HC LERAM Orli Znojmo
5:4 (1:1, 3:1, 0:2 - 1:0 )
EC Red Bull Salzburg
Neděle 21.10.2012, 17:30 • Zimní stadion Znojmo • bet-at-home ICE Hockey League

Dnešní utkání mezi Znojmem a Salzburkem se přehouplo až do prodloužení, kde byli nakonec úspěšnější domácí. Díky střele Richarda Jarůška si Orli odnášejí velmi důležité body. Přeji pěkný večer ze zimního stadionu ve Znojmě. Brzy na počtenou. (19:50:35)

62:27
    Orli právě vstřelili branku!
    Burke Henry přihrál před bránu rozjetému RICHARDU JARŮŠKOVI, který doklepává puk do brány nad horní beton hostujícího gólmana. Asistence: Burke Henry, Peter Pucher.

61:12
    Maxwellovu střelu Kacetl vyráží.

60:24
    Salzburg se ujímá puku a bojuje o prostor před Kacetlem.

60:01

Třetí třetina nerozhodla o dnešním vítězi. Za několik okamžiků začne prodloužení.

54:20
    Domácí se dostali do další velké šance. V přečíslení střílel Bartoš, ale minul pravou tyč.

53:18
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Keller vystřelil z pravého kruhu a MARCO BRUCKER tečoval puk těsně před domácím Kacetlem. Asistence: Justin Keller, Steven Regier.

52:53
    Zakázané uvolnění hostů.

51:51
    Mühlstein střílel z levého kruhu. Kacetl pohotově vyráží.

51:14
    Vhazuje se před Kacetlem.

50:38
    Havlík přihrál na kruh postavenému Lattnerovi. Tomu však puk uniká.

49:50
    Orli bojují v útočném pásmu.

49:03
    Salzburg se ujímá puku a žene se do útočného pásma. Jeden z hostujících hráčů se snažil protlačit puk zpoza brány za Kacetlova záda. Ten jej ale schovává do lapačky.

48:18

48:08
    Orli ostřelují hostující svatyni.

47:35
    Puk se dostal do těsné blízkosti soupeřovy branky. Gračnar kotouč raději schovává pod lapačku.

46:59
    Hosté se osvobozují od tlaku domácího celku.

46:15
    Potrestáni hosté za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Brucker (SLZ).

Dnešní utkání sleduje 2 247 diváků.

46:08
    Lupaschuk střílel od modré, Kacetl vyráží betonem.

45:15
    Bickell střílel z levého kruhu. Gračnar puk vyráží.

44:45

44:26
    Na ledě zůstává ležet domácí Kacetl po nepříjemném zásahu pukem do helmy.

42:34
    Di Benedetto přihrál před bránu JUSTINU KELLEROVI, který posílá puk do brány mezi nohama domácího Kacetla a snižuje tak stav utkání na rozdíl jediné branky. Asistence: Justin Di Benedetto.

42:20
    Hra je přerušena pro zakázané uvolnění domácích.

41:41

40:59
    Pöck střílel od modré. Kacetl vyráží.

40:32
    Domácí se osvobozují.

40:01

Ve druhé třetině se prosazoval spíše domácí celek. Orlům se podařilo zavěsit puk do soupeřovy branky celkem třikrát. Necelou minutu před koncem druhé dvacetiminutovky Salzburg snížil náskok Znojma na pouhé dva góly. Poslední třetina dnešního utkání začne v 19:09.

40:00

39:40
    Vyloučen Škadra (ZNO) - 2 min. za zdržování hry.

39:35
    Salzburg se ujal puku ihned po úvodním buly a ALEXANDR GRENIER posílá puk k pravé tyčce Kacetlovy branky a snižuje tak náskok Znojma. Asistence: Justin Keller, Justin Di Benedetto.

39:27
    Oddechový čas pro domácí.

39:27
    Zakázané uvolnění na straně domácích.

39:07

38:07
    Další z velkých šancí na straně Znojma! Richardu Jarůškovi se nepodařilo doklepnout puk do téměř prázdné brány.

37:04
    Davison (SLZ) - 2 min. za držení.

37:04
    Další pěkná šance Znojma. Gračnar puk schovává pod lapačku.

36:46

35:57
    Beroun nahrál z levého kruhu volnému Havlíkovi, který bohužel minul.

35:11
    Adam Havlík nahrál před bránu volnému Lattnerovi. Zakončit se mu už nepodařilo.

