Rusko
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Česko
Sobota 10.11.2012, 12:30 • Švédsko • Turnaj čtyř (U20)

Díky za pozornost a doufejme, že zítra proti Finsku odehrají čeští borci daleko lepší zápas, především bohatější na góly. Pěkný sobotní den přeje Roman Zajíček. (14:44:01)

Celkové střely na bránu: 39:28 (15:7, 15:5, 9:16).

I ve druhém zápase český tým prohrává, tentokrát 2:0. Za dva zápasy tak vstřelil pouze jednu branku, což je proklatě málo. Dvě třetiny byl lepším mužstvem celek Ruska, nicméně třetí část byla v jasné režii Čechů. Bohužel z velkého množství střel se neujala ani jedna.

Nejlepšími hráči zápasu jsou zcela logicky oba brankáři. Český gólman Daniel Dolejš a ruský strážce brankoviště Vasilij Demčenko.

60:00

59:38
    Nic už se nestane, je hotovo.

59:11
    Rusko právě vstřelilo branku!

Česká čtveřice hrála na velké riziko a zkoušela zaútočit. Jenže zapomněla na ALEXANDRA TIMIREVA, jenž dostal přesný pas na modrou čáru, rozjel se sám na Dolejše a toho dokonale ve své bráně vymáchal. Nedá se nic dělat, Rusko dává potvrzující přesilovkový gól a osudu duelu je prakticky hotovo. Asistence: Vjačeslav Osnovin.

58:30
    Vhazování ve středu hřiště, puk vypadl z hrací plochy.

58:00
    Ohlášeny dvě minuty do konce zápasu a Rusové si vyměnují kotouč ve středním pásmu.

57:23
    Bohužel závěr si zřejmě Rusko pohlídá. Březina je vyloučen za hákování, které jsou dnes rozhodčí obzvlášť vysazení.

57:09
    Poslední minuty patří ruskému brankáři, který v této třetině chytil již patnáctou střelu. Nevyzrál na něj ani Beránek s Březinou.

56:47
    Času už moc není, každopádně buly u levice Demčenka.

55:16
    Na levý kruh si najel Radim Matúš a málem překvapil Demčenka. Tomu poměrně lehká střela vypadla z lapačky a šourala se brankovištěm. Nakonec puk zmizel mimo tři tyče. Velká škoda, za poslední minuty bychom si zasloužili vyrovnat. Rusko jasně přehráváme, čemuž samozřejmě napomohly i přesilovky.

54:46
    Hra se kouskuje, což musí pochopitelně vyhovat týmu, který vede.

54:01
    Chopotov opět v akci, tentokrát ho česká obrana natlačila do své brány a ta vypadla ze svého klasického postavení. Buly ve středním pásmu.

53:41
    Ale musí také myslet na zadní vrátka, do otevřené obrany pádil Chlopotov a Dolejš výborně zasahuje.

52:38
    Štenclova rána těsně míjí pravou tyč Demčenkovy svatyně. Velká škoda, Česko sahá v posledních minutách po vyrovnání.

52:06
    Alespoň se nám podařilo vyrovnat statistiku střel na bránu. Momentálně je stav 30:22, což znamená, že soupeř nevystřelil ani jednou přímo na Dolejše, náš celek pálil hned desetkrát.

51:05
    Přesilovka je fuč, znovu tam byly šance, ale zůstávají nevyužité.

50:26
    Rusové opět mohli využít naší chyby v obraně a jít sami na Dolejše, naštěstí si nepřihráli vůbec dobře.

50:00
    Přesilovka je opět velice dobrá, Demčenka ostřelujeme ze všech možných pozic.

49:01
    Bojuje se však ve středním pásmu.

48:38
    Máme k dispozici přesilovku. Gimatov fauloval loktem.

48:00
    Česká obrana nechala na červené čáře volného Sošnikova a můžeme být rádi, že netrefil bránu. Na Dolejše jel sám, ale nezakončil přesně.

47:26
    Rusko je v pěti a je škoda, že Česko nedokázalo využít několika šancí. To byly zřejmě nejlepší momenty z pohledu českých hokejistů.

