Jihlava – HC Kladno 2:3 (po pr.) | Kometa Brno – Chomutov 3:4 (po pr.) | Motor ČB – HC Plzeň 4:2 (kon.)
Olomouc – HC Litvínov 3:4 (po s.n.) | Slavia – Třinec 3:0 (kon.) | Zlín – Ústí n/L 3:2 (po pr.)
Sparta – Liberec 0:0 (odl.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:4 (kon.)
HC Slavia Praha
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 01.12.2012, 15:00DHL Extraliga juniorů

Ve třetí části pokračovalo galapředstavení hezkého hokeje. Jedna hezčí akce střídala druhá. Slávistům se povedlo přidat ještě jednu branku, když se trefil přesně k tyčce Jedlička. To Třinečtí vyšli naprázdno, jelikož se perfektním výkonem preezentoval brankář Dlouhý. Hezký zbytek dne a zase někdy "napočtenou". (17:04:34)

60:00

59:38
    Třinec už ani nejeví snahu zmout Pražanům puk.

58:39
    Kotouč mají na svých hokejkách slávisté.

58:01
    Střetnutí se už jen dohrává, nikdo nepochybuje o vítězi dnešního zápasu.

56:42
    Když už se Třinec dostane do útočné třetiny, většinou jejich akce skončí u obránců, jelikosi Oceláři skoro nenahrají.

55:55
    A další neznaná branka. Třinečtí sice dostali puk za záda Dlouhého, jenže kotouč byl zklepnut skoro z dvoumetrové výšku.

55:04
    Domácí si hlídají svojí modrou a dopředu se už moc neženou.

53:46
    Už podruhé zvedali slávisté ruce nad hlavu a rozhodčí gól neuznal. Tentokrát to ale branka určitě nebyla.

52:40
    Červenobílí se s přehledem ubránili.

52:24
    V oslabení se dostal do zakončení Ptáčník, z blízka však Němce nepřekonal.

51:45
    Nepřesná kombinace vyhnala hosty až ke své kleci.

50:55
    Kotouč ale paradoxně drží na svých hokejkách Slavia.

50:40
    Jedna z posledních šancí Ocelářů na zvrat. Luboš Brzák (SLA) bude dvě minuty pykat na trestné lavici za faul kolenem.

50:20
    Domácí jsou při chuti. Velký závar vyřešil až třinecký gólman zalehnutím kotouče.

49:11
    Slavia právě vstřelila branku!
    Sešívaní vedou nad lídrem tabulky už o tři branky. V ponechané výhodě ujel podél levého mantinelu Babka, který pěkně našel najíždějícího JAKUBA JEDLIČKU. Slávistický útočník puk přijal mezi kruhy a zamířil přesně k levé tyčce Němcovy klece! Asistence: Jakub Babka.

48:17
    Jedlička nečekaně poslal puk před branku, kde stál Malý. Ten se opřel do kotouče a Němec měl co dělat aby neinkasoval potřetí.

47:26
    Hraje se nahoru-dolů, Jedna akce střídá druhou.

David Mencl

Branky a nahrávky: 6. Ptáčník (Babka, Mavrojanidis), 8. Malý (Semrád), 50. Jedlička (Babka)

HC Slavia Praha: Dlouhý - Leština, Babka, Malý, Rittig, Knot, Mavrojanidis, Brzák, Jedlička, Tomek, Navrátil, Semrád, Presheva, Ryzák, Hložek, Šteiner, Mašín, Hlinka, Moravec, Ptáčník
    HC Oceláři Třinec: Němec - Běhal, Pisarik, Bezuška, Kasperlík, Mach, Žvatora, Vyčesaný, Valíček, Ohera, Hurtík, Kasala, Franek, Matuš, Bartoň, Diviš, Foltýn, Jaroš

Rozhodčí: Jebavý - Špůr, Zavřel