32:31
    Komínek výborně našel v mezikruží volného LUBOMÍRA ŠTACHA, který střelou k pravé tyči překonává Gračnara, který už nestihl nijak zasáhnout. Asistence: Tomáš Komínek, Jiří Beroun.

31:13
    JAN LATTNER si zleva najel před Gračnarovu bránu a střelou o tyčku skóruje a zvyšuje na dvoubrankový rozdíl. Asistence: Ondřej Kacetl.

30:44
    Rozhodčí přerušuje hru pro zakázané uvolnění domácích.

30:22
    Několik domácích hráčů si najelo před Gračnara. Nikomu se nepodařilo protlačit puk za jeho záda.

29:27
    Pallestrang střílel z levého kruhu. Puk těsně míjí Kacetlovu bránu.

28:32
    Kinasewich dorážel střelu od modré. Trefil pouze Kacetlovu hruď.

27:04
    Orli doklepli puk do blízkosti Gračnara, ten schovává kotouč pod lapačku.

26:38

26:36
    Hra se přerušuje pro zakázané uvolnění domácích.

26:22
    Hosté se osvobozují.

25:23

24:50
    Velký závar před Gracnarovou bránou. Žádnému z domácích hráčů se nepodařilo zakončit.

24:38
    Vyloučen Maxwell (SLZ) - 2 min. za sekání. Hra pokračuje 4/4.

24:38
    Lattner se dostal do úniku. Bohužel ale přestřelil.

24:10
    Trattnig střílel od modré. Puk prošel těsně vedle tyčky domácí branky.

23:33
    Tým hostů střídá své brankáře. Auldovo místo zaujímá Gracnar.

23:18
    Vyloučen Bartoš (ZNO) - 2 min. za hru vysokou holí.

23:05
    Orli se opět tlačí před Auldovu branku.

21:57
    Beroun odvezl puk z obranného pásma a vystřelil z kruhu. JAN ŠEDA už jen bez problému doklepl puk do soupeřovy branky. Asistence: Jiří Beroun, Antonín Bořuta.

21:44
    Jeden z hostujících hráčů střílel z pravého kruhu. Puk šel vysoko nad bránu.

20:48
    Hosté se ujímají puku a drží se v útočném pásmu.

20:01

V první třetině jsme viděli góly na obou stranách. Jako první se prosadil celek domácího týmu. Skóre utkání otevřel přesnou střelou Richard Jarůšek. Jen pár minut před zazněním sirény se připomněl Salzburg a Pöck srovnal stav utkání. Další třetina začne přibližně v 18:17.

20:00

19:50

17:55
    Glenn střílel od modré a MARKUS PÖCK puk doráží za Kacetlova záda. Asistence: Justin Di Benedetto, Ryan Glenn.

17:38
    Regierova střela šla jen těsně vedle Kacetlovy brány.

17:26

16:49
    Znojemská obrana je prozatím důsledná a nepouští žádného z protihráčů ke střele.

16:20
    Vyloučen Štach (ZNO) - 2 min. za držení.

15:58
    Hosté se ujímají puku a ženou se před Kacetlovu branku.

15:16

15:07
    Hra se odehrává ve středním pásmu.

14:15
    Henry střílel z mezikruží. Hostující brankář vyráží.

13:43
    Několik domácích hráčů se snažilo protlačit puk za Auldova záda.

13:15
    Vyloučen Lupaschuk (SLZ) - 2 min. za držení.

12:20
    Lubomír Štach posílá puk těsně před Auldovu bránu a RICHARD JARŮŠEK jen doklepává puk do brány pod beton hostujícího gólmana. Asistence: Lubomír Štach.

12:59
    Domácí se osvobozují od tlaku hostujícího celku.

10:58
    Orli se tlačí do útočného pásma. Bartoš střílel z mezikruží, Auld vyráží.

09:52
    Regier se pokoušel překonat domácího Kacetla. Znojemská obrana je ale důsledná.

08:33
    Jarůšek střílel z těsné blízkosti soupeřovy branky. Trefil pouze gólmanovo rameno.

07:57
    Bartoš si najel zpoza brány a pokoušel se vystřelit. Nepodařilo se mu protlačit puk za Auldova záda.

07:38
    Hra se přesouvá do středního pásma.

07:01

06:35
    Bořuta se pokoušel překonat hostujícího gólmana, ten puk vyráží.

06:15
    Stehlík střílel z pravého kruhu. Auld vyráží.

