Mechelen – Anderlecht 1:4 (kon.) | Gent – Genk 1:2 (kon.) | Beerschot – Waasland-Beveren 1:2 (kon.)
Charleroi – Lokeren 0:2 (kon.) | Kortrijk – Lierse 4:1 (kon.) | Mons – Cercle Bruggy 3:2 (kon.)
KV Kortrijk
4:1 (2:0)
Lierse SK
Sobota 03.11.2012, 20:00 • Het Guldensporenstadion • Belgická Jupiler Pro League

85
    Chavarria si vytvořil hezkou pozici pro střelu, určitě má chuť i za tohoto stavu vsítit ještě jednu branku. Tentokráte jeho pokus skončil smolně na tyčce.

86
    Lierse právě vstřelilo branku!
    Hosté přece jenom korigují stav. A MOHAMED ELGABAS, jenž přišel na hřiště v 73. minutě, zařídil svému týmu alespoň důstojné snížení. Přitom před Keetem se objevil vůbec poprvé v zápase. Koncovka ho tentokráte nezradila.

80
    Poslední střídání zápasu. Střelce první branky Dejaeghereho na posledních deset minut vystřídal Kamghain.

76
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    A Het Guldensporenstadion má opět důvod k radosti. Střídající BRECHT CAPON nepobyl na hřišti ani tři minuty a už zvýšil na 4:0 z otrého úhlu. Začíná to být pro Lierse až ostudné.

73
    V závěru oba týmy chtějí sestavy prostřídat, to je jasné. Za domácí odstupuje Nfor, na jeho místo přichází Capon. Lierse sahá po dvojtém střídání, Menga s Hairemansem si jdou již odpočinout, čerstvé síly v podobě Elgabase a Bekoeho je nahradí.

69
    První střídání Kortrijku. Ze hry jde Pavlovič, do hry naopak N'Diaye.

68
    Kortrijk využívá oslabení soupeře a troufám si tvrdit, že PABLO CHAVARRIA pojistil svému týmu definitivně tři body. Přitom jeho střela byla ještě o malinko tečovaná nešťastně Dacheletem, takže Sels na ní nemohl úplně nejlépe zareagovat.

62
    Lierse střídá. Hazurov jde ze hřiště, nahrazuje ho Heymans.

58
    Ayew dostává červenou kartu po dvou žlutých kartách, hosté jdou do deseti.

58
    Tak to je pro Lierse hodně špatné. Ayew vložil ruku do centru a od sudího Delacoura dostává žlutou kartu. Pro něj je to přitom druhá v zápase.

45
    Said Ouka dostává také za svůj přestupek proti pravidlům v pokutovém území osobní trest v podobě žluté karty.

40
    Žlutou kartu dostává následně Ayew za to, že způosbil pokutový kop.

51
    Hosté slobí stejně jako na začátku prvního dějství. Teď měl Keet dost práce, aby znemožnil ve skórování Bourabiaovi. Z jeho strany to byla velmi hezká střela.

45
    Nepodařilo se. Druhou penaltu už KVK prostě neproměnil. Nfor se snažil brankáře Selse překvapit slabou střelou, ten mu ale na špek neskočil a pokutový kop zlikvidoval.

45
    Tak to je neuvěřitelné - hned za čtyři minuty je pískána další penalta. A domácí se mohou ujmout pohodlného náskoku, Said Ouka totiž fauloval v šestnáctce šikovného Dejaeghereho.

40
    Nfor padá ve vápně a rozhodnutí sudího Delacoura je jasné a zřetelné - bude z toho penalta pro domácí!

41
    KV Kortrijk jde do dvoubrankového vedení. ERVIN ŽUKANOVIČ byl tím, kdo se postavil k pokutovému kopu, a s přehledem ho proměnil, i když zamířil jen doprostřed branky.

37
    Žlutá karta také na hostující straně, dostává jí Hazurov.

26
    Tak to byla velká paráda ze strany domácího BRECHTA DEJAEGHEREHO. Ten pustil směrem na bránu takovou ránu, kterou zastavila až síť Selsovy svatyně, byť se málem protrhla. A domácí se ujímají vedení, i když nebezpečnější byl dosud soupeř.

22
    První žlutá karta zápasu, za faul na Dacheleta jí dostává domácí Pavlovič.

Patrik Sandev

Branky: 26. Dejaeghere, 41. Žukanovič (pen.), 68. Chavarria, 76. Capon - 86. Elgabas

Karty:   22. Pavlovič (KRT) - 37. Hazurov (LRS), 40. Ayew (LRS), 45. Said Ouka (LRS), 58. Ayew (LRS)   58. Ayew (LRS)

KV Kortrijk: Keet - De Mets, Martin, Mulemo, Reynaud, Žukanovič, Dejaeghere (80. Kamghain), Oussalah, Pavlovič (69. N'Diaye), Chavarria, Nfor (73. Capon)
    Lierse SK: Sels - Dachelet, Said Ouka, Ayew, Bidaoui, Bourabia, Hairemans (73. Bekoe), Lambot, Wils, Hazurov (62. Heymans), Menga (73. Elgabas)

Rozhodčí: Christophe Delacour