46:27
    Druhá minuta přesilovky byla již daleko zajímavější. Především dvě střely Štencela nebyly vůbec zlé. Demčenko ale vše vyráží do rohu. Neujala se ani dorážka Simona.

45:59
    Přesilovky nám moc nejdou, hraje se až za českou bránou.

45:32
    Bude se vylučovat a český tým má šanci zahrát si přesilovku. Jefremov vyfasoval dvě minuty za hákování.

44:55
    Ale jen chvíli, z ostrého úhlu pálil Timirev.

43:37
    Rusové se na nějakou dobu usadili ve svém útočném pásmu, ale tentokrát naše obrana nedovolila nikomu zakončit. Dolejš si může oddechnout.

42:58
    A další dobrá možnost, v ní tentokrát Wasserbauer, z mezikruží trefuje jen připravenou vyrážečku Demčenka.

42:35
    Hraje se ve středním pásmu a svěřenci kouče Přerosta mírně ožívají. Jen tak dál.

42:00
    Výborná akce, která mohla dopadnout vyrovnáním. Rousek se vůbec nebál projít přes tři bránící ruské hráče a šikovně se protlačil až před Demčenka. Ten podobně jako Dolejš ucpal pro tento moment všechny díry ve svém stanovišti.

40:37
    Obrovská šance Michaljova, kterého česká obrana pustila před Dolejšovu bránu, náš brankář opět připraven.

40:37
    Český tým je od začátku třetiny pod tlakem a raději vyhazuje na icing.

40:01

Začátek poslední třetiny se blíží, jdeme pomalu na to.

Střely na bránu po druhé třetině: 30:12 (15:7).

Je tu konec druhé třetiny, ve které jsme viděli jednu jedinou branku. A dá se říci, že za to můžeme být rádi. Dolejš dovolil skórovat pouze Osnovinovi, nutno dodat, že s jeho střelou nemohl nic dělat. Vše ostatní český gólman pochytal a ukázal, že v Havlíčkově Brodě roste talent.

Co se týče výkonu českému družstva, bohužel jsme nedokázali navázat na první třetinu a do nějakých výrazných akci jsme se vůbec nedostali. Nic však není hotové a rozhodnuté. Uvidíme, co přinese poslední pasáž, ta začíná ve 14:10.

40:00

39:48
    Jsme kompletní, ale také u konce druhé třetiny.

38:58
    Aby jste měli zhruba představu, kolik už na našeho gólmana putovalo střel, tak už to bylo přesně třicet. To Demčenko musel zasahovat pouze dvanáctkrát a co si budeme povídat, to je skutečně rozdíl o velikosti parníku.

38:16
    Přesilovka Rusů pokračuje před naší bránou a znovu se musí Dolejš ohánět ve svém pracovišti. Likviduje z otočky pokus Trijamkina, naštěstí se mu nepodařilo touš zvednou, v leže si gólman poradil.

37:27
    Rusové musí s útokem začít až od svého brankáře.

37:09
    Beránek vyhazuje přes všechny čáry.

36:45
    Budeme hrát v oslabení, za hákování putuje na trestnou Milan Doudera.

35:47
    Mohlo být ještě hůř, naštěstí Dolejš vytasil svůj pravý beton po dorážce Timireva. První ruská formace byla znovu hodně blízko, aby vstřelila druhý gól.

34:58
    Teď je pro změnu na nás, abychom ukázali něco v útoku. Za posledních takřka pět třetin jsme vstřelili pouze jednu branku, a to je proklatě málo.

32:49

Teď už s tím nešlo nic dělat. VJAČESLAV OSNOVIN si dokázal najít prostor k zakončení a střelou švihem vymetl pavučiny v české bráně, konkrétně v levém horním růžku. Český tým byl pod velkým tlakem a byla otázka času, kdy mu podlehne. Bohužel se tomu tak stalo v tuto chvíli. Asistence: Alexander Timirev, Alexander Barabanov.

