Mechelen – Anderlecht 1:4 (kon.) | Gent – Genk 1:2 (kon.) | Beerschot – Waasland-Beveren 1:2 (kon.)
Charleroi – Lokeren 0:2 (kon.) | Kortrijk – Lierse 4:1 (kon.) | Mons – Cercle Bruggy 3:2 (kon.)
KV Kortrijk
4:1 (2:0)
Lierse SK
Sobota 03.11.2012, 20:00 • Het Guldensporenstadion • Belgická Jupiler Pro League

To je ode mě vše, příjemný zbytek večera. (21:53:54)

Zasloužené vítězství domácího celku, netřeba dalších slov. Když k tomu připočteme fakt, že domácí dokonce neproměnili jednu penaltu, opravdu nemůže nikdo pochybovat o tom, kdo byl v zápase jasně lepším týmem. Za oslabené hosty dokázal korigovat už jen Elgabas čtyři minuty před koncem.

90
    Christophe Delacour nastaví tři minuty.

88
    Brankář Sels si nyní vybral slabší chvilku, měl by být dřív u hráče za této situace. Oussalah ho hodně ohrožoval. Za tohoto stavu je to vlastně ale stejně jedno...

85
    Chavarria si vytvořil hezkou pozici pro střelu, určitě má chuť i za tohoto stavu vsítit ještě jednu branku. Tentokráte jeho pokus skončil smolně na tyčce.

86
    Lierse právě vstřelilo branku!
    Hosté přece jenom korigují stav. A MOHAMED ELGABAS, jenž přišel na hřiště v 73. minutě, zařídil svému týmu alespoň důstojné snížení. Přitom před Keetem se objevil vůbec poprvé v zápase. Koncovka ho tentokráte nezradila.

80
    Poslední střídání zápasu. Střelce první branky Dejaeghereho na posledních deset minut vystřídal Kamghain.

79
    Domácí si již zápas užívají. Drží míč na kopačkách, fotbalem se baví. Lierse se naopak nemůže dočkat konečného hvizdu, to je samozřejmé.

76
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    A Het Guldensporenstadion má opět důvod k radosti. Střídající BRECHT CAPON nepobyl na hřišti ani tři minuty a už zvýšil na 4:0 z otrého úhlu. Začíná to být pro Lierse až ostudné.

73
    V závěru oba týmy chtějí sestavy prostřídat, to je jasné. Za domácí odstupuje Nfor, na jeho místo přichází Capon. Lierse sahá po dvojtém střídání, Menga s Hairemansem si jdou již odpočinout, čerstvé síly v podobě Elgabase a Bekoeho je nahradí.

69
    První střídání Kortrijku. Ze hry jde Pavlovič, do hry naopak N'Diaye.

66
    Domácí De Mets se snažil ohrozit soupeřovu branku, měl by ale něco udělat s mířidlem. Asi není dobře seřízené, jinak by prostor mezi třemi tyčemi určitě trefil.

65
    Mulemo se snažil vyslat svou přihrávkou spoluhráče do šance, ale nikdo jeho záměr nepochopil. Od branky bude odkopávat Sels.

68
    Kortrijk využívá oslabení soupeře a troufám si tvrdit, že PABLO CHAVARRIA pojistil svému týmu definitivně tři body. Přitom jeho střela byla ještě o malinko tečovaná nešťastně Dacheletem, takže Sels na ní nemohl úplně nejlépe zareagovat.

62
    Lierse střídá. Hazurov jde ze hřiště, nahrazuje ho Heymans.

58
    Ayew dostává červenou kartu po dvou žlutých kartách, hosté jdou do deseti.

58
    Tak to je pro Lierse hodně špatné. Ayew vložil ruku do centru a od sudího Delacoura dostává žlutou kartu. Pro něj je to přitom druhá v zápase.

45
    Said Ouka dostává také za svůj přestupek proti pravidlům v pokutovém území osobní trest v podobě žluté karty.

40
    Žlutou kartu dostává následně Ayew za to, že způosbil pokutový kop.

55
    Lierse drží míč na kopačkách, snaží se o to co nejvíce ohrozit branku soupeře, jenže velice těžce si probourává cestičku dopředu. Kortrijku bohatě stačí pohodlně a bez zmatků bránit.

51
    Hosté slobí stejně jako na začátku prvního dějství. Teď měl Keet dost práce, aby znemožnil ve skórování Bourabiaovi. Z jeho strany to byla velmi hezká střela.

50
    Začátek druhé půle je dost ospalý. Diváky na Het Guldensporenstadionu probudila až střela Bidaouia, kterého však dokázal vychytat brankář Keet.

46

45
    Nepodařilo se. Druhou penaltu už KVK prostě neproměnil. Nfor se snažil brankáře Selse překvapit slabou střelou, ten mu ale na špek neskočil a pokutový kop zlikvidoval.

45
    Tak to je neuvěřitelné - hned za čtyři minuty je pískána další penalta. A domácí se mohou ujmout pohodlného náskoku, Said Ouka totiž fauloval v šestnáctce šikovného Dejaeghereho.

V prvním poločase bylo vše vyrovnané, domácí však dokázali proměnit dvě své šance a zaslouženě se ujímají vedení. Lierse chyběla hlavně přesnost v koncovce. Druhé dějství začne přibližně ve 21:05.

