou Barulina, který v klidu chytá.

16:40
    Hrají domácí z Novosibirsku.

16:17
    Morozov prohrál souboj o puk v útočném pásmu.

16:00
    Kazaň zakládá útok od své branky.

15:43
    Pokračuje se v pěti.

14:47
    A také na druhé straně Pesonen, který oplácel. Opět za sekání.

14:47
    Za sekání je prvním vyloučeným domácí Maxim Gračov.

14:19
    Až nyní se domácí osvobozují, ale s pukem se nedostali do útočného pásma, opět hráči Barsu.

13:53
    Hosté zakládají další útok.

13:34
    A po jeho přihrávce zakončoval Jori Lehterä, jen do stojícího Barulina, který musí hlavně čelit rychlým únikům Sibiru.

13:25
    Ale už vše vyřešil Jonas Enlund, který vede protiútok.

13:15
    Novosibirsk se brání.

12:55
    Ale obránci vše zvládli.

12:41
    Hostující Lukojanov nahodil puk do útočné třetiny.

12:31
    Kazaň zakládá další útok.

12:15
    Kteří však svůj protiútok zahráli pouze lehkou střelou do Barulina.

12:02

11:22
    A dobré příležitosti Immonen, který vyzkoušel pozornost Gajdučenka.

10:47
    Kazaň nyní na ofenzivní návštěvě u Novosibirsku.

10:07
    Ve velké šanci Konstantin Glazačev, který nepřekonal prudkou ránou Barulina, ten chytá.

08:35
    Sibir nyní aktivněji napadá a snaží se zvýšit náskok střílel Kudroč.

08:09
    Kazaň očividně otřesená.

06:32
    ALEXANDR NIKULIN střílí branku. Na modré dostal přesnou přihrávku, se kterou si sjel neatakován blíže k bráně a zakončil. Na jeho střelu blízko z mezikruží nedokázal Barulin reagovat. Asistence: Alexej Kopějkin, Maxim Krivonožkin.

06:29
    Sibir se na chvíli usadil ve třetině Kazaně.

05:55
    Ale obránci jim koutouče berou.

05:20
    Hráči se to snaží řešit nahozenými puky na obou stranách.

04:45
    Kteří mají také problém s pukem přejít modrou čáru, hru ovládá hlavně obranná taktika.

04:15
    Sibir se nedostala ani do středního pásma. Hrají hosté.

03:59
    Kazaň na ofenzivním výletě, střílel Kapanen a po něm od modré Nikulin, Gajdučenko však skvěle zasáhl.

03:42
    Ovšem spoluhráči mu přejeli modrou dříve - offside.

02:40
    Ale do žádné výraznější šance se neprobojovali, z rohu je nepustili domácí, kteří však následně zahráli na zakázané uvolnění.

02:05
    Ale už berou puk. Jemelin nahazuje do třetině Sibiru.

01:44
    Hrají domácí od své branky. Kazaň na začátku pasivnější.

01:12
    Další rána na Barulina v brance Kazaně, střílel Krivonožkin do připravého brankáře.

00:28
    Při špatné rozehrávce hostů, se do velké příležitosti dostal domácí Enlund, který přestřelil.

00:10
    Úvodní buly vyhrála Kazaň, která začíná od své branky.

00:01

Následuje stání hymna.

Obě mužstva nastupují na ledovou plochu.

HK Sibir Novosibirsk: Gajdučenko (Glass) - Zajcev, Kulda, Alexejev, Kudroč, Kavarajev, Kutuzov, Ignatovič - Lehterä, Enlund, Glazačev - Kopějkin, Krivonožkon, Nikulin - Šumankov, Drugov, Soloduchin - Gračov, Sannikov, Maljleš - Veličkin.

AK Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medvěděv, Chomockij, Jemelin, Jarullin - Zaripov, Kapanen, Morozov - Těreščenko, Lukojanov, Petrov - Pesonen, Immonen, Obuchov - Bodrov, Golubov, Lahti.

Rozhodčí: Odins, Ronn - Medvedev, Nazarov.