32:05
    Ať žije Dolejš. Opět perfektní zákrok po ráně Sorokina, na dorážku se připravoval Busarov, marně.

31:37
    A Rusové stále pořádně přitápí pod kotlem. Česká obrana nestačí bránit dobře se pohybující hráče soupeře.

30:59
    Pakliže před chvíli vychytal Gimatova, následně si na něm vylámal zuby i Osnovin. Zcela sám byl před českou bránou, stačilo zasunout kotouč za jeho záda. Jenže Dolejš se roztáhl na čáře a cestě puku do sítě fantasticky zabránil. Hned k němu přijeli naši obránci, kteří ho pochválili za tento zákrok a vůbec za poslední minuty.

30:15
    Jednoznačným hráčem zápasu je český brankář Dolejš, který chytá za Havlíčkův Brod. Díky němu se stav nemění ani tentokrát. Gimatov v jasné příležitosti trefuje jen připravenou lapačku našeho mága.

29:48
    Takřka polovina zápasu za námi a stále je stav nerozhodný. Blíže ke vstřelení branky byla sestava Ruska.

28:15
    Po dlouhé době přišla střela také na ruského brankáře, jenže Matúšova dělovka orazítkovala zadní mantinel.

27:48
    Hraje se za brankou českého týmu, stále se nemůžeme dostat do nějaké solidní akce.

26:45
    Obě mužstva mohou střídat, Česko se dostalo do ofsajdu.

26:37
    Jefremov je zpět na place a bohužel se nám jeho podražení nepodařilo využít.

25:28
    Přesilovka se nám dvakrát nedaří a můžeme být rádi, že jsme neinkasovali.

24:57
    Měli jsme velké štěstí, že v oslabení nepřekonal Dolejše Barabanov. To byly tutové šance, které náš výborný gólman dokázal chytit. Nejprve vyrazil střelu před sebe a i dorážku má pod betony. Do brány si přímo lehl a nepřipustil změnu stavu.

24:15
    Český tým si zahraje druhou přesilovku. Za podražení odešel Jefremov.

23:44
    Na druhé straně zase mohl ujíždět Timirev, naštestí mu v klíčový moment utekl kotouč. Sice se k němu vrátil, ale jeho střela neměla potřebné parametry.

22:37
    Hraje se velice svižný hokej, první třetina nebyla tak pohledná. Nyní se oba týmy snaží hrát hodně ofenzivně a jen škoda, že Stloukalovi nesedla střela.

21:47
    Nenudil se ani Dolejš, který musel řešit výpad Busarova. Toho potom zpracoval před bránou Gewiese a může být rád, že nedostal menší trest za hrubost. Ale zcela správně a logicky bránil svého brankáře. Sudí rozhodli velice diplomaticky.

21:11
    Pěkná akce českého hráče. Konkrétně to byl Štencel, který si najel do slušné palebné pozice a Demčenko měl co dělat.

20:38
    Simon vyhazuje a jsme kompletní. Ještě byla k vidění jedna akce Ruska, ale Dolejš střelu Sošnikova pokryl do své výstroje.

20:16
    Už se konečně hraje, Rusové ještě dohrávají přesilovku, když na trestné sedí Matúš.

20:01

Stále se čeká až dostatečně zamrzne ledová plocha, stále jsou k vidění louže.

Hráči se pomalu trousí na ledovou plochu, což je neklamné znamení, že druhá třetina každou chvíli začne.

Střely na bránu po první třetině: 15:7.

Je tomu skutečně tak, s Ruskem držíme zatím nerozhodný výsledek 0:0. Začátek a konec třetiny patřil našemu soupeři, naštěstí nás podržel brankář Dolejš, který pochytal několik tutovek Rusů. I český výběr měl slibné příležitosti, ale všechny pochytal Demčenko. Do druhé třetiny je stále co zlepšovat. Startujeme ve 13:20.

20:00

19:56
    V samotném závěru střílel od modré Garejev, Dolejš ztlumil jeho pokus a tím zřejmě končí první třetina.

19:27
    Náš soupeř se vystavil do postavení mimo hru, hraje se ve středním pásmu.