40
    Nfor padá ve vápně a rozhodnutí sudího Delacoura je jasné a zřetelné - bude z toho penalta pro domácí!

41
    KV Kortrijk jde do dvoubrankového vedení. ERVIN ŽUKANOVIČ byl tím, kdo se postavil k pokutovému kopu, a s přehledem ho proměnil, i když zamířil jen doprostřed branky.

37
    Žlutá karta také na hostující straně, dostává jí Hazurov.

35
    No, no, no... Tohle není hezký pohled. Hairemans se dostal do souboje s Dejaegherem a ten zůstává ležet na zemi. Vypadá to, že má dost ošklivě poraněnou tvář.

33
    Další pěkna akce Kortrijku. V rohu hřiště se Chavarria snažil něco udělat s pěkným pasem, avšak jeho protihráč Lambot ho ozbrojil.

29
    Domácí srší po vstřeleném gólu energií a vyhledávají cestičku k druhému. Kdyby Oussalah dosáhl na přihrávku Chavarria, byl by kotrijský hráč ve vyložené pozici.

26
    Tak to byla velká paráda ze strany domácího BRECHTA DEJAEGHEREHO. Ten pustil směrem na bránu takovou ránu, kterou zastavila až síť Selsovy svatyně, byť se málem protrhla. A domácí se ujímají vedení, i když nebezpečnější byl dosud soupeř.

25
    O první branku utkání se teď pokoušel Hairemans, nicméně jeho střela byla zablokována, takže se ke Keetovi zase nedostala.

22
    První žlutá karta zápasu, za faul na Dacheleta jí dostává domácí Pavlovič.

19
    Hosté jsou zatím o něco aktivnější. Nyní z dálky vypálil Ayew, jenže ani jeho pokus nezamířil mezi tři tyče.

18
    Teď se již hra o dost zlepšila. Oba týmy podnikají ofenzivní výpady, oba brankáři se celkově musejí mít na pozoru.

14
    A další přímák ze strany Dejaeghereho. Ale ani z téhle možnosti první branka utkání nepadla.

12
    A Bourabia hezky napřáhl, to tedy byla rána. Až zas o tolik branku Keeta neminula.

10
    Zatím se nehraje nijak pohledný fotbal. Poprvé v šanci byli také domácí, Said Ouka spadl v šestnáctce po souboji s Nforem, avšak rozhodčí penaltu nepískl.

4
    Hazurov si vzal na starosti přímý volný kop, nezahrál ho ovšem nejlépe. Lierse pokračuje v menším tlakem.

3
    A další rána, kterou musel polapit až Sels. Lierse je zatím lepším týmem, Kortrijk se nemůže dostat z vlastní půlky.

2
    Centr Dejaeghereho likviduje na brankové čáře Sels. Hned na úvod hosté hezky zahrozili.

1

KV Kortrijk: Keet - De Mets, Martin, Mulemo, Reynaud, Žukanovič, Dejaeghere, Oussalah, Pavlovič, Chavarria, Nfor

Lierse SK: Sels - Dachelet, Said Ouka, Ayew, Bidaoui, Bourabia, Hairemans, Lambot, Wils, Hazurov, Menga

Rozhodčí: Christophe Delacour.

KVK má se svým soupeřem lepší vzájemnou bilanci z posledních let, Lierse ho však dokázalo porazit právě v posledním zápase na konci prosince roku 2011. Je to ovšem jediný úspěšný tříbodový záznam hostů od roku 2007, Kortijk z posledních šesti zápasů zvítězil hned čtyřikrát.

Lierse právě naopak až do středy dlouho čekalo na výhru - svou poslední zaznamenalo naposledy 25. srpna na půdě Cercle Bruggy. Nyní to odnesl znovu klub z Brugg, tentokráte jeho kolega s názvem Club, jenž podlehl 2:3 díky trefě Ahmeda Saida z 86. minuty.

Fotbalisté Kortrijku jsou proti Lierse v zápase favoritem. Ještě před vloženým kolem drželi neporazitelnost pěti zápasů v řadě, v Mons ale naposledy prohráli 0:1. S 21 body jsou nyní sedmí, v nabité tabulce přitom ztrácí jen čtyři body na vedoucí Anderlecht.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Patrik Sandev

Branky: 26. Dejaeghere, 41. Žukanovič (pen.), 68. Chavarria, 76. Capon - 86. Elgabas

Karty:   22. Pavlovič (KRT) - 37. Hazurov (LRS), 40. Ayew (LRS), 45. Said Ouka (LRS), 58. Ayew (LRS)   58. Ayew (LRS)

KV Kortrijk: Keet - De Mets, Martin, Mulemo, Reynaud, Žukanovič, Dejaeghere (80. Kamghain), Oussalah, Pavlovič (69. N'Diaye), Chavarria, Nfor (73. Capon)
    Lierse SK: Sels - Dachelet, Said Ouka, Ayew, Bidaoui, Bourabia, Hairemans (73. Bekoe), Lambot, Wils, Hazurov (62. Heymans), Menga (73. Elgabas)

Rozhodčí: Christophe Delacour