05:22

05:01
    Vyloučen Trattnig (SLZ) - 2 min. za hákování.

04:59
    Velký závar před hostujícím Auldem. Znojmo hraje s výhodou jednoho hráče v poli.

04:46

03:48
    Rožník dostal přihrávku přímo před bránu Salzburku. Puk mu ale proklouzl.

03:04
    Komínek si najel před hostujícího gólmana a střílel z kruhu. Auld opět vyráží.

02:24
    Beroun střílel z kruhu. Auld je ale pozorný.

01:53
    Pokračuje se ve hře. Vhazuje se před Kacetlem.

Oddechový čas pro hosty.

01:28
    Lattner ujel hostující obraně. Jeho střela šla ale mimo.

01:00
    Maxvell střílel z pravého kruhu. Kacetl vyráží betonem.

00:17
    Hosté se ujímají puku a ženou se do útočného pásma.

00:01

EC Red Bull Salzburg: Auld (Gracnar) - Glenn, Grenier, Pallestrang, Trattnig, Pöck, Heinrich, Davison, Lupaschuk - Regier, Maxwell, Kinasewich - Obrist, Brucker, Keller - Raffl, Duncan, Mühlstein - Komarek, Di Benedetto, Kristler.

Rozhodčí: Erd, Smetana - Hofstätter, Zehenthofer.

V bráně Znojma se s jistotou pohybuje Ondřej Kacetl, který s úspěšností 93,0% patří mezi pětici nejlepších gólmanů ligy. Nejproduktivnějším hráčem Orlů je Richard Jarůšek (10 + 6), jenž je zároveň nejpilnějším střelcem celé soutěže!

Orli Znojmo se již od startu sezóny drží mezi nejlepšími týmy ligy. Po mírném poklesu formy z minulých dní dokázali znojemští hráči opět zabrat a v pátek porazili na svém ledě lídra tabulky z Villachu vysoko 8:4. Hattrickem se v utkání blýskl Richard Jarůšek, po jednom gólu přidali Marek Uram, Kyle Wharton, Jan Lattner, David Bartoš a Jan Šeda.

Vedení mužstva sáhlo po nelichotivých výsledcích ke změně na postu gólmanů, který doteď zastával zkušený zámořský gólman Alex Auld a jeho mladý kolega Luka Gracnar. Novým maskovaným mužem Salzburgu se stal Bernd Brückler, jenž sbíral zkušenosti v Rusku či Finsku. Své první utkání by měl Brückler odehrát právě dnes. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Justin DiBenedetto (6 + 9).

EC Red Bull Salzburg vstupoval do letošního ročníku jako držitel prestižní European Trophy, po slibném začátku sezóny, se ale klub pod vedením kanadského kouče Pierra Pagé spíše hledá. Červení býci dokázali z posledních pěti zápasů ukořistit pouhé dva body a jejich propad tabulkou se momentálně zastavil na 9. příčce. Zatím své poslední utkání odehrál Salzburg v pátek na ledě Linze, kde prohrál 3:5.

Erste Bank Eishockey liga nabírá na obrátkách a znojemští diváci se mohou těšit na další mistrovské klání, které se odehraje na jihomoravské půdě - Orli hostí v nedělní podvečer atraktivního soupeře z rakouského Salzburgu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Marcela Procházková

Branky a nahrávky: 13. Jarůšek (Štach), 22. Šeda (Beroun, Bořuta), 32. Lattner (Kacetl), 33. Štach (Komínek, Beroun), 63. Jarůšek (Henry, Pucher) - 18. Pöck (Glenn, Di Benedetto), 40. Grenier (Keller, Di Benedetto), 43. Keller (Di Benedetto), 54. Brucker (Keller, Regier)

HC LERAM Orli Znojmo: Kacetl (Landsman) - Pláněk, Wharton, Henry, Stehlík, Bořuta, Štach, Škadra - Jarůšek, Fiala, Bickell - Lattner, Pucher, Havlík - Beroun, Šeda, Komínek - Rožník, Bartoš, Beránek.
    EC Red Bull Salzburg: Auld (24. Gračnar) - Glenn, Grenier, Pallestrang, Trattnig, Pöck, Heinrich, Davison, Lupaschuk - Regier, Maxwell, Kinasewich - Obrist, Brucker, Keller - Raffl, Duncan, Mühlstein - Komarek, Di Benedetto, Kristler.

Rozhodčí: Erd, Smetana - Hofstätter, Zehenthofer