19:05
    Romansev vyhrál buly a od modré pálil Suchoročkin, opět byl náš brankář připraven. Tato třetina patří rozhodně jemu.

18:47
    V závěru třetiny si zahrají přesilovku také Rusové. Na trestnou odešel Radim Matúš.

17:26
    Pochválit je třeba i českou obranu, jenž pomohla svému strážci brankoviště. Ale když to Rusové roztočí, stojí to za to.

16:27
    Rozhodně jsme sledovali největší šance tohoto zápasu. A v akci byli hráči z Ruska. Nejprve se před Dolejše tlačil Gimatov, po jeho střele našemu brankáři vypadl kotouč a před českou bránou začaly pořádné manévry. V rychlém sledu si Dolejš poradil s několika dorážkami a teď hodně podržel český tým od pohromy.

15:26
    Přesilovka nás trochu přibrzdila v rozletu a nyní se hraje zase takový hodně vlažný hokej, kterému chybí tempo.

14:37
    Dolejš teď výborně zasáhl pravým betonem po střele Timireva. Následně naše obrana odvrací a kotouč posílá po mantinelu daleko z pásma.

14:26
    Rusové jsou v pěti.

13:47
    Vůbec první střela v přesilovce a vyslal ji na Demčenka Petr Beránek, z levého kruhu ale jen napálil jeho výstroj. Takové střely se prostě a jednoduše musí chytat.

13:15
    První minutu oslabení Rusové bez problémů přečkali.

12:13
    První vyloučení zápasu, za katr odchází Chlopotov. Inkasuje menší trest za hákování.

11:37
    Na ostřejší zákrok čekal Dolejš do těchto chvil, připisuje si ho po rána Nekolenka. Důležité bylo, že měl před sebou čistý prostor, takže vše postatné viděl.

10:50
    Každopádně to byla krásná akce českého hráče, který hájí barvy Znojma.

10:27
    Hezká akce Petra Beránka, který se po vzoru Petra Nedvěda uvolnil přes obránce a tlačil se před bránu. Jen to zakončení nebylo do šibenice, jak to včera liberecký útočník předvedl do sítě Finska, ale nad bránu.

09:17
    Je velice pozitivní, že jsme přečkali ruský tlak a sami se postupem času dostáváme do hry. Momentálně patří tyto minuty právě českému juniorskému týmu.

08:16
    Rychlý kontr předvedl Koblasa se Simonem, prvně jmenovaný si najel na levý kruh a švihem chtěl překvapit Demčenka, leč marně.

07:57
    Barabanov prověřil pozornost Dolejše, ten nadvakrát chytá puk do lapačky.

07:10
    Rusové byli pod krátkým tlakem, museli se bránit a raději vyhazují přes všechny čáry.

06:37
    Konečně bylo také rušno před Demčenkem. Tomeček zavezl kotouč za bránu, poté jej předložil na volného Beránka a ten hned z první vypálil. Bohužel pouze do betonů ruského gólmana, nicméně k vidění byla z našeho pohledu velice slibná akce.

06:27
    Teď se však dopouští vyhození přes všechny čáry.

05:59
    Utkání nemá příliš valné tempo, hraje se hodně opatrně a Rusko zvolilo vyčkávací taktiku. Čeká na naše chyby.

05:00
    Zatím je vidět jasná převaha ruského týmu, ale naštěstí se jim nedaří koncovka. Většinu akcí likviduje s jistotou Dolejš.

04:16
    Brněnský útočník Wasserbauer se tlačil před Demčenkovu bránu, ale zakončit nedokázal. Naopak na druhé straně měl dobrou šanci Efremov, ale jeho pumelice od modré končí u našeho brankáře.

03:16
    Puk opět v ochranné síti, buly se bude před brankářem Dolejšem opakovat.

02:57
    Sražená střela Sošnikova, do které vložil hůl Jeník. Vhazování po pravici Dolejše.

02:37
    Až nyní se pokusila naše reprezentace o přečíslení, ale akce neměla dlouhého trvání.