HK SIBIR NOVOSIBIRSK:
    Druhý celek východní konference má o bod méně než jeho soupeř Kazaň na třetím, ovšem suveréně vládne své Černyševovy divizi. Rozjezd do nového ročníku byl pro domácí celkem vlažný ze tří utkání doma vytěžil pouze čtyři body. Ale poté se tým okolo trenéra Dmitrije Kvartalnova semkl a udělal sérii šesti vítězných duelů. Sice potom nastalo malé přibrzdění ve statistice nasbíraných bodů, ovšem stále si udržuje stabilní formu. Novosibirsk tento týden zakončuje poslední těžký zápas na ledě protivníka, kdy v úterý vyhrál v prodloužení nad Dynamem Moskva (2:3prodl.) a v Petrohradu prohrál (2:0).

V sestavě domácích najdeme několik zvučných jmen. V brankářské kleci se často střídají Glass s Gaidučenkovem, kteří mají podobné statistiky kolem 93,5% úspěšnosti a dvou gólů na zápas. V obraně se velmi daří trojici Kudroc (5+5), Kulda (6+3) a Zajcev (4+3), kteří dohromady zaznamenali třetinu branek svého týmu. Parádní bilance defenzivních formací. V útoku přečnívá své spoluhráče pátý muž kanadského bodování Jori Lehtera (6+13). Za ním je až dvanácti bodový parťák z jedné ofenzivní trojice Jonas Enlund (3+9).

AK BARS KAZAŇ:
    Hosté přijíždějí ve skvělé formě. Drží se v těsném kontaktu se špičkou a 32 body okupují třetí příčku východní konference. Vstup do nové sezóny byl pro mužstvo impozantní. Z devíti úvodních zápasů vytěžili dvacet jedna bodů. Poté přišla výsledková krize v podání dvojzápasu s Dynamem Moskva (2:3náj.,2:0) mezi tím ještě prohra v Petrohradu (5:2) a černé čtyř utkání zakončila Kazaň prohrou doma s Ufou (3:4náj.). Ve zbylých čtyřech kolech se jim začalo opět dařit a oplatili porážku Ufě v minulou středu na jeho zimním stánku (2:3náj.), poté následovala výhra doma se Lvem (4:2), v pondělí sice prohrály doma se Slovanem Bratislava (2:3náj.). Ale pak přesvědčivě zdolali CSKA Moskvu (5:2).

Mezi strůjce těchto vynikajících výsledků patří Konstantin Barulin (93,7%) a 1,95 branky na zápas. Dále nejlepší obránce ve statistice plus/minus Jevgenij Medvěděv (3+6), který je s 15 plusovými body v tomto první v celé KHL. V ofenzivních formacích si drží dobrou produktivitu všechny lajny Kazaně, mají svoji sílu rozdělenou na více hráčů.

Nedělní nabídka Kontinentální hokejové ligy má na programu zajímavý souboj ve východní konferenci mezi domácím HK Sibir Novosibirsk a AK Bars Kazaň. Už proběhlo od vzniku KHL několik prestižních střetnutí mezi těmito špičkovými týmy a vždy se radovala Kazaň. Drží osmi zápasovou šňůru neporazitelnosti a Sibir je její oblíbený soupeř. Sledujte s námi zajímavý hokej plný napínavých a sportovních zážitků. Začínáme v pravé poledne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 7. Nikulin (Kopějkin, Krivonožkin), 45. Malyšev (Sannikov, Drugov), 56. Krivonožkin (Zajcev, Nikulin) - 38. Morozov (Zaripov, Kapanen)

HC Sibir Novosibirsk: Gajdučenko (Glass) - Zajcev, Kulda, Alexejev, Kudroč, Kavarajev, Kutuzov, Ignatovič - Lehterä, Enlund, Glazačev - Kopějkin, Krivonožkon, Nikulin - Šumankov, Drugov, Soloduchin - Gračov, Sannikov, Maljleš - Veličkin.
    Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) - Nikulin, Kornějev, Kuljaš, Medvěděv, Chomockij, Jemelin, Jarullin - Zaripov, Kapanen, Morozov - Těreščenko, Lukojanov, Petrov - Pesonen, Immonen, Obuchov - Bodrov, Golubov, Lahti.