01:38
    Stále jsme pod tlakem, nemůžeme vyhodit kotouč z našeho obranného pásma.

01:16
    Rusové začali velice akvivně, Dolejš si musí připsat další zákrok. Tentokrát zasahuje lapačkou po střele Kadějkina.

00:37
    Dnes v bráně Daniel Dolejš z Havlíčkova Brodu, který nahradil Lukáše pro tento zápas. A hned si český brankář připisuje zákrok po střele Busarova.

00:17
    První přerušení zápasu, český tým se vystavil do postavení mimo hru.

00:01

Dozněly státní hymny a utkání může pomalu začít.

Rusko: Demčenko (Perevozčikov) - Efremov, Trijamkin, Několenko, Suchoročkin, Bereglazov, Garejev, Sorokin, Galin - Gimatov, Romansev, Sošnikov - Timirev, Osnovin, Barabanov - Michaljov, Busarov, Chlopotov - Bivaltsev, Kadějkin, Stalnov. Trenér: Jevgenij Koreškov.

Česko: Dolejš (Lukáš) - Kvapil, Zadražil, Štencel, Gewiese, Jeník, Doudera, Urbanec, Doležal - Koblasa, Simon, Tomeček - Králík, Matúš, Rousek - Beránek, Březina, Stloukal - Hammerbauer, Němec, Wasserbauer. Trenér: Miroslav Přerost.

Rozhodčí: Linus Öhlund, Mikael Nord - Johannes Käck, Tobias Nordlander.

První zápas českému týmu příliš nevyšel, tedy alespoň výsledkově. S domácím výběrem prohrál 2:1. Jedinou branku českého týmu vstřelil ve 46. minutě Matúš, který v domácích končinách hájí barvy Třince. Dnes mají naši hokejisté šanci na reparát, tentokrát proti neméně silnému soupeři z Ruska.

Hlasy před turnajem - hlavní trenér Miroslav Přerost: „Turnaj je pro nás poslední zkouškou, kde si každý může vybudovat pozici před mistrovstvím světa. Zatím není jasné, v jakých sestavách soupeři nastoupí. Všechna mužstva se dobře znají, hrajeme spolu poměrně často. Rusové mají v listopadu zápasy v Kanadě, uvidíme, jestli do Švédska přijedou v plném složení.

Ani ostatní týmy nemají k dispozici hokejisty ze zámoří, je možné, že nevytáhnou všechny karty a některé opory nechají odpočinout. Sám jsem na to zvědav," nechal se slyšet reprezentační trenér Přerost.

V nominaci tři nováčci: Co se týče samotné sestavy, do týmu zařadil trenér Přerost hokejisty, kteří většinou už reprezentovali na některých minulých akcích. Najde se však i pár nováčků, konkrétně tři. Ve dvacítce dosud nehráli zadáci Petr Gewiese ze Šumperka nebo Patrik Urbanec ze Zlína. V útoku dostává šanci Petr Stloukal, jenž hraje druhou finskou ligu za Peliitat.

Souboj velmocí: Svěřence kouče Přerosta tak rozhodně nečeká na úvod turnaje nic snadného, ale těžko si vybírat. Švédsko i Finsko patří rovněž v mládežnických kategoriích k absolutní špičce. Kvalita jak má být, pro české mladíky maximálně pozitivní příprava.

Dnes se však budeme věnovat našemu druhému soupeři na turnaji. Po Švédsku čeká náš tým Rusko. Česká reprezentance nemůže využít služeb krajánků ze zámoří, pro zranění vypadl českobudějovický Michal Švihálek, ve výběru není ani slávista Tomáš Hertl. Ten je momentálně se seniorskou reprezentací na turnaji Karjala ve Finsku.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezký sobotní den přeji všem milovníkům nejrychlejší kolektivní hry světa. Dnes krátce po obědě budeme sledovat duel dvou reprezentačních juniorek, respektive výběru hráčů do "20" let. V generálce před prosincovým mistrovství světa v Rusku, čeká Česko právě výběr pořádající země. A to je soupeř jako vždy velice kvalitní v jakékoliv věkové kategorii.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.